4:0

konec (1:0, 2:0, 1:0)

09.10.2016, 23:00 • Verizon Center, Washington • Jan Prošek

Tipsport: 1.95 3.7 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně snadno. Dokázali se prosadit ve všech třetinách, a tak se radují z výhry 4:0. Výborně zachytal brankář Capitals Braden Holtby, který byl zcela po zásluze zvolen jako první hvězda zápasu. (01:43:02)
Československá stopa v utkání:
Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 23 zákroků, 4 gólů, 85,2%
1. Branden Holtby (WSH) 24 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Brooks Orpik (WSH) 0+2
3. Lars Eller (WSH) 1+0

59:30

Domácí fanoušci se radují z výhry, nyní už ani hosté nemají sílu na vstřelení čestného úspěchu.

59:00

Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:45

V poklidném tempu se zápas dohrává, pravděpodobně se už nic vážného nestane.

58:04

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alzner – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Wilson – 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Clutterbuck – 10 min. osobní trest, hrubost).

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v zápase.

57:45

Hostující celek se musí bránit, domácí hokejisté hrají velmi aktivně.

57:00

Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

56:26

Přesilová hra pokračuje dál, kotouč je za brankou domácích hokejistů. New York hraje špatně, musí se bránit.

56:00

V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté míří za výhrou v tomto posledním přípravném zápase.

55:34

Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., sekání).

54:53

54:53 T.J. OSHIE - 4:0

54:53

Washington právě vstřelil branku!
V závěru třetí třetiny přidávají domácí další branku, prosazuje se T.J. OSHIE. Asistence: Alexandr Ovečkin.

53:10

V poklidném tempu se zápas dohrává. Domácí míří za výhrou v tomto duelu.

52:23

Tom Wilson se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankář Jaroslav Halák poradit. Následovat bude komerční přestávka.

51:27

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:27

Islanders se nyní dokázali osvobodit, bránící se celek nyní může vystřídat.

51:06

Mnoho času už hostující hokejisté nemají na zdramatizování zápasu vzhledem k tomu, jak hrají.

50:37

Domácí hokejisté mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. Halák si na nedostatek práce naříkat nemůže.

50:04

Vyloučení v týmu New York Islanders (Jason Chimera – 2 min., držení hole).

49:40

Domácí hokejisté hrají tak, jak potřebují, mají kotouč pod kontrolou.

48:20

Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., hákování).

47:39

Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

47:19

Naprosto s přehledem se dokázali domácí hokejisté ubránit. Islanders nedokázali proměnit přesilovou hru.

46:22

Nyní se hosté dostali do útočného pásma, ale zakončit se rychlou akci nepodařilo. Výborně se do rány hostů položil obránce.

45:46

Washington Capitals dostal kotouč do středního pásma, pak puk nahodil na branku soupeře. Bránící se kvarteto hráčů šlo střídat.

45:19

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hrubost).

45:00

Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Obrázek hry je stále stejný. Domácí mají pod kontrolou dění na ledové ploše.

44:09

Domácí Nate Schmidt výborně tečoval kotouč vystřelený Johnym Boychukem.

43:20

Capitals hrají styl hry, který potřebují. Mají puk v útočném pásmu a nedávají soupeři mnoho šancí na případné snížení.

42:47

Na hře Islanders je viditelná snaha, ale jejich hru kazí velké množství nepřesností.

42:20

Domácí Zachary Sanford se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal zamířit přesněji.

41:40

Hostující celek se usadil v útočném pásmu. Hickey, Kulemin ani Buychuk nedokázali zamířit přesněji.

41:00

Minuta hry ve třetí třetině je pryč, sledujeme velmi rychlý hokej, který musí diváky bavit.

40:30

Buly před brankou domácího celku. Hokejisté v červeném špatně rozehrávali, a tak se bude buly po icingu opakovat.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hostujícího celku.

40:01

Dvě branky přidali domácí hokejisté ve druhé třetině. Díky tomu platí po čtyřiceti odehraných minutách stav 3:0. Střelecky jsou domácí aktivnější 22:17.

