2:0 7:6 (6), 6:4

30.07.2016, 13:08 • Semifinále • Tomáš Kopecký

Tipsport: 1.24 3.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji příjemné sobotní odpoledne. (15:05:55)
Český tenista nakonec potvrdil roli favorita a postoupil do svého pátého finále na challengerech v tomto kalendářním roce. Celý semifinálový duel byl velmi vyrovnaný, v prvním setu měl tři příležitosti na ukončení sady Reuter, avšak nevyužil je a pustil soupeře zpět do hry. Pavlásek se chytil své šance a vyhrál první set v tiebreaku. Druhý set byl přehlídkou ztracených servisů, český tenista vedl postupně 2:0, 4:2 a nakonec ukončil utkání na returnu v poměru 6:4. Druhé semifinálové utkání je na programu za malou chvíli, ve finále se Adam Pavlásek utká s vítězem zápasu Lestienne – Haase.

Konec zápasu

6:4

Třetí mečbol už však český tenista využívá a ukončuje zápas. Belgičan se vydal dopředu, ale Pavlásek dobře zpozoroval směr pohybu soupeře a rozhodl úspěšným prohozem křížem.

40-30

Reuter se ještě nevzdává a odvrací i druhý setbol. Dobrým bekhendem po lajně se dostal dopředu a smečí ukončil výměnu.

40-15

Zápas ještě nekončí! Pavlásek se rozběhl ke stopbalu, který mu uštědřil soupeř, ale nedokázal přehodit míček přes síťku.

40-0

Rodák z Bílovce má po šťastném lobu, který dopadl opět přímo na čáru, tři mečboly při podání soupeře.

30-0

Pavlásek je dva míčky od vítězství. Výborný úder českého tenisty přistál přímo na základní čáře a Belgičan si s ním již nedokázal poradit.

15-0

Reuter začíná důležitý gem na servisu dvojchybou.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Yannik Reuter.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Tvrdý servis byl příliš velkým soustem pro rodáka z města St. Vich. Esem ukončuje Pavlásek devátý gem a je jednu hru od vítězství v zápasu.

40-30

Pavláskův zahrál prvotřídní kraťas a má na svém kontě gembol.

30-30

Reuter se dostává na 30:30.

30-15

Belgičan zahnal rodáka z Bílovce přesným úderem na základní čáru do defenzífy, následnou smečí ukončuje Reuter celou výměnu.

30-0

Reuter nebyl u míčku optimálně postaven a posílá jej do autu.

15-0

Pavlásek zahajuje devátý gem druhé sady přímým bodem z podání, které letělo ven z kurtu.

4:4

Reuter zvládá dlouhý gem, drží si svůj servis a srovnává na 4:4.

40-A

Reuter si v tuto chvíli pomáhá esem a má opět v osmém gemu výhodu.

40-40

Pavlásek si k síti došel pro vítězný balón a nenechává Reutera srovnat stav druhého setu.

40-A

Reuter zaútočil po lajně, Pavlásek se snažil okamžitě kontrovat, ale bez úspěchu.

40-40

Reuter brejkbol odvrací, těsný aut potvrzuje také hlavní rozhodčí.

A-40

Pavlásek se přeci jen dostává k brejkbolu. Reuter přidává další chybu z bekhendu.

40-40

Reuter měl k dispozici otevřenou polovinu kurtu, situace se však zalekl a trefil pouze pásku. Je tu shoda.

30-40

Pavlásek zbytečně ulehčuje svému soupeři situaci nepřesným returnem.

30-30

Přímý bod z podání může na chvilku uklidnit Belgičana.

30-15

Úspěšný atak belgického tenisty nese zasloužené ovoce, Pavlásek byl na křižný forhend příliš krátký.

30-0

I Reuter si svou pozici komplikuje dvojchybou, Adam vede již 30:0 při podání soupeře a bude bojovat o další brejkboly.

15-0

Reuter si šel v těžké pozici pro vítězný úder, míček však o centimetry míjí vyhrazený prostor.

