5:1

konec (2:0, 2:0, 1:1)

09.10.2016, 18:20 • 11. kolo • Matěj Laža

Tipsport: 1.68 4.8 4.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání je za námi. Kometa si nechá pod Špilberkem tři body, když loňského mistra porazila čtyřbrankovým rozdílem. Ve třetí části přidal pátý gól Martin Zaťovič a připsal si tak hattrick! Čestný úspěch zaznamenal sedmnáct sekund před koncem třetí třetiny Jan Ordoš. Nejlepšími hráči vyhlášeni Jaroslav Vlach a Karel Vejmelka . Z Brna je to ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek nedělního večera. Na počtenou!

Střely na branku: Kometa 25, Liberec 45. (21:08:06)

59:43

59:43 Jan ORDOŠ - 5:1

59:43

Liberec právě vstřelil branku!
Hosté se přece jen prosazují a berou Vejmelkovi čisté konto! Po střele od modré čáry v podání Vantucha se před bránou prosadil JAN ORDOŠ a zaznamenává tak alespoň čestný úspěch pro svůj tým. Asistence: Lukáš Vantuch.

59:34

Vejmelka opět přerušuje hru. K brněnskému gólmanovi se dostal sražený kotouč, tak ho raději přikryl.

58:42

Domácí už také hrají v plném počtu a blíží se poslední minuta, troufnu si říci, utkání.

58:18

Hosté hrají v plném počtu a do velké šance se hned dostal právě Krenželok, který vypálil do Vejmelky. Brněnský gólman stále drží čisté konto.

57:37

Vojtěch Němec se dostal do samostatného úniku, Will ale dobře zasáhl proti jeho pokusu!

56:50

Další úspěšný zákrok, tentokrát Vejmelka nastavil lapačku Mojžíšovi.

56:42

Martin Erat (KOM) si jde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

56:42

Domácí teď po závaru v brankovišti dostrkali puk do sítě po šesté, bylo to už ale po odpískání a nakonec se bude dokonce vylučovat na domácí straně.

56:09

Přesilová hra pro Kometu. Lukáš Krenželok (LIB) sekl protihráče při útočné akci a odchází na trestnou lavici.

55:39

55:39 Martin ZAŤOVIČ - 5:0

55:39

Kometa právě vstřelila branku!
Aby dnes nebylo nevídaných situací málo, dámy a pánové máme tu hattrick. MARTIN ZAŤOVIČ se rozjel s kotoučem už ve středním pásmu, dostal se až před Willa a poslal puk, stejně jako v první třetině, do horního růžku liberecké brány. Asistence: Vojtěch Němec, Michal Gulaši.

55:10

Domácí už v pěti brání závěrečný nápor hostujícího týmu, Liberec se snaží prostřelit Vejmelku.

54:40

Šimek měl poloodkrytou bránu a mířil do ní, ale Vejmelka záhadným zákrokem za zády zastavil puk!

54:15

Ondřej Němec vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje Kometu.

53:15

Ševcova dělovka minula bránu a domácí se osvobozují.

53:00

Jelínek nebezpečně operoval před Vejmelkou, na brankovišti dostal dokonce možnost dorážet, nepřehodil ale beton brněnského gólmana.

52:50

Šimek trefil do brusle Zaťoviče, kotouč se mu vrátil na hokejku a tentokrát prostřelil obránce. Puk však zachytil pozorný Vejmelka.

52:40

Za hákování vyloučen Hynek Zohorna (KOM). Bílí Tygři mají další možnost překonat Vejmelku.

52:01

Ševc s Radivojevičem mohli skórovat, druhý jmenovaný ale nedosáhl na přihrávku.

51:41

Hosté už hrají v plném počtu, tato přesilová hra se Kometě vůbec nepodařila.

51:24

Dnešnímu utkání přihlíží 7543 diváků.

