31.10.2016, 00:00 • United Center, Chicago • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.1 3.75 3.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Kempný (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:28
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:42
Marián Hossa (CHI) 1+1, 3 střely, čas na ledě 16:04
Richard Pánik (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:14
Peter Budaj (LAK) 26 zák., 2 góly, 92,9% (02:54:47)
Tři hvězdy utkání

1. Corey Crawford (CHI) 32 zák., 0 gólů, 100%
2. Jonathan Toews (CHI) 1+1
3. Marián Hossa (CHI) 1+1
Statistiky: Střely: 29-32; Zablokované střely: 10-16; Vhazování: 51%-49%; Hity: 13-37; Přesilové hry: 2/7-0/2; Trestné minuty: 4-14.
Chicago Blackhawks bylo od úvodních minut lepším týmem a zásluhou Jonathana Toewse, který vstřelil v sedmé minutě v přesilové hře svůj první gól v letošní sezóně, a Arťoma Anisimova do závěrečné třetiny s dvoubrankovým vedením. Corey Crawford předvedl v závěru zápasu několik těžkých zákroků a vychytal svůj 20. shutout v kariéře NHL. Fantastický večer prožil také Marián Hossa, který byl před zápasem oceněn za dosažení 500. gólu v NHL, a během utkání ho oslavil asistencí a poté gól do prázdné brány. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 3 Los Angeles Kings 0.

59:00

Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:50

58:50 Marián HOSSA - 3:0

58:50

Chicago právě vstřelilo branku!
Jonathan Toews se na levém křídle krásně protáhl kolem dvou protihráčů a táhlou střelou orazítkoval levou tyč, od níž se puk odrazil do rozhodčího Stevea Kozariho a zpoza brány vzápětí na hůl MARIÁNA HOSSY, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil do prázdné brány a oslavil svůj večer asistencí a gólem! Asistence: Jonathan Toews.

58:11

Zaměřeno na ...

Arťom Anisimov dnes vstřelil druhý gól utkání a bodoval v sedmém zápase v řadě.

57:46

Kyle Clifford před bránou čistil prostor pomocí vysoké hole a Chicago může zápas v klidu dohrát v přesilové hře.

57:38

Jako bych to zakřikl a Corey Crawford v rychlém sledu předvedl tři velice těžké zákroky! Nejprve z blízkosti pálil mezi jeho betony Kyle Clifford a vzápětí to zkoušel od modré čáry tvrdou střelou Drew Doughty. Ani jeden z nich ale neuspěl, stejně jako dvakrát z levého křídla Alec Martinez.

57:04

Čas neúprosně hovoří v neprospěch Los Angeles Kings, které nemá v závěru utkání síly na to, aby se se zápasem pokusilo něco udělat.

56:13

Peter Budaj pouze zkontroloval nahození Chicaga a puk se po jeho vyjetí z brány po pravém betonu svezl do levého kruhu útočného pásma Chicaga, kde nebyl nikdo z domácích hráčů.

55:20

Kyle Clifford na levém křídle vypálil od mantinelu, jeho následnou střelu ale na přední tyči vyrazil levým betonem připravený Corey Crawford, který je blízko shutoutu.

54:45

Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Chicago Blackhawks v pohodě kontroluje vývoj dnešního zápasu, v jehož závěru vede stále 2:0.

53:08

Anze Kopitar si na levém křídle zpoza brány vybruslil do střelecké pozice, jeho následnou střelu z otočky ale zablokoval dobře postavený Richard Pánik.

3:0

Branky a nahrávky: 7. Toews (B. Campbell, Schmaltz), 34. Anisimov (Hossa, Panarin), 59. Hossa (Toews)

Chicago Blackhawks: Crawford – Keith (A), B. Campbell, Hjalmarsson, Seabrook (A), Kempný, Rozsíval – Pánik, Toews (C), P. Kane – Panarin, Anisimov, Hossa – Motte, Krüger, Schmaltz – Hinostroza, Rasmussen, Tootoo. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Los Angeles Kings: Budaj – Muzzin, Doughty (A), Martinez, Gilbert, M. Greene, Forbort – King, Kopitar (C), Toffoli – Pearson, J. Carter (A), Setoguchi – Andreoff, Dowd, D. Brown – Clifford, N. Shore, Lewis. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Steve Kozari, Dan O'Halloran. Čároví: Jonny Murray, Devin Berg

Diváci: 21 329

05:27 LAK 2 D. Brown, hákování
06:54 CHI 1:0 Toews (B. Campbell, Schmaltz)
07:30 LAK 2+2 Forbort, vysoká hůl+vysoká hůl
16:20 LAK 2 King, podražení