4:3

4:3

4:3

Před chvíli jsem psal o pevných nervech Adama Pavláska. To však v tuto chvíli neplatí, protože český tenista se na brejkbolu dopustil dvojchyby a pouští soupeře zpět do zápasu. To je opravdu obrovská škoda, vedení 5:2 už by znamenalo velkou šanci na ukončení zápasu, takto bude muset Adam ještě o vítězství hodně bojovat.

30-40

Adam prokázal pevné nervy a forhendem křížem ukončil výměnu.

15-40

Reuter se však opět dostává k brejkbolům, Adam posílá bekhend do sítě.

15-30

Pavláskův forhend cross letí do zámezí, tento gem je extrémně důležitý a Adam v něm zatím ztrácí. Potvrzení brejku by v současné situaci mělo cenu zlata.

15-15

Teď si rodák z Bílovce pomohl servisem, a pak zakončoval tvrdým forhendem na lajnu.

0-15

Adam první míček ve velmi důležitém gemu ztrácí.

4:2

Reuter se pokoušel převzít iniciativu a útočil hlava nehlava. Poslední forhend po lajně letěl těsně do autu a český tenista využívá třetí brejkbol, čímž se dostává do vedení 4:2.

40-30

Pavlásek se vydal na síť, Yannik Reuter jej však čopovaným úderem přesně na lajnu dokázal prohodit.

40-15

První brejkbol Belgičan po dobrém útoku odvrací, ještě však musí čelit dalším dvěma brejkovým příležitostem.

40-0

Ofenzivní výměna od obou hráčů jde nakonec na konto českého tenisty, Reuter trefuje od kříže pouze síť a Pavlásek má možnost třech brejkbolů.

30-0

Pavlásek vede po další chybě soupeře již 30:0.

15-0

Čopovaný úder Belgičana končí v zámezí.

3:2

3:2

3:2

Pavlásek si podruhé ve druhém setu drží podání a dostává se do vedení 3:2.

40-15

Míček získává Pavlásek.

30-15

Belgičanovi se nepodařilo na síti zabít míček, Pavlásek měl pak pro sebe k dispozici volnou polovinu kurtu, do které umístil svůj úder.

15-15

Pavlásek na první ztracený bod reaguje esem ven z kurtu.

0-15

Belgičan diktoval temto výměny a zakončil forhendem po čáře.

2:2

Další úspěšný servis Belgičana, který Pavlásek vrací pouze na tribunu. Je srovnáno, Reuter je zpět ve druhém setu.

30-40

Pavlásek se zatím na returnu nemůže příliš chytit, opět posílá míč do zámezí.

30-30

Reuterův topspin z forhednu končí přímo v růžku, to byl velmi kvalitní úder od hráče třetí stovky světového žebříčku.

30-15

Opět nečeká hráče na servisu žádná procházka růžovým sadem. Reuter přidává nevynucenou chybu a stav je 15:30.

15-15

Pavlásek se ubránil po výborném forhendu cross od soupeře, Reuter mohl zakončovat do úplně prázdné poloviny kurtu, trestuhodně však míjí.

0-15

Pavlásek stál nyní při druhém servisu Belgičana hodně v kurtu, hrál míček brzo po odskoku, trefil však jen síť.

2:1

2:1

2:1

Reuter se vrací zpět do druhého setu, dokázal si totiž vzít zpět ztracené podání. Pavláskům pokus o zkrácení hry zastavila páska.

30-40

Pavlásek dělá dvojchybu a pouští soupeře k důležitému brejkbolu.

30-30

Gem je však opět velmi vyrovnaný. Reuter se posunul dopředu a donutil Pavláska k chybě.

30-15

Reuter několika naliftovanými údery pořádně prohnal soupeře, pak však trefil po nízkém bekhendu pouze síť.

15-15

Pavlásek okamžitě reaguje dalším esem s pořadovým číslem osm.

0-15

Belgičan zahnal Pavláska do rohu úspěšným slajsem, následnou smečí ukončuje Belgičan výměnu.

2:0

Reuter posílá svůj forhend do zámezí a Pavlásek je poprvé v utkání o brejk vpřed. Vede 2:0 a půjde podávat, teď je důležité, aby český tenista zisk brejku potvrdil v následujícím gemu.

40-30

Reuter se nyní rozsypal na podání. Druhá dvojchyba v řadě a Pavlásek má k dispozici první brejkbol v druhém setu.

