konec (1:0, 1:0, 2:0)

17.01.2017, 18:30 • O2 arena • Semifinále • Martina Martinková

Tipsport: 2.25 4.5 2.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Loučím se s Vámi a někdy znovu na počtenou! (20:51:43)
Je konec! Sparta po jasném vítězství 4:0 ve druhém zápase proti Växjö Lakers postupuje do finále Champions Hockey League! Ve třetí třetině v závěru zpečetili postup Jaroslav Hlinka a Petr Vrána. Veliký podíl na dnešním vítězství má rovněž gólman Tomáš Pöpperle.

Hráči utkání: Tomáš Pöpperle – Joacim Eriksson.

58:53

58:53 VRÁNA - 4:0

58:53

Sparta právě vstřelila branku!
Po neúspěšném pokusu Fröberga ukořistil kotouč, posunul ho na Hlinku, který nalezl Vránu v přechodu do pásma hostů. PETR VRÁNA si pohrál s hostující obranou, přelstil gólmana, kterého nechal vyjet z brány a zavěsil pod víko! Asistence: Jaroslav Hlinka, Lukáš Klimek.

58:04

Výborná atmosféra v O2 areně nyní žene Pražany směrem do finále CHL, v hale tribunami jede mexická vlna.

56:47

56:47 HLINKA - 3:0

56:47

Domácí dělají vše pro to, aby jejich postupu do finále už nic více nebránilo v cestě! Pech se probojoval před bránu, upřednostnil nahrávku před střelou, což se mu vyplatilo. Nehlídaný JAROSLAV HLINKA na levé straně bez problémů trefil poloprázdnou klec přesunujícího se Erikssona. Asistence: Lukáš Pech, Lukáš Klimek.

56:09

Šance hostů utichají vyloučením Paloli, který dostává dvouminutový trest za sekání.

56:00

Současně s návratem Mikuše zleva pálil na prázdnou bránu Cingel, který neuspěl díky obětavosti bránícího hráče!

55:46

Hlavní postavou na ledové ploše je aktuálně Tomáš Pöpperle, který kryje jeden pokus za druhým a drží si nulu.

54:20

Ve vlastním oslabení ujeli dva sparťané na opuštěnou klec, hosté se stihli vrátit a uhasili nepříjemný moment.

54:00

Je tu šance pro Växjö, Mikuš dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hosté odvolávají gólmana.

53:45

Robert Rosén měl obrovskou příležitost snížit! Ocitl se zcela sám před bránou, jenže domácí brankář se jen tak tak stihl přesunout, neuspěla ani následná dorážka zleva.

53:05

Hosté se snaží ještě zdramatizovat zápas a také sérii, četné dorážka ale sparťané s Pöpperlem ustáli.
Dnešní utkání sleduje 12 136 diváků.

52:16

Hru pozastavuje také Eriksson a následuje další čištění ledové plochy.

51:40

Po rychlém výpadu hostů drží Pöpperle raději puk a následuje vhazování před jeho svatyní.

51:32

Ke Kumstátovi se dostal kotouč u pravé tyče švédské brány, hledal na druhé straně Cingela, jeho záměr však nenašel zdárný konec.

50:23

Taktovky se ujala Sparta a zahnala Lakers k Erikssonovi, k zakončení se domácí hokejisté nepropracovali.

49:13

Växjö se snaží vymyslet další útočnou akci, nicméně sparťané úspěšně napadají a chrání vlastního brankáře.

47:58

Leino zavezl puk do pásma Sparty, nalezl najíždějícího Hennessyho po pravé straně, ten si puk zpracoval, chtěl rozpohybovat Pöpperleho, jenže domácí brankář bez větších obtíží uhlídal svou svatyni.

46:43

Barinka vyhodil puk z pásma Sparty, kotouč si našel na modré čáře u obranné třetiny hostů Forman, probruslil do mezikruží, ale jeho střela šla mimo bránu.

