Uniqa extraliga mužů

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec

3:1

konec (25:16, 25:22, 14:25, 25:23) Stav série: 2:2

29.04.2016, 17:05 • DRFG Arena • Finále • Roman Zajíček (@RomanZajicek), Pavel Kuba (@PavelKuba)

0:0

Je jisté, že se z Brna ještě jednou přihlásíme. Ve středu se budeme znovu těšit napočtenou. Pěkný páteční večer. (19:07:37)

0:0

I když dnes bylo v Rondu o cca 200 diváků méně, než ve čtvrtek, tak atmosféra byla daleko hlučnější, probíhala mexická vlna a samozřejmě obrovská radost domácího publika. Liberec byl dnes podstatně nebezpečnější, ve třetí a čtvrtém setu zlobil, ale v dramatické koncovce si Brňané poradili a za stavu 2:2 se série stěhuje do Liberce.

25:23

Čtvrtý set skončil.

25:23

Nejlepším hráčem zápasu se stává Michal Hrazdíra.

25:23

Utkání právě skončilo.

25:23

Je hotovo! Pokud jsem dobře viděl a v tom randále dobře slyšel, na podání byl Smrčina, který trefil přesně lajnu a Brno opět přehrává Liberec.

24:23

Mečbol pro domácí tým. Ruský borec zvedl celou DRFG Arenu, která je na nohou. Brno může vyrovnat stav série.

23:23

Haník servíroval dobře, ale Správka se štěstím propasíroval míč za síť.

23:22

Hrazdíra nosí na drese číslo 1 a asi ví proč. Dnes hraje zkrátka na jedničku.

22:22

Licek jde po špatném podání rovnou na střídačku.

22:21

To byl dlouhý míč při podání Staňka. Na druhé straně jde na podání střídající Licek.

21:21

Andrianov pálil pouze do Správky a ten vrátil míč do hry. Bod pro Duklu.

21:20

Míč pro Liberec, který stále žije v tomto setu. Ještě to bude jistě velké drama.

21:19

Parádní bloky brněnských borců a stav je zase veselejší pro družinu z města sportu.

20:19

Dnešnímu utkání příhlíží – 3824 diváků. Opět skvělá návštěva.

20:19

Míč skončil až na stropě po ráně Andrianova, samozřejmě jeho pumelice byla tečovaná.

19:19

Andrianov procedil míč před dvojblok a stále je to drama, které diváci mohou v Brně prožívat.

18:19

Těsný aut brněnského hráče na podání.

18:18

Opět je vyrovnáno, Liberec se dopustil drobné chyby.

17:18

Klapal poslal míč po smeči do autu.

17:17

Patucha se trefil přesně na lajnu a stav je opět srovnaný. Dá se očekávat nervák v koncovce tohoto setu.

17:16

Radost na straně Brna, Zmrhal poslal míč do prostor, kde nikdo nebyl.

16:16

Liberec sice zahrál míč do autu, ale byla tam zřejmě teč někoho z brněnských hráčů.

16:15

Halou probíhá mexická vlna, diváci se fantasticky baví. Stále čekáme na číslo – tedy kolik dnes do Ronda přišlo diváků.

16:15

Po delší době jde do vedení opět celek z pod hradu Špilberk. Hrazdíra zabojoval na síti a je to o bod.

15:15

Ale přesná smeč Andrianova mění opět stav.

14:15

Opět bloky, tentokrát šel míč do autu. Hosté jdou do těsného vedení.

14:14

14:14! Haník na síti zablokoval pokus soupeře.

13:14

Třetí set má ale parádní parametry a diváci se rozhodně nenudí. Hrazdíra snižuje.

12:14

Od třetího setu jsou hosté malinko lepší v koncovce, což teď dokázal smečující veterán Staněk.

12:13

Domácí získávají další bodík ihned po podání.

11:13

Oddechový čas pro domácího trenéra Marka.

11:13

Dukla jde znovu do většího vedení, Kriško je dnes na servisu výborný.

11:12

Výměna naprosto parádní, ve strhující atmosféře napálil Andrianov svou smeč těsně do zámezí.

11:11

Ruský borec však umí prakticky všechno, zvládá být v důležité okamžiky na správném místě. Jako teď u smeče.

10:11

Dlouho se Brno neradovalo, Patucha vyzrál na bránícím se Andrianovovi.

10:10

Brno je v kontaktu a v laufu. Dočkalo se zásluhou dobré práce na síti vyrovnání.

9:10

Andrianov se po delší době dostal do hry, získal bod a jde podávat.

8:10

Po Križkově ráně končí míč v autu, jenže po teči brněnských blokařů.

8:9

Zatím se to celkem daří, kouč Marek vyskočil z lavičky a raduje se z dalšího bodu.

7:9

V tomto setu ale domácí srdnatě bojují a snaží se výsledek zvrátit.

6:9

Tvrdá smeč libereckého Janoucha. Stále je na tom lépe Dukla.

6:8

Zkušeně si Hrazdíra došel pro míč a technickou střelou jej poslal těsně za síť.

5:8

Obrana nevyšla, Haník poslal míč pouze do zámezí. A je tu další technický oddechový čas.

5:7

Totéž se povedlo i Hrazdírovi, který teď nahrazuje Andrianova v počtu bodů.

4:7

Staněk na druhé straně smečoval mimo dosah brněnských hráčů.

4:6

Ten nyní zmírnil dobrou smečí výborně hrající Hrazdíra.

3:6

Kriško byl naopak na podání přesný a hosté si zase zadělali na slušný náskok.

3:5

Sukarev mířil pouze do sítě, takže chyba na servisu.