30-30

Druhá dvojhyba Belgičana znamená stav 30:30.

15-30

Pavláskův return je příliš dlouhý, Reuter kontroloval celou situaci.

15-15

Reuter si pro fiftýn došel zásluhou přímého bodu z podání.

15-0

Oba hráči se nyní pořádně naběhali. Adam se zaskvěl skvělým bekhendem po lajně, kterým překonkal Reutera.

1:0

1:0

1:0

Pavlásek ukončuje gem esem a začíná tak ve druhém setu úspěšně, přestože musel odvracet dva brejkboly.

A-40

Přímý bod z podání znamená druhou výhodu pro 113.hráče žebříčku ATP.

40-40

Reuter měl štěstí. Čopovaný úder přistál přímo na lajně a Pavlásek již míček nedokázal vrátit na druhou stranu.

A-40

Opět výborné podání a český tenista obrací průběh gemu.

40-40

Na druhý brejkbol skvěle zafungol servis, Adam se dostává na shodu.

30-40

První hrozbu hráč Prostějova odvrací po soupeřově nevynucené chybě.

15-40

Pavlásek však musí hned zkraje satu čelit dvěma brejkbolům.

15-30

Teď se však Adam zaskvěl náramným forhendem po lajně, který letěl velmi nízko nad síťkou, nakonec však přináší pro Adama první fiftýn v druhé sadě.

0-30

Pavlásek má zřejmě po zisku prvního setu problém s koncentrací. Nyní posílá jednoduchý forhend z kříže do autu.

0-15

Reuter však určitě ještě nehází flintu do žita. Zatlačil na soupeř, který z bekhendu trefil jen síť.

0:0

Ve druhém setu začne servírovat Adam Pavlásek.

7:6

Adam získává po hodině hry první sadu! Byla to opět velká bitva, český hráč musel odvracet tři setboly, nakonec však v prvním setu vítězí!

7-6

Reuter v důležitém okamžiku dělá dvojchybu. Pavlásek má možnost ukončit set při vlastním servisu!

6-6

Reuterův druhý servis letěl přesně do rohu, Pavlásek se musel bránit dalšímu útočnému úderu, jeho následný prohoz pak zastavila páska. Ani po hodině hry tedy vítěze prvního setu neznáme, oba hráči si nyní mění strany. Ještě jedno podání má k dispozici Belgičan.

6-5

Setbol má k dispozici český tenista! Dlouhou výměnu ukončuje chyba Reutera, míček z jeho rakety byl příliš dlouhý.

5-5

Nyní se hraje o setbol.

5-5

Eso Pavláska znamená srovnání stavu tiebreaku.

4-5

Reuter si udržel oba své servisy. Pavlásek měl opět šanci získat výměnu na své konto, avšak poslal svůj forhend daleko za základní čáru a nyní bude muset při svém podání zabrat.

4-4

Pavláskův return končí daleko v zámezí, je opět srovnáno.

4-3

Pavlásek se odhodlal k zakončení bekhendem po lajně a zacílil přesně! Vede 4:3, dvakrát nyní bude podávat jeho soupeř.

3-3

Reuter si však bere po dechberoucí výměně minibrejk zpět. Rozhodujícím faktorem předchozího míčku byl skvělý forhend do rohu, kterým Belgičan nachytal svého soupeře. Hráči si mění strany, podávat bude Čech.

3-2

Přímý bod z podání pro hráče třetí stovky světového žebříčku. Pavlásek má však stále k dispozici minibrejk.

3-1

Dlouhou výměnu plnou forhendů cross nakonec ukončuje Reuter nevynucenou chybou, když se snažil změnit rytmus hry a zaútočit po lajně.

2-1

Další vydařený servis se povedlo Yanniku Reuterovi skvěle zreturnovat, Pavlásek následně poslal na druhou stranu kraťas. Oba hráči se pak ocitli na síti, přičemž Reuter nakonec poslal míček do pásky.

1-1

Pavlásek okamžitě reaguje esem ven z kurtu.

0-1

Reuter prohodil soupeře a získává první výměnu zkrácené hry.

6:6

Pavláska v důležitý moment podrželo podání, je tu srovnání stavu na 6:6 a uvidíme tiebreak.

