1:2 6:1, 4:6, 6:7 (1)

02.08.2016, 18:07 • Osmifinále • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.7 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:22:49)
Po loňském čtvrtfinále nyní končí Tereza Martincová již v osmifinále. Postup však měla velmi blízko! Po vydařeném prvním setu, kdy nedala soupeřce žádnou šanci a zvítězila 6:1 přišel druhý set, kde Ljudmila Kičenoková zvýšila aktivitu, ale nedokázala ukončit set při svém podání, ale podařilo se jí to následující gem, když mohla Martincová vyrovnat. Třetí set začal sadou třech proražených podání. Lépe na tom byla Češka, která došla s brejkem až do stavu 5:4. Mohla ukončit zápas při svém podání, ale nevytvořila si ani jeden mečbol a gem ztratila. Po zisku podání soupeřky měla ještě jednu šanci ukončit zápas na svém servisu, ale ani to nedokázala. Zápas tak musel rozhodnout tiebreak. V něm už byla jednoznačně lepší ukrajinská tenistka, která dovolila Martincové jen jediný bod.

Ljudmila Kičenoková se utká ve čtvrtfinále s vítěznou duelu Jankovičová – Bogdanová.

Konec zápasu

6:7

Je konec! Ljudmila Kičenoková využila hned první mečbol, když Martincová trochu odevzdaně zahrála míček jen do sítě. Ukrajinská hráčka postupuje do dalšího kola.

1-6

Hned pět mečbolů pro Ukrajinku, která zraiskovala na returnu a to se vyplatilo. Míček končí přesně v rohu kurtu.

1-5

Tereza Martincová ztrácí další své podání. Nyní trefila jen pásku od základní lajny. Ljudmila Kičenoková je dva míčky od postupu do čtvrtfinále.

1-4

Kičenoková musela přes druhé podání. Martincová trefila pásku, která zpomalila výměnu. Toho využila Ukrajinka a poslala nechytatelný úder k lajně.

1-3

Martincová nyní vyrábí jednu chybu za druhou. Z vyložené pozice přestřelila kurt.

1-2

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková byla aktivnější ve výměně a bere Češce i druhé podání.

1-1

I Martincová ztrácí své podání. Po vysokých úderech přišel jeden příliš dlouhý.

1-0

Ljudmila Kičenoková si vodila soupeřku ze strany na stranu, ale poté přišel úder Martincové přesně k lajně.

6:6

O postupující bude muset rozhodnout tiebreak. Martincová ani na druhý pokus nedopodávala západ do vítězného konce.

30-40

Martincová snižuje. Také Ukrajinka se nedostala k úderu včas a poté už neměla možnost poslat míček na stranu soupeřky.

15-40

Kičenoková má dva brejkboly! Martincová se nemůže dostat do hry po svém podání.

15-30

Martincová má znovu problémy při vlastním podání. Češka chybuje od základní lajny.

15-15

Kičenoková si vodila soupeřku ze strany na stranu. Poté však přišel kontraúder od Češky a míček končí na lajně.

0-15

Tereza Martincová má druhý pokus na ukončení zápasu při svém podání. Lépe však začíná Ukrajinka, která ubránila několik velmi tvrdých úderů.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Tereza Martincová.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

Ljudmila Kičenoková musela proti brejkbloku přes druhé podání. Martincová se dostala do hry. Po několika úderech soupeřky k lajnám se dostala do útoku a donutila soupeřku k chybě do sítě. Tereza Martincová bude mít druhou šanci doservírovat zápas do konce.

A-40

Kičenoková musela přes druhé podání. A znovu přichází dvochyba. Brejkbol!

40-40

Shoda. Martincová bojuje o každý míček, nyní se to vyplatilo a Ukrajinka chybuje.

30-40

Dlouhá forhendová výměna končí po chybě české hráčky. Ljudmila Kičenoková může otočit vývoj třetího setu.

30-30

Kičenoková musela přes druhé podání. A i to končí daleko v autu. Dvojchyba a šance pro Martincovou.

15-30

Povedené první podání ven z kurtu a jednoduché zakončení do volného místa.

