30.08.2016, 18:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Josef Nudera (@JosefNudera)

Tipsport: 4.44 5.1 1.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Havířova je to pro dnešní den všechno. Fanoušci viděli velkou porci hokeje, nové prodloužení 3 na 3 i doplňkové nájezdy. Přeji hezkou dobrou noc. (20:21:30)
Nájezdy tak vyhrávají hosté ze Zlína 2:0.
Zdeněk Okál se trefil mezi betony Laca – 0:2.
Štumpf se pokusil překvapit Šafránka, ale klička mu nevyšla.
Veselý proměňuje bekhendem nad rameno Laca – 0:1.
Začali nájezdy.
Hráči si nyní vyzkoušeli 5 minut prodloužení 3 na 3. Výsledek tohoto minizápasu:

04:46 – ONDŘEJ VESELÝ (ZLN) – 0:1
04:05 – PETR HOLÍK (ZLN) – 0:2
02:34 – KAROL KORÍM (HAV) 1:2
Zápas vyhráli hosté ze Zlína, i když se Havířovu podařilo snížit a mohl ještě vyrovnat. Několik velkých šancí, ale neproměnil. Oba celky se i přesto domluvili na 5 minutovém prodloužení a nájezdech.

59:46

Kotalova střela letěla kousek na horní tyčkou.

59:40

Zakázané uvolnění Zlína. Havířov má ještě šanci.

59:14

Kotalovo nahození Štumpf tečoval velmi dobře, puk šel jen o malý kousek vedle tyčky!

59:06

Havířov je v útočném pásmu v šesti bez brankáře!

59:06

Oddechový čas pro domácí.

59:01

Krislovu střelu tečoval Pechanec, puk se ale do branky neodrazil.

58:09

Kotala to zkusil od zadního mantinelu, z nulového úhlu se málem prosadil, puk se od Šafránka nebezpečně odrazil.

56:53

Pechancovi se podařilo zatáhnout puk do pásma před tři bránící hráče, ale zakončení z toho nakonec nebylo.

56:18

Havířovu se daří soupeře tlačit, ale Šafránek zatím hosty drží ve vedení.

55:48

Zápas dostal dobrý náboj. Petranova bomba od modré končí ale opět na Šafránkovi.

55:05

Havířov dále pokračuje! Korímova dělovka skončila na Šafránkovi.

54:19

Havířov právě vstřelil branku!
Domácí hráči dokázali tuto přesilovou hru využít, a to zaslouženě. Od modré čáry vyslal střelu na Šafránka DANIEL ŠTUMPF a puk zapadl vedle tyčky!
Asistence: Antonín Pechanec.

53:45

Havířov v závěru třetiny mohutně tlačí! Dopomáhá k tomu i přesilová hra, kterou domácí mají. Šafránek je zatím ale neprůstřelný.

53:21

Vyloučení v týmu PSG Zlín (Holík – 2 min., hákování).

53:09

Orság se dostal do zakončení, ale Šafránek puk vyrazil.

52:28

Hosté jsou opět v ofsajdu.

51:06

Sztefek vyslal tvrdou střelu, ale Šafránek dokázal puk vykopnout svým betonem! Následnou Korímovu dorážku, ale dokázal brankář Zlína pokrýt také!

50:30

Dnešní utkání sleduje 2 009 diváků.

49:50

Ondráček vůbec netrefil puk, který tak letěl hodně mimo branku.

48:35

Po Korímově střele se dostal k dorážce Gřeš, ale puk za Šafránka nedostal! Havířov je nyní velmi aktivní.

47:43

Krisl hledal volného Sztefka, který ale puk nezpracoval a velká šance Havířov tak končí! Probudili se fanoušci a Havířov se ještě pokusí se zápasem něco udělat.

46:43

Orság s Pořízkem byli ve velké šanci, ale svou příležitost překombinovali! Orság pak už neměl dost prostoru na zakončení.

46:04

Korímova střela od modré minula branku.

45:03

Zakázané uvolnění Zlína.

44:43

Honejsek byl v dobré pozici, ale puk mu sjel v nejméně vhodnou dobu z čepele!

43:37

Bednář se dostal k zakončení z pravého kruhu, ale Šafránek dokázal vytasit rychlou lapačku.

43:20

David Štastný se dostal až před Laca, ale havířovský brankář dokázal udržet naděje Havířova ještě v reálné podobě.

41:57

Lenďák chtěl vyslat puk na Šafránka, ale obránci hostů dokázali puk vyrazit mimo.

