konec (2:0, 1:3, 1:0)

21.05.2016, 19:15 • Semifinále • Matěj Mayer (@Matej_Mayer)

Za USA se třemi nejlepšími hráči na šampionátu stali: Auston Matthews, Connor Murphy a Jake McCabe.

Kanadský kouč ohodnotil jako tři nejlepší hráče následující: Connor McDavid, Brad Marchand a Morgan Rielly. (21:44:58)
Divoká zámořská bitva je za námi. Viděli jsme skutečně pestré utkání, které nabídlo hodně hokejové krásy i soubojů. Kanada vedla po první dvacetiminutovce 2:0, vývoj skóre ovšem hráči USA ve druhé části dokázali otočit. Javorové listy ale ukázali svou sílu a zkušenost, když opět obrátily skóre a vedení 4:3 nakonec ubránili.

Kanada se tak znovu i letos podívá do finále, kde svede souboj s týmem Finska! Na přenosy z utkání o třetí místo mezi USA a Ruskem, stejně jako na finálový mač se samozřejmě můžete těšit i na onlajnech.

59:50

USA je v útoku, ale na gól už to nevypadá...

59:33

Amerika už ztratila pásmo a Matthewse málem obral o puk Kanaďan.

59:17

USA si logicky bere oddechový čas a bude pokračovat se šesti muži, tedy s prázdnou klecí.

59:17

Hra už se přelila na druhou stranu a po střele Franka Vatrana je hra přerušena.

58:57

Hraje se na jiné straně, než by se dalo očekávat. Místo tlaku Američanů teď pálil nebezpečně Mark Stone.

57:52

To už ale neplatí. Connor Murphy výborně našel u tyče osamoceného Jakea McCabea, který ale nedokázal trefit odkrytou klec! Gól by ale stejně neplatil, sudí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

57:17

USA ze svého tlaku hodně polevilo. Talbot je teď delší dobu nezaměstnaný.

56:03

Ameriky se teď dlouho nemohla dostat z vlastního pásma. Kanaďané ukazují, že se znovu chtějí podívat do finále.

54:57

Moskevská aréna si užívá dnešní vypjatý duel. Publikem koluje mexická vlna.

54:12

Do konce 60. minuty zbývá necelých šest minut a USA vede v této třetině na střely propastným rozdílem – 10:2.

53:34

Tlak Američanů pokračuje. Nyní měli pár pěkných příležitostí a vyrovnání viselo ve vzduchu!

52:43

Vatranova střela z první z dobré pozice znamenala velkou šanci USA. Talbot instinktivně máchl lapačkou a vyrazil její pomocí puk!

51:48

Wideman výborně viděl na vzdálenější tyči osamoceného Patricka Maroona a poslal mu prudkou střílenou přihrávku. Mohutný forvard ji ale nedokázal nasměrovat na branku.

51:07

Dylan Larkin už nevěděl co v útočném pásmu s pukem, a tak ho hodil Talbotovi od modré čáry do lapačky.

50:14

Obránce Connor Murphy už může po uplynutí osobního trestu znovu hrát. To může být pro Američany důležité, protože obránce Arizony je nejlépe střílejícím bekem šampionátu.

4:3

Branky a nahrávky: 9. Gallagher (Jenner, Reinhart), 19. Marchand (Ceci), 36. Brassard (O'Reilly, Perry), 42. Ellis (Murray, McDavid) – 22. Matthews (Wideman, Larkin), 24. Warsofsky (Nelson, Fasching), 29. Motte (Larkin, Compher)

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ellis, Murray, Ceci, Matheson, Dumba – Perry, Brassard, Hall – Gallagher, Reinhart, Jenner – Duchene, McDavid, Marchand – Stone, Scheifele, O'Reilly – Domi

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Schroeder, Matthews, Foligno – Fasching, Nelson, Vatrano – Compher, Larkin, Motte – Wood, Hendricks, Maroon – Hinostroza

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Gofman – Otmakhov (oba RUS), Lhotský (CZE)

08:59 CAN 1:0 Gallagher (Jenner, Reinhart)
18:02 CAN 2:0 Marchand (Ceci)
19:28 CAN 2 Brassard, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
21:14 USA 2:1 Matthews (Wideman, Larkin)
23:57 USA 2:2 Warsofsky (Nelson, Fasching)