15-15

I nyní musela Ukrajinka přes druhý servis. Po returnu do rohu kurtu, ale přišel druhý úder české hráčky jen do sítě. Je vyrovnáno.

15-0

Kičenoková musela přes druhé podání. To dalo šanci české tenistce pro útok a ten je úspěšný.

5:5

O tento zápas se bude ještě bojovat. Tereza Martincová nedokázala dopodávat zápas do konce.

30-40

Je tu brejkbol! Kičenoková zareturnovala pod nohy mladé Češce a ta poslala úder jen do sítě.

30-30

Výborný úder ven z kurtu a Kičenoková se jen marně natahovala za míčkem.

15-30

Tereza Martincová to nebude mít snadné. Kičenoková byla velmi agresivní a donutila českou tenistku k úderu do sítě.

15-15

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková se dostala do výměny a také Češka chybuje od základní lajny.

15-0

Tereza Martincová podává na postup do čtvrtfinále! Začíná výborně, když donutila soupeřku k chybě z forhendu.

5:4

5:4

5:4

Nyní už ale Kičenoková ukončuje gem tvrdým servisem. Martincová jen stihla nastavit raketu.

15-40

Dvojchyba od Ukrajinky. Martincová má ještě šanci.

0-40

Další return Martincové končí v síti. Vypadá to na čistou hru z pohledu podávající hráčky.

0-30

Výborné podání na tělo a Češka reaguje jen odpalem do autu.

0-15

Ljudmila Kičenoková podává na udržení se v turnaji. Přes druhé podání se Martincová dostala do hry, ale její druhý úder již končí za základní lajnou.

5:3

Martincová musela přes druhé podání. Ljudmila Kičenoková byla výrazně aktivnější v této výměně a šla si pro shodu, ale míček z její rakety končí v autu.

40-30

Kičenoková oběhala úderu v rozích kurtu a donutila hrát českou tenistku další úderu. Jeden z nich kazí do sítě.

40-15

Ljudmila Kičenoková se ještě drží v gemu po výborném bekhendu po lajně.

40-0

Navíc jednadvacetiletá hráčka přidává eso.

30-0

Nyní se již Kičenoková dostala do výměny, ale po třech úderech chybuje. Nadějné vedení pro Martincovou při vlastním podání.

15-0

Tereza Martincová začíná v důležitém gemu výborným servisem do středu kurtu.

4:3

4:3

4:3

Kičenoková musela přes druhý servis. Ale to jí nezastavilo od ofenzivní hry. Po úderu do protipohybu si drží své podání, stále však ztrácí jeden brejk.

15-40

Přímý bod z podání od Ukrajinky a dva gemboly.

15-30

Další chyba české hráčky. Nyní se do kurtu nevešel bekhend od základní lajny.

15-15

Ukrajince se nyní nedaří vůbec nic. Musela přes druhý servis. Martincová byla aktivnější, ale konečný úder poslala jen do autu. Velké štěstí pro podávající hráčku.

15-0

Kičenoková musela přes druhé podání. Martincová si po returnu do rohu kurtu přešla k síti a tam ukončila výměnu.

4:2

Česká tenistka si drží své podání. Po další chybě Ukrajinky je Češka dva gemy od postupu.

40-30

Ljudmila Kičenoková se však ještě drží v gemu po chybě soupeřky z forhendu.

40-15

Třetí chyba Ukrajinky v řadě. Nyní měla otevřený kurtu, ale její úder končí daleko za ním.

30-15

Tereza Martincová znovu těží z chyby soupeřky, která nyní při přechodu na síť napálila síť.

15-15

Obrovská chyba Ukrajinky, která měla míček nahraný na středu kurtu, ale odpálila ho až do reklam.

0-15

Tereza Martincová musela přes druhý servis. A ani ten nepřešel síť. Dvojchyba na úvod gemu.

3:2

3:2

3:2

Ljudmila Kičenoková si přišla pro finální úder k síti a ten se jí také daří. Také ona si poprvé drží své podání ve třetím setu.

30-40

Fantastický return křížem a poté ještě lepší zakončení do volného místa.

