Mistrovství světa

Finsko – Dánsko

5:1

konec (1:0, 2:1, 2:0)

19.05.2016, 15:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Čtvrtfinále • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Nejlepší hráči utkání:

FINSKO – Mikael Granlund (2+0)
DÁNSKO – Lars Eller (1+0) (18:07:16)
Střely na branku:

FINSKO – 28 (11, 9, 8)
DÁNSKO – 17 (4, 7, 6)
Je dobojováno! Finsko postupuje do semifinále a utká se s vítězem večerního utkání Rusko–Německo. Finové vyhráli s přehledem, Dány předčili gólově v každé třetině a i bez Barkova nadále drží perfektní zápis složený ze samých výher. Dánové se naopak s turnajem loučí, čtvrtfinále je ale pro tento tým zřejmě úspěchem.

59:49

O hattrick se ale na druhé straně pokoušel Granlund. Jeho prudkou střelu od levého mantinelu ale Dahm dokázal udržet na své výstroji.

59:33

Lassen sbírá nahození soupeře a Dánové ještě jednou zaútočí.

58:59

Finové dohrávají s kotoučem za vlastní brankou.

58:07

Finsko právě vstřelilo branku!
Sečteno, podtrženo! MIKAEL GRANLUND dokonává dánský zmar a přidává pátou branku. Dostal luxusní přihrávku od jednoho z obránců soupeře, který mu kotouč srazil mezi kruhy. Dojíždějící útočník Suomi jej okamžitě napálil do dánské branky nad brankářem Dahmem – 5:1. Bez asistence.

57:46

Tak teď už je zřejmě rozhodnuto. Dahm nakonec přece jen vyrazil ven z branky, ale Dánové krátce nato ztratili kotouč, JUSSI JOKINEN se prodral do útočného pásma, obhodil si kotouč kolem obránce a s přehledem jej uklidil do opuštěné branky – 4:1. Asistence: Mikko Koivu.

57:22

Dahm už byl na cestě ke střídačce, Finové ale získali kotouč.

56:59

Tři minuty před sirénou. Další vhazovní před dánským brankářem.

56:23

Dánové se horko těžko dostávají do útočného pásma a pak naopak poměrně lacino vždy přijdou o kotouč. Tentokrát po sraženém nahození Olivera Lauridsena.

55:24

Chyba při rozehrávce dánského týmu vyústila v icing, a tedy další vhazování u Dahma.

54:28

Lars Eller dokázal překonat střední třetinu a vybojoval pro Dány útočné pásmo, následný pokus Lassena ale Finové dokázali zablokovat a ihned puk vracejí zpět za modrou čáru.

Dnes dobře chytající Dahm.

54:02

Pyörälä teď od mantinelu v souboji jen posunul kotouč k Dahmovi, který jej schoval pod rukavicí a přerušil hru.

53:30

Komerční přestávka. Dánům se pomalu krátí čas. Za šest a půl minuty musí vstřelit minimálně dvě branky.

5:1

Branky a nahrávky: 15. Granlund (Koivu, Komarov), 22. Koskiranta (Pyörälä), 39. Laine (Hietanen), 58. Jokinen (Koivu), 59. Granlund – 32. Eller (Christensen)

Finsko: Koskinen (Saros) – Hietanen, Jaakola (A), Pokka, Lindell, Ohtamaa, Kivistö – Komarov, Koivu (C), Granlund – Laine, Lajunen, Jokinen (A) – Aho, Koskiranta, Pyörälä – Rantanen, Sallinen, Pihlström – Pulkkinen

Dánsko: Dahm (Sorensen) – M. Lauridsen, Nielsen (A), O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Lassen, Boedker, Kristensen – Ehlers, Eller, Hansen – Nicklas Jensen, Madsen (A), Storm – Poulsen, Green (C), Christensen – Bjorkstrand, Starkov, Bau – Aagaard

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Kubuš (SVK) – Fluri (SUI), Lazarev (RUS)

10:39 FIN 2 Koivu, krosček
10:51 DEN 2 Green, držení protihráče
14:29 FIN 1:0 Granlund (Koivu, Komarov)
17:42 DEN 2 Nielsen, podražení
21:45 FIN 2:0 Koskiranta (Pyörälä)