Mistrovství světa žen do 18 let

Švédsko – Finsko

2:1

konec (1:0, 1:0, 0:1)

11.01.2017, 20:15 • Zlín, PSG aréna • Čtvrtfinále • Michal Sedláček (@Michal_68)

Tipsport: 2.05 4.0 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a mějte příjemnou noc. (22:16:09)
Závěrečný nápor Finska už nepřišel. Švédky poslední minutu ustály a slaví postup do semifinále. Postup to byl zasloužený. Švédky byly po většinu utkání lepší, v první třetině dokonce povolily Švédkám jen jednu střelu na branku a tak se po zásluze mohou těšit z postupu do semifinále.

Střely na branku: 36 – 16

59:20

Blíží se závěr zápasu, puk je ale v útočném pásmu Švédska.

58:55

Švédky oslabení ustály a jsou kompletní.

58:29

Další rána od modré, ale tu zblokovala jedna ze švédských hráček.

58:02

Nahození od modré končí jen za brankou Amholtové.

57:32

Amholtová vyráží ránu z kruhu a následně Švédsko vyhazuje puk.

56:53

Velká šance pro Finsko na vyrovnání. Za podražení usedla na trestnou Tedenbyová a tak si Finky zahrají přesilovku.

56:12

Silvonenová zasahuje proti ráně od modré a bude se tak vhazovat u její branky.

55:57

Finsko se svým útočným výpadem neuspělo a tak mají puk znova Švédky.

54:54

Tedenbyová dostala pas přes celou šířku hřiště, byla sama proti Silvonenové, ale z boku ji překonat nedovedla.

54:10

Hra se hodně kouskuje. Nyní opět vhazování a to ne útočné modré Finska.

53:54

Finky se snažily protlačit puk do sítě kolem betonu Amholtové, ale ta ho přitiskla ke své tyčce a branku ustrážila.

53:02

Ztečovaná střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce Amholtové.

52:29

Kotouč končí na střídačce Finek. Bude se vhazovat.

51:53

Bul na útočné modré Finska.

51:36

Finsko je v plném počtu, oslabení přežilo.

51:11

A znova je puk za brankou Amholtové.

50:40

Finsku se ale nyní podařilo vyhodit puk do bezpečí.

50:20

Švédky se usadily v útočném pásmu.

49:35

Komplikace pro Finky. Za sekání si odpyká dvě minuty Hautamaaová.

48:52

Nahození od modré, ale Amholtová zasahovat nemusela.

47:54

Švédky jsi jsou zřejmě vědomy své síly a po inkasované brance se snaží hrát velmi aktivně.

46:45

Švédky zkoušely vymyslet něco za brankou, ale tam o puk přišly a dopředu vyráží Finsko.

45:40

Nepřesná přihrávka švédské útočnice před branku a puku se ujímají Finky.

43:38

43:38 Krista PARKKONENOVÁ - 2:1

43:38

Finsko právě vstřelilo branku!
Přesilovka využita a máme tu drama. Nieminenová poslala puk mezi kruhy, tam se ke střele dostala KRISTA PARKKONENOVÁ, jenž vystřelila a kotouč prošel rozhozené brankářce mezi betony do sítě. Asistence: Petra Nieminenová, Elisa Holopainenová.

43:19

Amholtová nejprve zakročila proti střele z kruhu a pak si poradila z dorážkou z druhé strany.

42:21

Finsko má dobrou šanci se zápasem něco udělat. Dvě minuty za podražení si totiž odsedí Ljungblomová.

41:55

Amholtová musela zasahovat po střele od modré. Puk ji nejprve vypadl, ale poté ho dokázala zkrotit pod rukavicí.

41:07

Švédky kombinují ve vlastním obranném pásmu.

40:10

Finsko je v plném počtu.

40:01

Ve druhé třetině se Finky osmělily trochu více a na branku vyslaly šest střel. Co to ale je ve srovnání se 17 pokusy Švédek. Ty se navíc dokázaly opět prosadit a tak po dvou třetinách mají k postupu do semifinále o něco blíž.

Střely na branku: 26 – 7
Další třetina začne přibližně v 21:44.

