Evropská liga (předkola)

MTK Budapešť – FC Aktobe

2:0

konec (1:0)

07.07.2016, 18:00 • Gyirmóti Stadion, Gyor (HUN) • 1. předkolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.46 3.95 6.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

MTK Budapešť slaví postup do druhého předkola prestižní UEFA Europa League. Kazašský klub se sice rval a první utkání na domácí půdě dokázal alespoň dotáhnout do nerozhodného výsledku, v otevřené odvetě ale už ale na maďarský celek nestačil, když se v sedmé minutě prosadil Darko Nikač a šest minut před koncem Barnabás Bese. Aktobe může odcházet se vztyčenou hlavou, rozhodně za sebou nenechalo špatný dojem, zejména potom brankář Otarbajev, který v obou zápasech přiváděl svými zákroky fanoušky k úžasu. Konečný výsledek. MTK Budapešť 2 FC Aktobe 0 (Agregát 3:1). (19:56:14)

90+3

90+2

Vass fauloval Bočarova a v dnešním utkání už se s největší pravděpodobností nic nestane. MTK Budapešť míří do druhého předkola UEFA Europa League.

90+1

Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.

90

Střídání v týmu MTK Budapešť: ze hřiště odchází József Kanta, přichází Dávid Jakab.

89

Střídající Ádam Hrepka se ocitl v obrovské šanci a po příchodu na hřiště se mohl zapsat mezi střelce, jenže se pouze přidal k hráčům, kteří ve vyložené pozici selhali.

88

MTK v závěru utkání jasně dominuje a kazašský celek už nemá síly ani víru na to, aby se zápasem něco zkusil udělat.

87

Aktobe do dnešního zápasu nastoupilo pouze z pěti muži na střídání a to navíc ještě došlo s největší pravděpodobností ke zranění střídající Gorbulova, místo něhož vyběhl na hrací plochu Abdulkarimov.

86

Torghelle je dnes hodně střelecky aktivní, zatím mu ale není přáno vstřelit gól, jeho pokus tentokrát zamířil mimo.

85

Maďarský obránce, který je 188 cm vysoký, přidává druhý pojišťující gól a podtrhuje dominanci MTK z posledních minut.

84

84. Barnabás BESE - 2:0

84

MTK Budapešť právě vstřelilo branku!
Vytáhlý střední obránce BARNABÁS BESE se prosazuje a s největší pravděpodobností pečetí postup MTK Budapešti do druhého předkola UEFA Europa League!!

83

Střídání v týmu MTK Budapešť: ze hřiště odchází Darko Nikač, přichází Ádám Hrepka.

82

Torghelle se dostal do zakončení a během necelých čtyř minut mohl podruhé pojistit vedení svého týmu, jeho pokus ovšem tentokrát postrádal razanci a stal se lahůdkou pro brankáře Otarbajeva.

81

Střídání v týmu FC Aktobe: ze hřiště odchází Dmitri Golubov, přichází Abilkhan Abdukarimov.

80

Aktobe připravuje druhé střídání. Deset minut před koncem už není na co čekat a trenér Juri Utkulbaev si je toho dobře vědom.

79

MTK Budapešť odmítla pojistit svůj postup do druhého kola UEFA Europa League! Brankář Otarbajev vytáhl parádní zákrok proti utěšené střele Torghelleho a k dorážce se poté dostal Gera, ani jeho pokus ale gólem neskončil. Jeden z hostujících hráčů se včas vrhl do rány a míč mířící do brány zablokoval.

78

Na to, že se v dnešním utkání poměrně často fauluje, hlavní rozhodčí Nikolaj Jordanov nevytáhl ze své kapsy ještě ani jednu žlutou kartu.

77

A vzápětí přichází další faul kapitána MTK Budapešť, Kanta si tentokrát vyšlápl na Cvejbu.

2:0

konec (1:0)

Branky: 7. Nikač, 84. Bese

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:3. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:15.

MTK Budapešť: Hegedüs – Bese, Baki, Grgić, Poór – Gera, Vaas, Kanta (C) (90. Jakab), L. Szatmári (62. Borbély) – Torghelle, Nikać (83. Hrepka). (rozestavení 4-2-2)
Náhradníci: Groppioni, Deutsch, Vukmir, I. Szatmári. Trenér: Vaszilisz Teodoru (HUN).

FC Aktobe: Otarbajev – Sitdikov, Sorokin, Kouadja, Kairov – Mitošević, Cvejba – Žalmukan (C), Bočarov, Kryukov – Dao (57. Golubov – 81. Abdukarimov). (rozestavení 4-2-3-1)
Náhradníci: Tamabaj, Azovskij, Šestakov. Trenér: Juri Utkulbaev (RUS)

Rozhodčí: Nikolaj Jordanov. Asistenti: Ivan Valčev, Georgi Slavov. Čtvrtý rozhodčí: Nikola Popov (všichni BUL)

První zápas: Aktobe - MTK Budapešť 1:1

Ordabasy – Čukarički 14:00 3:3

Širak – Dila Gori po penal. (4:1) 15:00 1:0

Kajrat – KF Teuta 16:45 5:0

Pjunik – Europa 17:00 2:1

Dacia Kišiněv – Käpäz 17:00 0:1

Myjava – Admira 17:00 2:3

Samtredia – Qäbälä 17:00 2:1