Největší ice-time: Alexander Edler (VAN), 24:31
Nejvíce hitů: Adam Larsson (EDM), 6 hitů
Nejvíce střel: Jordan Eberle (EDM), 5 střel
Úspěšnost buly: Leon Draisaitl (EDM) a Brendan Gaunce (VAN), 1:0 (100%)
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ
1. Connor MCDAVID (EDM), 1+1
2. Brandon SUTTER (VAN), 1+1
3. Markus GRANLUND (VAN), 1+1
Kdo by to byl po dvou třetinách řekl. Hlavně ve druhé dvacetiminutovce měli Oilers značný tlak, jasně soupeře přestříleli, ale dali jen jeden gól a do poslední třetiny tak šli s gólovým náskokem, který nakonec nestačil.

59:51

Další vyhození Canucks a zdá se, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

59:40

Ale jen na chvíli a čas teď Olejářům běží značně rychle.

59:28

Hosté vyhodili, ale teď jouž jsou domácí zpět v pásmu.

59:07

Vhazuje se před Markströmem a Talbot samozřejmě zůstane v brance!

59:07

Oddechový čas pro domácí.

57:26

Vancouver právě vstřelil branku!
Nečekaný úder hostů! Ti poté, co se dostali ke kotouči, rychle otočili hru a po souhře Suttera s Edlerem se přesně trefil MARKUS GRANLUND, který dvě a půl minuty před třetí sirénou dává hostům značnou šanci na vítězství! Asistence: Alexander Edler, Brandon Sutter.

57:08

To byl snad Ruutu, kdo se tlačil do zakončení, ale před brankovištěm se k puku nedostal.

56:37

Bärtschi pálil, Darnell Nurse ale vystavil stopku jeho střele.

56:29

Bo Horvat pálil z levého křídla, Talbot chytá a nastupuje další reklamní přestávka.

56:06

No čas se chýlí ku svému konci a vypadá to vypadá, že nás tu čeká prodloužení. Ale oba týmy se zároveň snaží rozhodnout. Před malou chvílí k tomu byli blíže hosté, kotouč se velmi pomalu sunul brankovištěm k brankové čáře, nakonec se ale nejlépe zorientoval McDavid a domácí kapitán odehrál puk na spoluhráče.

55:07

I hosté zahrozili a Jordan Eberle zablokoval ránu Bena Huttona!

54:30

A Olejáři opravdu zahrozili a Markström měl plné ruce práce při šancích prvního útoku, hlavně pak Milana Lucice!

54:09

Zatímco jsou hosté v útočném pásmu, tak se v Rogers Place probouzí publikum pokřikem "Let's Go Oilers!"

53:31

Branka Oilers posunuta, znovu se přerušuje hra a vhazovat se bude u Cama Talbota.

52:57

Kotouč se dostal do kontaktu s někým na střídačce Canucks, hra je přerušena ve chvíli, kdy utichá ohlas diváků po tvrdém hitu Pouliota na Ruutua.

52:31

Kris Russell ustál aktivní napadání ze strany hostů a Edmonton tak může jít znovu do útoku.

51:59

Darnell Nurse vypálil od modré, Markström pohotový a chytá do lapačky. Bude se vhazovat po pravé ruce brankáře Vancouveru.

51:46

A opět první formace Oilers zamkla Canucks v obranném pásmu.

51:23

To Markström již zasahovat musel, skóre se však nemění.

51:10

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:10

V nebezpečné pozici se objevil Brandon Sutter, ale nakonec snad ani útočník Canucks netrefil dobrou přihrávku od Hansena!

50:37

Letestu na chvíli přišel o hokejku a hosté tak měli maličkou výhodu, přišli však o puk a Oilers to jsou, kdo míří ven.

50:30

Talbot měl teď plné nohy práce s ránou Granunda z velkého úhlu, zvláště když mu do brankoviště ještě najel jeden ze soupeřů, ale brankář Oilers si se situací poradil. Následně je posunutá branka, a to značí dvojí – hra je přerušena a přichází čas pro reklamní přestávku.

