Francouzský pohár

Olympique Marseille – Olympique Lyon

2:1

po prodl. (1:0)

31.01.2017, 21:05 • Stade Vélodrome, Marseille • 1/16 finále • Petr Peleška (@PetrPeleska)

Tipsport: 2.22 3.5 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi pro dnešní večer loučím. Krásný zbytek večera. (23:34:00)
Je tomu tak! Konec utkání je za námi a domácí celek Olympique Marseille postupuje do čtvrtfinále francouzského poháru! Nutno říci, že domácí celek dnes předváděl hezčí fotbal než jeho dnešní soupeř a oprávněně se stává vítězem dnešního utkání. Výhru vystřelil domácímu týmu střídající brazilský obránce Dória.

120+1

119

Možná poslední šanci tohoto utkání měl na svědomí nizozemský záložník Memphis Depay! Tomu se podařilo vypálit z pravé strany, kdy jeho pokus mířil na zadní tyč branky, ovšem brankář Pelé podržel již poněkolikáté svůj celek v dnešním zápase a vypadá to, že si domácí celek kráčí za vítězstvím a postupem.

118

Depay poslal balon přímo do rukavic brankáře Pelého a jeho spoluhráči se na něj zlobí. Nutno říci, že oprávněně, jelikož nizozemský záložník zbytečně spěchal s exekucí rohového kopu.

118

Rohový kop pro hostující celek.

116

Hráči obou týmů ze sebe dostávají zbylé ostatky svých sil, které v sobě ještě mají a pokusí se zabojovat. Psychicky jsou na tom lépe hráči domácího týmu, kteří vedou o jednu branku a prakticky jim stačí pouze ubránit tento výsledek.

115

O dalekonosnou střelu se postaral Memphis Depay, ovšem štěstí mu nebylo přáno a balon skončil daleko za brankou. Brankář Pelé tedy bude odkopávat od vlastní branky.

114

Hosté to ještě nezabalili a pokusí se s utkáním ještě něco udělat.

113

Na zemi zůstává po jednom ze střetů ležet domácí útočník Gomis, který se však zvedá ze země a vypadá to, že by měl pokračovat ve hře.

112

Rohový kop však dokázala domácí obrana odvrátit mimo nebezpečí.

111

Balon však zamířil pouze do domácí zdi, od které se následně odrazil na rohový kop.

111

Na druhé straně bude mít Lyon výhodu standardní situace.

109

109. DORIA - 2:1

109

Marseille právě vstřelilo branku!
A domácí se dostávají zaslouženě do vedení! Na parádní centr jednoho z hráčů domácích si naběhl brazilský obránce DÓRIA, který nedal brankáři Lyonu střelou z bezprostřední blízkosti žádnou šanci – 2:1!

108

Vypadá to, že hráči domácích mají více sil, jelikož zatím to jsou oni, kteří jsou na hřišti páni.

106

Hned do prvního útoku vyrazili domácí hráči, ovšem konkrétně Payet nedokázal ideálně nacentrovat, kdy balon zamířil pouze do rukavic brankáře Lopese.

106

Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení je za námi. Více brankových příležitostí mělo domácí mužstvo, ovšem ani jedna neskončila brankou. Před námi je další patnáctiminutové prodloužení. Pokud ani to nerozhodne dnešní utkání, na řadu přijdou pokutové kopy.

105+2

První prodloužení skončilo.

105+1

Hlavní sudí nastaví jednu minutu do prvního prodloužení.

105

Na druhé straně měl dobrou pozici ke střele Fekir, ovšem ten střílel pouze do dobře postaveného brankáře Pelého, který neměl s jeho střelou žádný problém.

104

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Darder, přichází Gonalons.

103

Rémy Cabella mohl poslat domácí do vedení! Tohle byla jasná šance, která by se měla proměnit. Cabella se ujal balonu v pokutovém území, kdy obránce Rafael před ním podklouzl a domácí útočník měl před sebou pouze hostujícího brankáře. Branku však trestuhodně přestřelil a brankář Lopes neměl žádnou práci.

