09.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Libor Smoček

Tipsport: 2.25 3.57 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Kempný (CHI) – 0+0, 2 střely na bránu, 20:35 čas na ledě
Michal Rozsíval (CHI) – 0+0, 1 střela na bránu, 19:14 čas na ledě
Richard Pánik (CHI) – 0+0, 2 střely na bránu, 17:39 čas na ledě
Dimitrij Jaškin (STL) – 0+0, 1 střela na bránu, 13:37 čas na ledě
Ani odvolání gólmana hostí nepřineslo Chicagu kýžený gól a tak domácí St. Louis Blues vyhrávají zápas poměrem 2-1. Ve třetí třetině měli malinko navrch hosté a to hlavně po obdržené brance na 2-1. Vyrovnat ale nedokázali a tak se Blues mohou radovat z výhry v domácím prostředí. Konečný poměr střel vyzněl také lépe pro domácí 21-18.

59:18

Ukázková obranná práce Blues, čtyři zablokované střely po sobě.Trenér St. Louis musí mít radost z obranné práce svých hráčů.

58:49

Chicago opravdu pálí z každé příležitosti, ale střelyjen lítají kolem Huttona. Žádná netrefuje jeho bránu.

56:41

Dlouho se Chicago ve své přesilovce nemohlo prosadit nebo dostat ke střele. Povedlo to se až téměř po minutě přesilové hry a to Vinnie Hinostrozovi. Hutton ale střelu viděl a neměl problém s její chycením.

55:46

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Shattenkirk – 2 min., sekání).

55:45

Hutton si teď počkal na bekhendovou střelu Richarda Pánika a bez problémů jí kryje.

54:55

Nejprve Tyler Motte zablokoval střelu Jori Lehtera, o pár vteřin později už střela Tarasenka prošla až ke Crawfordovi, který byl na svém místě.

53:51

Další jistý Huttonův zákrok, tentokrát proti svižné střele van Riemsdyka.

52:57

Další zákrok si připisuje Hutton, tentokrát po střele Vinnie Hinostroza. Hosté jsou nyní malinko aktivnější a Hutton je v téhle třetině více zaměstnaným mužem v bráně.

51:16

Hráči Chicaga zkouší střílet ze všech pozic, teď to byl Gustav Forsling, který mířil svou střelu na Huttona. Ta ale letěla hodně mimo branku.

50:47

K odraženému puku se dostal Viktor Svedberg, který ale proti Huttonovi neuspěl se svou střelou zápěstím.

50:46

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:46

Nick Schmaltz si vybruslil do středu hřiště a vypálil, ale do jeho střely skočil Robby Fabbri a srazil ji k mantinelu.

49:18

Ville Pokka nahodil kotouč na bránu od modré čáry ´, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl schopný tečovat a tak Hutton neměl problém střelu chytit.

48:13

Dvakrát po sobě teď střílel Kevin Shattenkirk, nejprve mimo, potom do jeho střely padl Tyler Motte. K odraženému puku se dostal Vladimir Tarasenko, který tvrdě vypálil na Crawforda, ten si s jeho pokusem poradil.

2:1

Branky a nahrávky: 7. Tarasenko (Lehtera), 44. Pietrangelo (Tarasenko, Stastny) – 24. Rasmussen (Riemsdyk)

St. Louis Blues: Allen (Hutton)– Bortuzzo, Bouwmeester, Gunnarsson, Parayko, Pietrangelo, Shattenkirk – Berglund, Brodziak, Fabbri, Jaškin, Lehterä, Perron, Rattie, Reaves, Stastny, Steen, Tarasenko, Upshall

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Kempný, Pokka, Rozsíval, Forsling, Svedberg, Fournier, van Riemsdyk – Schmaltz, Desjardins, Panik, Anisimov, Krüger, Tootoo, Hartman, McNeill, Hinostroza, Mashinter, Motte, Rasmussen, Fortin

Rozhodčí: Peel, L´Ecuyer- Pancich, Gibbs

03:31 STL 2 Shatternkirk, vysoká hůl
06:53 STL 1:0 Tarasenko (Lehtera)
15:17 CHI 2 Svedberg, držení protihráče
23:05 CHI 1:1 Rasmussen (Riemsdyk)
34:59 CHI 2 Rozsíval, držení protihráče