A-40

Český tenista střídá lepší údery s horšími, nyní si pomohl servisem, a pak zakončil do bekhendu.

40-40

Gem však ještě nekončí. Pavlásek byl netrpělivý a trefuje pouze aut.

A-40

Další nepřesný úder Reutera a Pavlásek má gembol na 6:6.

40-40

Pavlásek se však i se štěstím ubránil. Soupeř netrefil z bekhendu kurt.

30-40

Pavlásek přidává další chybu od základní čáry, Reuter chce ukončit set ještě před tiebreakem, nyní k tomu má ideální možnost, protože před ním stojí jeden setbol.

30-30

Adam se po servisu vydal na síť a smečí úspěšně ukončil výměnu. 30:30, následuje big point.

15-30

Pavlásek opět chybuje z bekhendu a pouští soupeře do velmi nebezpečného stavu. Reuter je dva míčky od zisku setu.

15-15

Nyní však přišla od českého tenisty školácká chyba. Jednoduchý úder z kříže posílá Adam daleko do zámezí.

15-0

Oba hráči dali do této výměny všechno a snažili se přetlačit soupeře. Úspěšnější byl však Pavlásek, který si po skvělém forhendu long-line připisuje vítězný úder.

5:6

Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.

5:6

5:6

Pavláskům kraťas tentokrát Yannik Reuter vytušil a ukončil výměnu úderem křížem, čímž si zajistil minimálně tiebreak.

15-40

Belgičan se nyní ujal tempa a pořádně rozběhal českého tenistu, který obětavě vracel všechny údery. Poslední forhend ze strany Belgičan však byl nechytatelný.

15-30

Reuter se provinil svou první dvojchybou v utkání.

0-30

Rodák z Bílovce se pokusil ukončit výměnu bekhendem po lajně, míček však o několik centimentrů čáru míjí.

0-15

Reuter si připisuje přímý bod z podání, které letělo ven z kurtu.

5:5

Pavlásek zvládá tento gem čistou hrou a srovnává na 5:5. O osudu prvního setu se rozhodne během několika následujích minut, oba tenisté jsou na tom v tuto chvíli stejně.

40-0

Když se k tomu přidá i přímý bod z podání, dostává Adam hned tři příležitosti na ukončení gemu.

30-0

Nádherný forhend po lajně letí přímo do růžku, Adam vede 30:0 a má důležitý gem na servisu dobře rozehraný.

15-0

Vyhráno však Adam ještě rozhodně nemá. Reuterovy kraťasy zatím nemají potřebnou kvalitu a Adam je dobíhá.

4:5

4:5

4:5

Český tenista diktoval tempo výměny, honil soupeře od rohu k rohu, a následně ukončil výměnu vydařeným stopbalem, který byl zvolen v pravý moment. Reuter byl totiž daleko za základní čárou a neměl šanci kvalitně zahraný kraťas doběhnout. Český tenista tak znova, stejně jako ve včerejším duelu dokázal brejknout v důležitém momentu soupeře. Uvidíme, zda-li ho nakopne stejně, jako tomu bylo ve včerejším čtvrtfinálovém zápasu.

A-40

Ve dlouhé výměně byl rodák z Bílovce trpělivý a počkal si na chybu soupeře, jenž forhendem křížem míjí prostor pro dvouhru a nabízí Pavláskovi jeden brejkbol.

40-40

Pavlásek se situace nezalekl a z druhého podání poslal na druhou stranu nechytatelný vítězný bekhend.

40-A

Reuter zahrál osvědčenou kombinaci se servisem ven z kurtu a následným útokem do protějšího rohu, Pavlásek se ještě pokoušel soupeře prohodit, míček však končí v autu a je tu druhý setbol pro hráče třetí stovky světového žebříčku

40-40

První set ještě nekončí, český tenista se opřel do returnu a donutil soupeře k chybě.

30-40

Pavlásek zvolil variantu čopovaného úderu od základní čáry, který dopadl několik centimetrů za základní lajnou. Reuter má první setbol v dnešním utkání.

30-30

Pavlásek se dostal po dobrém returnu do výměny, ale v důležitém momentu kazí.

30-15

Yannik získává přímý bod z podání.