41:20

Puk opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:15

40:01

Ve druhé třetině měl možná více šancí domácí AZ Havířov. Hosté, ale dokázali ve dvou případech překonat brankáře Laca a vybojovat si tak dobrou výchozí pozici pro třetí část. Závěr třetiny patřil Havířovu, ale v brance Zlína zatím chytá bezchybně Dušan Šafránek.
Havířov – Zlín 0:2 po 2. třetině

40:00

39:55

Havířov se přeci jen v závěru třetiny dokázal vypnout k několika dobrý střelám, ale zatím Zlín drží v čele s Dušanem Šafránkem čisté konto.

39:20

Kotala na nic nečekal a vyslal tvrdou střelu z kruhu, která přeletěla branku Šafránka!

38:38

Havířov se nemůže usadit v útočném pásmu, naopak málem ujel Hrazdíra.

38:15

Vyloučení v týmu PSG Zlín (Veselý – 2 min., hákování).

37:55

Petran se dostal k volnému puku před Šafránkem, ale ten se vyznamenal! Dokázal jeho pokus, stejně jako na druhé straně Laco, pokrýt rychlým zákrokem svou lapačkou.

37:25

Říčka vyslal dobrou střelu zápěstím, ale Laco dokázal švihnout lapačkou.

36:44

David Štastný jel sám na Laca, ale ten dokázal jeho zakončení vyrazit! Drží tak Havířov ještě stále ve hře.

36:17

Zakázané uvolnění Havířova. Hra se opět stěhuje před Laca.

35:42

Hrazdíra prověřil vyrážečku Laca, který dokázal puk vytěsnit.

34:19

Za brankou byl velmi pohotový Korím a vzal tak hostům šanci k zakončení.

32:44

Zlín právě vstřelil branku!
A hosté jsou za svou aktivitu odměněni. Přidávají druhou branku v zápase a mají už dvoubrankový náskok. Nenápadná akce, která skončila brankou. MARTIN MATĚJÍČEK poslal puk na branku od modré čáry, Laco ho zřejmě neviděl a ten tak skončil u jeho levé tyčky.
Asistence: Zdeněk Okál, Tomáš Žižka.

32:19

Na havířovském brankovišti byl hodně agilní Vlach, ale puk nakonec nevydřel a Havířov si tak může oddechnout. To zavánělo minimálně velkou šancí.

31:31

Havířov zabral a vypracoval si šanci. Krisl se procpal až k zakončení, ale jeho bekhendový pokus se za záda Šafránka nedostal.

31:16

Laco musel pokrýt nahození od modré čáry a přerušit hru.

31:04

30:30

Rychlá střela Semana letěla mimo tři tyče.

30:03

Havířov má problémy s rozehrávkou, hosty branka nakopla.

29:26

To je velká nepříjemnost z pohledu domácího Havířova. Ve vlastním oslabení ujeli hosté dva na jednoho. Roman Vlach si podržel puk a našel volnou hůl připraveného ONDŘEJE VESELÉHO, který jen zakončil mezi betony Laca.
Asistence: Roman Vlach, Antonín Bořuta.

29:10

Velmi dobrá střela Petrana, která byla ještě tečována, ale puk se jen otřel o horní tyčku!

29:02

Vyloučení v týmu PSG Zlín (Horák – 2 min., sekání).

29:02

Kotala měl dobrou příležitost, ale Šafránek jeho pokus pokryl.

28:17

Gago nyní prověřil Laca, kterému puk vypadl za lapačky, ale hosté neměli hráče u branky, aby mohl dorážet do volného prostoru.

27:20

Chytil měl dobrou rychlost, ale neměl pozici pro kvalitní střelu, puk tak Laca neohrozil.

26:58

Další ofsajd Zlína. Zlínští hráči dnes mají s tímto pravidlem poměrně často problémy.

26:34

Okál chtěl trefit puk z první a ohrozit tak Laca, ale puk zcela minul.

26:04

Rychlá akce po vhazování, ale k puku se dostal nejrychleji Šafránek a hru znovu přerušuje.

26:00

Šafránek drží puk ve své lapačce. Havířov získal vhazování v útočném pásmu.

25:40

Honejsek hledal na zadní tyčce Vlacha, ale k tomu se puk nedostal.

25:01

Kotala vydoloval puk pro Bednáře, který vystřelil rychlou střelu švihem. Brankář Šafránek puk vyrazil svou maskou!

24:31

Havířov trochu zariskoval při rozehrávce na modré a mohlo se to vymstít, ale na místě byl pohotový Laco, který neměl se střelou hostů problémy.

23:37

Horák jemně tečoval nahození od modré, které přeletělo branku Marka Laca, který si poradil i s následnou střelou extraligového soupeře.

23:07

Štastný se dokázal prodrat přes obránce Havířova až do zakončení, ale chyběla mu přesnost.

