Tipsport extraliga

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha

3:2

konec (0:1, 3:0, 0:1)

30.10.2016, 15:20 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • 17. kolo • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

Tipsport: 1.9 4.55 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:00

Pražané hrají od oddechového času s odkrytou branku a v šesti lidech. Rákos dojel odražený puk, ale bekhendem minul prázdnou bránu! Hrubec vyhodil o něco později na zakázané uvolnění.

57:44

Martin Růžička zkrotil před Pöpperlem skákavý puk, ale ve vyložené pozici těsně minul horní růžek! Po souboji Noska s Uherem skončil puk mezi střídačkami.

53:48

Adamského oblouček našel na modré čáře zapomenutého Polanského. Ten musel na levé straně čelit tlaku Kaliny a vypálil nepřesně!

50:20

Čajkovský si stáhl puk na hůl, elegantní kličkou se prodral až před Hrubce a měl na holi vyrovnání! Jenže zakončoval přímo do třineckého gólmana.

49:29

Dravecký se na pravé straně protlačil k odraženému puku, ale vylámal si zuby na betonech Pöpperleho! Zakončení mu značně znepříjemnil bránící Gernát.

48:15

48:15 Lukáš PECH - 3:2

48:15

Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané snižují a dostávají se zpět do kontaktu s Oceláři! LUKÁŠ PECH dojel puk po sražené střele od Kudrny, natlačil se před bránu a napodruhé dotlačil kotouč bekhendem za Hrubcova záda. Pech uplatil svůj důraz v brankovišti a vrací Spartu do zápasu – 3:2! Asistence: Andrej Kudrna.

46:53

Martin Růžička obral o puk rozehrávajícího Čajkovského a přihrál mezi kruhy Maroszovi. Pöpperle jeho střelu vyrazil jen k Martinu Růžičkovi, který dorážel skákavý puk jen do tyčky!

46:07

Hrabalovo nahození od modré čáry bylo někým z Ocelářů tečováno do levé tyčky! Sparťané posléze dostali hru do středního pásma.

43:32

Po nebezpečné střele Martina Růžičky se dopředu protlačili zase sparťané. M. Procházka objel bránu a vytvořil šanci pro Černocha, který však zblízka pálil jen do Hrubcovy lapačky!

40:49

Klimek se zprava natlačil před branku a dotíral na Hrubce! Třinecký gólman udržel puk, odolal tlaku a mohl se spolehnout na Janka s Hrabalem, kteří Klimka důrazně odstrčili.

40:23

Po gólu a asistenci je tady také dvouminutový trest pro Rostislava Marosze (TRI). Třinecký útočník podrazil u Hrubcovy branky Vránu.

39:09

Dravecký se se značnou porcí štěstí zbavil dvou sparťanů a rázem jel sám na branku! Jeho bekhendová klička však ztroskotala na betonu Pöpperleho.

38:01

38:01 Jakub PETRUŽÁLEK - 3:1

38:01

Třinec právě vstřelil branku!
Necelé dvě minuty před koncem druhé periody navyšují Oceláři vedení! Marosz se protáhl po pravém křídle, objel padajícího obránce Sparty a přihrál před branku. Tam byl připraven JAKUB PETRUŽÁLEK, jenž poslal kotouč mezi betony přesunujícího se Pöpperleho – 3:1! Asistence: Rostislav Marosz.

36:43

Polanský kotouč nejdříve ztratil, pak jej ale vydoloval zpět a přihrával mezi kruhy Adamskému. Jeho střelu na poslední chvíli zablokoval Uher!

33:58

Třinečtí ustáli díky Noskovi také další skrumáž před brankou a Hrubec je podržel zase při Formanově teči! Třinecký gólman drží puk ve výstroji.

33:30

Sparta se od úvodu přesilovky usadil před Hrubcem a je nebezpečná! Vránovu střelu dorážel z otočky Forman, ale kotouč zastavil před brankovou čárou Nosek!

32:56

Josef Hrabal (TRI) musí po faulu na M. Procházku podruhé v zápase za katr. Třinecký obránce je potrestán dvěma minutami za krosček. Před přesilovkou Sparty ještě komerční přestávka.

