4:3

konec (0:0, 1:2, 3:1)

09.10.2016, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • 11. kolo • Števo Lasab sk

Tipsport: 2.3 4.4 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domáci HKM dnes predviedli krásny obrat z 1:2 na 4:2 ktorý zariadil hviezda duelu Lukáš Dubeň. Zápas ale nakoniec končil drámou, ktorú lepšie zvládli domáci. (19:20:30)

59:58

Domáci mali na mále. Ölvecký a Hossa mali šance vyrovnať, ale nestalo sa tak a Zvolen to už má v kapse.

59:43

Buly pred Barošom, Veilleux a Mráz.

59:42

Oddychový čas domácich.

59:42

Hostia v útočnom pásme puk stratili a Bruno Mráz ho bekhendom vyhadzoval cez celé ihrisko, ale prázdnu bránu minul asi o 30 centimetrov.

58:49

Až teraz ide Chábera bránu opúšťa a hostia to skúsia šiesti.

58:34

Hostia sú usadení v útočnom pásme, ale Chábera je stále v bráne.
Dnešné stretnutie sleduje 1002 divákov.

57:27

Peter Ölvecký v obrovskej šanci, mohlo byť vyrovnané, ale Baroš končekom ľavého betónu puk vyráža.

56:55

Peter Zuzin manévruje s pukom pri mantineli a dlho drží puk ďaleko od Baroša.

55:48

55:48 VEILLEUX - 4:3

55:48

Trenčín dal gól!
Góly nám tu padajú jedna radosť. KEVEN VEILLEUX teraz zostal na chvíľočku nestrážený pred Barošom pri ľavej tyčke a krásne zúžitkoval Hossovu prihrávku. Už je to iba o jeden gól.

Asistencia: Marcel Hossa.

54:48

Hostia vrhli všetky sily do útoku, velia dopredu a domáci sa bránia.

53:43

53:43 DUBEŇ - 4:2

53:43

Zvolen dal gól!
Páni a dámy LUKÁŠ DUBEŇ, ktorý dodnes nestrelil v lige ani jeden gól strieľa ako obranca v priebehu 13 minút čistý hetrik. Na ľad doletela aj šiltovka. Krásna bomba od modrej čiary do ľavého horného rožku.

Asistencie: Marco Halama a Samuel Petráš.

52:53

Martin Ďaloga sa už už dostával do šance, ale v poslednej chvíli hostia zatiahli záchrannú brzdu.

51:37

51:37 DUBEŇ - 3:2

51:37

LUKÁŠ DUBEŇ posiela HKM do vedenia. Domáci tak využívajú obrovský závar pred Cháberom. Dubeň z ľavej strany vystrelil puk po ľade a Bohunikcý si ho ztečoval do vlastnej siete.

Asistencia: Michal Ivan.

51:17

Pavel Klhůfek teraz iba nahodil ľahko puk na Cháberu a získal buly v útočnom pásme.

51:02

Marcel Hossa sa dostal k odrazenému puku pri pravej Barošovej tyčke, mieril pekne nad lapačku, ale Baroš bol na mieste.

49:47

Trenčania práve v laufe, dlho tlačili domácich a tí ani na štyri krát nevedeli puk vyhodiť z tretiny.

48:36

Domáci v plnom počte.

48:24

Domáci zatiaľ veľmi dobre bránia. Žiadne šance hostí.

46:41

Jakub Gašparovič pekne nahadzoval puk na Baroša, tomu puk spadol na ľad, ale domáci gólman bol rýchlejší ako Holenda, ktorý puk chcel dorážať. Domáca obrana ho vak okamžite poslala k ľadu.

46:26

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McGragor – 2 min., podrazenie).

45:48

Zverenci Miloša Holáňa pod tlakom vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Tých iceingov je dnes akosi veľa.

45:23

45:23

45:23

Lukáš Dubeň je očividne pri chuti. Teraz krásne prešiel s pukom od modrej až pred Cháberu, peknou sťahovačkou sa zbavil súpera, ale jeho bekhend končí na Cháberovi.

44:30

Hokej ako na hojdačke, najprv pred Barošom nepochodil Tybor a okamžite z protiútoku domácich štyroch na dvoch zahodil dobrú šancu Frederik Fekiač.

43:32

Trenčín v šanci a Samuel Baroš sa musel poriadne natiahnuť, tak ako je dlhý, ale nakoniec situáciu vyriešil.