51:15

Hruška zavezl puk do útočné třetiny, vystřelil, puk se odrazil na hokejku Haščáka, který ve výborné pozici minul Willovu klec.

50:32

Od mantinelu se kotouč nečekaně odrazil, když ho Vejmelka čekal u mantinelu a brněnský gólman musel rychle reagovat a zastavit ho na brankové čáře. Tak dnes vidíme opravdu neskutečné věci.

50:02

Liberec dobře brání a nepouští nebezpečnou první brněnskou formaci do útočného pásma.

49:39

A rozhodčí to nakonec řeší přesilovkou pro Kometu. Michal Bulíř (LIB) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

49:39

Haščák s Trškou mířili do přečíslení dvou na jednoho, ze střídačky Liberce ale vyskočil hráč a zabránil Trškovi v akci. Hodně nevídaná a určitě také zajímavá situace.

48:53

Vincour v přečíslení přenechal puk Zábranskému, který v obrovské šanci nedokázal prostřelit Willa a padajícího obránce soupeře. To je velká škoda pro mladého obránce!

48:20

Stránský zkusil překvapil Vejmelku střelou od mantinelu, trefil však pouze boční síť.

47:42

Liberec v útočném pásmu, konkrétně Krenželok u modré čáry, snaží se vymyslet, jak vyzrát na obránce domácího mužstva.

47:20

Hruška se tlačil do zakončení, dobrý zákrok Ševce ho ale nepustil ke střele.

47:02

Domácí rozehráli nepřesně – zakázané uvolnění.

46:51

Vitásek sám mezi kruhy, v rozhodující chvíli mu ale puk odskočil od hokejky.

46:20

Kvapil bojoval s Vitáskem u mantinelu ve středním pásmu, liberecký hráč vyšel ze souboje lépe. Tedy s kotoučem na holi.

46:10

Před Vejmelkou se strhla opět menší strkanice, tentokrát se to ale obejde bez šarvátek. Komerční přestávka.

45:45

Kováčik vyjel z trestné lavice a pelášil hned sám na Willa, zkusil jednoduše vystřelit, na Willa ale nevyzrál, skóre se nemění.

44:45

Krenželok chtěl zpoza brány najít najíždějícího spoluhráče, Vejmelka ale kotouč zachytil a přerušil hru.

44:23

Zaťovič vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje svůj tým.

43:46

Ševcovu ránu tečoval Vantuch těsně před Vejmelkou, brněnský brankář ale stále drží čisté konto.

43:38

Jozef Kováčik (KOM) nyní zasáhl holí do obličeje svého soupeře a Kometa se bude bránit v oslabení po dobu dvou minut.

43:30

Vincour v obranném pásmu čistě odstavil Jelínka a získal kotouč pro svůj tým.

43:05

Hodně jedovatá střela v podání Vitáska, která div nerozbila tvrzené sklo za Vejmelkou. Kotouč nakonec zamířil až do ochranné sítě a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

42:50

Kvapil s Eratem a Nečasem opět rozebrali obranu soupeře, ale brankou celá akce tentokrát nekončí, obránci hostujícího celku dobře zasáhli proti Kvapilově přihrávce.

42:06

Stránský posílal černou pryž před bránu na Bližňáka, který byl v dobré pozici a mohl smazat nulu na kontě vstřelených branek, ale z velké blízkosti neprostřelil Vejmelku.

41:18

Bartovič ve vlastním pásmu rozjel další akci, na modré čáře se ale útočníci Liberce nedohodli a odevzdali soupeři zadarmo puk.

40:48

Zaťovič nahazuje do pásma, kde se o kotouč pere Dočekal.

40:19

Kapitán domácích ale poslal puk nepřesně až na zakázané uvolnění.

40:10

Čermák uspěl na úvodním vhazování třetí části a Kometa zakládá útočnou akci.