22:12

Štumpf našel před brankou volného Pořízka, tomu se ale nepodařilo zakončit dostatečně přesně.

21:35

21:12

Štumpf vystihnul přihrávku ve středním pásmu a poslal hosty zpět k vlastní brance.

20:44

Hra je přerušena. Z ledu se nyní zvedl Meidl. Vylučovat se nebude.

20:07

Havířov hned na začátku druhé třetiny vyhazuje puk obloučkem do útočné třetiny.

20:01

Tak v první třetině jsme zatím branku neviděli. Hosté měli k dispozici tři přesilové hry, které ale vždy skončily stejně. To samé se dá říci o domácím Havířovu, který svou jedinou výhodu také nezužitkoval. Několik pěkných šancí jsem ale viděl. Zatím se oběma brankářům daří a tak na světelné tabuli svítí nerozhodný stav 0:0. Hosté budou hrát na začátku druhé třetiny ještě 1:22 dlouhou přesilovku.

20:00

19:56

Po střele Matějíčka velmi nepřehledná situace před Lacem, ale puk se odrazil mimo branku domácího celku.

19:32

A hosté toho chtějí využít. Kubišova střela skončila pod betony Laca.

19:22

Nesvadba vyrobil chybu a musel ji hasit faulem. Hosté tak mají do zbytku třetiny početní výhodu.

19:22

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Nesvadba – 2 min., hákování).

18:49

Holík našel z druhé vlny najíždějícího Gaga, ale tomu střela vůbec nesedla.

17:54

Krislovi nesedla rozehrávka a hosté tak bojovali před Lacem o zakončení, ale Krisl svou chybku napravil a puk dostal do rohu.

17:35

Zlín se dostal velmi rychle z obrany do útoku, ale puk končí z jejich strany opět v ofsajdu.

17:12

Nyní drží puk na holích domácí AZ Havířov, ale nějaká velká šance z toho tentokráte nepramení.

16:23

Marek Haas zkoušel zasunout puk po otočce kolem tyčky, ale Šafránek volný prostor ucpal svým betonem.

15:43

Kubiš byl příliš rychlý a puk po přihrávce svého spoluhráče tahal už v ofsajdové pozici.

15:22

Michal Gago to zkusil z prostoru mezi kruhy, ale Lacovi puk nevypadnul a dokázal jej udržet ve výstroji.

14:56

Po Nesvadbově střele se k dorážce dostal Meidl, Šafránek dokázal puk těsně vyrazit! Následně vypálil ostrou ránu od modré Seman, ale Šafránek předvedl rychlou lapačku! Několik skvělých momentů.

14:21

14:13

Hra pokračuje. Havířovu se ale ani nyní nedaří udržet pásmo.

13:42

Fanoušci nyní děkují ve stoje Robertu Říčkovi za to, co udělal pro AZ Havířov!

13:13

Havířovu se nedaří udržet útočné pásmo.

12:34

Štumpf musel rychle střílet, jinak by se hosté dostali do úniku.

12:21

Vyloučení v týmu PSG Zlín (Kotvan – 2 min., nedovolené bránění).

11:53

11:44

Seman dokázal vystihnout Blaťákovu rozehrávku a zneškodnil tak hostům útočnou kombinaci. Domácí následně vyhodili.

11:16

Zlín uzamknul Havířov ve třetině a kombinuje.

10:32

Marek Haas to udělal z pohledu domácího celku skvěle, ujel s pukem a dokázal ještě ušetřit cenné vteřinky.

10:03

Tvrdá střela Žižky od modré jen prosvištěla těsně kolem tyčky!

09:53

A je tady druhá šance pro PSG v přesilové hře.

09:53

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Matula – 2 min., sekání).

09:46

Havířov se při rozehrávce dostal pod tlak zlínského PSG, chtěl tak rychle rozehrát, ale puk skončil až na zakázaném uvolnění.

08:40

Nejprve se podařilo Havířovu odstavit Štastného v nebezpečné pozici, následnou střelu od modré z hole Bořuty ukryl do výstroje Marek Laco, za což sklidil ovace domácího publika.

07:46

Krisl se pokusil překvapit Šafránka střelou od modré, ale puk zcela minul brankovou konstrukci.

07:12

Laco vyjel z branky a dokázal rozehrát puk do středního pásma. Trochu riskantní manévr, ale vyšel.

06:28

Vlach posunul puk na Honejska, který neváhal a poslal puk na branku, Laco ale zasahovat nemusel.

05:40

Korím podržel puk zkušeně na hokejce a Havířov může plánovat útok.

05:24

05:19

Robert Říčka už chtěl střílet, ale dostal do ofsajdu a hra je tak přerušena.

