konec (8:15) Stav série: 0:1

15.05.2016, 18:30 • Sportovní hala Most • Finále • Jiří Rybář

Tipsport: 1.45 10.0 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Trenér DHK Baník Most, Peter Dávid: "Vyhrálo lepší mužstvo."

Trenérka Slavia Praha, Petra Vítková: "Jsem ráda, že jsme tady dnes vyhrály, že jsme nepolevily, že tomu holky věřily. Zápas byl dost tvrdý, ale taková finále prostě jsou. Máme před sebou ještě jeden důležitý krok, nebude to jednoduché." (20:05:13)
Je dobojováno, matchball ve finálové sérii si vybojovala pražská Slavia a to po naprosto přesvědčivém výkonu. Černí andělé mají přes týden na čem pracovat, jestli chtějí v Praze vyhrát dvě utkání.

Konec zápasu. (22:28)

60

Szarková uspěla i při dalším sedmimetrovém hodu. (22:28)

60

Chlupová vyloučena na dvě minuty + sedmička pro Most. (21:28)

60

Szarková proměňuje sedmičku. (21:28)

59

Jeřábková zůstala ležet na palubovce a posléze byla odvezena na nosítkách. (20:28)

57

Pešková dopravila míč za záda Müllnerové. (20:28)

55

Pokorná našla bleskovou odpověď na branku Martinkové. (20:27)

55

Martinková se přes vysoké bloky prosazuje střelou pod břevno. (20:26)

54

Gakidová ztratila míč, Černí andělé pokračují ve svém utrápeném výkonu. (19:26)

51

Malá propálila Müllnerovou, Slavia tak v klidu hlídá svůj bezpečný náskok. (19:26)

50

Szarková vyzrála při sedmičce na Hillebrandovou. (19:25)

49

Galušková si půjde odpočinout na dvě minuty, Černí andělé si tak vyzkouší početní výhodu (18:25)

49

Dvořáková z pivota překonává Kudláčkovou. (18:25)

47

Galušková trošku se štěstím překonává Müllnerovou, dnes vše hraje do karet Slavii. (17:25)

46

Súkenníková se probila až na brankoviště a snižuje. (17:24)

46

Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Hana Kutlvašrová). (16:24)

45

Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Michaela Borovská). (16:24)

45

Malá neproměňuje sedmičku, Bezpalcová bezpečně chytá. (15:24)

45

Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Kateřina Dvořáková). (15:24)

44

Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Michaela Borovská). (15:24)

44

Rezlerová znovu úspěšná, ve druhé půli se jí střelecky daří. (14:24)

44

Szarková koriguje stav střelou z levé spojky. (14:23)

43

Vedoucí Řezáč dostává žlutou kartu. (13:23)

43

Rezlerová dopravila v pádu míč do sítě. (13:23)

42

Rezlerová propálila Müllnerovou a Slavia tak stále bezpečně drží svůj náskok. (13:22)

41

Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Alena Stellnerová). (13:21)

39

Jeřábková ze střední spojky prostřelila vše co jí stálo v cestě. (13:20)

38

Stellnerová proměňuje z prostoru pivota. (12:20)

38

Martinková dostala do branky míč i s Kudláčkovou. (12:19)

37

Pokorná navyšuje vedení Slavie. (11:19)

37

Szarková uspěla i ze třetí sedmičky, Černí andělé jsou dnes úspěšní jen v této disciplíně. (11:18)

36

Pokorná trefila levý roh branky Müllnerové, jak jsou mostecké hráčky nervózní, tak z těch slávistických naopak srší pohoda. (10:18)

35

Martinková snižuje střelou z vysokého výskoku ze střední spojky. (10:17)

34

Poslední dnešní time-out si vybírá trenér Dávid, aby se pokusil naordinovat svým svěřenkyním trošku sebedůvěry, protože na hráčkách Mostu už je patrná nervozita. (9:17)

34

Malá prostřeluje Bezpalcovou, Slavii zřejmě drží forma z první půle. (9:17)

33

Keclíková neproměňuje sedmičku, když proti ní Bezpalcová vymrštila nohu. (9:16)

32

Kordovská se trefuje přesně k pravé tyči svou přízemní ranou ze střední spojky. (9:16)

31

Súkenníková hned na úvod druhé půle snižuje stav. (9:15)

31

Začal druhý poločas. (8:15)
První půle je minulostí a přinesla nám velmi překvapivou podívanou, když pražská Slavia opanovala celý dosavadní průběh prvního dějství a vede naprosto zaslouženě rozdílem sedmi branek, Černí andělé tak musí doufat, že se letos se svým publikem nerozloučí debaklem.

30

První poločas skončil. (8:15)

30

Růčkové odpískány kroky, na druhé straně z rychlého kontru trestá Malá a Slavia vede o sedm branek! (8:15)

29

Stellnerová z pivota překonala střelou o zem dnes zoufalou Müllnerovou. (8:14)

28

Novotná se trefuje přesně na vzdálenější tyč. (8:13)

27

Svou dnešní první trefou snižuje Schererová z pravého křídla. (8:12)

26

První time-out míří na lavičku Slavie. Petra Vítková dnes může být s výkonem svých svěřenkyň spokojena. (7:12)

26

Szarková tentokráte zamířila přesně z levé spojky a propálila Kudláčkovou. (7:12)

25

Výborné bloky v podání Matouškové vrátli míč zpět do rukou Černých andělů. (6:12)

23

Pešková se dostala k odraženému míči a výskokem do brankoviště našla skulinku u levé tyče Müllnerové. (6:12)

