2:0 7:6 (6), 6:4

30.07.2016, 13:08 • Semifinále • Tomáš Kopecký

Tipsport: 1.24 3.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Třetí mečbol už však český tenista využívá a ukončuje zápas. Belgičan se vydal dopředu, ale Pavlásek dobře zpozoroval směr pohybu soupeře a rozhodl úspěšným prohozem křížem.

5:4

Tvrdý servis byl příliš velkým soustem pro rodáka z města St. Vich. Esem ukončuje Pavlásek devátý gem a je jednu hru od vítězství v zápasu.

4:4

Reuter zvládá dlouhý gem, drží si svůj servis a srovnává na 4:4.

4:3

Před chvíli jsem psal o pevných nervech Adama Pavláska. To však v tuto chvíli neplatí, protože český tenista se na brejkbolu dopustil dvojchyby a pouští soupeře zpět do zápasu. To je opravdu obrovská škoda, vedení 5:2 už by znamenalo velkou šanci na ukončení zápasu, takto bude muset Adam ještě o vítězství hodně bojovat.

4:2

Reuter se pokoušel převzít iniciativu a útočil hlava nehlava. Poslední forhend po lajně letěl těsně do autu a český tenista využívá třetí brejkbol, čímž se dostává do vedení 4:2.

3:2

Pavlásek si podruhé ve druhém setu drží podání a dostává se do vedení 3:2.

2:2

Další úspěšný servis Belgičana, který Pavlásek vrací pouze na tribunu. Je srovnáno, Reuter je zpět ve druhém setu.

2:1

Reuter se vrací zpět do druhého setu, dokázal si totiž vzít zpět ztracené podání. Pavláskům pokus o zkrácení hry zastavila páska.

2:0

Reuter posílá svůj forhend do zámezí a Pavlásek je poprvé v utkání o brejk vpřed. Vede 2:0 a půjde podávat, teď je důležité, aby český tenista zisk brejku potvrdil v následujícím gemu.

1:0

Pavlásek ukončuje gem esem a začíná tak ve druhém setu úspěšně, přestože musel odvracet dva brejkboly.

7:6

Adam získává po hodině hry první sadu! Byla to opět velká bitva, český hráč musel odvracet tři setboly, nakonec však v prvním setu vítězí!

6:6

Pavláska v důležitý moment podrželo podání, je tu srovnání stavu na 6:6 a uvidíme tiebreak.

5:6

Pavláskům kraťas tentokrát Yannik Reuter vytušil a ukončil výměnu úderem křížem, čímž si zajistil minimálně tiebreak.

5:5

Pavlásek zvládá tento gem čistou hrou a srovnává na 5:5. O osudu prvního setu se rozhodne během několika následujích minut, oba tenisté jsou na tom v tuto chvíli stejně.

4:5

Český tenista diktoval tempo výměny, honil soupeře od rohu k rohu, a následně ukončil výměnu vydařeným stopbalem, který byl zvolen v pravý moment. Reuter byl totiž daleko za základní čárou a neměl šanci kvalitně zahraný kraťas doběhnout. Český tenista tak znova, stejně jako ve včerejším duelu dokázal brejknout v důležitém momentu soupeře. Uvidíme, zda-li ho nakopne stejně, jako tomu bylo ve včerejším čtvrtfinálovém zápasu.

3:5

Český tenista se ještě nevzdává a snižuje stav prvního setu. Reuter nyní půjde servírovat na vítězství, jednou však už však v prvním setu svůj servis ztratil.

2:5

Český tenista přidává další nepovedený úder do zámezí a pouští Belgičana do trháku. Reuter je jeden gem od zisku první sady.

2:4

Pavlásek podruhé v utkání ztrácí po další nevynucené chybě svůj servis. Belgičan znova odskakuje svému soupeři.

2:3

Belgický tenista zatím první servis příliš netrefuje, teď si však pomohl kvalitním druhým, který vyhnal Čecha ven z kurtu, následný útok Reutera po lajně byl jako z učebnice. Belgičan si podruhé drží servis a vede 3:2.

2:2

Adam potvrdil brejk a srovnává na 2:2. Vítězných úderů jsem však zatím v dnešním duelu mnoho neviděli, uvidíme, zda-li se na obrazu hry něco změní v dalším průběhu.

1:2

Rebrejk te tedy. Oba hráči mají zatím na servisu problémy, tentokrát si své podání neudržel Belgičan a Pavlásek se dostává zpět do hry.

0:2

Nejdelší výměna zápasu připadá na konto Belgičana. Ten byl po většinu hry v obraně, pak se však prezentoval úžasným forhendem po lajně, který přistál přesně na základní čáře. První brejk v utkání je zde.