49:19

49:17

Ale jediná střela zblokována a puk míří z pásma ven.

49:02

Tak teď již hosté konečně zaujali přesilovkové postavení.

48:26

A teď k tomu připočtěte postavení mimo hru, no Canucks si tuhle přesilovku zrovna jako ukázkovou rozebírat po zápase na videu nebudou.

48:19

Minuta přesilovky je pryč a hosté přitom pořádně ani do útočného pásma nenakoukli.

48:05

A znovu se Oilers osvobozují.

47:51

Další vyvezení hry až za hranice středního pásma.

47:30

Oilers se okamžitě osvobozují.

47:19

A je tu další trest pro domácí, když se faulem provinil Darnell Nurse! Ten odjíždí na trestnou, pykat bude za podražení Jannika Hansena. A hosté mají rázem šanci jít dokonce do vedení.

45:38

Canucks podstatně zvyšují tempo a zatímco dvě třetiny působili hosté malátným dojmem, teď jsou lepším týmem. Talbot musel nyní nejprve vykrýt pokus Etema, následně pálil Hutton!

44:36

Markström musí poté, co si několik desítek vteřin nesáhl na puk, zasahovat při pokusu Larssona.

44:17

44:17 BÄRTSCHI - 2:2

44:17

Je vyrovnáno! SVEN BÄRTSCHI první střelou neuspěl, ale pak se po obrovském závaru před brankou Talbota dostal ještě tentýž hráč k puku a nechytatelno střelou pod břevno vyrovnává v přesilové hře skóre zápasu! Asistence: Bo Horvat, Alexander Edler.

43:22

Právě faulovaný Henrik Sedin zakončoval, chvíli před ním ještě Loui Eriksson, skóre se nemění.

42:56

A po Biegově ráně se mohl dostat do koncovky Henrik Sedin, ale včas k němu přistoupil Milan Lucic, který jej přidržel tak, aby nemohl švédský útočník zakončovat do prakticky prázdné branky. Nevyhnutelný faul oceněn dvěmi trestnými minutami a první přesilovka pro Canucks v celém utkání je zde.

42:52

Talbot musí zasahovat, prověřil jej Alex Biega.

41:59

Virtanen míjí branku domácích.

41:34

Dělovka z levého křídla zazvonila o tyčku Markströmovy branky, teď tedy hostům výrazně pomohlo štěstí. Autorem nebezpečné rány byl Anton Slepyšev!

40:30

Po úvodím buly poslední dvacetiminutovky to jsou hosté, kdo se tlačí vpřed. A jsou to právě oni, kdo musí dát minimálně gól, pokud chtějí dnes odcházet z ledu s jinými pocity než jako poražení.

Nejvíce střel: Jordan Eberle a Oscar Klefbom (oba EDM), 4 střely
Úspěšnost buly: Brendan Gaunce (VAN), 1:0 (100%)

40:00

39:55

Ještě McDavid napadal rozehrávajícího Markströma, ten se ale mladíka v dresu Oilers nezalekl, takže do kabin se půjde za stavu 2:1.

39:30

Přesto měli hosté světlejší momenty v útočném pásmu, které řeší bekhendovým posunutím puku za modrou Andrej Sekera.

38:26

Ale přesto to jsou Sedinovci s Hansenem, kdo se snažil zahrozit, ale ani tentokrát moc vzruchu před brankou Talbota hosté nevytvořili.

37:56

Začíná závěr druhé třetiny a Oilers, kteří nyní vedou 28:8 na střely, se znovu střehují do útočného pásma.

37:30

Markström si ale se všemi složitostmi včetně závěrečné dorážky Nugent-Hopkinse poradil!

36:55

Formace Nugent-Hopkinse teď točí několik vteřin hosty v obrnaném pásmu a je z toho velký tlak!

36:13

A čerstvá posila Oilers Kris Russell v akci, střela zadáka Edmontonu ale končí jen na chráničích Markströma.

35:47

Ostrý zákrok Markströma proti střele od modré.