40:00

39:34

Střelu od modré schovává Silvonenová mezi betony a tak se bude vhazovat.

39:00

Minuta do konce třetiny a puk je za brankou Švédska.

38:10

Švédky budou hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Nylundová.

37:21

Nieminenová pálila z kruhu, ale její pokus sráží Amholtová do sítě za bránou. Bude se tak vhazovat.

36:56

Zakázané uvolnění přesune hru před branku Silvonenové.

36:03

Finsko dokázalo zatlačit na své soupeřky, ale ty se zatím brání úspěšně.

35:04

Tohilaová nahazovala od modré, ale branku minula.

34:12

Jedna ze švédských útočnic vypálila z kruhu, ale Silvonenová byla včas na zemi a její střelu zlikvidovala.

32:55

Hráčky svádí boj o puk v rohu útočné třetiny Švédska.

30:53

30:53 Matilda af Bjurová - 2:0

30:53

Švédsko právě vstřelilo branku!
Jen co se Švédky ubránily oslabení, dávají druhý gól v zápase. Po střele Olssonové se jako první dostala k puku před brankou MATILDA af BJUROVÁ, jenž neměla problém ho dorazit do sítě za záda ležící brankářky. Asistence: Hanna Olssonová.

29:39

Švédkám se povedlo vyhodit puk za branku Silvonenové.

29:03

Nyní ale začíná zkrácená přesilovka Finska.

28:37

Olssonová putuje na trestnou za držení, takže poměr sil na ledě se vyrovná.

28:04

Finské hráčky jsou už ve čtyřech, navíc kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti jsou Švédky vykázány z útočné třetiny.

27:34

Nyní se ale vhazuje u brány Amholtové.

26:57

Další vyloučení na straně Finek. Aroová si odpyká dvě minuty za hákování, takže Švédky budou hrát přesilovku 5 na 3.

26:53

Švédky svírají své soupeřky v útočné třetině.

25:58

První přesilovku Švédky využily, jak dopadne ta druhá? Laitinenová si totiž odsedí dvě minuty za podražení.

25:27

Seikkulaová dostala zpoza branky přihrávku před bránu, z první zakončovala, ale mezírku mezi betony Amholtové nenašla.

24:10

Ránu Larssonové od modré vyráží Silvonenová do rohu kluziště.

23:24

Jedna z finských útočnic objela bránu, zakončila, ale zamířila mimo.

21:52

Tedenbyová si najela před branku, kam dostala přihrávku, zakončila, ale těsně před Silvonenovou nedokázala procedit puk do sítě.

21:24

Švédky zvládly i druhé oslabení a jsou v plném počtu.

20:52

Po střele od modré se puku ujaly Švédky a vyhazují ho do bezpečí.

20:22

Finsko pokračuje v přesilovce, ale puk je nyní v jejich pásmu.

20:01

První třetina moc krásný hokej nenabídla. Švédky měly jednu přesilovku a tu také využily. Naopak Finky se v početní převaze neprosadily a navíc za celou třetinu vyslaly na branku Amholtové jen jednu střelu!

Střely na branku: 9 – 1
Další třetina začne přibližně v 21:02.

20:00

19:23

Další přesilovka pro Finsko. Dvě minuty za vražení si odsedí Johnssonová.

18:22

Švédky oslabení zvládly a jsou v plném počtu.

17:47

Branka vypadla ze svého postavení, hra je přerušena.

17:43

Střelu z kruhu vyráží Amholtová vyrážečkou do rohu kluziště.

16:52

Hráčky Suomi se dlouho držely v útočné třetině, ale nyní Švédky vyhazují puk.

16:22

Přesilovku si vyzkouší také Finky. Na trestnou usedá af Bjurová za podražení.

15:54

Amholtová musí za branku aby rozehrála kotouč.

13:39

13:39 Hanna OLSSONOVÁ - 1:0

13:39

A přesilovka je také využita. Švédky se usadili v útočném pásmu, Ljungblomová vybídla přihrávkou před branku HANNU OLSSOŃOVOU, která vymetla růžek branky nad ramenem finské brankářky. Asistence: Celine Tedenbyová, Solveig Neunzertová.

