Přípravný zápas

FK Jablonec – FK Šachtar Doněck

2:2

po penal. (5:4) (1:1)

31.01.2017, 17:00 • Estádio Municipal da Bela Vista, Parchal • Přátelské utkání • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Facundo Ferreyra v prvním poločase odpověděl na úvodní gól Martina Pospíšila z penalty a krátce po přestávce šel Jablonec znovu do vedení, tentokrát zásluhou Martina Doležala, který potrestal obrovskou chybu Azeveda po malé domů. Jenže Šachtar znovu rychle vyrovnat, když se prosadil z dorážky Dentinho. O osudu úvodního utkání Atlantic Cupu v portugalském Algarve tak musely rozhodnout penalty, ve kterých v páté sérii Vlastimil Hrubý vychytal Tarase Stěpanenka a vychytal Jablonci cenné vítězství. Až do poslední penalty byli všichni střelci úspěšní. Konečný výsledek. FK Jablonec 2 Šachtar Doněck 2 (5:4 po pokutových kopech). (19:06:50)

5. série 5:4

Stěpaněnko těsně nad zemí mířil přesně k levé tyči, jenže Hrubý jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil a vychytal Jablonci na turnaji v Algarve cenné vítězství nad Šachtarem Doněck!

Mihanovič zamířil přesně k levé tyči a Ševčenko stále skáče k pravé tyči.

4. série 4:4

Gustavo si vzal krátký rozeběh a zamířil přízemní střelou přesně k levé tyči.

4. série 4:3

Lárusson ukázal, že má v noze dynamit, a napálil míč tvrdou bombou do pravého horního rohu brány!

3. série 3:3

Dentinho si vybral také levý horní roh a zatím se ani jeden ze střelců nemýlil.

3. série 3:2

Ondřej Mihálik zamířil stejně jako jeho dva spoluhráči nad zemí k levé tyči.

2. série 2:2

Bernard nádhernou střelou zamířil přesně do levého horního rohu brány a také se nemýlil.

2. série 2:1

Vít Beneš si stejně jako Michal Trávník vybral levou stranu a těsně nad zemí zamířil přesně k tyči.

1. série 1:1

Patrick Alan se také nemýlil a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči.

1. série 1:0

Michal Trávník napálil míč přesně k levé tyči a Ševčenko neměl šanci na zákrok.

Střílení penalt začíná.
Jablonec v zápase proti favorizovanému Šachtaru Doněck dvakrát vedl, jenže ukrajinský tým dokázal vždy rychle odpovědět, a tak o osudu úvodního utkání Atlantic Cupu rozhodnou penalty. Skóre po druhém poločase: FK Jablonec 2 Šachtar Doněck 2.

90

Druhý poločas skončil.

90

Andrij Borjačuk mohl v poslední minutě rozhodnout, jenže jeho hlavička po centru ze standardní situace skončila na vzdálenější pravé tyči těsně mimo!

89

Dentinho nedokázal na levém křídle zpracovat míč a už toho má plné zuby.

88

Dentinho pláchl jablonecké obraně a chtěl vybíhajícího brankáře českého týmu propálit přízemní střelou mezi nohama, jenže Vlastimil Hrubý podržel svůj tým nad vodou skvělým zákrokem!