40:00

39:45

Už se nic nestane, třetina se v poklidu dohraje.

39:14

Domácí si nerozuměli s rozehrávkou, píská se jejich zakázané uvolnění.

38:44

Karl Alzner se nedostal do zakončení, jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:30

Hostující hokejisté se pokouší něco vymyslet, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. Capitals diktují tempo hry.

37:00

V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, do jejího konce zbývají tři minuty.

35:20

35:20 Alexandr OVEČKIN - 3:0

35:20

Poněkud blíže stál ALEXANDR OVEČKIN útočné modré čáře než je pro něho obvyklé. I z pozice na horní části kruhu dokázal výborně vystřelit a dal gól. Asistence: John Carlson a T.J. Oshie.

34:50

Rána Johna Carlsona mířila nad branku, o mantinel se kotouč odrazil do středního pásma. Domácí se musí znovu dostávat do útoku.

34:23

Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – 2 min., sekání). Domácí mají k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři.

34:19

Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:53

Domácí hokejisté mají dění na ledové ploše pod kontrolou, hrají zodpovědně z obrany a čekají na chyby soupeře.

33:05

Matthew Barzal se střetl s Natem Schmidtem. Oba hokejisté pokračují ve hře.

32:27

Barzal se dostal do výborné střelecké pozice, jeho projektil byl velmi povedený, ale až příliš přesný, trefil brankovou konstrukci.

32:00

Osm minut zbývá do konce druhé třetiny, hostující celek se snaží s výsledkem něco udělat, ale zatím nemůže najít recept na výborně hrající domácí obranný blok.

31:22

Polovina zápasu je pryč. Střelecky aktivnější domácí hokejisté dokázali proměnit dvě šance. Capitals se mohou spolehnout na svého brankáře a i díky němu je stav 2:0 pro Washington.

31:22

Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

31:03

Hosté v plném počtu. Nyní už sledujeme obvyklou hru v pěti na obou stranách.

31:00

Následovat bude krátká přesilovka Capitals.

30:08

Sledujeme hru čtyři na čtyři, během které se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí stále vedou o dvě branky.

29:05

Ke střele se dostal Matt Niskanen, slovenský brankář ve službách hostů byl pozorný.

29:03

Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., nedovolené bránění).

29:00

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Daniel Winnik – 2 min., hákování).

28:46

Nyní už musel brankář Holtby zasahovat, s lehkou střelou od modré neměl problém.

28:30

Přesilovou hru hrají hosté velmi špatně, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. Domácí výborně brání.

27:51

Parenteau se dostal ke střele příklepem. Brankář domácího celku předvedl své kvality a neinkasoval.

27:22

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Karl Alzner – 2 min.).

26:48

Sledujeme rychlou pasáž zápasu, zbytečně se nepřerušuje. Optickou převahu i dvoubrankový náskok mají hráči Washingtonu.

26:25

Komerční přestávka.

26:00

Domácí hokejisté navýšili své vedení a dál kontrolují dění na ledové ploše. Capitals vedou 13:9 na střely na branku.

25:31

25:31 Lars ELLER - 2:0

25:31

Nedůslednosti hostující obrany dokázal využít LARS ELLER, který se dostal do zakončení. Jeho střelu brankář Halák tečoval vyrážečkou jen do branky. Asistence: Brooks Orpik a Zachary Sanford.

24:21

Domácí hokejisté hrají dobře takticky, snaží se mít kotouč na holi a být s ním daleko od vlastní branky.

23:10

Domácí v plném počtu. Vyloučený hráč se vrací do hry.

22:19

Zachary Sanford vyhrál buly nad Barzalem. Islanders nemohou stabilněji pobýt v útočném pásmu.

21:42

Domácí Daniel Winnik se dostal při vlastním oslabení do zakončení, ale brankář Jaroslav Halák byl pozorný.

21:20

Bránící se tým dokázal výborně zblokovat střelecký pokus Ryana Stroma.

21:10

Vyloučení v týmu Washington Capitals (André Burakovsky – 2 min., krosček).