12:44

Máme tu první přesilovku. Tu si zahrají Švédky, jelikož dvě minuty za podražení si odsedí Liikalaová.

12:16

Sledujeme trochu nudnější pasáž hry. Ani jednomu z týmu se nedaří výrazněji prosadit.

10:22

Finky posílají kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tedy přesune před jejich branku.

09:51

Puk končí mimo mantinely. Vhazovat se bude na útočné modré Švédska.

08:19

Forsgrenová pálila z vrcholu kruhu, ale proti její střele zasáhla Silvonenová lapačkou.

07:22

Švédsko poslalo puk přes všechny čáry. Následuje buly po pravici Amholtové.

07:14

Finský pokus o přechod do útočného pásma končí ofsajdem. Bude se tak vhazovat.

06:16

Silvonenová musela znovu zasahovat a Švédky získaly buly v útočné třetině.

05:58

Další švédský pokus od modré, al tentokrát zamířil mimo.

05:15

Neunzertová nahazovala modré, ale její pokus skončil jen na betonech Silvonenové.

04:40

Ani jednomu z týmů se směrem dopředu zatím nedaří. Každá akce končí při přechodu přes modrou.

03:13

Střela od modré z hole finské hráčky končí mimo a na druhé straně musela schovat puk do lapačky Silvonenová.

02:05

Ljungblomová trochu vyděsila svou brankářku, když puk směřující před branku tečovala jejím směrem, ale naštěstí pro Švédsko skončil jen na bruslích jedné z obránkyň.

01:18

Ani těm se však nedaří usadit se v útočné třetině.

00:47

Švédky nahodil puk do pásma, ale u puku jsou opět Finky.

00:01

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Za okamžik zápas začne.

Švédsko: Amholtová (Reidebornová) – Nyhlén-Perssonová, Neunzertová, Bergströmová, Forsgrenová, Wäng-Germundssonová, Larssonová, Ahoová – Bouvengová, Ljungblomová, Olssonová – Tedenbyová, Lundinová, Wikner-Zienkiewiczová – af Bjurová, Carlssonová, Johnssonová – Antonssonová, Wilhelmssonová, Olovssonová.

Finsko: Silvonenová (Aholaová) – Karjalainenová, Kahraová, Aroová, Tohilaová, Allinenová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Parkkonenová – Nieminenová, Nousiainenová, Holopainenová – Melotindosová, Nylundová, Vesaová – Varpulaová, Yrjänenová, Seikkulaová – Hautamaaová, Liikalaová.

Rozhodčí: Senuková – Alexová, Fenstermacherová.
Švédsko

Švédky obsadily ve skupině čtyř nejlepší týmů loňského mistrovství čtvrté místo. Nejprve přišla prohra s neporaženou Kanadou v poměru 1:5, poté porážka od USA 0:4 a nakonec padly hráčky Tre Kronor až po nájezdech 1:2 s Ruskem. Se ziskem jednoho bodu tak skončily na dně skupiny a čeká je jejich severský rival.
Finsko

Hokejistky Suomi obsadili v přerovské skupině první místo ve skupině. Porazit dokázaly 3:1 Švýcarky, 2:0 Japonky a padly po prodloužení s českým týmem 2:3. Se ziskem sedmi bodů tak na ně čeká nejhorší tým ze zlínské skupiny, což jsou právě Švédky.
Vítejte u čtvrtfinále světového šampionátu žen do 18 let. Dnes večer je ve zlínské PSG aréně na programu čtvrtfinálový souboj mezi Švédskem a Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

2:1

Branky a nahrávky: 14. Olssonová (Tedenbyová, Neunzertová), 31. af Bjurová (Olssonová) – 44. Parkkonenová (Nieminenová, Holopainenová)

Rozhodčí: Senuková – Alexová, Fenstermacherová

12:44 FIN 2 Liikalaová, podražení
13:39 SWE 1:0 Olssonová (Tedenbyová, Neunzertová)
16:22 SWE 2 af Bjurová, podražení
19:23 SWE 2 Johnssonová, vražení na hrazení
25:58 FIN 2 Laitinenová, podražení
26:57 FIN 2 Aroová, hákování
28:37 SWE 2 Olssonová, držení protihráče