35:16

Sám proti všem zůstal na chvíli Bo Horvat, protože jeho spoluhráči odjeli kompletně střídat. Když už se zdálo, že by mohl Horvat pro Canucks i tak udržet útočné pásmo, tak o puk nakonec přišel.

34:41

Sutter dostal zajímavou přihrávku na levé křídlo, ale jeho střelu Talbot vychytal.

34:11

Vancouver se teď dopustil zakázaného uvolnění a hra se bude stěhovat před Markströma.

33:55

Nakonec nebyly, celé střídání McDavidovcům se neslo v duchu kombinací Canucks v útočném pásmu, ale bez střeleckých pokusů.

33:00

Eberle hledal Lucice, který si sjížděl mezi kruhy, ale nakonec se hráčům prvního útoku nepodařilo vytvořit střeleckou pozici. I tak jasný signál pro hosty, že McDavid se svými křídli jsou na ledě, což mohou být problémy.

32:22

Gaunce se snažil dostat přes obránce tak, aby ujížděl na Talbota zcela sám, ale neuspěl.

31:24

Domácí jsou zatím ve druhé třetině jasně lepší, což reflektuje i poměr střel 9:1 pro Oilers. Znovu se Edmonton tlačí vpřed.

30:40

Ale Draisaitl již dostal prostor k zakončení a Markström musel uvést svou vyrážečku do pohotovosti.

30:28

Tentokrát Canucks nepustili do koncovky druhý útok domácích.

29:27

A znovu si domácí poradili s útočným výpadem Canucks, naopak na druhou stranu se najednou řítil Lucic, jeho pokus Markström vykryl.

29:04

Hned po buly zahrozila dvojice McDavid – Eberle, nakonec ještě rána od modré a Markström chytá!

28:58

Naopak Zack Kassian si najel do solidní pozice a z levého křídla provětral Markströma, hostující brankář ukryl puk do lapačky! Následuje komerční pauza.

28:16

Hosté ještě ve druhé třetině nevystřelili na branku a vzhledem k tomu, že Canucks míří do defennzívy bránit útok domácích, tak se na této statistice v nejbližších vteřinách nic nezmění.

27:45

A znovu elitní formace Oilers v útočném snažení a opět z toho jsou pro Canucks nemalé problémy.

27:27

Klefbom provětral pozornost Markströma, ten nakonec chytá.

27:00

Vhazování v útočném pásmu Canucks nevyhráli a hra míří na druhou stranu.

24:57

24:57 MCDAVID - 2:1

24:57

Edmonton právě vstřelil branku!
A tak to do svých rukou vzal CONNOR MCDAVID, který převzal na modré přihrávku, v plné rychlosti dojel až k brance Markströma a když se zdálo, že zamíří mladý kapitán domácích za branku, tak nechytatelně poslal kotouč, již z velkého úhlu, pod víko branky Canucks! Nádherná trefa kanadského mladíka! Asistence: Milan Lucic, Andrej Sekera.

24:41

Další vyhození hostů, velký bekhendový dloubáček končí až u Talbota.

24:22

Přesilovka ale Olejářům zatím vůbec nejde, teď se dokonce vinou nepřesné přihrávky provinili zakázaným uvolněním.

23:43

Domácí si zahrají druhou přesilovku v utkání, když Daniel Sedin v souboji u branky chtěl nadzvednout hůl Jordana Eberleho a přitom jej nešťastně trefil do obličeje.

23:17

Rychlý kontr domácí první formace, kdy Eberle našel křižným pasem Lucice, jeho ránu schoval do náruče Markström. Domácí ale poprvé ve druhé třetině výrazněji zahrozili.

22:54

A toho nakonec ke koncovce využívá Philip Larsen, vyrážečkou si s jeho ránou poradil Talbot.

22:28

Za brankou to neudělal zrovna dobře Fayne a Canucks se tak lacině dostávají v útočném pásmu k puku.

22:02

Šance domácího týmu zastavena technickým přestupkem na útočné modré, Oilers se provinili ofsajdem.

