01.12.2016, 02:00 • Barclays Center, New York • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 3.6 3.8 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 12 149 diváků.
1. Anders Lee (NYI) 1+0
2. Johnny Boychuk (NYI) 1+1
3. Sidney Crosby (PIT) 0+2
Třetí třetina přinesla parádní hokej! Hokejisté Pittsburghu nejdříve smazali tříbrankové manko, nicméně v poslední minutě inkasovali dva góly a prohráli 3:5. Islanders si můžou oddechnout, protože nevyhrát takhle slibně rozehraný duel by byl hřích.

Střely na branku: 30 – 34.

59:36

59:36 Nikolaj KULJOMIN - 5:3

59:36

Islanders právě vstřelili branku!
Nedočkáme! Crosby prohrál vhazování, kotouč se dostal na hůl NIKOLAJE KULJOMINA, který ze středního pásma trefil prázdnou branku Penguins. Asistence: Casey Cizikas.

59:33

Hosté to budou zkoušet s šesti hráči v poli. Dočkáme se ještě nějakého dramatu?

59:33

59:33 Anders LEE - 4:3

59:33

Tento duel má nečekané vyvrcholení! Hickey vypálil od modré čáry, před brankovištěm jeho pokus tečoval ANDERS LEE a puk skončil za bezmocným brankářem Pittsburghu. Asistence: Thomas Hickey a Johnny Boychuk.

58:00

Oba týmy začaly hrát velice opatrně a chtějí dotáhnout tento duel do prodloužení. Uvidíme, zdali se tak stane.

57:23

Penguins se chvíli pohybovali v útočném pásmu, ale vážnější ohrožení branky Greisse nepřišlo.

56:01

Rychlý útočná akce Ostrovanů končí postavením mimo hru. Zbytečná nepřesnost připravila domácí o šanci.

55:31

Islanders po ztrátě tříbrankového vedení ožili a pokouší se získat vedení zpátky. Nicméně to nyní nebudou mít snadné.

54:58

Bailey se pokusil překvapit Murrayho střelou od levého mantinelu a málem mu to vyšlo. Jeho dělovku zastavila totiž až tyčka.

53:08

53:08 Jevgenij MALKIN - 3:3

5:3

Branky a nahrávky: 20. Boychuk (Jo. Bailey, B. Nelson), 23. Chimera (Mayfield, Beauvillier), 38. Cizikas (Mayfield, Ladd), 60. Lee (Hickey, Boychuk), 60. N. Kuljomin (Cizikas) – 41. Sheary (Hörnqvist, Crosby), 51. J. Schultz (Cole), 54. Malkin (Dumoulin, Crosby)

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Mayfield – Jo. Bailey, Tavares, Beauvillier – N. Kuljomin, B. Nelson, Prince – Lee, R. Strome, Chimera – Ladd, Cizikas, Clutterbuck.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Guentzel, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Peel, Rehman – Murray, Cormier

Diváci: 12 149

09:39 PIT 2 Sheary, vysoká hůl
12:13 NYI 2 Hickey, nedovolené bránění
17:34 NYI 2 B. Nelson, podražení
19:47 NYI 1:0 Boychuk (Jo. Bailey, B. Nelson)
22:10 NYI 2:0 Chimera (Mayfield, Beauvillier)