46:32

Puk končí mezi diváky a je tu pátá komerční přestávka.

45:56

Po návratu Formana vyhodili hosté na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Erikssona.

45:10

Sparta se úspěšně osvobozuje a může si na chvíli vydechnout od tlaku Lakers, kterým se ale nedaří dostat do zakončení.

43:50

Na trestnou lavici zamířil Forman, který obdržel dvě minuty za vražení na hrazení.

43:06

Rychlý přechod do útočného pásma předvedl Klimek, jenž podél levého mantinelu nabruslil do levého kruhu, jeho střela končí ve výstroji Erikssona.

41:37

Hra se přelévá ze strany na stranu, chvíli se drží na puku Sparta, chvíli Växjö.

40:55

Třetí třetina začíná svižně, jenže nebezpečná střela nepřichází.

40:01

Vše se již chystá na třetí třetinu, za několik okamžiků se začne hrát.
Ve druhém dějství dokázali Pražané navýšit svůj náskok na 2:0, kdy čistý průstřel od modré čáry předvedl Michal Barinka. Sparťané dostali šanci navýšit ještě více skóre v podobě několika vyloučení hostujících hráčů, nicméně obranná činnost Växjö zajistila, že další gól za záda Erikssona nepropadl. Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:14.

40:00

39:14

Domácí bojovali za hostující svatyní o kotouč, v souboji zvítězili Švédové a dostávají puk ze své strany kluziště.

38:07

Hosté jsou již v pěti, hra pokračuje před Erikssonem.

37:33

Pražané se drželi v útočném pásmu, nakonec se Lakers povedlo vyhodit.

36:30

Z mezikruží vystřelil Hlinka, jehož pokus chtěli sparťané doráže před bránou, nicméně hosté se ke kotouči dostali rychleji.

36:07

Je tu další přesilová hra pro Spartu. Na dvě minuty za hákování odchází na trestnou lavici obránce Bailen.

34:58

Vzápětí otestoval gólmana hostí ještě Řepík, ani tentokrát bekhendová střela k levé tyči neskončila gólem.

34:34

Před Erikssonem se usadili domácí, po boji o kotouč se uvolnil Forman, prokličkoval hostující obranou, vystřelil z okraje pravého kruhu bekhendem, ale brankář hostů se stihl přesunout.

33:15

Växjö zkouší založit útočnou akci, jenže obrana Sparty je proti.

32:26

Je tu další komerční přestávka.

32:05

Bohm pálil od modré tvrdou střelou, nicméně obětavost Barinky, který padl do rány, zastavila kotouč v cestě na Pöpperleho.

30:33

30:33 BARINKA - 2:0

30:33

Po rychlém přechodu přes střední pásmo dělovku zprava vykouzlil Uher, která neuspěla. Jenže Uher si poté pohrál s pukem za bránou, objel ji, přihrál MICHALU BARINKOVI, který čekal na modré čáře a dělovkou čistě prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Eriksson byl bez šance z nulovým výhledem. Asistence: Dominik Uher.

29:54

Švédové se opět dokázali ubránit a mohou pokračovat již v plném počtu.

28:54

Lakers výborně brání i toto oslabení, Spartu opět vyhnali ze své třetiny. Bude se vhazovat ve středním pásmu po ofsajdu Pražanů.

28:03

Hosté jsou znovu ve čtyřech a úspěšně brání.

27:54

Domácí si zahrají devět sekund přesilovku pět na tři, Bohm odchází na trestnou lavici na dvě minuty za držení.

26:36

Dobrou střelu předvedl Vrána. Z vrchu pravého kruhu poslal kotouč tvrdě po ledě. Přes jednoho ze sparťanů, který clonil Erikssonovi, neviděl hostující gólman mnoho ze střely, nicméně ji úspěšně vyrazil.

26:07

Växjö se okamžitě osvobozuje a Pražané budou muset zabojovat o přechod do útočné třetiny.