102

Dimitri Payet se vydal na výlet, kdy obešel několik obránců, ovšem toho posledního, kterého musel překonat aby se mu podařilo vystřelit nakonec neobešel a směrem vpřed se může vydat Lyon.

101

Na druhé straně zahrozil jeden z hostujících hráčů, ale s jeho střelou si dokázal brankář Pelé poradit bez sebemenších potíží.

99

Branku měl momentálně na hlavě Maxime Lopez, ovšem bohužel pro domácí celek zamířilo jeho zakončení těsně nad branku.

98

Ani jeden z týmů nemá zvláště výjimečný tlak a hra se přesouvá ze strany na stranu.

96

Žlutou kartu dostává Rybus (Olympique Lyon).

95

Dlouhý centrovaný balon dokázali hostující obránci v pokutovém území odvrátit, ovšem Marseille je stále natlačeno před hostující šestnáctkou.

94

Je to tady! Dimitri Payet vyběhl na hrací plochu a pokusí se pomoci domácímu týmu vstřelit branku.

94

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Thauvin, přichází Depay.

92

První menší šanci domácího týmu měl na svědomí útočník Gomes, který však vyslal z voleje slabou střelu a brankář Lopes s ní neměl větší problémy.

92

O úvodní výkop se postarali hostující hráči, kteří tak míří do prvního útoku v prodloužení.

91

Začal první poločas prodloužení.
A druhý poločas je za námi, prodloužení před námi. Ve druhém poločase dokázal hostující celek srovnat skóre a dopustil tak prodloužení zápasu, které začne za několik minut.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+2

Dnešní utkání se zřejmě bude rozhodovat v prodloužení, možná až v penaltách...

90+1

Hlavní sudí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Momentálně se vyznamenal domácí brankář, který zachytil střelu jednoho z hostujících hráčů a drží tak domácí tým nad vodou!

89

Žlutou kartu dostává Cabella (Olympique Marseille).

87

Hra je v posledních minutách často přerušována a hráči neustále řeší nějaké problémy s rozhodčím.

85

Domácí hráči se dožadovali odpískání pokutového kopu, ovšem hlavní sudí zůstal klidný a hra nám pokračuje.

83

Momentálně se hraje ze strany na stranu, jelikož v případě nerozhodného stavu nás čeká půlhodinové prodloužení.

81

Žlutou kartu dostává Darder (Olympique Lyon).

80

A další z mnoha rohových kopů pro hostující mužstvo...

79

Výhodu rohového kopu měl taktéž Lyon, ale včasným výběhem si pro balon vyběhl domácí brankář, který ho ukryl do svých rukavic.

77

Vynikající zákrok hostujícího brankáře! Ten vychytal parádní střelu jednoho z domácích hráčů, která mířila přesně k tyči.

77

Domácí budou mít další možnost rohového kopu.

74

Ze standardní situace nakonec žádná velká šance nevznikla, jelikož exekutor této situace přestřelil branku a neohrozil tak domácího brankáře.

74

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Sanson, přichází Anguissa.

73

Žlutou kartu dostává Rolando (Olympique Marseille).

72

Hráči Lyonu budou mít k dispozici výbornou šanci na skórování, jelikož budou zahrávat standardní situaci z hranice pokutového území.

72

Lyon mohl jít do protiútoku tři na jednoho, ovšem balon se jim nepodařilo zkrotit a nakonec se celý útok zpomalil.

71

Za postranní čarou se již rozcvičuje miláček domácího publika Dimitri Payet, kterého bychom mohli za několik minut vidět běhat na hřišti!

70

Gomis obdržel balon před pokutové území Lyonu, jenže se mu nepodařilo obejít bránícího obránce a Lyon se tím pádem může vydat dopředu.

69

Ovšem ani ten nedokázal zužitkovat tuto situaci, ovšem balon v držení mají hráči Lyonu stále.

69

Na druhé straně si vyzkouší exekuci rohového kopu hostující celek.

