Evropská liga (předkola)

NK Lokomotiva Záhřeb – KRC Genk

2:2

konec (0:1)

18.08.2016, 20:00 • Stadion Maksimir, Záhřeb • Play-off • Petr Hluchý (@PetrHluchy)

Tipsport: 3.06 3.3 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z dnešního zápasu je to ode mne vše. Tímto se s vámi loučím a budu se těšit zase někdy na viděnou! (21:56:19)
Je dobojováno! Ve druhé půli byly k vidění celkem tři branky, o něž se na straně hostů postaral Samata, a na straně domácích duo Marič a Fiolič. Domácí hráči z takřka jasně prohraného utkání vykřesali solidní šanci na postup do odvety, která je naplánována přesně za týden!

90+1

90

Hlavní rozhodčí Bognár bude nastavovat 1 minutu!

89

Walsh se ve vzdušném souboji srazil s Cekicim, sudí přerušuje hru a dává balón hostujícím hráčům.

88

Z nepřehledné situace na hranici šestnáctky vytěžili domácí hráči překvapivou střelu, kterou však Bizot pohotově chytá.

87

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Bockaj, přichází Cekici.

87

Žlutou kartu dostává Pozuelo (KRC Genk).

86

Colley u postranní čáry hlavičkou raději odklidil míč mimo hrací plochu před napadajícím Fioličem.

84

Ndidi až příliš podebral balón při střele v pokutovém území a míří pouze vysoko do zámezí.

83

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Samata, přichází Karelis.

82

Rozmanův centr z levé strany odklidil hlavou Dewaest.

81

Na straně hostů se pomalu chystá ke druhému střídání, do hry by měl přijít řecký útočník Nikolaos Karelis.

80

Sunjič pohotově odkopává balón za půlící čáru, kulatý nesmysl končí mimo hrací plochu.

79

Trossard kombinuje s míčem na pravém křídle, ale nedaří se mu nic kloudného vymyslet.

78

Uronen vystavil svá záda do cesty Grezdovy, který po akrobatickém kousku končí na zelené ploše.

76

Pozuelovu ránu z velké blízkosti nyní s obrovskou jistotou chytá gólman Zagorac.

75

Nutno podotknout, že po srovnávací brance Fioliče je výkon Genku opravdu bezzubý a absolutně bez nápadu.

74

Ndidiho drobný zákrok na Mariče v oblasti půlící čáry prošel u maďarského rozhodčí, hra dále pokračuje.

72

S předváděným výkonem očividně není spokojený ani hlavní kouč Genku, jenž ke svému asistentovi pronesl: "Už nemám co na to říct".

71

Genkští se chopili krátké územní převahy trestuhodným způsobem, když nacentrovali míč pouze na bránícího Majstoroviče.

69

Bockaj se výborně uvolnil na Maričovu přihrávku do běhu, svou střelou na vzdálenější tyč ale ani tentokrát netrefil bránu.

68

Hosté se snaží, i za cenu pomalé kombinace na vlastní půli, uklidnit a dostat zpátky do zápasu.

66

Bockaj si z levé strany povodil míč až do pokutového území, kde však svou pravačkou zakončil hodně nepřesně.

65

Poprvé v dnešním zápase vidíme zdvižený praporek pomezního rozhodčí, na hráče Genku spadla ofsajdová past.

63

Bartolecův centr po odrazu od Ndidiho končí v Bizotových rukavicích.

62

Teď jsou to zdá se hráči Genku, jenž jsou nepříjemně překvapeni vývojem zápasu. Domácí mají nyní navrch.

61

Zagorac dlouhým nákopem posílá balón do hry a hned z toho bude další slibná šance pro Záhřeb.

59

59. FIOLIČ - 2:2

59

Lokomotiva Záhřeb právě vstřelila branku!
A máme vyrovnáno! Bockaj u postranní čáry vybojoval odražený balón a výbornou křižnou přihrávkou vybídl do úniku kapitána IVANA FIOLIČE, jenž obešel brankáře Bizota a následně pohodlně zakončil do odkryté branky.

57

Také Bartolec se proviňuje faulem vůči Baileymu, když soupeřícího hráče stáhl u rohového praporku k zemi.

56

Ivanušec důrazně dohrál osobní souboj a za cenu faulu posílá Baileyho k zemi.

55

Hosté se však tentokrát nenechali převést, míč mají bezpečně pod svou kontrolou.

