Mistrovství světa

Francie – Norsko

33:26

konec (18:17)

29.01.2017, 17:30 • AccorHotels Arena, Paříž • Finále • Patrik Sandev (@Thimpu25)

Tipsport: 1.2 12.0 6.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59

Z takových pozic se Karabatić obvykle nemýlí. Naběhl úplně volným středem pole a před Bergerudem nezaváhal. (33:26)

58

Björnsen dostal slušnou přihrávku na brankovišti a z blízkosti z pozice pivota překonal Gerarda. (32:26)

56

Gullerud snížil na rozdíl sedmi gólů. Tentokráte Gerard nezasáhl. Ale vadit mu to, ostatně jako celé Francii, za tohoto stavu ani nemusí. (32:25)

56

Bergerud zazářil. On jediný vlastně ve druhém poločase předvedl jakýsi optimálnější výkon. Teď z blízkosti skvěle vychytal Sorhainda. (32:24)

55

Sorhaindo přidává celkově třicátý druhý francouzský gól. Před chvilkou jinak pařížskou halou zněla fantastická Marseillaisa. (32:24)

54

Tohle je jen jakási úprava skóre. O vítězi je totiž prakticky rozhodnuto. Statisticky se do střelecké listiny zapsal Björnsen. (31:24)

54

Karabatić naopak přešel rychle na soupeřovu polovinu a přidal na své konto svůj další zásah. (31:23)

53

Gerard vychytal i Myrhola. Francouzský gólman se stal pro svůj tým jednoznačně tím nejklíčovějším mužem tohoto finále. (30:23)

53

Žlutá karta pro realizační tým Francie. (30:23)

52

Norsko je pod obrovskou dekou prakticky celý druhý poločas. Nejinak tomu nyní bylo u O'Sullivana, jenž se z blízkosti neprosadil proti fantastickému Gerardovi. (30:23)

52

Francouzská hala slaví. Za mohutné podpory fanoušků se trefil mezi nohy Bergeruda střelou o zem Karabatić. (30:23)

50

Že by tohle byl definitivní hřebíček do norské rakve? Je to dost možné. O šest branek a deset minut do konce? To je skoro nemožný úkol pro seveřany. Remili nyní navýšil náskok. (29:23)

49

Norsko se nestačilo správně zformovat, Porte tak prošel snadno sám před Bergeruda a nezaváhal. (28:23)

49

Parádní individuální akce Johannessena. Je až s podivem, jak se dokázal protancovat do vyložené střelecké pozice. Se zakončením pak neměl problém. (27:23)

48

Vyloučení v týmu Norsko (Christian O'Sullivan). (27:22)

48

Akce přes pivota Francouzům vyšla. Stačily tři přihrávky a už se míč dostal do rukou skórujícího Fabregase. (27:22)

47

Skvělé brankářské výkony! Gerard dobře zastavil průnik O'Sullivana, na druhé straně se Bergerud vytáhl z blízkosti proti Remilimu. (26:22)

47

Mahé navrátil francouzskému týmu čtyřbrankové vedení díky proměněné sedmičce. Její nařízení ale bylo minimálně ze strany rozhodčích sporné. (26:22)

47

Žlutá karta pro realizační tým Norsko. (25:22)

45

... jo jo, tohle byla už snadná práce pro Myrhola. Sám se dostal tesně za brankoviště a odtud pohodlně překonal Gerarda. (25:22)

42

Norsko se snaží udržet krok se svým soupeřem. Střelou z dálky prostřelil Gerarda urostlý Tönnesen. (25:21)

42

Fabregas a jeho první gól utkání. Francie v pohodě drží pohodlný náskok. Poslední minuty změnu na palubovce nepřinesly. (25:20)

42

O'Sullivan vystřelil z dálky. A překonal Gerarda. Jeho první trefa v tomto utkání. (24:20)

41

Sorhaindo se prosadil na pivotu. Byl poměrně nedůrazně bráněný, takže nakonec snadno překonal Bergeruda. (24:19)

38

Karabatić se dopustil technické chyby. Norsko jednoduše přešlo dopředu, na křídle byl volný Björnsen, který už se dokázal prosadit. (23:19)