30-0

Pavlásek se vydal dopředu a zahrál náročný half-volej, poté ještě musel ještě zvládnout jeden složitý úder. Zvládl však složitou situaci a vede 30:0 při podání soupeře.

15-0

Tentokrát se na síť propracoval Reuter, Pavlásek ho z forhendu dokázal prohodit.

3:5

Český tenista se ještě nevzdává a snižuje stav prvního setu. Reuter nyní půjde servírovat na vítězství, jednou však už však v prvním setu svůj servis ztratil.

40-30

Pavlásek první setbol pro soupeře nepřipouští. Dokázal si pomoci servisem a má jeden gembol na 3:5.

30-30

Reuterovi se opět podařilo Pavláska na síti přelobovat. Čech ještě zabojoval a míček vrátil do kurtu, Reuter však dalším úderem výměnu ukončil.

30-15

Forhend Adama se od pásky odráží mimo dvorec.

30-0

Následně přidává tenista TK Agrofert Prostějov čtvrté eso a v osmém gemu má již solidní náskok.

15-0

Velice pestrou výměnu zvládá lépe český tenista, který si připsal vítězný úder po zdařilém stopbalu.

2:5

2:5

2:5

Český tenista přidává další nepovedený úder do zámezí a pouští Belgičana do trháku. Reuter je jeden gem od zisku první sady.

40-A

Pavláskův return cross končí pouze v deblovém koridoru, Belgičan má další příležitost na ukončení gemu.

40-40

Výborně. Adam diktoval tempo výměny, pak se odhodlal k zakončení forhendem po lajně a zaznamenává vítězný úder.

30-40

Pokus belgického tenisty o kraťas byl velmi předpovídatelný, Adam se vydal dopředu a fiftýn získal na své konto.

15-40

Rodák z Bílovce netrefil bekhend čistě a posílá ho jen daleko do autu.

15-30

Pavlásek z returnu hodně riskuje, někdy jsou však údery příliš dlouhé. Stejně tomu bylo i v poslední výměně.

15-15

Tentokrát trefuje Pavláskův return základní čáru, odskok následně zmátl Belgičana, který se již nedokázal vrátit zpět do výměny.

0-15

První výměna jde po další chybě za Reuterem.

2:4

Pavlásek podruhé v utkání ztrácí po další nevynucené chybě svůj servis. Belgičan znova odskakuje svému soupeři.

40-A

Belgický tenista se však bohužel po vítězném bekhendu long-line dostává k brejkbolům.

40-40

Český tenista hrál míček hodně nízko, slajsovaný úder skončil v síti.

40-30

Pavlásek si pomohl servisem a má gembol.

30-30

Tentokrát si dal Adam na druhý servis pozor, v nejkrásnější výměně dosavadního průběhu však tahal za kratší konec. Oba dva hráči se po zkrácení hry ocitli na síti, Reuter Pavláska přeloboval, český tenista však ještě míček vrátil zpět do kurtu. Konečnou smeč belgického tenisty však již blokovat nedokázal.

30-15

Opět jsme nebyli svědky žádné mezihry, Pavlásek trefuje druhé eso v gemu.

15-15

Po esu však následuje dvojchyba.

15-0

Tvrdý servis Pavláska byl pro soupeře moc velkým soustem. Druhé eso přichází vhod.

2:3

2:3

2:3

Belgický tenista zatím první servis příliš netrefuje, teď si však pomohl kvalitním druhým, který vyhnal Čecha ven z kurtu, následný útok Reutera po lajně byl jako z učebnice. Belgičan si podruhé drží servis a vede 3:2.

30-40

Zatím nikoliv, Pavlásek z returnu trefuje pouze síť.

30-30

Pavlásek poslal z returnu hodně tvrdý pozdrav na druhou stranu, Reuterův slajs zastavila páska. 30:30, následuje big point. Že bychom byli svědky dalších brejkbolů?

15-30

Pestrá výměna od obou tenistů končí další nevynucenou chybou, tentokrát se zlou potázal Pavlásek.

15-15

Síť dnes dostává hodně zabrat. Nyní se do ní bohužel trefil také český tenista.

15-0

Reuter posílá bekhend od základní čáry do sítě.