53

Záhřebští rázem znovu ožili a tlačí se do akce ve vidině srovnávací branky.

52

52. MARIČ - 1:2

52

K míči se na straně domácích staví MIRKO MARIČ, jenž přízemní střelou do levé strany také proměňuje nařízenou penaltu.

51

Hlavní rozhodčí opět ukazuje na penaltový puntík! Uronen neustál souboj ve vápně a přitlačil útočícího Bartoleca k zemi.

50

Uronenova křižná přihrávka končí pouze na kopačkách soupeřících hráčů.

49

Hosté jsou teď tedy na koni, uvidíme, jak inkasovaná branka zamává s Lokomotivou Záhřeb.

47

47. SAMATA - 0:2

47

Genk právě vstřelil branku!
Hosté si rychlým gólem „ze šatny“ vytvořili slibný dvoubrankový náskok! MBWANA SAMATA si ve vápně naběhl na Walshův centr a usměrnil míč hlavičkou na zadní tyč, Zagorac se jen marně natahoval!

46

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Čorič, přichází Ivanušec.

46

Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut zápasu mezi Lokomotivou Záhřeb a KRC Genk. Z počátku hosté z Belgie jasně dominovali dějství, nicméně postupem času se převaha začala zmenšovat a v závěru poločasu již domácí hráli vyrovnanou partii. Ve 34.minutě přišel poněkud smolný okamžik pro Záhřeb, když Walsh nastřelil Grezdovu ruku, a tak sudí nařídil penaltu, jenž vzápětí bezpečně Bailey proměnil.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

První poločas skončil. Po rozehraném rohovém kopu hlavní rozhodčí Bognár ihned ukončuje první dějství.

45+1

Bizot teď prokázal, že i navzdory dalekonosné střele Periče zůstává ve střehu a vyráží míč do zámezí.

45

Nastavovat se bude 1 minuta nad rámec řádné hrací doby. Míč má v držení brankář hostů Bizot.

45

Walsh drobným faulem na polovině hřiště přerušuje útočnou akci Záhřebu.

44

Na straně Záhřebu se do hry zapojuje také brankář Zagorac.

43

Nastřelenou přízemní přihrávku Pozuela dokázali domácí obránci zblokovat.

42

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buffel, přichází Trossard.

41

Marič při pokusu nacentrovat míč napálil stínujícího Walshe. Následuje autové vhazování domácích hráčů.

40

Kapitán růžových Buffel si sedá na hrací plochu, sudí přerušuje hru. Na straně Genku nejspíš můžeme očekávat střídání.

38

K nebezpečné hlavičce se v malém vápně uvolnil Majstorovič, ale bránu netrefil.

37

Rohový kop pro NK Lokomotivu Záhřeb.

36

Modří se snaží na inkasovanou branku ihned zareagovat, jejich ofenzivní tažení však končí pouze na kopačkách soupeře.

35

35. BAILEY - 0:1

35

Nařízeného pokutového kopu se ujal LEON BAILEY, jenž tvrdou střelou do pravé horní části brány nedal Zagoracovi příliš šancí.

34

Žlutou kartu dostává Rozman (NK Lokomotiva Záhřeb).

34

Byla nařízena penalta! Walsh nastřelil v pokutovém území ruku domácího Grezdy a sudí bez váhání ukazuje na penaltový puntík!

33

Genkští se pomalu, ale jistě přemisťují do blízkosti Zagoracovy brány.

32

K odraženému balónu z vápna se zpoza šestnáctky dostává Bailey, jehož tvrdý projektil míří pouze daleko do ochozů.

31

Rohový kop pro KRC Genk.

29

Po zmatku v šestnáctce však míč končí pouze v brankářově náruči, tudy cesta zřejmě nevede.

28

Díky přesné kombinaci přihrávek se hosté usídlují na záhřebské polovině hřiště.

27

Domácí teď jakoby rázem ožili, po dění v posledních minutách je hra rázem mnohem vyrovnanější.

25

Maričova rána z dvaceti metrů míří těsně nad horní brankovou konstrukci.

24

24.

24

Obrovská šance pro Záhřeb! Po Walshově chybné zpětné přihrávce se dostal do úniku Grezda, jenž už stál v tvář samotnému brankáři, který ale pohotovým skokem pod nohy vyrazil hráči Lokomotivy míč z pod kopačky.

22

Uronen nacentroval balón pouze do Zagoracových rukavic.