15-40

Kičenoková znovu přes druhé podání. Martincová však neudržela míček z returnu v kurtu. Jednoduchý fiftýn pro Kičenokovou.

15-30

První rotovaný servis končí v těsném autu. Ukrajinka protestovala, ale nakonec musela přes druhý servis. Tereza Martincová poslala úder po lajně a ukrajinská tenistka odpovídá jen míčkem do sítě.

0-30

Kičenoková musela přes druhé podání, ale i tak rozběhala soupeřku, která ji nestačila vrátit úder do kurtu.

0-15

Tereza Martincová vyhodila lehký úder do autu. Ukrajinka tak jde do vedení při svém podání.

3:1

Martincová musela přes druhé podání. I nyní se dostala Kičenoková do hry, ale její forhend končí v těsném autu. Tereza Martincová potvrzuje brejk!

40-30

Tereza Martincová se snažila rozběhat soupeřku ze strany na stranu a to se jí povedlo. Kičenoková neměla čas na úder a vyhodila ho ven z kurtu.

30-30

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková zatlačila returnem pod nohy a Češka chybuje.

30-15

Nyní však přichází také jednoduchá chyba české tenistky, která při přechodu na síť poslala úder do autu.

30-0

Ljudmila Kičenoková chybuje od základní lajny do sítě.

15-0

Tereza Martincová jde podávat na potvrzení brejku. Začíná výborně, když dává přímý bod z podání.

2:1

2:1

2:1

Ve třetím setu podání rozhodně není výhodou. Třetí gem a třetí ztracené podání. Tereza Martincová se však dostává do výhody a může potvrdit vyhrané podání soupeřky.

40-30

Kičenoková tlačila na soupeřku, která se ale pokusila přeloboval Ukrajinku na síti. Míček však končí v autu. Ještě jedna šance na brejk.

40-15

Ljudmila Kičenoková musela proti brejkbolu přes druhé podání. Martincová si rozběhala soupeřku, která ale byla u všech úderů včas. Poté přichází jednoduchá chyba Češky.

40-0

Tereza Martincová si šla pro fiftýn. Zariskovala na returnu a poté také její forhend byl velmi přesný. Jsou tu tři brejkboly.

30-0

Kičenoková musela přes druhé podání. Martincová se dostala do výměny, zatlačila soupeřku do defenzivy a tak chybuje. Nadějné skóre pro českou tenistku.

15-0

Ljudmila Kičenoková byla znovu výrazně aktivnější, ale nyní trefuje jen pásku.

1:1

Je srovnáno. Ljudmila Kičenoková si došla pro rozhodující úder do středu kurtu a forhendem do rohu si bere ztracené podání zpět.

15-40

První brejkbol odvrací Tereza Martincová povedeným servisem do středu kurtu.

0-40

Tři brejkboly také pro Ukrajinku. Kičenoková zatlačila returnem pod nohy a Martincová byla bez šance.

0-30

Tereza Martincová měla výměnu pod kontrolou, od základní lajny diktovala hru, ale poté její míček vylétl až do autu.

0-15

Tereza Martincová může při svém prvním podání ve třetím setu hned potvrdit brejk. Začíná však chybou od základní lajny.

1:0

Ljudmila Kičenoková musela proti brejkbolu přes druhé podání. A ani to nedává! Tereza Martincová vstupuje do rozhodujícího setu brejkem.

40-30

Return pod nohy a poté výborný forhend k lajně. Brejkbol pro českou tenistku.

30-30

Martincová poslala return do rohu kurtu. Kičenoková byla u míčku pozdě a odehrála ho jen do autu.

15-30

Tereza Martincová se z vyložené pozice ze středu krutu opřela do míčku a ten končí přesně u lajny.

0-30

Druhé podání pro Kičenokovou neznamenal žádný problém. Martincová znovu poslala úder jen do sítě.

0-15

Druhý set rozehraje na podání Ljudmila Kičenoková. Úvodní fiftýn třetího setu jde na konto Ukrajinky, která si sběhla k síti a úderem do protipohybu ukončila výměnu.