21:15

Canucks vstoupili do druhé části hry aktivněji.

20:28

I Lucic dobrý v bránění střely, Troy Stecher nepropálil útočníka Oilers.

20:17

Hned v úvodu třetiny pálí Edler, trefil ale pouze Eberleho.

20:01

Začátek druhé třetiny se pomalu blíží. V té úvodní jsme viděli dvě branky a to ve spektakulární Rogers Aréně znamená jediné – stav 1:1 a stále otevřené dění do dalších minut.

Nejvíce střel: Jordan Eberle (EDM), 4 střely
Máme za sebou úvodní třetinu tohoto zápasu, viděli jsme dvě branky v rozmezí necelé půlminuty, když se nejprve prosadil po rychlé akci domácí útočník Beonit Pouliot, o chvíli později srovnal Brandon Sutter.

20:00

19:39

Talbot čelil střele ze středního pásma, neměl s ní nejmenší problém.

19:34

Dobrá defenzivní práce Klefboma, který za brankou obral o kotouč Virtanena.

18:59

Ale akce z počínání německého útočníka pro domácí tým nepramenila, u puku již Canucks, kteří uklidňují situaci a hlavně střídají.

18:41

Aktivní Draisaitl bojuje za brankou Canucks o puk, zatím je úspěšný.

18:05

Velmi slušná šance pro Jordana Eberleho, kterému se otevřel střed obrany Canucks, ale Markström si s ránou na rameno na lapačku poradil.

17:42

Znovu Sekera až za Talbotem, odtud se tedy bude rodit další útočný pokus Edmontonu.

17:26

Kotouč za brankou domácích, kde zadáci Oilers zakládají další útočnou akci.

16:57

Anton Lander už hrál kotouč za modrou čárou a protože pokračoval ve hře směrem do útočného pásma, pískáno Edmontonu postavení mimo hru.

16:47

Po buly se puku ujali hosté, kteří rychle přejeli celé kluziště, ale vážnější nebezpečí z jejich akce nevyplynulo.

16:30

Markström chytá pokus Larssona a následuje reklamní přestávka.

15:31

Hosté se natlačili do pásma, tam ale přišli o kotouč a vpřed míří Oilers.

14:43

Henrik Sedin se tlačil do koncovky, ale jeho ránu zablokoval Mark Fayne.

13:08

13:08 SUTTER - 1:1

13:08

Jen 22 vteřin se domácí tým radoval z vedení! Pak od modré vystřelil Philip Larsen a BRANDON SUTTER tečí dostal kotouč za záda Talbota, který neměl na změnu směru puku nejmenší šanci jakkoliv reagovat. Asistence: Philip Larsen, Markus Granlund.

12:46

12:46 POULIOT - 1:0

12:46

A domácí z rychlé akce otevírají skóre hry! Connor McDavid rozehrál ze svého pásma rychlou souhru s Leonem Draisaitlem a nakonec se do úniku dostal BENOIT POULIOT, který prostřelil bezmocného Markströma! Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.

11:59

Cam Talbot zakryl kotouč lapačkou, hra se přerušuje před jeho brankou a tam se také bude vhazovat.

11:43

Kotouč nakonec opouští ledovou plochu a nás nyní čeká reklamní přestávka.

11:38

Nic z toho a Patrick Maroon sbírá puk za svou brankou a rozehrává útočnou akci.

11:05

U puku Troy Stecher, rozehrává na svého parťáka z obrany a Canucks se snaží znovu založit útočnou akci.

10:37

Frekvence střelby nám výrazně opadla, oba týmy se snaží nyní dostat do koncovky přes zarputilé obrany, moc se to nedaří.

10:13

Markström je na nakonec tím hráčem, kdo bude stát u zrodu další ofenzivní akce Canucks.

09:40

Philip Larsen chvíli po vyhraném buly znovu nahazoval před branku, tentokrát sice zůstal puk ve hře, ale domácí obránci jej získali a rozehráli vpřed.

09:21

Ben Hutton nakonec nahazoval od modré čáry, ale kotouč sražen vysoko nad branku až do ochranné sítě, hra je přerušena.