40:01

Střely na branku: Kometa 19, Liberec 30.
Čtyřicet minut nedělného duelu mezi Kometou a Libercem je za námi a stejně jako v první, tak i ve druhé třetině si připsali domácí dvě branky. Nejprve na začátku druhého dějství Martin Nečas překonal Willa po Kvapilově přesné nahrávce, minutu před koncem druhé části pak rozradostnil brněnské tribuny Martin Zaťovič. Hokejisté Liberce dál bojují, nachází se však v nesmírně složité situaci. Další třetina začne přibližně ve 20:23.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55

Před koncem druhé třetiny ještě zakázané uvolnění Liberce, vhazovat se bude před Willem.

39:20

Do dobré pozice se dostal Šimek, jeho střela se ale odrazila od brusle bránícího hráče.

38:54

38:54 Martin ZAŤOVIČ - 4:0

38:54

Brňané se prosazují počtvrté v utkání! MARTIN ZAŤOVIČ dostal ideální pas od Petera Tršky na pravý kruh a překonal ležícího Willa! Asistence: Peter Trška.

38:18

A další vyloučení. Nevím, zda mají trestné lavice v Brně tak vysokou kapacitu. Lukáš Krenželok (LIB) dvě minuty za nedovolené bránění!

37:58

Petr Jelínek (LIB) – 2 minuty za hrubost, Jaroslav Vlach – 2 minuty za hrubost a desetiminutový osobní trest, Dominik Lakatoš 2 minuty a desetiminutový osobní trest (všichni Liberec), Martin Erat 2+2 minuty – hrubost, Tomáš Malec – 2 minuty hrubost a desetiminutový osobní trest, Jan Káňa 2+10 (všichni Kometa)

37:58

Rozhodčí teď musejí rozdělit tresty, to nejspíše nebude úplně lehký úkol a také zabere nějaký čas.

37:58

A bije se také Káňa, který přetáhl dres Lakatošovi přes hlavu! Tak to je neuvěřitelné co se teď odehrálo na ledě!

37:58

A další bitka! Tentokrát Malce poslal k zemi Vlach!

37:58

Na ledě se strhla strkanice a dokonce byla k vidění i bitka, ve které Martin Erat poslal k zemi Jelínka. Celá situace vznikla po ataku na Nečase, kterého tak Martin Erat bránil.

37:21

Kvapil chtěl přenechat kotouč Ondřeji Němcovi v útočném pásmu, brněnský bek ale nečekal takový pas a domácí přišli o pásmo.

37:12

Zakázané uvolnění v podání svěřenců Filipa Pešána.

36:45

Liberec vytlačil Kometu z pásma a snaží se najít recept na brněnskou obranu před Vejmelkou, dobře teď ale zapracoval Štencel.

36:31

Novák zkusil pozornost Willa bekhendem, gólman Liberce však s přehledem pokryl jeho pokus.

36:00

Svačina krásně tečoval před Vejmelkou, trefil však pouze beton brněnského gólmana.

35:46

Šimek zkoušel nahodit od modré čáry s nadějí, že někdo tečuje puk před Vejmelkou, to se ale nestalo a brněnský gólman chytá.

35:40

Po střele jednoho z hostujících forvardů si další zákrok připisuje Vejmelka a přerušuje hru.

35:23

Pyrochta dobře operoval s kotoučem, hledal najeté spoluhráče v oblasti kolem brněnského brankoviště, měl však hodně složitou pozici, brněnská obrana tak vše s přehledem zvládla.

35:15

Puk opět opustil hrací plochu, jako poslední se však dotkl kotouče někdo se znakem Komety na hrudi a vhazovat se tak bude před Vejmelkou.

34:45

Ordoš nedosáhl na přihrávku z obranného pásma a čárový sudí tak píská zakázané uvolnění. Vhazování před Willem.

34:32

Střela Bartoviče končí v ochranné síti a liberecký snajpr tak stále čeká na první gól extraligové sezóny.