0:0

4:6

Nyní je již konec druhého setu. Tereza Martincová chtěla poslat míček hned za síť, ale páska znovu pomohla soupeřce a nechala míček na české straně. Druhý set jde tak za Ljudmilou Kičenokovou.

15-40

Tereza Martincová se ještě nevzdává. Po úderu od základní lajny bere fiftýn.

0-40

Tři setboly pro Ukrajinku. Martincová v důležitý moment chybuje.

0-30

Kičenoková nejdříve trefila postranní lajnu. Poté jí také pomohla páska a to již bylo na Martincovou moc.

0-15

Tereza Martincová podává podruhé na udržení se v druhém setu. Dlouhá výměna na úvod důležitého gemu jde na stranu ukrajinské hráčky po úderu Martincové do sítě.

4:5

4:5

4:5

Výborné první podání od Kičenokové vrátila Martincová jen zázrakem. Poté však z vyložené pozice Ukrajinka poslala míč do sítě. Brejk pro Martincovou.

40-30

Kičenoková přes druhé podání. Nyní však chybuje od základní lajny a Tereza Martincová má jedinečnou šanci na brejk.

30-30

Tereza Martincová byla aktivnější a po úderu ze středu kurtu umístila míček mimo dosah soupeřky.

15-30

Kičenoková znovu musela přes druhé podání. Martincová se dostala do hry, měla dokonce možnost úderem po lajně rozhodnout, ale míček končí v síti.

15-15

Kičenoková musela přes druhé podání. A ani to nedává. Dvojchyba a Martincová zadarmo vyrovnává.

0-15

Ljudmila Kičenoková podává na ukončení druhého setu. Úvodní fiftýn v důležitém gemu jde na konto podávající hráčky, která se hned po podání vydala na síť a tam také výměnu ukončila.

3:5

Tereza Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková se dostala k síti, ale Martincová byla pozorná a prohodila soupeřku.

40-0

Ljudmila Kičenoková měla nahraný úder na středu, ale její konečný úder končí jen v deblovém koridoru.

30-0

Navíc nyní přichází eso do středu kurtu.

15-0

Tereza Martincová podává na udržení se v druhém setu. Servis přesně na lajnu a Kičenoková chybuje. Výborný vstup pro Martincovou.

2:5

2:5

2:5

Kičenoková znovu přes druhý servis. Martincová oběhla údery k lajnám, poté ale přišel úder o pásku a to českou hráčku rozhodilo a míček končí jen v síti. Čistá hra pro Ukrajinku, která může již v příští hře ukončit druhou sadu.

0-40

Kičenoková musela přes druhé podání. Martincová znovu chybuje z bekhendu a zatím to vypadá na pohodový gem pro podávající hráčku.

0-30

Servis ven z kurtu a poté jednoduché zakončení do volného dvorce.

0-15

Return Martincové byl sice velmi prudký, ale zastavila ho síť.

2:4

Tereza Martincová si drží své podání a je znovu jen o dva gemy za svou soupeřkou.

40-15

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková returnovala o pásku, ale Češka byla připravena a míček doběhla. Poté přišla chyba přijímající hráčky.

30-15

Martincová si znovu vytvořila pozici podáním a poté zakončila smečí od sítě.

15-15

Přímý bod z podání pro českou tenistku.

0-15

Martincová byla nyní aktivnější, ale její konečný úder z bekhendu končí v síti.

1:4

1:4

1:4

Tereza Martincová chybuje do sítě z forhendu. Ukrjainská tenistka je nyní přesnější a i proto stále drží jeden brejk k dobru.

15-40

Další jednoduchý bod pro podávající hráčku po úderu ze středu kurtu.

15-30

Return prvního podání Martincová nezvládla. Míček končí vedle postranní lajny.

15-15

Znovu druhé podání. A nyní je z toho dvojchyba.

0-15

Druhé podání pro Ukrajinku. Martincová však returnuje lehké podání jen do zámezí. Velká škoda.

1:3

Bekhendová výměna od základní lajny končí po chybě Kičenokové. Martincová si tak drží své podání a dostává se do setu.