26:03

Hosté budou pykat za hru v nesprávném počtu hráčů na ledové ploše, trest odsedí Carnbäck a Sparta si zahraje druhou přesilovku v zápase. Následuje přestávka pro úpravu ledové plochy.

25:07

Na nějaký čas kombinovali Švédové u Pöpperleho, jenže domácí jim nedovolili vykřesat jakoukoliv gólovou jiskru.

23:45

Hra pokračuje bojem o přechod středního pásma, mužstva zkouší, co si mohou na soupeře dovolit, a snaží se vymyslet, jak se prodrat přes sokovu obranu.

22:39

Do protiútoku se vydali domácí, nicméně koncovka Klimka zleva si na Erikssona nepřišla.

22:29

Rozehrávku sparťana na modré čáře u pásma hostů zachytil Murphy, ujel do třetiny Sparty a vypálil z mezikruží. Pöpperle jeho pokus vyrazil.

21:29

Po souboji u mantinelu zůstal ležet na ledě Ihnačák, který tvrdě narazil hlavou do mantinelu, ale rychle se oklepal a odjíždí bez pomoci na střídačku.

20:56

Lakers jsou již kompletní.

20:22

Sparta začíná se zbývající přesilovkou, propracovala se do útočného pásma, nicméně hosté rychle vyhazují.

20:01

Oba týmy jsou již na ledě, za chvíli tak započne druhé dějství.
V úvodní dvacetiminutovce jsme viděli pohledný hokej, který nabídl několik zajímavých situací. Gólové šance byly na obou stranách, nicméně jen jedna byla úspěšná. První gól vsítil domácí Lukáš Klimek trefou pod břevno. Vzápětí mohlo být srovnáno, když ujel Josefsson, jenže jeho nebezpečná střela nalezla pouze konstrukci Pöpperleho svatyně. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která započne přibližně v 19:24.

Střely po první třetině: 13:9.

20:00

18:54

Kumstát číhal před Erikssonem, zkoušel tečovat nahození z levého kruhu a procpat puk do sítě, švédský brankář si situaci pohlídal.

18:43

Carnbäck fauloval sparťanského gólmana v brankovišti, a tak před koncem první třetiny ještě odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

17:15

Obrovská šance na straně Lakers, kdy do brejku ujel Josefsson podél levého mantinelu. Jeho střela ale orazítkovala pouze Pöpperleho konstrukci!

16:35

16:35 KLIMEK - 1:0

16:35

Domácí se drželi před Erikssonem, jenže po nepřesné rozehrávce málem Växjö vyjelo dopředu. Nicméně puku se znovu ujali domácí, Kalina od modré nahodil před bránu a LUKÁŠ KLIMEK z mezikruží trefil prostor nad ramenem hostujícího gólmana a střelou pod víko posílá svůj tým do vedení. Asistence: Petr Kalina, Jaroslav Hlinka.

15:26

Po icingu Pražanů se hra vrací před sparťanskou bránu.

14:58

Následuje druhá reklamní přestávka.

14:14

Zprava střílel Everberg, jeho ránu domácí brankář vyrazil, jenže kotouč se dostal na hůl vlevo přichystaného Brodeckiho. Ten však pokusem z první netrefil poloprázdnou bránu roztaženého Pöpperleho.

13:51

13:51

Po zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat před Pöpperlem.

13:15

Tempo se opět zklidnilo a bojuje se o přechod středního pásma.

11:38

Na třikrát nyní musel Eriksson hasit situaci před svou bránou! Nejprve Forman zprava vypálil, odraženou střelu se zblízka snažil dorazit Hlinka, poté ani Ihnačák neuspěl v další dorážce.

10:12

Hlinka poslal pas na Vránu, který se prosmýkl po levé straně do třetiny Lakers. Vystřelil přes bránícího hráče, ale Eriksson puk vyrazil.

09:27

Sparta už je kompletní.