20:20

Domácí hokejisté začali velmi dobře druhou třetinu, rychle se dostali do útočného pásma a nechybělo mnoho a Capitals přidali další branku. K Ovečkinovi se kotouč nedostal.

20:01

Ve druhé minutě se prosadili domácí, další branku už v první třetině nepadla, a tak jdou oba týmy do kabiny za stavu 1:0. Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky mají na svém kontě sedm střel.

20:00

19:35

Pravděpodobně poslední buly v této třetině, vhazovat se bude před brankou hostů.

19:17

Travis Hamonic vystřelil od modré, domácí brankář kotouč jen vyrazil a následně se k dorážce propracoval Jason Chimera. Holtby připravený.

18:40

Cal Clutterbuck využil nedůslednosti domácí obrany a probojoval se do zakončení. Stál přímo před brankou, trefil ovšem prostor, kde byl připravený brankář Washingtonu.

17:53

Ani domácím se nepřesnosti nevyhnuly, a tak se po zakázaném uvolnění vrací hra před branku Holtbyho.

17:25

Po pěkné kombinaci se do zakončení dostal Orlov, který ovšem nedokázal vystřelit přesně.

17:00

Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:32

A to je přesně ono, nyní si hosté vůbec nerozuměli při rozehrávce, píská se icing. Buly před Halákem.

16:20

Hostující tým se snaží hrát aktivně, kombinovat v útočném pásmu, zatím ale jeho snahu brzdí nepřesnosti.

16:05

Komerční přestávka po výborném zákroku Haláka. 7:4, tak aktuálně vypadá statistika střelby.

15:58

15:30

Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Haláka. Bránící se celek vybojoval kotouč a vyhodil ho přes všechny čáry.

15:20

Matt Niskanen z horní hranice kruhu nedokázal zamířit přesněji, jeho střelecký pokus končí vysoko nad.

14:54

Přesilovou hru nehrají domácí dobře, nemohou se stabilněji udržet v útočném pásmu.

14:19

T.J. Oshie se dostal před branku, jeho zakončení z první nebylo podle jeho představ. Pak se Islanders osvobodili.

13:58

Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., podražení). První přesilovka pro domácí.

13:14

Hostující celek momentálně kombinuje v útočném pásmu a pokouší se o vyrovnání. Obrana Capitals zatím hraje dobře a nedává soupeři mnoho šancí na střely.

12:45

Dennis Seidenberg se proháčkoval do zakončení, s jeho pokusem si dokázal poradit domácí brankář. Čtvrtá střela pro Islanders.

12:31

Ovečkin se dostal s kotoučem na holi do útočného pásma a vystřelil. Halák si dokázal poradit, následně raději puk podržel. Hosté vyhráli buly před svou brankou.

11:51

Capitals se dostali do postavení mimo hru. Následovat bude buly ve středním pásmu.

11:39

Po minutě hry bez nějaké větší šance zde máme střelecký pokus. Travis Hamonic dostal od domácích beků hodně prostoru a dokázal jej využít pro střelu, s níž měl Holtby problémy.

10:38

Domácí Karl Alzner výborně zblokoval pokus Caseye Cizikase.

10:18

Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Nyní probíhá komerční přestávka.

09:58

Matt Niskanene se pokoušel upravit domácí vedení střelou z horní hranice kruhu, Jaroslav Halák byl pozorný a kotouč ukryl do rukavice.

09:42

Capitals také vedou na střely, přesně je tato statistika 5:1 v jejich prospěch.

09:15

V poklidném tempu se dostáváme pomalu ale jistě do druhé poloviny první třetiny. Sledujeme zatím zajímavý hokej. Optickou převahu mají domácí.

08:07

Braden Holtby musel nyní zasahovat po střele Calvina de Haana. Jeho střelecký pokus zápěstím nebyl vůbec špatný.

07:55

Marcus Johansson ani Matt Niskanen nedokázali z předbrankového prostoru trefit zařízení. Domácí fanoušci si mohli jen povzdechnout.