40-30

Return přesně do rohu kurtu. Martincová však ještě zabojovala a míček vrátila do kurtu. Ukrajinka však byla pozorná a již si nenechala vzít jasnou výměnu.

40-15

Nyní se již Kičenoková dostala do výměny, ale poté přichází příliš dlouhý forhend.

30-15

Přímý bod z podání pro mladou českou tenistku.

15-15

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková se dostala do útoku a po úderu za síť vyrovnává tento gem.

15-0

Tereza Martincová začíná svůj gem na podání vítězným úderem od sítě.

0:3

0:3

0:3

Dlouhá bekhendová výměna končí až chybou české tenistky, která tak ztrácí třetí gem v řadě. Obraz hry se proti prvnímu setu úplně otočil.

40-A

Druhé podání pro Kičenokovou. Martincová bojovala o tento fiftýn, ale ten jde za podávající hráčkou po výborném forhendu po lajně.

40-40

Shoda. Nyní se dostala do útoku Martincová, která ukončila výměnu úderem do protipohybu soupeřky.

30-40

Tereza Martincová měla míček na raketě, ale její return končí těsně vedle kurtu.

30-30

Znovu druhé podání ukrajinské hráčky. A je z toho druhá dvojchyba v řadě.

15-30

Dvojchyba také pro Ukrajinku. To je šance pro Martincovou.

0-30

Ljudmila Kičenoková musela přes druhé podání. Ale i z toho dokázala českou hráčku dostat do defenzivy a znovu ukončuje výměnu až u sítě.

0-15

Tereza Martincová se musela celou výměnu bránit. Kičenoková si přešla až k síti a ukončila výměnu smečí.

0:2

Martincová musela proti brejkbolu přes druhé podání. A ani to nedává a tak česká tenistka ztrácí své podání po dvojchybě.

40-A

Nyní to byla Martincová, která diktovala hru. Její konečný úder však zastavila páska a Ukrajinka má druhý brejkbol v tomto gemu.

40-40

Martincová však přidává další povedené podání. Nyní ven z kurtu. Shoda.

40-A

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková na nic nečekala a vyslala nechytatelný return po lajně.

40-40

Bekhend z české strany vylétl daleko do autu. O tento gem se bude ještě bojovat.

A-40

Další přímý bod z podání pro mladou českou tenistku.

40-40

Ljudmila Kičenoková více riskuje. Nyní se jí to však vyplatilo, když její forhend končí na lajně.

40-30

Kičenoková chtěla ukončit výměnu tvrdým úderem po lajně, ale míček zastavila síť.

30-30

Martincová bojovala o každý úder, ale na volej od sítě již neměla nárok.

30-15

Přímý bod z podání pro jednadvacetiletou tenistku.

15-15

Martincová musela přes druhé podání. Kičenoková diktovala výměnu, ale Martincová byla u úderů včas a po smeči na síti bere po zásluze fiftýn.

0-15

Také Tereza Martincová jde na podání ve druhém setu. Začíná však lehkou chybou z bekhendu do sítě.

0:1

Martincová zariskovala na returnu, ale Kičenoková byla na místě a dostala se zpět do výměny a nakonec jí také ukončuje přesným forhendem. Kičenoková si poprvé v zápase drží své podání.

0-40

Ljudmila Kičenoková musela přes druhý servis. Ale i s ním měla Češka problémy a poté již Ukrajinka uklidila míček k lajně.

0-30

Tereza Martincová se dostala do výměny, ale i nyní přetáhla svůj úder až do autu.

0-15

Ve druhém setu jde jako první podávat ukrajinská tenistka. První fiftýn druhé sady jde za podávající hráčkou, když Martincová chybuje z bekhendu.

0:0

6:1

A ten také využívá. Ljudmila Kičenoková neudržela znovu míček v kurtu a z forhendu poslala úder jen za základní lajnu. Tereza Martincová tak vítězí v prvním setu s přehledem 6:1.

40-30

Martincová musela přes druhé podání. Využila ale vysoký return do středu krutu a má k dispozici první setbol.

30-30

Nyní však poslala také Teraza svůj úder jen do deblového koridoru.

30-15

Kičenoková nedokázala umístit return druhého podání do kurtu.