04:30

AZet vyhazuje až k Šafránkovi.

04:03

Rychlá souhra hostů, Ondřej Veselý byl na konci přesné akce, která ale brankou neskončila, Laco dokázal puk vyrazit.

03:38

Vlach nahodil puk od modré čáry, ten se nepříjemně odrazil od brusle domácího hráče, neposedný puk dokázal Laco zkrotit!

03:24

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Korím – 2 min., vysoká hůl).

03:13

Havířov sice uzamknul PSG ve vlastním pásmu, ale hrálo se jen podél mantinelu.

02:30

Zakázané uvolnění Havířova. Hra se stěhuje před Laca.

02:04

Štumpf se zjevil zcela sám před Šafránkem, ale ten dokázal jeho šanci zneškodnit!

01:38

Pechanec si vzal puk ve středním pásmu, dojel až před Šafránka, ale bekhendový pokus minul branku.

01:10

Bednář hledal svého spoluhráče mezi kruhy, ale puk se od brusle bránícího hráče Zlína odrazil mimo branku.

00:27

Utkání začalo a o první útočný výpad se postaral Říčka, ale mezi obránci AZetu nepřišel.

00:01

Čestné buly nyní vhodí majitel K&K PNEU s.r.o. pan Miroslav Karas.

AZ Havířov: Laco (Šimeček) – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Seman, Nesvadba, Bahounek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Meidl, Kotala, Bednář – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Orság, Matula, Gřeš

PSG Zlín: Šafránek (Kašík) – Matějíček, Blaťák, Holomek, Bořuta, Kotvan, Horák, Žižka – Gago, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Okál, Hrazdíra, Kubiš – Štastný, Chytil, Ondráček.
Havířovu bude dnes chybět například Jan Maruna. Naopak poprvé se na domácím ledě přestaví po podpisu smlouvy Daniel Seman.
Máme tady sestavy k dnešnímu utkání. Zlín dle svého oficiálního webu vyzkouší opavského brankáře Dušana Šafránka, který chytá za Opavu v kuse už velkou řadu zápasů. Na havířovský led neodcestoval Robert Bukarts kvůli reprezentačnímu srazu či bek Jiří Marušák.
Do Havířova se v dresu soupeře podruhé v kariéře podívá Robert Říčka. Havířovský odchovanec, který hraje stabilně za extraligový Zlín si tak bude moci užít tento pro něj odlišný zápas. Havířov dokázal Zlín v loňském roce v přípravě porazit po nájezdech. Uvidíme opět tak velkou bitvu? Zápas nám slibuje skvělé hokejové zážitky. Sledujte ho s námi!
PSG Zlín zatím střídá výhry s prohrami

Zlín začal své tažení přípravnými zápasy na konci července, kdy vyzval na domácím ledě Slovan Bratislava. Na úvod přípravy mu podlehl, což napravil zápasem v Olomouci. Následně hrálo zlínské PSG dvojzápas se Znojmem. Na hostujícím ledě Zlín prohrál, ale doma se mu podařilo vysoko zvítězit. V odvetě proti Slovanu Bratislava to na ledě slovenského soupeře výhrou neskončilo. Před zápasem právě s Havířovem, odehrál Zlín ještě dva přátelské zápasy. Doma podlehl Olomouci a porazil Zvolen.
AZetu se přípravné zápasy výsledkově daří

Letošní přípravné zápasy a AZ Havířov daří skvěle. Po výsledkové stránce se podařilo připsat si několik výher, pouze jedinou porážku po nájezdech, a to v úvodním duelu s Vítkovicemi. Zápas s Prostějovem nebyl dohrán za nerozhodného stavu. Klíčovým faktorem, ale nejsou výsledky, ale sehrání a sestavování kádru pro novou sezonu. Trenéři Štefan Mikeš s Martinem Janečkem, tak budou mít v úterý jedinečnou šanci vidět hrát hráče proti silnému extraligovému celku.
Hezký úterní večer z Havířova! V havířovské K&K PNEU Aréně se dnes odehraje další přípravný zápas na nadcházející ročník extraligy a WSM Ligy. AZ Havířov dnes vyzve extraligového rivala PSG Zlín. Zápas startuje od 18 hodin.

1:2

Branky a nahrávky: 55. Štumpf (Pechanec) – 30. Veselý (Vlach, Bořuta), 33. Matějíček (Okál, Žižka)

Berani Zlín: Šafránek (Kašík) – Matějíček, Blaťák, Holomek, Bořuta, Kotvan, Horák, Žižka – Gago, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Okál, Hrazdíra, Kubiš – Štastný, Chytil, Ondráček

Rozhodčí: Fiala, Šutara – Gančarčík, Čaja