38

Hykkerud na place, řítil se do brejku. Jenže v koncovce se trápí Norsko i nadále. A Gerard svůj tým opět neskutečně podržel. (23:18)

37

Porte se na křídle pomazlil s balónem a vychutnal si tohle zakončení. O pět branek. Tohle už se bude Norsku opravdu těžko dohánět. (23:18)

37

Zase Sagosen nepálil z vůbec ideální pozice. Ve druhém dějství seveřané doposud vsítili jen jednu jedinou branku! (22:18)

34

Guigou se rozehrál ve druhém poločase k velkému výkonu. A touhle brankou norské sebevědomí ještě více srazil dolů. (22:18)

34

Remili dostal ve středu pole příliš prostoru a nepohrdl svou šancí. Norové opravdu hodně chybují zpočátku zápasu. Úplně nepochopitelně. (21:18)

33

První branka norského týmu v tomto poločase. Přesně zakončit dokázal Myrhol. (20:18)

33

Sagosen nedokázal prostřelit výtečného Gerarda. A naopak domácí přešli do rychlého útoku. Snadná pořízená pro Guigoua. (20:17)

32

Dlouho si Francie připravovala tenhle útok. A Guigou se prosadil vůbec poprvé v utkání ze hry. (19:17)

30

V poslední možné vteřině strhli Francouzi vítězství v prvním poločase na svou stranu. Nádherný závěr. Porte byl oním posledním střelcem prvního dějství. (18:17)

30

Karabatić to zkusil individuálně, i proti přesile se vydal do středu palubovky a odtud i pod tlakem dokázal přesně zacílit. (17:17)

29

Norové se v posledních minutách nemohli gólově prosadit. A jejich krátkodobé trápení nakonec ukončil Tangen. (16:17)

29

Gerard začíná mezi třemi tyčemi kouzlit jeden úspěšný zákrok za druhým. Skvěle vychytal Gulleruda. A na druhé straně se z brejku prosadil Mahé. Srovnáno! (16:16)

28

Další neproměněná sedmička by mohla být smrtící pro Francii. Ale těžkou situaci Mahé zvládl. A proměnil. (15:16)

26

Gerardův perfektní zákrok v oslabení! Tohle je důležitý moment pro Francii v závěru poločasu. Jöndal ho překonat z blízkosti nedokázal. (14:16)

26

I v oslabení se Francie dokázala prosadit a snížit stav. Narcisse je oním úspěšným střelcem. (14:16)

25

Francouzi si vůbec nepohlídali střed hřiště. Sagosen tam potom uvolnil Myrhola, jenž sám před Gerardem nezaváhal. (13:16)

25

Vyloučení v týmu Francie (Ludovic Fabregas). (13:15)

24

Abalo by byl zajisté i skvělým gymnastou, kdyby se na tenhle sport dal už od dětství. Skvělé akrobatické zakončení tohoto chlapíka. (13:15)

24

Žlutá karta pro tým Norsko (Magnus Jöndal). (12:15)

23

Správný vikingský nájezd, tak to Norové umí nejlépe. Zase se prosadili po rychlém útoku, kterým vyplenili francouzskou branku. Konkrétně to byl Tangen. (12:15)

23

Narcisse dokázal zacílit ze strany. Ve francouzské brance jinak figuruje již Gerard místo Omeyera. (12:14)

22

Tohle už vypadá pro Nory opravdu hodně zajímavě. Do tříbrankového náskoku se ještě nedostali. Seveřané jsou produktivní i nadále. Teď se prosadil z devíti metrů Tangen. (11:14)

21

Tohle bylo o fous! Porte byl ve vyložené pozici, málem se míč dostal za brankovou čáru, ale nakonec po zákroku Bergeruda skončil na tyči. (11:13)

21

Snadná norská kombinace a hlavně přesné zakončení pravačkou. To byl základ úspěchu celé gólové akce. Přesně k tyči zamířil Sagosen. (11:13)

20

Lie Hansen špatně přihrál. Zbytečná ztráta pro Norsko. A pak z brejku snadno skóroval Porte. (11:12)

19

Oba týmy se v poslední minutě trošku zasekli střelecky. A až nyní po rychlém útoku vypálil přesně Lie Hansen ze snadné pozice. (10:12)