07:35

John Tavares vyhrál buly nad Lars Ellerem.

07:15

Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

06:35

Na druhé straně byl podobně nepřesný také Andres Lee, domácí maskovaný muž se jen ohlédl za kotoučem.

06:09

Alexander Ovečkin se dostal do zakončení, jeho rána byla možná ještě tečovaná, kotouč míří mimo branku.

06:00

Šest minut hry je pryč. Úvodní střelou v zápase se domácí hokejisté dostali do vedení.

05:31

Sledujeme velmi rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Čeká se na chybu jedné nebo druhé obrany. Mnoho střel diváci zatím neviděli.

04:58

Dlouhou dobu jsme žádnou zajímavou akci neviděli. Až nyní se do zakončení probojoval po chybě obránce domácí Zachary Sanford, který před brankou výborně tečoval kotouč. Jaroslav Halák byl pozorný.

03:59

Kulemin se střetl s Orpikem. Oba hokejisté byli po souboji evidentně otřeseni, ale ve hře pokračují dál.

03:30

Hra se poněkud uklidnila, hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden celek se momentálně do zakončení nežene.

02:37

Halák si na nedostatek práce naříkat rozhodně nemůže. Další střelu na něho vyslal Orlov, ale jeho pokusu chyběl důraz.

02:01

Domácí hokejisté jsou dál při chuti. Středem hrací plochy se do útočného pásma dostal Karl Alzner, s jehož pokusem si slovenský brankář ve službách Islanders dokázal poradit.

01:33

Hostující Johnny Boychuk se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Bradena Holtbyho překonat nedokázal.

01:06

01:06 André BURAKOVSKY - 1:0

01:06

Hostující brankář Halák propustil za svá záda lehkou střelu ANDRÉ BURAKOVSKÉHO. Slovenský brankář nemůže mít klidné svědomí, neboť se střela zápěstím z kruhu chytit dala. Asistence: Justin Williams a Brooks Orpik.

00:18

Hostující celek se dostal do útočného pásma, k zakončení se ale neprobojoval.

00:01

Washington prožívá pozdní odpoledne nebo brzký večer. Nad městem svítí sluníčko, rtuť teploměru ukazuje devatenáct stupňů. Fanoušci hokejového klubu vyrazili na zápas Capitals velmi letně oblečeni.
Zápas začne o něco později, což je u NHL zvykem.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orpik, Alzner, Orlov, Chorney, Niskanen – Ovečkin, Kužněcov, Oshie – Bukarovsky, Bäckström, Williams – Sanford, Eller, Johansson – Winnik, Sill, Wilson

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Haan, Hickey, Seidenberg, Hamonic, Leddy – Tavares, Kulemin, Beauvillier, Cizikas, Lee, Chimera, Strome, Parenteau, Clutterbuck, Barzal, Bailey.

V rámci přípravy na dlouhodobou část sezóny se tyto týmy již potkaly. Byl to zápas, který nenabídl mnoho branek, přesněji tři. Z výhry 2:1 se radoval Washington.
Hráči Capitals z posledních pěti zápasů dvakrát vyhráli v základní hrací době, jednou vyhráli na nájezdy, jednou prohráli na nájezdy a jednou prohráli v základní hrací době.
Hokejisté Islanders z posledních pěti zápasů dvakrát prohráli v základní hrací době, dvakrát vyhráli v základní hrací době a jednou vyhráli v prodloužení.
Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals – New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

4:0

Branky a nahrávky: 2. Burakovsky (Williams, Orpik), 26. Eller (Orpik, Sanford), 36. Ovečkin (Carlson, Oshie), 55. Oshie (Ovečkin)

Rozhodčí: McIsaac, L'Ecuyer- Cormier, Nowak

Diváci: 14329

01:06 WSH 1:0 Burakovsky (Williams, Orpik)
13:58 NYI 2 Leddy, podražení
21:10 WSH 2 Burakovsky, krosček
25:31 WSH 2:0 Eller (Orpik, Sanford)
27:22 WSH 2 Alzner
29:00 WSH 2 Winnik, hákování