68

Ten byl však zahrán velice špatně, jelikož trefil stojícího hráče Rafaela, který pouze vykrýval prostor.

67

Domácí budou moci odpovědět na obdrženou branku z rohového kopu.

64

64. TOLISSO - 1:1

64

Lyon právě vstřelil branku!
Po pohledné kombinaci hostujícího celku nakonec Lyon vyrovnává! Fekir našel z pravé strany v pokutovém území přesnou přihrávkou CORENTINA TOLISSA, který dokázal vstřelit branku do odkryté sítě – 1:1!

61

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Depay, přichází Ghezzal.

60

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Valbuena, přichází Fekir.

60

Žlutou kartu dostává Fanni (Olympique Marseille).

59

Lyon momentálně zamkl domácí hráče v jejich pokutovém území, ovšem znovu byl největší problém se dostat do koncovky a balon nakonec hostující hráči ztratili po nepřesné přihrávce.

56

Brankář Pelé obdržel střelu do obličeje a momentálně je v péči lékařů.

53

Další komplikace v hostující obraně. Brankář Lopes nevyběhl ideálně a jeden z domácích hráčů balon následně poslal na branku Lyonu, ovšem Gomes se dopustil v souboji na brankové čáře útočného faulu, čímž přerušil hru a veškeré snažení domácích hráčů o vstřelení branky.

52

Domácí útočník Gomis měl obrovskou šanci na navýšení vedení svého týmu! Balon však poslal o kousek mimo a brankář Lopes tak neměl žádnou práci.

51

Domácí celek bude mít k dispozici další standardní situaci ideální k centrování.

51

Žlutou kartu dostává Rafael (Olympique Lyon).

48

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Evra, přichází Doria.

47

Na zemi zůstává ležet obránce domácí obránce Evra, který si zřejmě přivodil nějaké zranění a bude muset zřejmě střídat.

46

Druhý poločas nám začal bez nějakých změn v obou sestavách. Pohlídá si domácí celek vítězství nebo se podaří hostujícímu celku obrátit vývoj skóre?

46

A je za námi první poločas hry. Lepším celkem byl o něco domácí celek, který si vytvořil velké množství šancí, ovšem využít dokázal pouze jedinou. Hosté měli taktéž příležitost, ovšem jinak jsou pasivnějším celkem.

45+1

45

Hlavní sudí dnešního utkání nastaví jednu minutu do prvního poločasu.

43

Dvojitá šance domácího týmu! Ke dvěma střeleckým pokusem se dostali domácí hráči v pokutovém území, ovšem obě nebezpečné střely byly naštěstí pro hostující celek zblokovaný a neohrozily brankáře Lopese.

40

Hostujícímu týmu se nedaří dostat do zakončení, jelikož domácí poctivě a rychle dostupují, což dělá hráčům Lyonu značné problémy.

37

Po několika šancích před několika minutami je hra pomalá a hráči hrají z ničeho nic více opatrně.

36

Žlutou kartu dostává Hiroki Sakai (Olympique Marseille).

35

Hra se nám trochu uklidnila a hosté mají trochu prostoru ke kombinaci na vlastní polovině.

33

Gomis si parádně nabíhal na centr, ovšem jen těsně ho balon minul a domácí tak balon ztratili.

31

Momentálně se oba týmy střídají na balonu a hráči běhají ze strany na stranu.

29

A hosté měli šanci vyrovnat! Jeden z hostujících hráčů napřáhl ke střele zpoza pokutového území a jen těsně minul levou tyč Pelého branky!

26

Domácí se nakonec ujali zaslouženě vedení a za podpory svých fanoušků se řítí do dalšího útoku.

24

24. FANNI - 1:0

24

A je tomu tak! Domácí se prosazují ze standardní situace. Jeden z domácích hráčů poslal krásný centr do pokutového území, kde stál osamocený pětatřicetiletý stoper ROD FANNI, který míč poslal hlavičkou do sítě – 1:0!

