0:2 4:6, 6:7 (3)

29.09.2016, 13:10 • Osmifinále • Tomáš Daniš sk

Tipsport: 2.02 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:7

Andrej Martin zahral eso a štýlovo ukončil zápas. Druhý set vyhral 7:6, keď skrátenú hru ovládol pomerom 7:3.

6:6

Garinov forhandový úder bol príliš dlhý. Martin si podržal svoje podanie a zápas v druhom sete sa posúva do tajbrejku.

6:5

Po dobrom podaní sa Garin presunul na sieť, kde zahral výborný volej. Nebol jednoduchý, pretože loptičku hral hlboko pod úrovňou pásky siete. Čilan prerušil úspešné ťaženie Martina a dostáva sa znova do vedenia.

5:5

Prvým esom v zápase Martin ukončil úspešne hru na podaní a definitívne vyrovnal stav z 1:5 na 5:5.

5:4

Forhandový krížny úder Garina stroskotal v sieti a Martin sa potešil. Zdanlivo stratený druhý set je po brejku Slováka opäť otvorený.

5:3

Martin si podržal svoj servis a je tak jasné, že pred nami je kľúčová hra druhého setu.

5:2

Garin na sieti zabil loptičku rovno na raketu Martina, ktorý reflexívne odvrátil loptičku na druhú stranu a je z toho využitý brejkbal. Druhý set bude pokračovať ďalej.

5:1

Bekhendový úder Martina smeroval tesne do autu. Čilský tenista využil hneď prvý brejkbal a zvýšil svoj náskok v druhom sete už na 5:1.

4:1

Martin po prasiatku súpera sa v pohode dokázal presunúť k loptičke a pripraviť na úde. Bekhendový úder, ktorý však zahral do siete bol katastrofálny. Garin potvrdil brejk a vedie už 4:1.

3:1

Po výmene od základnej čiary sa ako prvý začal tlačiť na sieť Garin. Slovák chcel čo najkvalitnejším úderom súperovi narobiť problémy, ale loptičku napokon poslal len do siete. Garin premenil brejkbal a vedie v druhom sete 3:1.

2:1

Slovenský tenista sa úžasným úderom k základnej čiare súpera dostal do tlaku i na sieť a výmenu zakončil presným forhandom. Martin si berie naspäť požičané a re-breakom sa vracia opäť do hry o druhý set.

2:0

Martinova dvojchyba je v tomto štádiu gemu trestuhodná. Garin vedie 2:0 a má výhodu brejku.

1:0

Martinov úder po čiare bol nepresný. Loptička dopadla do autu. Čilský tenista začína úspešne druhý set a je prvýkrát v zápase vo vedení.

4:6

Andrej Martin už tretí setbal dokázal využiť, keď súperovi zasadil jeden z jeho ďalších krásnych víťazných forhandových chuťoviek. Prvý set získal slovenský tenista za 58 minút pomerom 6:4.

4:5

Garin zvládol koncovku gemu na podaní a znížil na 4:5. Čilan sa však onedlho zapotí oveľa viac. Martin už príde podávať na zisk prvého setu.

3:5

Andrej Martin si vyhral gem na podaní a opäť sa súperovi vzdialil na rozdiel dvoch gemov. Garin tak bude podávať na zotrvanie v prvom sete.

3:4

Martinovi koncovka gemu nevyšla. Spravil priveľa chýb a aj preto si Garin dokázal podržať svoj servis, no stále je o jeden brejk späť.

2:4

Garin zatlačil súpera presunul sa na sieť, kde už mal vlastne Martin na lopate. Ľahký volej však umiestnil do siete a Martin sa tak teší z potvrdeného brejku.

2:3

Martin nádherným spôsobom dokázal súpera krížnym víťazným úderom obhodiť na sieti. Slovák premenil svoj druhý brejkbal v geme a vracia sa do brejkovej výhody.

2:2

Garin využil druhý brejkbal a je naspäť v hre o prvý set.

1:2

Slajzovaný bekhend Martina od základnej čiary bol krátky a loptička rozvlnila sieť. Christian Garin sa prvýkrát v zápase zapísal na tabuľu skóre – 1:2.

0:2

Garin poslal loptičku po bekhendovom údere do siete a Martin si pripisuje na svoje konto už druhý gem v zápase.

0:1

Martin kvalitnými údermi zatlačil súpera, prešiel na sieť a skvelým volejom zakončil úspešne výmenu i úvodnú hru zápasu. Slovenský tenista premenil tretí brejkbal a vedie 1:0.