Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Tampa Bay Lightning

3:2

po prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1

17.05.2016, 02:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Finále V. konference • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (05:11:32)
Je dobojováno! Po strhující první třetině, která se odehrála prakticky bez přerušení a padly v ní hned čtyři branky, tempo hry ve zbytku základní hrací doby poněkud klesalo. Kromě závěrečné pasáže třetí třetiny se ani jeden tým nikam nehnal a dlouho dopředu existovala varianta, že toto střetnutí dospěje do prodloužení. Tak se nakonec i stalo, nicméně hned po čtyřiceti minutách se prosadil Sidney Crosby, který jako správný kapitán rozhodl o výhře Pens a o tom, že se série bude stěhovat do Tampy za stavu 1:1 na zápasy!

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tohle bylo rychlé, Pittsburgh vítězí a vyrovnává stav série! Postaral se o to jinak střelecky se trápící SIDNEY CROSBY, jemuž udělal prostor na levém kruhu Bryan Rust a kapitán Tučňáků se trefil přesně pod břevno! Asistence: Bryan Rust, Brian Dumoulin.

60:01

Po gólově bohaté první třetině v té druhé ani třetí další branky nepadly, do šaten se tak jde po šedesáti minutách za nerozhodného stavu 2:2. První prodloužení začne v 5:01, dočkáme se v něm rozhodnutí?

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41

Mezi tři tyče nezamířil ani tvrdý projektil Chrise Kunitze, vše tak nasvědčuje tomu, že námi sledované utkání dospěje do prodloužení.

59:29

Victor Hedman si udělal prostor na útočné modré a poté vystřelil švihem, jeho pokus ovšem nebyl přesný a Pens už míří do protiakce.

58:51

Domácí sice drží puk v útočném pásmu, zatím se ovšem nemohou vymanit z rohu kluziště, odkud góly opravdu nepadají.

58:36

Kunitzův pokus z vrcholu kruhů skončil v bezpečně nastavené Vasilevského lapačce, necelou minutu a půl před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu Sullivanovy družiny.

57:58

Nakonec z toho byla nabídka J.T. Browna a teč Briana Boylea, proti níž si Matt Murray připsal veledůležitý zákrok.

57:34

Letangův pokus byl zblokován a v akci Pens sice ještě pokračoval Nick Bonino, také on o puk záhy přišel a na druhou stranu už míří třetí formace Lightning.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Cullen (Fehr), 10. Kessel (Bonino, Hagelin), 61. Crosby (Rust, Dumoulin) – 17. Strålman (Marchessault, Hedman), 20. Drouin (Brown, Carle)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Daley, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby, Rust – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Coburn, Strålman, Carle, Garrison, Šustr, Koekkoek – Killorn, Johnson, Kučerov – Palát, Filppula, Drouin – Paquette, Boyle, Marchessault – Condra, Namestnikov, Brown.

Rozhodčí: Dwyer, O'Halloran – Cormier, Miller

04:32 PIT 1:0 Cullen (Fehr)
09:37 PIT 2:0 Kessel (Bonino, Hagelin)
13:23 TBL 2 Killorn, držení protihráče
16:37 TBL 2:1 Strålman (Marchessault, Hedman)
16:53 TBL 2 Drouin, hákování