23

Domácí budou zahrávat standardní situaci z velmi dobré pozice. Momentálně by se hodil domácím hodil zejména Dimitri Payet, který je však bohužel na lavičce. Uvidíme, jak se domácí s touto situací vypořádají.

22

Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).

20

Domácí jsou po dvou zahozených šancích stále při chuti a momentálně jsou hostující hráči jako na kolotoči!

17

A další veliká příležitost domácích! Domácí zahrávali rohový kop, který byl zahrán parádně a balon se dostal až ke stoperu domácích Rolandovi, který se tvrdě opřel do balonu a nastřelil břevno hostující branky!

16

Velkou chybu domácí obrany mohl potrestat Cabella! Ten balon zachytil kousek před pokutovým územím Lyonu a následně si balon navedl na svoji pravou nohu a vystřelil. Jeho pokus skončil jen těsně vedle levé tyče branky!

15

Hostující celek měl k dispozici standardní situaci, ovšem ani tuto příležitost Lyon nedokázal proměnit v nějakou šanci a směrem vpřed se může vydat Marseille.

13

Gomis nepříjemně zfauloval hostujícího obránce, který se složil na zem, ale vypadá to, že by měl normálně pokračovat ve hře. Výhodu balonu budou mít hostující hráči.

10

Jeden z domácích hráčů chtěl poslat průnikovou přihrávku na jednoho ze svých spoluhráčů, ovšem ten na balon nedosáhl a veškerý útok domácích tak skončil.

9

Balon se dostal na hranici pokutového území Lyonu k domácímu stoperu Rolandovi, který se pokusil vystřelit z voleje, ovšem jeho pokus minul levou tyč branky a neohrozil tak brankáře Lopese.

8

Na druhé straně se míč dostal k domácímu brankáři, který ho chvilku podržel na svých kopačkách a následně rozehrál pravému obránci Sakaiovi, který vytvořil rychlý protiútok domácích.

6

Po neshodách v hostující obraně se balon nakonec dostal až k samotnému brankáři Lopesovi, který ho ukryl do svých rukavic a následně ho rozehrál svým spoluhráčům.

6

Mathieu Valbuena se ujal balonu v pokutovém území domácího týmu, kde se pokusil obejít obránce Marseille, což se mu nakonec nepodařilo a domácí celek tak může jít do rychlého protiútoku.

5

Momentálně se o balon bojuje ve středu hřiště, ale ani jednomu celku se nedaří balon udržet na delší počet sekund.

5

Cabella byl faulován na vlastní polovině Rafaelem a vybojoval tak balon pro své mužstvo.

4

Ovšem žádná nebezpečná šance z něho nevznikla, jelikož jeden z domácích obránců dokázal míč odvrátit do zámezí.

3

První rohový kop budou mít na svědomí hostující hráči.

2

V úvodu utkání je mírně aktivnější hostující celek, který v poklidu kombinuji na polovině domácího týmu, ale do žádné vyloženější šance se zatím celek v černých dresech nedopracoval.

1

Hned v úvodu se jeden z domácích provinil faulem na polovině hostujícího celku, což znamená výhodu balonu pro Lyon.

1

A utkání nám začalo! Domácí celek dnes nastoupí ve svých klasických bílých dresech. Hosté pro dnešek zvolili černou variantu dresů.

1

Olympique Marseille: Pelé – Sakai, Fanni, Rolando, Evra – Lopez, Vainqueur, Sanson – Thauvin, Gomis, Cabella
Náhradníci: Escales – Zambo Anguissa, Sarr, Payet, Dória, Rekik, Khaoui

Olympique Lyon: Lopes – Rafael, Mammana, Morel, Rybus – Tousart, Tolisso, Darder – Ghezzal, Cornet, Valbuena
Náhradníci: Gorgelin – Jallet, Ferri, Mateta, Depay, Gonalons, Fekir

Rozhodčí: Delerue – Jouannaud, Danos.
Dočkáme se na hřišti nové posily týmu Marseille?