2:2

Adam potvrdil brejk a srovnává na 2:2. Vítězných úderů jsem však zatím v dnešním duelu mnoho neviděli, uvidíme, zda-li se na obrazu hry něco změní v dalším průběhu.

40-15

Další chyba Reutera znamená dva gemboly pro Adama.

30-15

Nyní měl český tenista obtížnou situaci hned po returnu, kdy si musel hodně kleknout, aby se k míčku vůbec dostal, následnou výměnu však vyhrál a dostává se ve čtvrtém gemu do vedení.

15-15

Pavlásek zahrál první úspěšný stopbal, za kterým se Belgičan ani nevydal.

0-15

Pavlásek se snažil zpočátku diktovat tempo výměny, pak se však dostal ke slovu Reuter, který českého tenistu tvrdými útoky zatlačil do rohu.

1:2

1:2

1:2

Rebrejk te tedy. Oba hráči mají zatím na servisu problémy, tentokrát si své podání neudržel Belgičan a Pavlásek se dostává zpět do hry.

40-15

Když se k tomu přidá další chyba při pokusu o útok, dostává český tenista k dispozici další dva brejkboly a může se pokusit o rebrejk.

30-15

Oba hráči nemají na servisu nic jisté. Reuter se pokoušel ukončit výměnu křižným forhendem, kurt však vůbec netrefil a pouští Adama do zajímavé situace.

15-15

Nyní se podařilo Pavláskovi dobře zreturnovat, naopak soupeř se provinil nevynucenou chybou a třetí gem je zatím vyrovnaný.

0-15

Reuter si připisuje na své konto druhé eso.

0:2

Nejdelší výměna zápasu připadá na konto Belgičana. Ten byl po většinu hry v obraně, pak se však prezentoval úžasným forhendem po lajně, který přistál přesně na základní čáře. První brejk v utkání je zde.

30-40

První brejkbol odvrací rodák z Bílovce esem, Reuter si ještě nechal zkontrolovat stopu míčku hlavním rozhodčím, ten však pouze ukázal, že míček byl dobrý.

15-40

Pavlásek dělá chybu na síti, volej míří do autu. Reuter má k dispozici dva brejkboly!

15-30

Pavlásek se pokoušel o několik po sobě jdoucích čopovaných úderů, poslední slajs z bekhendu letěl příliš nízko.

15-15

První dvojchybu v zápase dělá český tenista.

15-0

Pavlásek si pomohl prvním servisem, udělal dva kroky dopředu a zakončil míček do forhendového rohu. Soupeř neodhadl směr útoku, měl to však již velmi složité.

0:1

V nejdelší výměně prvního gemu byl úspěšnější Yannik, jelikož Pavlásek poslal bekhend od základní čáry do sítě, přes kterou se nyní míček překulil pouze do autu.

40-A

Druhý nepovedený return v řadě přináší první gembol pro belgického tenistu.

40-40

To je velká škoda! Reuter musel jít přes druhé podání, Adam však trefil míček z bekhendu nečistě a jeho úder končí v zámezí. Druhý brejkbol zůstává opět nevyužit.

A-40

Pavlásek poslal úder soupeři do bekhendu, ten neměl u míčku ideální postavení a poslal jej do půlky sítě. Druhý brejkbol pro Adama je na světě.

40-40

Reuter však okamžitě reaguje esem a vrací stav na shodu. Bitva o první gem tak stále nemá vítěze.

40-30

Nevynucená chyba hráče třetí stovky světového žebříčku přináší první brejkbol pro českého daviscupového reprezentanta.

30-30

První servis Belgičana byl nyní úspěšný, Pavláskův return se vyhrazeného prostoru pro dvouhru nevešel.

30-15

Velké štěstí nyní pomohlo českému tenistovi, míček se přes pásku překulil na druhou polovinu a Reuter neměl šanci jej doběhnout.

15-15

Rodák z Bílovce se po útoku vydal poprvé v zápase na síť, nedokázal však zahrát volej přes pásku.

15-0

Pavlásek se hned od returnu po druhém podání snažil útočit k základní čáře, Reuter posílá úder za čáru.