34:10

Bližňák vyhrál kotouč v útočném pásmu na hokejku Ševce, ten ale neudržel poskakující černou pryž na modré čáře.

33:30

Hruška vrací hru do obranného pásma a snaží se tak trochu uklidnit neurovnanou pasáž.

32:52

Domácí nyní nepřesně rozehráli a kotouč doputoval až na zakázané uvolnění.

32:15

Kováčik pouze nahazuje za Willovu klec a odchází střídat, do útoku se tak může vydat Stránský.

31:55

Sekundu před návratem Zábranského na led si ještě připisuje Vejmelka dobrý zákrok proti střele Vantucha.

31:45

Malec vyhazuje přes všechny čáry.

31:34

Šimkova rána od modré čáry končí ve výstroji Karla Vejmelky, který si počkal na hvizd rozhodčího a přerušuje hru.

30:45

Dočekal s Trškou jeli dva sami na bránu, Trška ale netrefil ideálně těžký pas!

30:32

Krenželok v obrovské šanci. Liberecký forvard dostal na hokejku ideální pas zpoza brány, trefil však Vejmelku pouze do ruky!

30:23

Kometa se hned osvobodila, Liberec se okamžitě vrací do pásma.

29:56

Libor Zábranský (KOM) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Liberec.

29:35

Hruška prokličkoval do pásma, ke střele se ale nedostal, obranný val hostí dobře zasáhl proti jeho střele.

29:10

Teď domácí akci zastavil ofsajd, což se hodně nelíbí domácím fanouškům, ale rozhodčí viděl celou situaci jasně.

28:55

Domácí už hrají v pěti a drží se v útočném pásmu. Zatím se ale první formaci nedaří ohrozit Willa.

27:59

Bartovič obešel obránce a dostal se do pásma, nakonec vybídl spoluhráče ke střele od modré čáry, tečovaný pokus si Vejmelka pohlídal a Kometa vyhazuje.

27:37

Ke střele v oslabení se dostal Hynek Zohorna, který mířil do horního růžku Willovy brány, gólman Liberce ale vytěsnil střelu až do ochranné sítě.

27:05

Zaťovič zabojoval, vyvezl kotouč a podržel ho v pásmu soupeře.

26:48

Střela Šimka se od Zaťoviče odrazila až mezi diváky. Vhazovat se bude po levici Vejmelky.

26:42

Před bránou dobře tečoval Bulíř, ale Vejmelka, nejspíše i s menší porcí štěstí, proti jeho pokusu zasáhl. Hra je přerušena.

26:30

Hosté se usadili v pásmu.

26:23

Druhá početní výhoda čeká také svěřence Filipa Pešána. Vojtěch Němec (KOM) si pomohl ve vlastním pásmu hákováním a už sedí na trestné lavici.

25:48

Vojtěch Němec se ujal kotouče a projel až před Willa, nic ale nevymyslel a do protiútoku se řítí hosté.

25:16

Bulíř z levé strany minul brněnskou bránu.

24:48

Štencel si u mantinelu počíhal na Vantucha, kterého poslal do vzduchu ukázkovým bodyčekem. Pěkný moment.

24:17

Vincour s Novákem ujížděli dva na jediného obránce, první jmenovaný ale nedokázal prostrčit kotouč na staršího dorostence, který mohl puk uklidit do prázdné brány.

24:08

Nyní se kotouč ocitl na střídačce Liberce, vhazovat se bude před Vejmelkou.

23:49

Dočekal nezpracoval prudký pas ve střední třetině, u kotouče jsou tak opět hosté.

23:29

Bartovič se dobře prokličkoval středním pásmem, vypálil zpoza modré čáry na Vejmelku, který vytasil proti jeho projektilu lapačku.