42:49

42:49 DUBEŇ - 2:2

42:49

Kuriózny gól. LUKÁŠ DUBEŇ nachytal Cháberu na hruškách. Puk z ľavej strany a z takmer nemožného uhla puk nakoniec končí v sieti.

Asistovali: Miloš Kelemen a Samuel Baroš!

41:41

Juraj Majdan sa sťahovačkou pekne dostal až pred Cháberu, ale jeho bekhend končí iba na hrudi trenčianskeho gólmana.

40:44

Hostia začali lepšie a Dlouhého formácia strávila celé svoje striedanie v útočnom pásme.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Nakoniec predsa rozhodcovia pripísali domáci gól Pavlovi Klhůfkovi.
Po druhej tretine konečne môžem konštatovať, že sa tu začal hrať hokej. Do vedenia šli najprv hostia, no domáci vyrovnali. Pred chvíľkou, však 3s pred klaksónom dokázal Tybor vedenie hosťom vrátiť. Uvidíme čo tento gól do šatne urobí s domácou psychikou. Rozuzlenie tak prinesie tretie tretina. Tá začne o 18:45.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:57

39:57 TYBOR - 1:2

39:57

Gól do šatne! Tri sekundy pred koncom tretiny idú hostia do vedenia. Najproduktívnejší trenčan v sezóne RADOSLAV TYBOR dostal peknú prihrávku z ľavej strany od Martina Kalináča a pri pravej tyči osamotený sa už nemýlil.

Asistencie: Martin Kalináč a Jakub Gašparovič.

38:49

Domáci vyhrali buly v útočnom pásme na modrú čiaru a Demiters okamžite pálil od modrej, no rovno do Cháberu.

38:06

Druhý nebezpečný teč Marcela Hossu končí na brvne, puk ešte poskakoval na bránkovej čiare, ale domáci ho nakoniec odpálil do bezpečia.

37:06

Lukáš Kozák strieľal od modrej, Peter Ölvecký sa aj pokúšal o teč, ale neúspešne. Stále 1:1.

36:16

36:16

36:16

Keven Veilleux v obrovskej šanci pri ľavej tyčke, nakoniec sa ale píska postavenie hráča v bránkovisku.

36:00

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Habšuda – 2 min., nedovolené bránenie).

35:48

Peter Sojčík vo výbornej pozícii na ľavej strane, puk ale mieri tesne vedľa.

35:11

35:11 ANDERSONS - 1:1

35:11

HKM vyrovnáva pri avizovanom vylúčení po faule na McGregora. Puk strieľal od modrej švihom Janis Andersons a ešte PAVEL KLHUFEK ho pred Cháberom tečoval.

Asistovali: Janis Andersons a Tomáš Valenta.

34:17

Zatiaľ je to vo Zvolen dosť veľká šachová partia, Trenčín vedie jediným úspešným tečom. Zdá sa mi, že veľa gólov tu dnes neuvidíme, ale rád by som sa mýlil.

33:56

Hra sa teraz prelieva z jedne strany na druhú veľmi rýchlo. Jakub Gašparovič preveril Baroša z ľavej strany.

33:26

Domácim sa rysovalo prečíslenie troch na dvoch ale McGregor neprihral Zuzinovi na hokejku presne.

32:51

Buly si zopakujeme, iceing hostí.

32:44

Domáci pridali, Pavel Klhůfek teraz strieľal z pravej strany, ale švihom narazil opäť iba na Cháberu.

31:46

Aktívny Marcel Hossa si povodil za sebou domácu obranu a pekne nabil kolegovi na modrú, ale Kelemen sa mu hodil do strely.

31:15

Čiarový rozhodca teraz zapískal iceing, ale upískol sa a hlavný tak prikázal vhadzovanie v strede ihriska.

30:46

Hostí gól povzbudil. Pridali a sú aktuálne lepším tímom. Barošovi pribudol ďalší zákrok.

29:42

29:42 HOSSA - 0:1

29:42

Tak som to asi privolal. MARCEL HOSSA zostal na chvíľočku osamotený pred Baroš a ideálne pod brvno tečoval Hatalovu strelu.

Asistovali: Andrej Hatala a Peter Ölvecký.

28:59

Marcel Hossa strieľal z pomedzi kruhov, ale veľmi slabo a navyše rovno do Baroša. Dočkáme sa dnes vôbec gólu?

