Mistrovství světa

Německo – Bělorusko

5:2

konec (3:0, 1:1, 1:1)

13.05.2016, 19:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Skupina B • Adam Bagar

To je z osmého hracího dne skupiny B v Petrohradu vše, už v sobotu pokračuje světový šampionát dalšími utkáními. U řeky Něvy se postupně střetnou Francie s Finskem, Maďarsko s Běloruskem a Kanada se Slovenskem. (21:46:53)
Nejlepším hráčem Běloruska byl vyhlášen Andrej Stěpanov, který se ve druhé třetině blýskl povedenou individuální akcí. Na straně Německa si pro cenu přijíždí brankář Thomas Greiss, který prožil premiéru na tomto turnaji.
Skončilo nám utkání mezi Německem a Běloruskem, které ovládli po výsledku 5:2 němečtí hokejisté, kteří o svém triumfu rozhodli už v prvním dějství, kdy si vytvořili klíčový náskok tří branek. Naši západní sousedé se tak přiblížili účasti ve čtvrtfinále, zato Bělorusové budou muset bojovat s Maďary o záchranu mezi elitou.

59:50

Německo právě vstřelilo branku!
Pravděpodobně definitivní tečku za zápasem dává PHILIP GOGULLA, který trefuje od mantinelu opuštěnou běloruskou branku. Asistence: Daryl Boyle.

59:32

Běloruský gólman prchá z branky, Lewisův tým to zkouší bez gólmana.

59:11

Nejdřív Ehrhoff střílel tvrdě od modré, vzápětí dorážel u levé tyče Flaake. Roztáhnutý Koval odolal.

58:29

Macek pálil z ideální střelecké pozice vysoko nad Kovalovu klec. To však Němcům nemusí vadit, dál mají kotouč na svých holích.

58:05

Obrovská chyba běloruského útočníka Sergeje Kosticyna, který v podstatě připravuje svůj tým o možnost vyrovnání. V útočné třetině si pomohl háčkem, který neunikl pozornosti hlavního sudího. Přesilová hra pro Německo.

57:09

Schütz se vydal na útočný výlet, objel si Kovalovu branku, ale u druhé tyče neměl prostor k tomu, aby zasunul puk mezi tyče.

56:32

A stále stejný obrázek. Němci se už soustředí pouze na to, aby udrželi dvoubrankový náskok.

55:43

A znovu přišlo jen vyhození tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Bělorusové rychle otáčejí hru a míří ke Greissovi.

54:49

Bělorusové jsou dál nastěhováni v útočné třetině, ale německá obrana zatím odolává.

54:00

A málem to bylo pouze o gól! Německá obrana totiž trestuhodně nechala za sebou rozjetého Artura Gavruse, který však Greisse překonat nedokázal, když mířil nepřesně.

53:03

Němci jen vyhazují kotouč do středního pásma, takový obrázek bude asi v závěru velmi častý.

52:23

Na programu je v pořadí šestá komerční přestávka, dokáží ještě Bělorusové v posledních necelých osmi minutách aspoň srovnat skóre a vynutit si prodloužení?

51:59

Na druhé straně se před Kovala natlačil Hager, běloruský gólman byl připraven a srazil jeho pokus do rohu kluziště.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Reimer (Müller), 6. Draisaitl (Noebels, Macek), 11. Schütz (Gogulla, Hager), 35. Macek (Reul, Noebels), 60. Gogulla (Boyle) – 29. Stěpanov (Linglet, Koval), 50. Stas (Lisovec, Koval)

Německo: Greiss (Pielmeier) – Holzer, Ehrhoff (A), Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) –Gogulla, Hager, Schütz – Noebels, Draisaitl, Macek – Flaake, Kahun, Reimer – Fauser

Bělorusko: Koval (Lalande) – Djukov, Korobov (A), Jevenko, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Ustiněnko – S. Kosticyn, Kaljužnyj (C), A. Kosticyn (A) – Platt, Stas, Linglet – Gavrus, Kovyršin, Stěpanov – Komarov, Kitarov, Děmkov – Pavlovič

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Iverson (CAN) – Kilian (NOR), Malmqvist (SWE)

01:32 GER 2 Noebels, hákování
04:26 GER 1:0 Reimer (Müller)
05:44 GER 2:0 Draisaitl (Noebels, Macek)
10:23 BLR 2 Kaljužnyj, držení protihráče
10:47 GER 3:0 Schütz (Gogulla, Hager)