22:16

22:16 Martin NEČAS - 3:0

22:16

Tak to byla parádní přesilovková kombinace a Kometa vede už o tři branky! Martin Zaťovič našel úplně volného Kvapila, který se neukvapil a poslal kotouč na hůl na brankovišti postaveného MARTINA NEČASE, který šikovně nastavil hokejku a po zemi překonal Willa. Asistence: Marek Kvapil.

22:03

Čermák dostal kotouč do jízdy a z pravé strany tvrdou ranou trefil Willovo rameno.

21:31

Ke střele se dostal Haščák, Will připraven.

21:15

Vitásek vyvezl kotouč z pásma až do bezpečného území.

20:41

Do útoku se dral také Erat, Ševc (LIB) ho musel faulovat a nabízí tak Kometě druhou přesilovou hru v utkání – podražení.

20:10

Kometa vyhrála vhazování a Marek Kvapil se řítil vpřed, v rozhodující chvíli ale upadl.

20:01

Střely na branku po první třetině: Kometa 8, Liberec 16.
Kometa tak vede po první třetině nad Libercem 2:0. Hosté rozhodně nejsou horší, prvních několik minut byli dokonce, troufnu si říci, aktivnějším celkem, když modrobílou družinu téměř k ničemu nepustili a naopak před Vejmelkou byli nebezpeční, z první větší šance se však radovali domácí fanoušci, když Martin Zaťovič zakončil samostatný únik. Druhou branku přidal v patnácté minutě po pěkné teči Jan Štencel Druhá třetina začne přibližně v 19:17.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15

Domácí se dostávají do pásma, dokonce v přečíslení, Liberečtí si ale v závěru první třetiny dobře celou situaci pohlídali.

18:20

Haščák rychlou střelou z levé strany vylekal Lašáka, ten však včas vytasil svůj beton proti pokusu brněnského střelce.

17:56

Gulaši hodně tvrdým zákrokem odstavil za vlastní bránou v rohu kluziště Vantucha. Vše proběhlo čistě a hra pokračuje.

17:32

Další zakázané uvolnění, hosté stále nemohou střídat, ačkoliv se o to chtěli pokusit, rozhodčí si tyto situace dobře hlídají.

17:26

Nyní je však hra přerušena – zakázané uvolnění. Hra se přestěhuje zpět před Lašáka.

16:44

Nešas se neprokličkoval v útočném pásmu do příležitosti a zaútočit tak mohou opět hosté, kteří, ač kostrbatě, tak přešilo do útočného pásma na hranici ofsajdu.

16:34

Bulířova střela od modré čáry trefila Vejmelku do ramena, následná rána Šimka už skončila ve výstroji brněnského gólmana, který přerušuje hru.

16:08

Špaček vybídl Bartoviče, který tečoval na brankovišti kotouč. Ten vypadl Vejmelkovi, v blízkosti však nebyl nikdo, kdo by dopravil puk do sítě.

15:10

Matěj Novák se dostal k puku za bránou Liberce a hledal najíždějícího spoluhráče, dobře ale zasáhl Lašák.

14:04

14:04 Jan ŠTENCEL - 2:0

14:04

Drtivý tlak svěřenců Libora Zábranského už ale hosté neustáli. Martin Erat střílenou přihrávkou vybídl mezi kruhy JANA ŠTENCLA, který nastavil dobře hůl a protečoval puk za záda Lašáka. Asistence: Martin Erat, Martin Nečas.

13:21

Domácí jako by po úspěšně zvládnutém oslabení dostali větší chuť do hokeje a v posledních sekundách mačkají soupeře! Nádhernou kombinaci Erata s Kvapilem nedokázal zakončit Nečas!

12:41

Teď měl Lašáka také porci štěstí, když tečovaná rána od modré čáry prosvištěla kolem jeho horní tyče.

12:10

Domácí hrají už v pěti, Ondřej Němec pouze protečoval černou pryž do pásma hostujícího mužstva.

11:10

Dobře nyní zapracoval Štencel a domácí mohli vyhodit, nicméně trefili pouze hráče na modré čáře a Liberec se udržel v pásmu.