15-15

Martincová vybrala míček u lajny, který poté spadl přesně na pásku a i to pomohlo české hráčce. Kičenoková totiž chybuje.

0-15

Tereza Martincová podává na ukončení prvního setu. Začíná však nevynucenou chybou z forhendu.

5:1

A nyní už je Martincová úspěšná. Kičenoková nevyužila tři gemboly a ani v tomto gemu si neudržela své podání.

A-40

Vynikající return začal výměnu, která jde na konto české hráčky. Ljudmila Kičenoková poslala míček z forhendu jen do sítě. Druhý brejkbol v tomto gemu.

40-40

Tereza Martincová byla aktivnější v této výměně, ale konečný úder dala ukrajinská tenistka, která ještě nechce ukončit tento gem. Shoda.

A-40

Navíc přichází i dvojchyba a Tereza Martincová má i v tomto gemu možnost brejkbolu.

40-40

Nevynucená chyba z bekhendu pro Ukrajinku. Shoda.

30-40

Druhé podání zreturnovala Martincová k lajně, ale Kičenoková se vrátila zpět do výměny. Došla si dokonce k síti, kde ale byla úspěšnější česká hráčka, která bere po prohozu bod.

15-40

Kičenoková si šla pro vítězný úder po lajně, ale míček končí jen v deblovém území.

0-40

Martincová zkoušela zkrátit hru za síť, ale míček zastavila páska.

0-30

Kičenoková se zatím trápí na podání. Znovu musela přes druhý servis. Přichází však další chyba české tenistky.

0-15

Ljudmila Kičenoková má možnost si poprvé v dnešním zápase udržet podání. Začíná fiftýnem, když Martincová poslala svůj úder z forhendu jen do sítě.

4:1

Konec přestávky, podávat bude Ljudmila Kičenoková.

4:1

4:1

Martincová musela přes druhé podání. A po úderu za základní lajnu ztrácí také své podání. Ljudmila Kičenoková ještě nevzdává první set.

30-40

Také Ukrajinka má k dispozici brejkbol po úderu po lajně.

30-30

Martincová se znovu musela bránit, ale nyní přichází úder od soupeřky jen do sítě.

15-30

Kičenoková nyní přitvrdila. Martincová se musela bránit až jeden úder končí v autu.

15-15

Dlouhá forhendová výměna končí až autem Martincové, která z nevýhodné pozice zkoušela poslat míč do rohu kurtu.

15-0

Přímý bod pro českou tenistku na úvod pátého gemu.

4:0

Důležitá výměna jde na českou stranu. Martincová byla trpělivější od základní lajny a Kičenoková chybuje do sítě. Druhý brejk pro Češku.

40-30

Kičenoková zatlačila českou hráčku do defenzivy, ale po náběhu na síť zasmečovala do autu a Martincová má znovu brejkbol.

30-30

Nyní česká tenistka zariskovala na returnu, ale to se nevyplatilo. Míček končí těsně v autu.

30-15

Znovu velký aut z prvního podání. Martincová poslala return po lajně a poté přichází chyba soupeřky.

15-15

Nyní již musela přes druhý servis. A je z toho nakonec dvojchyba. Je srovnáno.

0-15

Přímým bodem z podání do středu kurtu začíná gem Ukrajinka.

3:0

3:0

3:0

Skvěle! Tereza Martincová potvrzuje brejk a vede již o tři gemy. Nyní Kičenoková nezvládla vrátit na polovinu soupeřky druhé podání.

40-15

Martincová diktovala výměnu a také využila nabídnutou šanci, když umístila míček ze středu kurtu k lajně.

30-15

Eso ven z kurtu pro Češku!

15-15

S returnem pod nohy si mladá česká tenistka poradila, ale na úder k lajně již neměla nárok.

15-0

Tereza Martincová může potvrdit brejk z předešlé hry a začíná přímým bodem z podání.

2:0

Ljudmila Kičenoková musela proti brejkbolu přes druhé podání. A ani to nedává a ztrácí svůj první podávací gem dvojchybou.