Vedení domácích si přichystalo pro své fanoušky a vlastně pro celý francouzský fotbal jedno velké překvapení. Do slavného týmu Olympique Marseille se po roce a půl vrací výborný záložník Dimitri Payet, který by měl oživit záložní řadu domácího celku. Kolem tohoto hráče vznikla v poslední době velká řada debat, jelikož francouzskému záložníkovi se společně s jeho rodinou stýskalo po domově a chtěl se vrátit zpátky. Velmi těžce toto rozhodnutí nesli fanoušci a vedení West Hamu, kteří nechtěli francouzského šikovného záložníka za jakoukoliv cenu pustit – ovšem včera se tak stalo. Dimitri Payet přestoupil do celku Olympique Marseille za 25 milionů liber!
Cesta pohárem...

Olympique Marseille – Domácí celek dnes nemusel být ani součástí dnešního osmifinále, jelikož málem prohrál na hřišti Toulouse. Po devadesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1, kdy se za Marseille prosadil pouze Rémy Cabella. V prodloužení však byl šťastnější celek z Marseille, kdy se znovu prosadil záložník Rémy Cabella a dvěma brankami se postaral o vítězství svého týmu.

Olympique Lyon – Hostující celek si svůj zápas v poháru užil náramně, jelikož doma přivítal celek Montpellieru a již po prvním poločase svítilo na tabuli skóre 3:0 pro domácí. Ve druhém poločase přidali domácí ještě dvě branky a hosté si tím pádem odvezli z Lyonu debakl 0:5.
Olympique Lyon

Soupeřem domácích dnes nebude nikdo jiný než další slavný francouzský tým z historického města ve středovýchodní Francii – Olympique Lyon. Tomu se vzdaluje čím dál tím více šance na třetí místo v tabulce Ligue 1, jelikož momentálně je ztráta na třetí PSG devět bodů, což není malý počet.

Lyon v posledních třech ligových utkáních trestuhodně dvakrát prohrál s týmy, který by měl na papíře jednoznačně přehrát. Nejdříve to byla prohra na hřišti Caenu (2:3) a v minulém kole prohra na domácím stadionu s Lille (1:2). Dnes se zcela jistě pokusí tyto dvě prohry hráči Lyonu odvrátit a vrátit si tak přízeň svých fanoušků.

My se snad ani nemusíme bavit o tom, kdo je nejlepší střelec slavného Lyonu. Není to nikdo jiný než francouzský ostrostřelec Alexandre Lacazette, který dokázal za uplynulou sezonu nastřílet parádních jednadvacet branek, což je neskutečné číslo. Uvidíme, jestli se tento pětadvacetiletý útočník prosadí taktéž dnes večer.
Olympique Marseille

Slavný celek z druhého největšího města Francie, který leží na pobřeží Středozemního moře může být s průběhem letošní sezony vcelku spokojený. V minulé sezoně se tomuto týmu příliš nedařilo, jelikož se nacházel ve středních příčkách tabulky a fanoušci tohoto týmu si přáli svůj milovaný tým vidět výše. V současných chvílích patří slavnému celku pěkná šestá pozice, kdy mu chybí pouze čtyři body na jeho dnešního soupeře – Olympique Lyon, který se nachází na čtvrté pozici.

Shodou náhod se tým, který vede francouzský kouč Rudi García utkal s Lyonem před týdnem, kdy mu podlehl na jeho hřišti 1:3. Dnes však bude mít celek Olympique Marseille výhodu domácího prostředí a svých fanoušků, který zcela jistě poženou svůj celek za vítězstvím a sladkou odplatou.

V letošní sezoně se Olympique Marseille spoléhá ve všech ohledech na branky Bafétimbiho Gomise, který je ve francouzském týmu na hostování z anglického celku Swansea City a za uplynulou sezonu nastřílel parádních čtrnáct branek.
Krásný večer přeji všem fotbalovým fanouškům a fanynkám při sledování fotbalového online přenosu! Dnes máme na programu osmifinále francouzského poháru mezi domácím slavným týmem Olympique Marseille a hostujícím celkem z Lyonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.