10:20

Bartovič vybídl Bližňáka k velice dobré teči! Naneštěstí pro hostující mančaft kotouč jen prolétl kolem Vejmelkovy tyče.

09:50

Kometa se hned zkraje oslabení osvobozuje.

09:38

První početní výhodu si zkusí také hosté. Tomáš Malec (KOM) ve vlastním pásmu nedovoleně přidržel Dernera a už se za ním zavírají vrátka na trestné lavici.

09:10

Dočekalova střela vypadla Lašákovi z lapačky, opět však nikdo nedorazil puk za brankovou čáru, Bílí Tygři uklidili kotouč do bezpečí a Vantuch se vrací zpět na led. První přesilová hra tak zůstává nevyužita.

08:15

Štencel od modré čáry pálil a kotouč záhadně poskakoval okolo Lašáka, nikdo jej ale nedokázal dopravit do liberecké svatyně a hosté se osvobozují.

07:50

Až nyní se první formace Brňanů dostala do přesilovkového rozestavení, Eratova jedovatá střela, kterou ještě nejspíše někdo tečoval, končí v ochranné síti.

07:28

Kometa nezačala přesilovou hru dobře. Hosté se dvakrát osvobozují.

07:10

Nakonec je tu první přesilová hra v utkání. Trška inkasoval holí úder do obličeje a za katr putuje Lukáš Vantuch (LIB) na dvě minuty za vysokou hůl.

06:56

Trška nejspíše inkasoval úder do obličeje a odjíždí na střídačku, rozhodčí se ale nechystají vylučovat. Liberečtí tak mohli pokračovat v útočné akci a hru musel přerušit až Vejmelka, který opět dobře zasáhl jak proti střeleckému pokusu libereckého útočníka, tak proti nebezpečným dorážkám.

06:30

Vejmelka chtěl za brankou rozehrát, jeho úmysl vystihl Stránský, nedokázal však s kotoučem naložit tak, aby ohrozil brněnskou svatyni.

06:11

Liberečtí chtěli hned po vhazování odpovědět, při přechodu do útoku se ale nedokázali vyhnout ofsajdu.

05:55

05:55 Martin ZAŤOVIČ - 1:0

05:55

MARTIN ZAŤOVIČ otevírá skóre dnešního utkání. Brněnský forvard se protlačil u modré čáry před oba hostující obránce, tváří v tvář Lašákovi zvolil střelu do šibenice a ta mu sedla parádně. Asistence: Marcel Haščák.

05:44

Derner ve skvělé pozici mezi kruhy trefil Vejmelku, dorážejícího Vitáska následně parádním zákrokem vychytal brněnský gólman!

05:00

Nečas našel ve středním pásmu Erata, ani první formace domácích se ale v útočném pásmu moc dlouho nezdržela, hokejisté ze severu Čech zatím skvěle brání.

04:50

Trška šikovně obešel napadajícího hráče a snažil se vyslat spoluhráče do předu, Liberec ale rychle obrací hru a Vejmelka musel opět zasahovat.

03:54

Gól nebyl! Rozhodčí rozpažil, černá pryž se odrazila od obou tyčí za Vejmelkovými zády a vylétla ven!

03:54

Zaťovič v ofsajdu, hra je přerušena a hlavní rozhodčí jde volat videorozhodčímu.

03:10

Tak teď stáli při Kometě všichni svatí! Stránský nastřelil nejspíše tyč a bude se volat video! Hra ale zatím pokračuje.

02:13

Hosté se nyní dostali k nebezpečné střele od modré čáry a následně i k dorážce z velké blízkosti, Vejmelka zatím odolává, Kometa ale má problémy s aktivním vstupem Liberce do utkání.

02:10

Lakatoš šikovně objel brněnskou klec a hledal před bránou dobře postavené spoluhráče, naštěstí pro domácí však nikdo na jeho pas nezareagoval.