09:07

Daniel Sedin se snažil protlačit kolem mantinelu, to se mu příliš nepodařilo.

08:56

Vhazuje se ve středním pásmu, ještě diskuse rozhodčích a hlavně ošetřování jednoho z nich, Ryan Gibbons má tržnou ránu na bradě.

06:43

Nejprve Maroon a teď lehkou tečí Eberle prověřili Markströma, ten si ale připisuje jen další dva zákroky do statistik utkání.

05:58

Zatím nejtěžší zákrok Talbota, když příklepem provětral jeho výstroj Hutton.

04:57

V další šanci Loui Eriksson, ale ten míří vedle.

04:50

Konečně se musel činit i Talbot na druhé straně, pozornost brankáře Oilers prověřil svým střeleckým pokusem Granlund.

04:10

A další rána, tentokrát to byl Eberle. Domácí vstupují do zápasu velmi aktivně.

03:36

Tlak domácích pokračuje, tentokrát to byl Jesse Puljujärvi, kdo střílel, ale Markström je zatím velmi jistý.

02:45

02:04

Sekera pálí, už podruhé v utkání, Markström si s jeho střelou poradil.

01:00

Markström kryje ránu Klefboma.

00:45

Hned v vodu nás čeká první přesilovka zápasu, když TROY STECHER dostane dvě minuty za zdržování hry. Vystřelil totiž kotouč mimo ledovou plochu.

00:01

Ve hře dnes uvidíme jediného československého hokejistu, a to domácí obránce Andreje Sekeru. V organizaci, ať už Canucks, tak Oilers, jich ale působí více.

Vancouver má ve svém středu útočníka Lukáše Jaška, v organizaci Oilers pak působí brankář Miroslav Svoboda a obránce David Musil, který již v přípravě na NHL dostal v kádru Oilers šanci.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Fayne – Lucic, McDavid, Eberle – Pouliot, Nugent-Hopkins, Draisaitl – Maroon, Lander, Puljujärvi – Pitlick, Letestu, Kassian.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – Edler, Stecher, Hutton, Biega, Sbisa, Larsen – H. Sedin, D. Sedin, Hansen – Granlund, Sutter, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Virtanen – Gaunce, Ruutu, Etem.

Rozhodčí: Ian Walsh, Garrett Rank – Devin Berg, Ryan Gbbons.
Ještě jednou vás všechny zdravím u sledování online přenosu, který vám nabídneme z edmontonského nové haly Rogers Place, která se může pyšnit největší výsledkovou kostkou v celé NHL.

Dámy a pánové, vítejte u dalšího online přenosu z přípravného utkání na novou sezónu NHL. Nás čeká souboj Edmontonu Oilers s novým kapitánem, Connorem McDavidem, a Vancouveru Canucks. Kanadské derby začíná ve 3:00 ráno a provázet vás děním utkání bude Jaroslav Svoboda. S bližšími informacemi k utkání se přihlásím přibližně půlhodinku před jeho začátkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

2:3

Branky a nahrávky: 13. Pouliot (Draisaitl, McDavid), 25. McDavid (Lucic, Sekera) – 14. Sutter (Larsen, Granlund), 45. Bärtschi (Horvat, Edler), 58. Granlund (Edler, Sutter)

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Fayne – Lucic, McDavid, Eberle – Pouliot, Nugent-Hopkins, Draisaitl – Maroon, Lander, Puljujärvi – Slepyšev, Letestu, Kassian.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – Edler, Stecher, Hutton, Biega, Sbisa, Larsen – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Granlund, Sutter, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Virtanen – Gaunce, Ruutu, Etem.

Rozhodčí: Ian Walsh, Garrett Rank – Devin Berg, Ryan Gibbons

Diváci: 18500

00:45 VAN 2 Stecher, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
12:46 EDM 1:0 Pouliot (Draisaitl, McDavid)
13:08 VAN 1:1 Sutter (Larsen, Granlund)
23:43 VAN 2 D. Sedin, vysoká hůl