08:33

Reddox si najel do útočné třetiny podél levého mantinelu a prověřil střelou zápěstím pozornost Pöpperleho, který ve zkoušce uspěl.

07:27

Řepík tělem odstavil jednoho ze Švédů v nájezdu do pásma Sparty, rozhodčím se tento zákrok nelíbil a posílají sparťanského forvarda na trestnou lavici, což se potkalo s nelibostí domácích fanoušků.

06:40

Kumstát vystřelil z mezikruží, jeho střela nebyla přesná a prosvištěla pouze okolo brány. Následně ještě Pech chtěl zakončit, ale přes bránícího hráče se mu to nepodařilo.

06:16

Je tu první komerční pauza.

05:48

Domácí bojují před Erikssonem, jenže Lakers se daří chránit svého gólmana před nepříjemnými chvílemi.

04:50

Sparťané nakonec žádnou vyloženou šanci nevybojovali a hra se přesouvá do středního pásma.

04:30

Pražané se úspěšně ubránili a zakládají útočnou akci, do které se zapojuje i právě propuštěný Ihnačák.

03:28

Od modré čáry ale nyní vypálil Bailen a jeho dělovka byla nepříjemná, nicméně domácí maskovaný muž i přes zhoršený výhled kotouč vyrazil mimo svou svatyni.

02:58

Švédům se nedaří probojovat do pásma domácího celku, sparťané úspěšně napadají.

02:30

Je tu první vyloučení v zápase. Do čtyř půjde Sparta, neboť Ihnačák obdržel dvě minuty za držení hole.

02:18

Na druhé straně nahození na bránu raději okamžitě přikryl Pöpperle, aby nedopustil případný tlak Växjö ve třetině Sparty.

01:34

Kudrna se dostal do útočné třetiny, i když mu přeskočil puk na hokejce, a vystřelil z levého kruhu na Erikssona, ten jeho pokus vyrazil.

00:48

První zákrok utkání si připisuje Pöpperle poté, co jeden z hostů obkroužil jeho bránu a vyslal na domácího gólmana úvodní pozdrav.

00:25

Hra začíná pozvolna, týmy se zatím oťukávají a na programu jsou lehké přihrávky.

00:01

Obě mužstva se již chystají na ledové ploše, po zaznění oficiální hymny Champions Hockey League bude moci utkání brzy odstartovat.
Dres CRAMO TOP SCORER:

Lukáš Pech (SPA) – Robert Rosén (VAX)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Eminger, Mikuš, Kalina, Švrček, Barinka, Piskáček, Nedomlel – Klimek, Hlinka (C), Vrána (A) – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna. Trenér: Jiří Kalous.

Växjö Lakers: Eriksson (Andrén) – Holm, C. Rosén, Murphy, Lundberg, Bohm, Bailen, Högberg – Brodecki, Everberg, Fröberg – R. Rosén, Kiiskinen (A), Palola – Netterberg, Hennessy, Leino – Reddox (C), Carnbäck, Josefsson (A). Trenér: Sam Hallam.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Wehrli (SUI) – Ondráček, Špůr (oba CZE).
První zápas: Växjö – Sparta 1:2

Branky a nahrávky: 55. Hennessy – 2. Gernát (Netík, Forman), 13. Kudrna (Cingel, Kumstát).
Vyloučení: 6:2.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 1 347.
Střely na branku: 23:25.

Sestava Växjö: Andrén – Bohm, Högberg, Murphy, Lundberg, Holm, C. Rosén, Ernstig – Hennessy, Kiiskinen, Palola – Leino, Fröberg, Reddox – Everberg, Wisten, Josefsson – Carnbäck, Netterberg, R. Rosén – Rondbjerg. Trenér: Sam Hallam.