40-15

Dlouhá forhendová výměna a po chybě Ukrajinky jdou z toho dva brejkboly také pro českou tenistku.

30-15

Ani výborné podání nyní Ukrajince nepomohlo. Martincová skvěle zareturnovala a připisuje si další bod.

15-15

Znovu musela Kičenoková přes druhé podání. Martincová se dostala do výměny, ale poté přišel nepřesný úder z forhendu.

15-0

Také Ljudmila Kičenoková jde poprvé podávat v zápase. Začíná druhým servisem, který nedělal české tenistce problémy a pohodlně zakončila k lajně.

1:0

Tereza Martincová přežila jeden brejkbol a nyní sama dalším servisem do středu kurtu ukončila první gem zápasu.

A-40

Další kvalitní podání od jednadvacetileté Češky.

40-40

Tereza Martincová skvěle odpovídá na první šanci soupeřky. Přímým bodem z podání.

30-40

Return pod nohy české tenistky a nevynucená chyba od Martincové. První brejkbol.

30-30

I nyní musela česká tenistka přes druhý servis. Kičenoková se dostala po sérii úderů k síti a zakončila volejem.

30-15

Přes druhé podání se dostala Martincová do defenzivy. Ubránila se a soupeřka z vyložené pozice poslala míček do autu.

15-15

Martincová musela přes druhý servis. I ten platil na ukrajinskou tenisku, která trefuje jen aut.

0-15

Tereza Martincová je jako první v dnešním zápase na podání. Po returnu po lajně se musela Češka vracet pro úder a z bekhendu ho posílá mimo.

0:0

Obě hráčky jsou již na dvorci. Po krátkém rozcvičení může osmifinálový zápas začít. První na podání půjde česká tenistka.
Na kurtu číslo jedna právě porazila Japonka Osakaová Montserrat Gonzalezovou z Paraguaye jednoznačně ve dvou setech. Nyní již přijde na řadu zápas české tenistky.
Vzájemné zápasy

I přes nízký věk obou hráček spolu již jeden zápas odehrály. V roce 2012 se potkaly na turnaji ITF v německém Stuttgartu, kde ale ukrajinská tenistka utkání nedohrála.
Ljudmila Kičenoková

Ukrajinská tenistka se nachází na 363. místě světového žebříčku, ale byla již i o 200 míst výše. V letošním roce se Kičenoková dostala v čínském Kao-siungu, kde prošla kvalifikací, až do prvního kola, kde však nestačila ve třech setech na Zarinu Diyasovou z Kazachstánu.

Ve Florianopolisu mohla Ukrajinka vypadnou ve druhém kole, když proti své sestře Nadje neuhrála ani set. Do hlavní fáze soutěže se dostala jako šťastná poražená a toho využila hned v prvním zápase. Lépe postavenou Brazilku Telianu Pereirovou zaskočila ve dvou setech a zahraje i o účast ve čtvrtfinále.
Tereza Martincová

Tereza Martincová neprožívá vůbec lehkou sezonu. Na travnatém turnaji v Hertogenboshi musela po zranění kolene vzdát zápas s Mertensovou. Poté přišla téměř dvouměsíční pauze po které se mladá česká tenistka představila na pražském turnaji ITF, kde se však neprobojovala přes první kolo, když podlehla Amandine Hesseové ve dvou setech.

První kolo ve Florianopolisu však jednadvacetiletá hráčka zvládla s přehledem. Maďarce Janiové dovolila uhrát jen pět gemů a postoupila do osmifinále.

V minulém roce zde Tereza Martincová prožila jeden ze svých nejlepších turnajů vůbec. Právě v osmifinále si poradila s favoritkou zápasu Ajlou Tomljanicovou z Chorvatska. Nebyla daleko ani od postupu do semifinále, když čtvrtfinálový duel s Američankou Mattekovou-Sandsovou dospěl až do třetího setu. Tam se však projevila větší zkušenost americké tenistky a turnaj pro Češku skončil.
Krásný úterní podvečer, vítám všechny příznivce tenisu. Nadějná česká tenistka Tereza Martincová se utká v osmifinálovém zápase s Ukrajinkou Ljudmilou Kičenokovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.