0:0

V Nizomemí celý den svítí slunce a teplota dosahuje příjemných dvaceti stupňů Celsia. Dnes jsou proto ideální podmínky na tenis, utkání může začít.
Oba hráči už se na centrálním dvorci rozehrávají, jako první bude v dnešním utkání podávat belgický tenista. První semifinálový duel za několik minut začne.
Vzájemné zápasy
Tito tenisté se spolu setkají poprvé. Favoritem utkání by měl být český tenista, který v tomto turnaji zaujímá pozici sedmého nasazeného.
Adam Pavlásek

Český daviscupový reprezentant už delší dobu bojuje o usazení se v první stovce světového žebříčku. Momentálně patří Adamovi 113.místo, bodová situace na hranici první stovky je však nesmírně vyrovnaná a každé vyhrané utkání hraje svou roli. Rodák z Bílovce se letos poprvé v kariéře zásluhou úspěšně zvládnuté kvalifikace propracoval do hlavního pavouka grandslamového turnaje. Na French Open si nevedl vůbec zle, a dokonce vybojoval postup do druhého kola, ve kterém mu však vystavil stopku Jeremy Chardy. Po tomto turnaji Pavlásek poprvé nakoukl do stovky, konkrétně mu patřilo 99.místo.
Jinak však sbírá body převážně na challengerech, kde se mu znamenitě daří. Dokázal zvítězit na turnaji v Praze, ale zažil také tři prohraná finále – v Barlettě, Cherbourgu a Bangkoku.
Na turnaji ve Scheveningenu musel projít Adam Pavlásek hodně trnitou cestou až k dnešnímu duelu. V prvním kole zdolal ve třech setech Argentince Galarzu. Druhé kolo bylo ve znamení jednoznačnější výhry, Peter Torebko odešel ze vzájemného souboje poražen v poměru 3:6, 2:6. Ve čtvrfinále však Adam Pavlásek doslova utekl hrobníkovi z lopaty, jelikož v souboji s divokou kartou turnaje, Holanďanem Griekspoorem, prohrál úvodní sadu a ve složité situaci byl i v závěru druhé sady. Soupeř vedl 5:4 a 40:15 a měl dva mečboly, jenže celou situaci nepochopitelně pokazil a pustil Adama do hry. Český tenista chytil šanci za pačesy a dokonale obrátil vývoj utkání.
Yannik Reuter

Pětadvacetiletý tenista dosahuje v této sezoně nejlepších výsledků své kariéry a krůček po krůčku stoupá pořadím v žebříčku, kde mu momentálně patří 248.místo. Loni se přitom ve stejné části sezóny nacházel až v páté stovce a musel hrát na většině turnajů kvalifikace. Zlom přišel v lednu letošního roku, kdy rodák ze St. Vith vyhrál turnaj kategorie Futures ve Francii a posunul se v žebříčku výrazně výše. Antuková sezóna zastihla Belgičana ve výborné formě, dokázal postoupit do čtvrfinále v Heilbronnu a do sefimifinále v Marburgu, kde podlehl ve třech setech Trungellitimu.
Nový příběh píše Reuter zde ve Scheveningenu, kde bude bojovat o své premiérové finále na challengeru. Již samotná účast v semifinále bude pro Belgičana znamenat posun v žebříčku o 24 míst, případné finále by pak znamenalo další posun vzhůru. Pouť turnajem začala pro Reutera soubojem s Franouzem Hoangem, kterého dokázal Belgičan vyprovodit ve dvou setech. Největší šok pro širokou tenisovou veřejnost přišel v osmifinále. Reuter totiž dokázal zásluhou dvou vyhraných tiebreaků vyřadit nasazenou jedničku turnaje, Španěla Cervantese. Ve čtvrfinále si pak pětadvacetiletý Belgičan poradil s Portugalcem Sousou 2:1 na sety a zpečetil tak svůj druhý postup do semifinále challengeru v letošním roce.
Krásné sobotní odpoledne, zdravím všechny fanoušky bílého sportu. Dvacátý čtvrtý ročník turnaje v holandském Scheveningenu má dnes na programu semifinálové duely. V prvním z nich se na centrálním dvorci, který pojme více než 3000 diváků, střetnou Adam Pavlásek a Yannik Reuter. Textovým přenosem Vás provede Tomáš Kopecký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.