Sestava Sparty: Pöpperle – Mikuš, Piskáček, Gernát, Nedomlel, Barinka, Švrček, Kalina – Hlinka, Vrána, Klimek – Ihnačák, Netík, Forman – Pech, Řepík, Kumstát – Cingel, Kudrna, Uher. Trenér: Jiří Kalous.
Växjö Lakers

Klub, který byl založen teprve v roce 1997, má za sebou již mistrovský titul ze švédské nejvyšší soutěže ze sezony 2014/15. Aktuálně obsazují v SHL druhou příčku se ztrátou na vedoucí Frölundu, dalšího účastníka semifinále CHL, a náskokem šesti bodů na třetí Linköping. Växjö je v SHL týmem s nejvíce nastřílenými góly a nezaostává ani defenzivní stránka hry. Přesilové hry Lakers jsou značnou zbraní v Lize mistrů (23.68%), oslabení mají stabilní s celými 85%. Švédové postoupili ze skupiny z první příčky, kde jejich soupeři byli Junosť Minsk a Mladá Boleslav. V první kole play off postoupili před ambiciózní Red Bull Mnichov, poté porazili Lappeenrantu a ve čtvrtfinále je nezastavil ani Curych. Také pro Växjö je semifinále dosavadním nejlepším počinem v CHL.

Statistiky hráčů v CHL:

Nejvíce kanadských bodů: Robert Rosén, Pontus Netterberg (oba 4 + 5).
Nejvíce branek: Calle Rosén (5).
Nejvíce přihrávek: Cory Murphy (7).
Nejproduktivnější obránce: Calle Rosén (5 + 2).
Nejlepší hráč v +/-: Pontus Netterberg (+8).
Nejvíce trestných minut: Dennis Everberg (24 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Joacim Eriksson.
- Počet odchytaných minut: 365 min
- Úspěšnost zákroků: 90,97%
- Průměr gólu na zápas: 2,3
HC Sparta Praha

V české extralize patří pražskému celku páté místo se ziskem 65 bodů a patří mezi nejlépe útočící i bránící mužstva. Jejich silnou zbraní jsou přesilové hry, které však v CHL mají nižší úspěšnost, a v oslabeních podávají úctyhodné výkony, ty jsou naopak v mezinárodní soutěži vůbec druhé nejlepší ze všech zúčastněných týmů. V Lize mistrů se Pražané dokázali probojovat mezi čtyři nejlepší mužstva po postupu z druhého místa ve skupině, kde se střetli s Färjestadem a Krakovem. V play off přešli nejprve přes finský Kärpät Oulu, poté zdolali švédský tým HV 71 a ve čtvrtfinále pokořili švýcarský SC Bern. Pro Spartu je to doposud nejdelší uražená cesta v CHL a rovněž mezi českými kluby.

Nejvíce kanadských bodů: Lukáš Pech (6 + 5).
Nejvíce branek: Lukáš Pech, Tomáš Netík (oba 6).
Nejvíce přihrávek: Lukáš Pech, Jaroslav Hlinka (oba 5).
Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (3 + 3).
Nejlepší hráč v +/-: Miroslav Forman (+5).
Nevíce trestných minut: Richard Nedomlel (8 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pöpperle.
- počet odchytaných minut: 484 min
- úspěšnost zákroků: 92,98%
- průměr gólu na zápas: 1,49

Vítejte u semifinálového zápasu Champions Hockey League, kdy proti sobě nastoupí od 18:30 v O2 areně hráči pražské Sparty a švédského Växjö Lakers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:0

Branky a nahrávky: 17. Klimek (Kalina, Hlinka), 31. Barinka (Uher), 57. Hlinka (Pech, Klimek), 59. Vrána (Hlinka, Klimek)

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Wehrli (SUI) – Ondráček, Špůr (oba CZE)

Diváci: 12 136

První zápas: Växjö - Sparta 1:2

02:30 SPA 2 Ihnačák, držení hole
07:27 SPA 2 Řepík, faul loktem
16:35 SPA 1:0 Klimek (Kalina, Hlinka)
18:43 VAX 2 Carnbäck, nedovolené bránění brankáři
26:03 VAX 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Carnbäck