01:51

Domácí ale soupeře k ničemu nepustili a dopředu mohl Káňa, raději však pouze odevzdal kotouč a první liberecká formace z protiútoku prověřila Vejmelku, který raději přerušil hru.

01:36

Bartovič zkouší něco vymyslet za Vejmelkovou bránou.

01:24

Bližňák při přejezdu do útočné třetiny nepřejel modrou čáru dle pravidel – ofsajd.

01:00

Zaťovič se parádní stahovačkou uvolnil mezi kruhy a jen těsně minul Lašákovu klec!

00:24

Ke kotouči se ale dostal Ondřej Němec a rozjel spoluhráče z první formace Marka Kvapila, který se prodral před bránu, bekhendem ale nepřekvapil Lašáka.

00:10

Jelínek na buly úspěšnější, hosté se tlačí do útoku.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Vincour, Hruška, H. Zohorna – Novák.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Stránský – Vlach.

Petr Jelínek patří mezi základní stavební kameny Liberce.

Bílí Tygři Liberec

Šampioni ze samého severu republiky zatím nepředvádějí výkony, na které byli jejich fanoušci zvyklí v loňské sezóně. Po zisku mistrovského titulu a odchodu nejlepšího hráče Vampoly se Liberec zatím hledá. Na svém kontě mají po devíti zápasech patnáct bodů, což je řadí na osmé místo tabulky.

Kdybychom hledali silné stránky bílých tygrů v letošním ročníku, je to určitě hra v oslabení, kde mají Liberečtí nejlepší procentuální úspěšnost ze všech týmů, tedy 87,23%. Skvělá oslabení by však svěřenci Filipa Pešána nejraději vyměnili za lepší přesilové hry, které mají hráči s tygrem na hrudi vůbec nejhorší v celé lize. Něco málo přes úspěšnost využití jedenáct procent je na mistra extraligy zatím opravdu málo.

Nejlepšími hráči, co se týče kanadského bodování, jsou v libereckém dresu Petr Jelínek a Michal Bulíř, kteří si oba shodně připsali sedm bodů za tři branky a čtyři asistence.

HC Kometa Brno

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského vlétli do nového ročníku Tipsport extraligy neuvěřitelným tempem. Po deseti zápasech se sluní na druhém místě tabulky poté, co první příčku v pátek přenechali Třinci, když na ledě Werk Areny prohráli v nastaveném čase.

Jihomoravanům se zatím vyplácejí především letní posily. Martin Erat s Markem Kvapilem vedou bodování celé soutěže, dohromady nasbírali v deseti utkáních již 25 bodů. Nejlepším střelcem Brňanů a zároveň celé extraligy je však se sedmi brankami každoroční tahoun Komety Vojtěch Němec.

Karlovy Vary – Kometa 2:4
Kometa – Litvínov 7:1
Pardubice – Kometa 3:4p
Kometa – Sparta 6:2
Třinec – Kometa 4:3p
Dobrý večer z jihomoravské metropole, konkrétně z brněnské DRFG Areny, kde se utká domácí kometa s hokejisty Liberce. Celek z města pod Ještědem po mistrovské sezóně nezačal úplně podle představ, naopak Kometa plní roli favorita na sto procent. Potvrdí Brňané skvělou formu nebo se Bílým Tygrům podaří na horkém ledě DRFG Areny překvapit svého soupeře?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

5:1

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) – 60. Ordoš (Vantuch)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (od 21. Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Stránský – Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerót, Hynek

05:55 KOM 1:0 Zaťovič (Haščák)
07:10 LIB 2 Vantuch, vysoká hůl
09:38 KOM 2 Malec, držení protihráče
14:04 KOM 2:0 Štencel (M. Erat, Nečas)
20:41 LIB 2 Ševc, podražení
22:16 KOM 3:0 Nečas (M. Kvapil)