17

K dorážce se nyní dostal Remili a pohotově zakončil. Po oddechovém čase Francie záhy snížila. (10:11)

17

Typický rychlý přechod do útoku. To je snad největší norská zbraň. A těžil z ní nyní Tönnesen. Zatím je on nejproduktivnějším hráčem zápasu. (9:11)

16

Lie Hansen trefil smolně tyčku. Francie se naopak dostala do brejku, který snadno proměnil Mahé. (9:10)

16

Francie musí v útoku zabrat, to je jasné. Zatím je Norsko opravdu hodně produktivní. Přesnou střelu z křídla zaznamenal Porte. (8:10)

15

Lie Hansen si i nadále vede skvěle, ostatně jako celé Norsko. Poslal svou pumelici přesně do šibenice. (7:10)

14

Krásnou technickou střelu nyní vyslal Lie Hansen. Norsko stále drží Francii na uzdě. Pořád si drží těsný náskok. (7:9)

13

Žlutá karta pro tým Francie (Adrien Dipanda). (7:9)

13

Bleskově na druhé straně odpověděl Sorhaindo. Jeho první trefa v tomto utkání. A zase je to jen o jednu branku. (7:8)

13

Tönnesen a jeho třetí branka v tomto utkání. Byl sice faulovaný, ale dokázal ze střední vzdálenosti propálit Omeyera. (6:8)

12

Guigou rozehrával během krátké chvíle druhou sedmičku. A znovu byl úspěšný. Norsko se dopouští často nedovolených přestupků. (6:7)

11

Nádherně byl uvolněný na křídle Jöndal. A ač dost tísněn, našel skulinku mezi nohama Omeyera. (5:7)

10

Guigou se nyní postavil k sedmimetrovému hodu namísto očekávaného exekutora Mahého. A Francie udělal dobře. Proměnil! (5:6)

9

Myrhol dostal přihrávku do středu těsně za brankoviště a v pohodě zacílil. Poprvé někdo z týmů vede o dva góly. (4:6)

8

Možná že Omeyer mohl v tomhle případě zasáhnout. Přece jenom Björnsen střílel téměř z nulového úhlu. Ale poradil si. (4:5)

7

Bleskově zužitkovali Francouzi tuhle svojí první přesilovku. Ve středu pole si naskočil Remili a střelou o zem překonal Bergeruda. (4:4)

7

Vyloučení v týmu Norsko (Kent Robin Tönnesen). (3:4)

6

Přetahovaná o vedení pokračuje. Tönnesen zase poslal Norsko do vedení. Začátek utkání je hodně divoký. Ostatně jak se dalo předpokládat. (3:4)

6

Karabatić, jeden z tahounů francouzského týmu, se dokázal uvolnit na levé straně a z vyložené pozice se v koncovce nezmýlil. (3:3)

5

Jöndal a jeho trefa z křídla. Viděli jsme vůbec první trefu tohoto typu. Norové jdou do vedení. (2:3)

5

Žlutá karta pro tým Norsko (Espen Lie Hansen). (2:2)

4

Žlutá karta pro tým Norsko (Christian O'Sullivan). (2:2)

3

Tönnesen si naskočil ve středu pole a svou dělovku levačkou poslala přesně k tyčce. Omeyer byl na tohle zakončení krátký. (2:2)

2

Mahé je skvělým sedmičkářem. A teď to pouze potvrdil. Poslal francouzskou trikolóru do vedení. (2:1)

2

Karabatić si po první neúspěšné střelbě napravil reputaci. A ze střední vzdálenosti zamířil přesně do šibenice. (1:1)

1

Na druhé straně se Norové prosadili ihned po rychlém protiútoku. První gól tohoto finále zaznamenal Lie Hansen. (0:1)

33:26

Francie: Omeyer, Gerard – Remili, Nyokas, Narcisse, N. Karabatić, Mahé, N'Guessan, Accambray, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Fabregas, Dipanda, Porte, Mem.

Norsko: Christensen, Bergerud – Sagosen, Hykkerud, Myrhol, Överby, Tönnesen, Jöndal, Björnsen, Lindboe, Gullerud, Abelvik Röd, O'Sullivan, Tangen, Sögard Johannessen, Lie Hansen.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (oba DEN)