23

Szarková snižuje střelou ze střední spojky o zem. (6:11)

22

Jedličková na druhé straně bleskově kontruje. (5:11)

22

Růčková se trefuje z pravé spojky a snaží se tak posunout Černé anděly na dostřel. (5:10)

21

Utkání je teprve za třetinou a domácí celek už si vybírá svůj druhý oddechový čas, je vidět, že Černým andělům to dnes na hřišti zatím příliš neklape. (4:10)

21

Kutlvašrová teď povalila dvě domácí hráčky a ještě překonala Müllnerovou, je tak velice efektivní. (4:10)

20

Galušková míří přesně mezi tři tyče, Slavia dnes drží otěže utkání ve svých rukou. (4:9)

19

Utkání se začíná přiostřovat, Borovská teď nevybíravým zákrokem skolila k zemi Stellnerovou a dostává dvě minuty. (4:8)

17

Stellnerová na druhé straně velmi rychle koriguje dobře umístěnou ranou do protipohybu Müllnerové. (4:8)

16

Szarková se nemýlí ani ze druhé sedmičky. (4:7)

16

Malá dostává dvě minuty a po jejím zákroku bude házet Most ještě sedmičku. (3:7)

15

Pešková orazítkovala břevno mostecké svatyně. (3:7)

15

Jedličková si vyskočila při signalizované pasivitě přes bloky a střelou o vzdálenější tyč překonala Müllnerovou. (3:7)

13

Kordovská dostává dvě minuty, Černí andělé si tak vyzkoušejí první početní výhodu v dnešním utkání. (3:6)

13

Martinková koriguje stav utkání prudkou ranou ze střední spojky, která se zastavila až v síti branky hostujícího týmu. (3:6)

13

Müllnerová si poradila s pokusem Rezlerové. (2:6)

11

Pokorná přidává šestý zásah přažského celku a zatím to vypadá na jednoznačný zápas ze strany Slavie. (2:6)

10

Stellnerová prostřeluje z pivota Müllnerovou, Černí andělé jsou stále v mírné křeči a nedaří se jim vyrovnat. (2:5)

10

Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Michaela Borovská). (2:4)

10

Szarková vyzrála na sedmičce na brankařku Slavie. (2:4)

9

Žlutá karta pro tým DHC Slavia Praha (Tereza Pokorná). (1:4)

9

První time-out si vybírá nespokojený trenér Dávid, Černí andělé dnes zatím rozhodně nehrají podle jeho představ. (1:4)

9

Malá z brejku trestá zaváhání Černých andělů, Slavie si tak hned v úvodu utkání vypracovala slušný náskok. (1:4)

8

Teď už ale Pešková recept na Müllnerovou nenašla, ta se tak blízkla skvělým zákrokem. (1:3)

7

Szarková znovu trefila jen připravenou Kudláčkovou, která hbitě rozehrála na Peškovou a Slavie tak vede o dvě branky. (1:3)

7

Žlutá karta pro tým DHC Slavia Praha (Kateřina Keclíková). (1:2)

6

Růčková trefila jen blok Pokorné, u míče stále Mostečanky. (1:2)

6

Žlutá karta pro tým DHC Slavia Praha (Alena Stellnerová). (1:2)

4

Pokorná znovu zkoušela ostražitost Müllnerové, branku však netrefila, a tak jsou u míče znovu Černí andělé. (1:2)

4

Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Lucia Súkenníková). (1:2)

3

Súkenníková koriguje stav přesnou ranou pod břevno. (1:2)

3

Kordovská propálila Müllnerovou, hráčky z hlavního města tak vedou již o dvě branky. (0:2)

2

Szarková trefuje jen náruč připravené Kudláčkové. (0:1)

1

Pokorná rozjásala asi desetičlenný kotel Slavie, když se postarala o úvodní branku utkání z brankoviště. (0:1)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
V neděli 15. května od 18:30 hodin odstartuje v mostecké sportovní hale finálová série o titul Mistra ČR v házené žen. Domácí Černí andělé se postaví celku DHC Slavia Praha. Pražanky skončily v základní části Interligy na druhém místě, Most skončil hned za nimi na třetí příčce. V semifinálové sérii porazila Slavia Zlín 2:0 na zápasy. Most přehrál Porubu rovněž 2:0 na utkání. V základní části každý z celků dokázal ve vzájemných duelech poměrně jednoznačně proměnit domácí prostředí ve výhru. Pokud chtějí Mostečanky obhájit mistrovský titul, tak potřebují v neděli doma zvítězit a následující víkend vyhrát aspoň jeden duel v Edenu (hraje se na dva vítězné zápasy). Kádr Pražanek je stabilizovaný a po zdravotní stránce kompletní, včetně několika reprezentantek ČR. Mostu bude chybět, akorát dlouhodobě zraněné křídlo Dominika Zachová, na jejímž místě ale nastupuje zkušená Tereza Chmelařová. Černí andělé budou určitě spoléhat na skvělou Dominiku Müllnerovou v brance, v poli poté především na slovenské duo Súkenníková – Szarková a spojku Markétu Jeřábkovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

22:28

DHK Baník Most: Bezpalcová, Smolová, Müllnerová – Matoušková, K. Dvořáková, Mičiníková, Borovská, Gakidová, Jungová, Martinková, Jeřábková, Chmelařová, Szarková, Súkenníková, Schererová, Růčková.

DHC Slavia Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Novotná, Rezlerová, Pešková, Kordovská, Jačková, Kutlvašrová, Pokorná, Jedličková, Galušková, Malá, Keclíková, Stellnerová, Chlupová.

Rozhodčí: Hájek, Macho