Borussia Dortmund – 1. FC Union Berlín

1:1

po penal. (3:0) (1:0)

26.10.2016, 21:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • 2. kolo • Lukáš Jasoněk

Dortmundský celek měl po celý průběh prvního poločasu herně navrch a do vedení se díky vlastní brance Parensena dostal těsně před přestávkou. Po změně stran se však hra začala vyrovnávat a zhruba deset minut před koncem základní hrací doby Skrzybski poslal duel do prodloužení. Protože gól v něm nepadl, přišly na řadu penalty a v nich byli jednoznačně úspěšnější fotbalisté Borussie, kteří postup do 3. kola pohárové soutěže slaví zaslouženě. (23:47:19)
Penaltové umění v celé své kráse předvedli fotbalisté Dortmundu, kteří proměnili všechny své tři pokusy. Naopak hosté v penaltové loterii nerozvlnili síť ani jednou a smutní.

HOSINER

3. série 3:0

Hosinerova exekuce penalty skončila na břevně a o vítězi je rozhodnuto!

GÖTZE

Götze potřetí rozjásal domácí fandy razantní střelou k pravé konstrukce brány, po které se Mesenhöler sápal.

FÜRSTNER

2. série 2:0

Fürstnerova penalta byla kopnuta mizerně a Weidenfeller ji zlikvidoval.

GINTER

Ginter parádně trefil pravý horní roh a poslal svůj tým do vedení 2:0.

KROOS

1. série 1:0

Kroos se střelou k levé tyči neprosadil.

DEMBÉLÉ

Dembélé uspěl pokusem doprostřed brány – 1:0.

Střílení penalt začíná.
Jako první začnou domácí.
Ano, je tomu skutečně tak. Vítěze zápasu neurčilo ani prodloužení a o postupujícím do další fáze pohárové soutěže tak bude muset rozhodnout až penaltový rozstřel. Který z týmů v něm bude tím šťastnějším? To se dozvíte, když zůstanete u našeho online přenosu!

120

Druhé prodloužení skončilo.

1:1

Branky: 44. Parensen (vla.) – 81. Skrzybski

Karty:   55. Parensen (UNB), 77. Punčec (UNB), 91. Fürstner (UNB), 98. Trimmel (UNB)

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:19.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Passlack (100. Rode) – Sahin (68. Weigl) – Larsen (68. Dembélé), Castro, Götze, Mor – Ramos
Náhradníci: Bürki – Dembélé, Rode, Kagawa, Merino, Burnic, Weigl, Merino

1. FC Union Berlín: Mesenhöler – Trimmel, Leistner, Punčec, Parensen (65. Fürstner) – Zejnullahu, Kroos, Pedersen – Hedlund (80. Skrzybski), Redondo – Quaner (39. Hosiner)
Náhradníci: Busk – Quiring, Hosiner, Kreilach, Jensen, Pogatetz, Skrzybski, Fürstner

Rozhodčí: Jochen Drees – Timo Gerach, Christian Gittelmann