5:4

po prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

09.10.2016, 17:00 • Zimný štadión Žilina • 11. kolo • Miroslav Kováčik sk

Tipsport: 2.05 4.5 2.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisti Žiliny si v domácom prostredí pripisujú na svoje konto tretie víťazstvo za sebou. Tentokrát sa im podarilo zdolať Nové Zámky, i keď len za dva body. Tesne pred koncom sa dostali do vedenia, no dve sekundy pred koncom o svoj náskok prišli. Napokon sa domácim hrdinom stal Marek Hovorka, ktorý tvrdou strelou rozhodol dnešné napínavé stretnutie. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (19:45:12)

64:35

64:35 HOVORKA - 5:4

64:35

Žilina dala gól!
Je rozhodnuté! Druhý bonusový bod napokon ostáva doma. MAREK HOVORKA dostal od Daniela Brejčáka veľmi peknú prihrávku medzi kruhy a tvrdou strelou prekonal Joakima Lundströma. Asistencia: Daniel Brejčák.

64:00

Do konca predĺženia nám ostáva ešte jedna minúta. Z ľavej strany sa dostal do zakončenia aktívny Marcel Holovič, no hosťujúci gólman kryje puk.

63:21

K strele od modrej čiary sa dostal Marek Hovorka. Jeho strelecký pokus bol ale skôr propagačný, a tak nemohol prekvapiť Joakima Lundströma.

62:42

Rastislav Konečný sa veľmi pekne natlačil pred brankára Joakima Lundströma. Mieril do vrchných častí bráni, no švédsky brankár bol pozorný.

61:34

Žilinčania sú aktívnejší. Aj teraz sa dostali do prečíslenia, no prihrávka Marcela Holoviča na druhú stranu neprešla. Dobre zasiahol Jake Cardwell.

60:45

Žilinčania sa teraz dostali do útočného pásma, no zatiaľ sú dobre bránení a do zakončenia sa nedostali. Pri puku je Daniel Brejčák.

60:14

V úvode predĺženia sa dostal k strele Kamil Brabenec. Jeho strelu švihom ale dokázal zneškodniť brankár Tomáš Tomek. Vhadzovať sa tak bude pred ním.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Neskutočný záver stretnutia! V Žiline budeme o pár sekúnd svedkami atraktívneho predĺženia troch proti trom. Už sa zdalo, že Juraj Jurík rozhodol o domácom víťazstve, no dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal skóre zápasu Jake Cardwell. Oba tímy si tak vymenia strany a zabojujú o druhý bod.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:58

59:58 CARDWELL - 4:4

59:58

HC Nové Zámky dali gól!
Tak to je neuveriteľný záver! Hostia dokázali dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnať na 4:4! K prihrávke spoza brány sa dostal JAKE CARDWELL a takým bejzbalovým spôsobom prepasíroval puk za chrbát Tomáša Tomeka. Asistencie: Michal Hudec a Ossi Saarinen.

59:40

Nové Zámky hrajú bez brankára, no puk je v ich obrannej tretine. Žilinčania zbierajú cenné sekundy a zrejme dovedú zápas do úspešného konca.

59:24

59:24 JURÍK - 4:3

59:24

Domáci hokejisti zrejme rozhodujú o osude dnešného zápasu. JURAJ JURÍK z pravej strany len nahadzoval puk na bránu a Frederik Sandgren nešťastne tečoval puk za chrbát Joakima Lundströma. Asistencia: Tomáš Sýkora.

58:58

Hostia si teraz nerozumeli v rozohrávke a po ďalšom zakázanom uvoľnení sa hra presťahovala pred Joakima Lundströma. Ten následne musel zasahovať po strele Marcela Holoviča z tesnej blízkosti.

5:4

Branky a nahrávky: 15. Konečný, 24. Hovorka (Mikuš, Matis), 33. Húževka (Mikuš, Jurík), 60. Jurík (Sýkora), 65. Hovorka (Brejčák) – 12. Brabenec (Hvila, Cardwell), 40. Fábry (Chovan), 47. Paulovič, 60. Cardwell (Hudec, Saarinen)

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák, Tserenok, Drábek, Macejko, Kríž, Prokop – Handlovský, Hovorka, Matis – Sýkora, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Švihálek – Rogoň, Ondruš, Gmitter

HC MIKRON Nové Zámky: Lundström – Čížek, Cardwell, Sandgren, Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier, Sucharda – Saarinen, Brabenec, Hvila – Fábry, Hudec, Tibenský – Čaládi, Lelkeš, Paulovič – Dubec, Rehák, Tábi

Rozhodčí: Peter Lokšík – Martin Krajčík, Šimon Synek

07:37 ZIL 2 Kříž, napadení
11:10 NZM 0:1 Brabenec (Hvila, Cardwell)
12:11 ZIL 2 Drábek, sekání
14:15 ZIL 1:1 Konečný