30:40

Hru v početní výhodě si vyzkoušejí pro změnu sparťané. David Nosek (TRI) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu.

26:55

Rákos si únikem po pravém křídle vykoledoval faul. Richard Nedomlel (SPA) si odsedí dvě minuty za podražení. Třinecká přesilovka začne po komerční pauze.

25:28

25:28 Jiří POLANSKÝ - 2:1

25:28

Oceláři na startu první třetiny otáčejí skóre ve svůj prospěch! JIŘÍ POLANSKÝ zachytil propadlý kotouč a spolu s Irglem ujížděl do přečíslení proti Barinkovi. Obránce Sparty pokryl případnou přihrávku na Irgla, ale nechal Polanského vystřelit přesně k pravé tyči – 2:1! Asistence: Martin Adamský.

21:54

Jakub Petružálek (TRI) byl vyloučen na dvě minuty za podání hole. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

21:33

V čase gólu byl vyloučen brankář Tomáš Pöpperle (SPA) na dvě minuty za podražení. Trest odpyká Lukáš Pech.

21:33

21:33 Rostislav MAROSZ - 1:1

21:33

Slezané využívají přesilovku a srovnávají stav utkání! Špirko přihrál před branku volnému ROSTISLAVU MAROSZOVI, který ale nevystřelil a zdálo se, že situaci prováhal. Jenže domácí útočník vrátil puk po kličce před branku a Nedomlel si jej srazil do vlastní brány – 1:1! Asistence: Rastislav Špirko, Josef Hrabal.

20:15

Hned na startu druhého dějství je tady přesilovka pro Oceláře. Petr Vrána (SPA) si odsedí dvě minuty za držení protihráče v rohu kluziště.

13:47

13:47 Michal ČAJKOVSKÝ - 0:1

13:47

V dalším průběhu přesilovky už se sparťané usadili v útočné třetině a zaznamenali první branku! Formanova přihrávka prošla brankovištěm bez povšimnutí, ale MICHAL ČAJKOVSKÝ se po přistrčení od Vrány trefil od modré čáry přesně k pravé tyčce – 0:1! Asistence: Petr Vrána, Miroslav Forman.

13:12

Pražané si po komerční pauze zahrají přesilovou hru. Josef Hrabal (TRI) odjel na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

09:46

Marosz sice uspěl, ale Třinec o puk přišel a Sparta ujela do přečíslení. Po Formanově přihrávce pálil Vrána ve své druhé velké příležitosti nad branku!

07:45

Vrána se z pravého křídla protlačil až před branku a donutil Hrubce k prvnímu těžkému zákroku! Neuspěl ani dorážející Uher, později byla hra přerušena kvůli vysoké holi sparťanů.

03:38

Sparťané hráli několik sekund v šesti, a tak jejich přesilovka končí předčasně. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Brian Ihnačák (SPA).

01:58

Forman se natlačil přes Milana Douderu (TRI) do šance, ale Hrubce nepřekonal. Alespoň vybojoval pro Spartu první přesilovku, jelikož Doudera je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

3:2

Branky a nahrávky: 22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. Petružálek (Marosz) – 14. Čajkovský (P. Vrána, Forman), 49. Pech (Kudrna)

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart, Nosek, Jank, Hrabal, M. Doudera, Kania, L. Doudera – Petružálek, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl (C) – Jašek, Špirko, J. Sýkora.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Nedomlel, Piskáček, Barinka – Uher, P. Vrána, Forman – Klimek, J. Hlinka (C), Ihnačák – Kumstát, Pech, Kudrna – Černoch, Cingel, Martin Procházka.

Rozhodčí: Petr Úlehla, René Hradil – Petr Blümel, Marek Hlavatý

Diváci: 4 922 (95 % celkové kapacity)

01:58 TRI 2 M. Doudera, držení protihráče
03:38 SPA 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Ihnačák
13:12 TRI 2 Hrabal, nedovolené bránění
13:47 SPA 0:1 Čajkovský (P. Vrána, Forman)