28:41

V hre štyroch proti štyrom zatiaľ bez šancí, strieľal síce Miroslav Habšuda, ale netrafil bránu hostí.

27:40

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Dubeň – 2 min. + 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (D.Novák – 2 min., hrubosť).

27:40

Že by sa tu konečne začal hrať hokej. Skrumáž pred Barošom končí menšou šarvátkou a bude sa vylučovať.

26:05

Hostia z Trenčína si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

25:53

Hostia očividne pridali, ale k žiadnym šanciam to zatiaľ neviedlo.

25:16

Tak konečne sa podarilo niekomu zakončiť a hneď z toho bol nebezpečný teč Radoslava Tybora, stále je to však málo.

24:50

Strelu na bránu sme videli naposledy asi pred dvoma minútami, zatiaľ veľmi slabý útočný výkon oboch mužstiev.

23:57

Momentálne sa celá hra odohráva prevažne v strednom pásme, teraz ofsajd na trenčianskej modrej čiare. Stále málo šancí.

22:31

Marcel Hossa to skúšal z pravej strany ale Baroš si tyčku dobre postrážil, stále 0:0.

21:30

Domáci od úvodu druhej tretiny aktívnejší, hostia v krátkom slede už druhé zakázané uvoľnenie.

21:04

Domáci McGregor zakombinoval s Majdanom a Habšuda strieľal od modrej ale Chábera strelu chytá.

20:20

Po nepresnej rozohrávke Trenčína sa pískalo zakázané uvoľnenie a bude vhadzovať v ich obrannom pásme.

20:02

Úvodné buly vyhral domáci center Bruno Mráz a domáci spoza brány okamžite zakladajú prvú útočnú akciu.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Strely v prvej tretine 12:8
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.
Vo Zvolene zatiaľ dominujú obrany nad útokmi. Obe mužstvá zatiaľ pozorne bránia. Nik nechce spraviť chybu ako prvý. V prvej tretine sme sledovali veľmi opatrný hokej s malým množstvom šancí. Domáci mali o dve presilovky viac ako Dukla, ale hrali ich zle. Preto je po 20.minútach vo Zvolene všetko otvorené.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:56

Tak predsa ešte jedno buly, na trenčianskej útočnej modrej čiare.

19:36

Bruno Mráz vysúval v strednom pásme Kňazeva, ale hlavný rozhodca videl prihrávku rukou.

19:01

Strela Valerija Kňazeva ztečovaná na ochrannú sieť. Ďalšie buly pred Cháberom.

18:17

Jakub Gašparovič opäť v dobrej šanci, ale domáca obrana tentokrát k nemu pristúpila načas a šancu mu zmarila.

17:20

Hostia v plnom počte. Zatiaľ najhoršia domáca presilovka, v ktorej nevystrelili ani jedinký raz.

16:25

Zatiaľ sa domáci hráči iba márne dobíjajú do útočnej tretiny.

15:19

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Dlouhý – 2 min., podrazenie).

15:18

Aktívny Pavel Klhůfek si vynútil faul a domáci tak budú hrať tretiu presilovku.

14:16

Miloš Kelemen vo výbornej pozícii, predral sa obranou Dukly, ale puk mieri tesne vedľa pravej Cháberovej tyčky.

14:01

Andrej Hatala nahadzoval puk na Baroša, ale pred ním nik neclonil a tak puk videl a chytil.

13:46

Ďalší útočný pokus Dukly končí na modrej čiare, offsajd.

13:08

McGregor umne kombinoval so Zuzinom, ale pohrozili hostia na druhej strane a šancu spálil Martin Kalináč.

11:50

Tomáš Valenta strieľal pekne na teč a Bruno Mráz jeho výzvu aj pochopil, ale tečoval puk vedľa brány hostí.

10:49

Rýchlik Gašparovič ušiel po pravej strane, ale jeho pokus alebo prihrávka nenašla ani spoluhráča a nemierila ani do brány.

10:26

Frederik Fekiač pekne našiel Jakuba Šimíčka a ten mal na palici doposiaľ asi najväčšiu príležitosť HKM. Chábera sa však rýchlo presunul a pokus vyrazil.

09:31

Hostia v plnom počte.

09:18

Domáce presilovke veru dnes zatiaľ žiadna sláva, druhá presilovka končí...

08:43

Bruno Mráz dnes vo svojej druhej dobrej pozícii, teraz mieril tesne vedľa ľavej tyči.