21

Belgičané mají i nadále průběh zápasu pod kontrolou, i když vyloženě ohrozit soupeřovu branku se jim příliš nedaří.

19

Po rychlé kombinační akci se ke střele odhodlal Buffel, ale jeho rána končí pouze v náruči Zagoraca.

17

Máme za sebou přibližně čtvrthodinku hry, hosté mají prozatím rozhodně více ze hry.

16

Colley zakládá útočnou akci přes Uronena, následně se proviňuje faulem na půli hřiště Bockaj.

15

Bailey se na levém kraji výborně uvolnil do přihrávky do běhu, kterou však včas likviduje vyběhnutý Zagorac.

13

Růžoví se schýlili k delšímu podržení balónu na svých kopačkách, do hry se zapojuje kompletní čtveřice obránců.

12

Bailey se u postranní čáry nechal rozhodit Bartolecem, vhazovat bude domácí Záhřeb.

11

Modří přenášejí hru sérií krátkých přihrávek na levou stranu, odkud z velkého úhlu pálí Rozman a dle očekávání branku míjí.

10

K balónu se konečně dostávají na delší dobu také záhřebští, nicméně Fiolič na úkor Baileyho ztrácí.

8

Ovšem kapitán Fiolič svou levačkou zamířil vysoko nad bránu.

7

Ndidi vysokou nohou fauloval Čoriče, mohla by z toho být velmi slibná šance pro domácí Lokomotivu.

6

Pozuelova rána z hranice velkého vápna si cestu mezi tři tyče nenašla.

5

Hosté jsou v úvodu zápasu prakticky k neodtržení od míče, po rohovém kopu Zagorac ne zrovna dvakrát přesvědčivě boxuje.

4

Uronen dlouhým pasem hledal v šestnáctce si nabíhajícího Buffela, ale mířil pouze do zámezí.

3

Velmi aktivním je u levé autové čáry Bailey, který vzápětí získal pro svůj tým výhodu vhazování.

2

Po nepříliš výrazném centru Buffela si dnes poprvé sáhl na balón gólman Zagorac.

1

Úvodní rozehrávky se ujali hráči Genku, jenž kombinují na vlastní polovině.

1

Ještě jednou příjemný večer! Oba celky jsou již na hrací ploše, domácí hrají v modrém a hosté z Belgie v růžové sadě dresů.

NK Lokomotiva Záhřeb: Zagorac – Bartolec, Majstorovič, Perič, Rozman – Grezda, Sunjič, Bockaj – Fiolic (C), Čorič – Marič
Náhradníci: Filipovic – Antunovic, Cekici, Halilovic, Ivanusec, Kolinger, Majer

KRC Genk: Bizot – Walsh, Dewaest, Colley, Uronen – Buffel (C), Heynen, Ndidi, Bailey – Pozuelo – Samata
Náhradníci: Koteles – Janssen, Karelis, Kumordzi, Trossard, Vanzeir, Wouters

Rozhodčí: Bognár – Varga, Buzás.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování zápasu 4.předkola Evropské ligy mezi NK Lokomotiva Záhřeb a KRC Genk. Dnešní klání se odehraje na Stadionu Maksimir, jenž je domovským stánkem známějšího Dinama, ale dnes poslouží také jako domácí hřiště druhému záhřebskému celku.

NK Lokomotiva Záhřeb
Chorvatský celek si musel projít všemi třemi předešlými předkoly, kde nejprve snadno prošel 1.předkolem navzdory andorské UE Santa Coloma, následně i přes finský Rovaniemi a poté si v dramatické odvetě 3.předkola poradil s ukrajinskou Vorsklou na venkovní půdě 2:3. Záhřebu se start do nového ročníku chorvatské ligy vůbec nepovedl, z pěti odehraných zápasů má na kontě pouhé dva body a nachází se na posledním místě!

KRC Genk
Hostující celek si s sebou do Chorvatska přiváží skalp černohorské Buducnosti, kterou zdolal ve druhém předkole v celkovém poměru 3:2, a irského Cork City, jenž zejména v odvetném utkání pocuchalo nervy Belgičanů, avšak ti si postup dokázali dvěma vstřelenými góly bezpečně pohlídat.
V novém ročníku belgické Jupiler Pro League má Genk na svém kontě 4 body po 3 odehraných zápasech, v tabulce se nalézá na průběžné 8.pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.