02.11.2016, 01:30 • United Center, Chicago • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.04 3.8 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Rozsíval (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:23
Marián Hossa (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:52
Richard Pánik (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:36
Michael Frolík (CGY) 1+0, 5 střel, čas na ledě 13:20 (04:56:45)
Tři hvězdy utkání

1. Patrick Kane (CHI) 1+2
2. Corey Crawford (CHI) 33 zák., 1 gól, 97,1%
3. Arťom Anisimov (CHI) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 22-34; Zablokované střely: 17-13; Vhazování: 58%-42%; Hity: 21-35; Přesilové hry: 1/4-0/4; Trestné minuty: 10-10.

Chicago oplatilo Calgary v United Center prohru i s úroky.

Michael Frolík sice uprostřed zápasu odpověděl v oslabení po krásné akci Flames na úvodní gól Patricka Kanea a oba týmy vstupovaly do třetí třetiny za nerozhodného stavu 1:1, ten ovšem Blackhawks rychle změnili a po brankách Arťoma Anisimova, Tylera Motta, Artemije Paranina a Niklase Hjalmarssona hladce dokráčeli pro třetí vítězství v řadě. Chicago má skvělou formu a během posledních osmi zápasů pouze dvakrát prohrálo. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 5 Calgary Flames 1.

59:00

Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:16

58:16 Niklas HJALMARSSON - 5:1

58:16

Chicago právě vstřelilo branku!
NIKLAS HJALMARSSON si na levém kruhu pro vhazování srovnal puk na hůl a poté ho nádhernou střelou s příklepem nad levým ramenem Briana Elliotta poslal do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Asistence: Richard Pánik a Arťom Anisimov.

58:00

Chicago v závěru utkání dominuje, zatímco hra Calgary Flames se po zejména skvělé první třetině naprosto rozpadla.

56:59

56:59 Artemij PANARIN - 4:1

56:59

ARTEMIJ PANARIN se po přihrávce Patricka Kanea v levém kruhu pro vhazování po krásném zaseknutí puku zbavil dotírajícího TJ Brodieho a vpádu kotouč po ledě poslal o levou tyč do prázdné brány. Asistence: Patrick Kane.

56:15

Corey Crawford ucpal prostor u své levé tyče a opět se v jeho blízkosti strhla šavlovačka,. Hodně aktivní byl Lance Bouma a na domácí straně Gustav Forsling. Také tam byl Dennis Rasmussen, který poslal k lednu jednoho z protihráčů a poté ho zasedl, aby se nemohl zvednout. První a poslední jmenovaný kohout dostal dvě minuty za hrubost.

55:11

Artemij Panarin na pravém křídle po zpětné přihrávce svého spoluhráče tvrdě vypálil od mantinelu, byť byl tísněn protihráčem, Brian Elliott byl ale na místě a jeho pokus letící těsně nad ledem ukryl ve své náruči.

54:36

Podobná vyloučení jsou stejně zbytečná, protože by se navzájem vyrušila a hrálo by se ve stejném počtu hráčů. Takováto rozhodnutí je třeba kvitovat, své o tom mohou určitě vyprávět zapisovatelé.

53:35

Před bránou Coreyho Crowforda vznikl obrovský závar a po jeho zákroku také šarvátka, do které se zapojilo několik hráčů, nakonec se ale ani v tomto případě nevylučovalo.

52:34

52:34 Tyler MOTTE - 3:1

52:34

TYLER MOTTE nabral na pravém křídle velkou rychlost a po nádherné stahovačce, kterou se v blízkosti brány zbavil TJ Brodieho, puk na vzdálenější levé tyči zasunul za bezmocného Briana Elliotta. Fantastická individuální akce, po které Blackhawks odskakují na rozdíl dvou branek! Asistence: Nick Schmaltz a Brent Seabrook.

5:1

Branky a nahrávky: 19. P. Kane (Rozsíval), 48. Anisimov (P. Kane, Panarin), 53. Motte (Schmaltz, Seabrook), 57. Panarin (P. Kane), 59. Hjalmarsson (Pánik, Anisimov) – 28. Frolík (Backlund)

Chicago Blackhawks: Crawford – Keith (A), B. Campbell, Hjalmarsson, Seabrook (A), Forsling, Rozsíval – Pánik, Toews (C), P. Kane – Panarin, Anisimov, Hossa – Motte, Krüger, Schmaltz – Hinostroza, Rasmussen, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Calgary Flames: Elliott – Giordano (C), D. Wideman, Brodie, Engelland, Jokipakka, D. Hamilton – J. Gaudreau, Monahan (A), Chiasson – Versteeg, S. Bennett, Brouwer (A) – Tkachuk, Backlund, Frolík – Bouma, Stajan, Ferland. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Eric Furlatt,Kendrick Nicholson. Čároví: Shane Heyer, Bryan Pancich

Diváci: 21 166

07:38 CHI 2 Hossa, hákování
10:58 CGY 2 D. Hamilton, držení protihráče
13:30 CHI 2 Krüger, podražení
18:58 CHI 1:0 P. Kane (Rozsíval)