08:13

Zvolenčania si vo vlastnej presilovke pri rozohrávke nerozumeli a je z toho zakázané uvoľnenie.

07:31

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Gašparovič – 2 min., nedovolené bránenie).

07:26

Domáci štvrtý útok teraz azda prvý krát na dlhšie uzavrel Trenčín vo svojej tretine.

06:47

06:13

Hostia sú v presilovku trochu lepším tímom, teraz si na os klziska nakorčuľoval Jakub Gašparovič, ale jeho pokus opäť končí na Baorošovi.

05:46

Radek Dlouhý zatiaľ v azda najväčšej šanci zápasu. Úplne sám medzi kruhmi, dokázal aj vystreliť, ale Baroš jeho pokus kryl.

05:13

Bryan McGregor v oslabení vybojoval puk za Barošom a vyhadzuje ho von z tretiny.

04:43

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šimíček – 2 min., podrazenie).

04:17

04:06

Druhá domáca formácia hrá presilovku o poznanie horšie a Dukla vyhadzuje puky von z pásma.

03:16

Domáci sú usadený v útočnom pásme a točia svoj kolotoč, ale zatiaľ vyslali iba jednu nebezpečnú strelu Klhůfkom.

02:17

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hatala – 2 min., podrazenie).

01:35

Keven Veilleux teraz nebezpečne pálil švihom na Baroša a ten mal veru dosť veľké problémy, ale natiahol sa ako bol dlhý a puk končí v lapačke.

01:04

Prvý zákrok má už za sebou aj Baroš, ktorého preveril Matúš Holenda.

00:40

Opäť Bruno Mráz v akcii, ako prvý dnes vyskúšal pozornosť Jana Cháberu.

00:02

Bruno Mráz síce buly prehral, ale sú to domáci ktorí idú ako prví dopredu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Ako je vo Zvolene už tradične zvykom, zimný štadión sa len veľmi veľmi pomaly napĺňa. Aj sektor vyhradený pre hostí zatiaľ zíva prázdnotou.
Po prvý krát sa pred domácim publikom predstaví kanadský útočník Bryan McGregor, ktorý výraznou mierou pomohol v piatok Zvolenu vo víťaznom zápase v Nových Zámkoch, kde strelil dva góly.
Obe mužstvá nastupujú v podstate s totožnými zostavami ako v piatkovom kole, akurát v tíme Dukly Hlinku v tretej formácii nahradil Marcel Hossa.
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Baroš – Andersons, Valenta, Habšuda, Demiters, Hataš, F.Fekiač, Dubeň, Ivan – Kňazev, Mráz, Klhůfek – Majdan, Zuzin, McGregor – Šimíček, Řezáč, Ďaloga – Petráš, Halama, Kelemen

Dukla Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, M.Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, Dlouhý, L. Novák – Gašparovič, Kalináč, Tybor – Hossa, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, Švec, D.Novák

Rozhodca: Štefik – Kollár, Rojík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na zápas sa teší aj Trenčan Michal Novák

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 11. kola Tipsport ligy. V našej najvyššej hokejovej súťaži dnes proti sebe nastúpia aj Zvolen s Trenčínom a z duelu pod Pustým hradom Vám vďaka nášmu textovému prenosu určite neunikne nič podstatné.

Po desiatom kole patrila domácemu Zvolenu šiesta priečka a Trenčanom piata.

Obom mužstvám sa v poslednom kole na klziskách súperov darilo. Dukla si priniesla dva body z Martina (2:3sn) a Zvolen z Nových Zámkov dokonca všetky tri (1:5).

Najproduktívnejší hráč HKM: Pavel Khlůfek 15b (5+10) 11z, +/- (+2)
Najproduktívnejší hráč HK Dukla: Radoslav Tybor 8b (5+3) 9z, +/- (+2)

Vo zvolenskom drese sa veľmi dobre uviedla nová zámorská posila kanaďan Bryan McGregor, ktorý v Nových zámkoch strelil dva góly. HKM v zápase využil až tri presilové hry, z toho dve piatich proti trom.

Trenčania veľa gólov nestrieľajú. Ich sila je niekde úplne inde. Je to obrana. Vojaci doposiaľ inkasovali v desiatich stretnutiach len 22 krát, čo je najmenej v celej súťaži.

V minulej sezóne sa Zvolenu proti Trenčanom darilo, keď vyhrali až päť zo šiestich duelov.