Cristian Garin – Andrej Martin

0:2 4:6, 6:7 (3)

29.09.2016, 13:10 • Osmifinále • Tomáš Daniš sk

Tipsport: 2.02 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Christian Garin nestačil na nasadenú päťku turnaja Andreja Martina, s ktorým prehral 4:6, 6:7 (3).
V prvom sete sa hral vyrovnaný zápas. V rozhodujúcich momentoch však spravil Čilan viac chýb a to rozhodlo. Garin stratil v šiestej hre svoj servis a toto zakopnutie už do konca prvého setu nedokázal napraviť.
Druhý set odštartoval čilský tenista vo veľkom štýle. Viedol už 5:1 a zdalo sa, že o osude zápasu rozhodne tretie dejstvo. Opak bol ale pravdou. Martin spresnil svoju hru a postupne sa dotiahol na stav 5:5. V ďalších dvoch gemoch si obaja hráči svoj servis podržali a tak druhý set sa musel rozhodnúť v tajbrejku. Skrátená hra už bola jednoznačnou záležitosťou Martina, ktorý využil chyby súpera a po premenení druhého mečbalu spečatil svoj postup do štvrťfinále. Tam narazí na turnajovú jednotku Robina Haaseho. (15:19:09)

Koniec zápasu

6:7

Andrej Martin zahral eso a štýlovo ukončil zápas. Druhý set vyhral 7:6, keď skrátenú hru ovládol pomerom 7:3.

3-6

Čilský tenista sa ešte nevzdáva, zabojoval a po peknom presune na sieť a víťaznom voleji odvrátil prvý mečbal súpera.

2-6

Garin robí 4 dvojchybu v zápase a druhú v tajbrejku. Slovákovi tak prihral 4 mečbaly. Čilan sa chytá za hlavu. Túto fázu zápasu nezvládol vo svojej hlave.

2-5

Vynikajúca výmena, po ktorej Garin poslal loptičku znova do autu. Slovák si naďalej svoj servis v tajbrejku drží.

2-4

Martin potvrdil minibrejk a obaja hráči si otočia strany za priaznivého stavu pre Martina 4:2.

2-3

Dvojchyba Garina, ktorá ho môže v konečnom účtovaní výjsť poriadne draho.

2-2

Obaja hráči si v skrátenej hre držia svoj servis. Garin pokračuje v tomto duchu.

1-2

Fantastický víťazný forhand Martina presne na spojnicu základnej a bočnej čiary.

1-1

Nádherný víťazný bekhendový úder slovenského tenistu zariadil vyrovnanie stavu v tajbrejku na 1:1.

1-0

Garin súpera povodil po kurte presnými údermi do rohov a prinútil ho k chybe. Martin sa hnevá sám na seba. Hovorí si, že musí hrať čisto a bez chýb.

6:6

Garinov forhandový úder bol príliš dlhý. Martin si podržal svoje podanie a zápas v druhom sete sa posúva do tajbrejku.

30-40

Slovenský tenista zopakoval kombináciu servis-volej, ale tentoraz z odlišným výsledkom.

30-30

Martinovi kombinácia servis-volej vôbec nevyšla. Loptička končí v sieti.

15-30

Garinov return skončil v sieti.

15-15

Po slabom úder Garina si Martin nakročil do ihriska a tvrdým víťazným úderom do rohu rozhodol o osude výmeny.