3:4

Perfektní smeč Michala Hrazdíry zapadla na lajnu, už je to jen o bod.

2:4

Důležitý míč pro Brno, které Zmrhalem procedilo kulatý nesmysl za síť.

1:4

Je zde reakce v podobě oddechového času kouče Marka.

1:4

Výborný servis Patuchy a Brno je stále v křeči. Od třetí setu není v pohodě, musí něco změnit.

1:3

Není to aut, Staněk poslal míč na čáru a hosté opět vedou.

1:2

Dobré bloky Staňka, který si počkal na síti.

1:1

Smečující Patucha zamířil přesně do růžku a je srovnáno.

1:0

Po krátké pauze se už zase hraje. Andrianov získává první bod pro domácí.

0:0

Začal čtvrtý set.

0:0

Třetí set se domácímu celku vůbec nevydařil, Brňané ho prohráli propasným rozdílem jedenácti bodů a oproti včerejšímu zápasu se bude pokračovat čtvrtým setem.

14:25

Třetí set skončil.

14:25

Klapalova smeč se nevešla na polovinu soupeře a Liberec slaví vítězství ve třetím setu!

14:24

Důrazná smeč Zajíčka a Liberec má setbol!

14:23

Bod pro domácí mančaft.

13:23

Bod pro Liberec, míč se po brněnském odehrání dotkl konstrukce stropu brněnské DRFG Areny.

13:22

Brňané ještě neskládají zbraně, Hrazdíra byl se svou smečí na síti úspěšný.

12:22

Ale Liberci se teď servis vyvedl nejlépe, jak jen mohl. Janouch registruje eso!

12:21

Servis není zrovna silným článkem obou týmů ve třetím servisu. Teď chybovali i domácí.

12:20

Špatné podání hostujícího týmu a další bodík pro domácí mančaft.

11:20

Nepřesně umístěná smeč domácího borce a Liberečtí mají dvacátý bod v tomto setu.

11:19

Nevynucená chyba domácího Klapala a další bod pro Liberec.

11:18

Správka nedokázal přepinknout síť, bod mají domácí.

10:18

Desátý bod pro Brno v tomto setu. Servis se tentokrát nepovedl Kriškovi.

9:18

Eso Liberce z podání, raduje se hostující Staněk.

9:17

Hrazdíra sice míč zablokoval, ale ten končí jen v autu. Bod pro Liberec.

9:16

Bod pro Liberec, Správka servíroval jen do sítě.

8:16

Sukarev nedokázal správně procedit míč nad síti, bod mají Liberečtí.

8:15

Smeč Správky a další bod pro Liberec.

8:14

Znovu Andrianov, ale tentokrát je z toho bod pro Liberec. Podání ruského univerzála končí jen v síti.

8:13

Andrianov tentokrát ale vybojoval bod pro Brno, jeho smeč srazil soupeř jen do autu.

7:13

Andrianova smeč se nevešla na polovinu soupeře, Liberečtí navyšují svůj náskok.

7:12

Bod tentokrát pro Liberec, Zmrhal smečoval míč jen do sítě.

7:11

Aut Správky ze servisu.

6:11

Bod tentokrát pro Liberec. Zajíček procpal míč středem sítě na brněnskou polovinu.

6:10

Brňané se však drží v těsném závěsu. Hrazdíra se prezentoval důraznou smečí na síti.

5:10

Další liberecký bod přímo z podání, Brňanům se tento set vůbec nedaří.

5:9

Správka se dostal k volnému míči na síti a po rychlé smeči navyšuje vedení hostujícího týmu.

5:8

Smeč domácího Castella a Brňané mají pátý bod ve třetím setu.

4:8

Brnu se po několikáté v dnešním zápase nepodařilo podání, po rozehrávce od Smrčiny končí míč v autu. Následuje technický oddechový čas.

4:7

Pražákův blok na síti a další bod pro domácí mančaft.

3:7

Brňané ale nic nevzdávají a snižují.

2:7

Eso Liberce přímo z podání, Liberečtí přidávají další bodík.

2:6

Bod pro Liberec. Smrčina servíroval jen do autu.

2:5

A druhý bod pro Brno. Dobrý blok Hrazdíry a namačkaná DRFG Arena se znovu raduje.

1:5

Dlouhá výměna a první bod pro domácí tým ve třetím setu. Brněnskou smeč dokázali Liberečtí vybrat jen do autu.

0:5

A další bod pro Liberec. Blok Staňka poslal míč opět na brněnskou polovinu, kde s ním domácí nedokázali už nic udělat.

0:4

Oddechový čas pro domácího trenéra.

0:4

Liberec začal třetí set parádně. Kriško smečoval perfektně do volné části brněnské poloviny.

0:3

Třetí bod pro Liberec. Hostující smeč končí po brněnské teči v autu.

0:2

Druhý bod pro Liberec. Brněnský blok nasměroval míč jen do autu.

0:1

A domácí nezačali lépe, Andrianov poslal míč ze servisu do sítě.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Třetí set začnou servisem domácí, podávat bude Andrianov.

0:0

Ve druhém setu se hosté zlepšili, přesto museli opět dohánět bodové manko. Volejbalistům Brna se v Rondu daří, k tomu všemu je žene odhadem 3500 diváků, uvidíme, co přinese další set. Každopádně Liberec za dva dny ve zdejším prostředí neuhrál ani set.

25:22

Druhý set skončil.

25:22

Symbolicky ukončuje druhý set domácí bombarďák Andrianov, který smečoval přes obránce a získává pro svůj celek druhý důležitý set.

24:22

Ještě ne, Správka prostřelil domácí dvojici na síti.

24:21

Ovšem setbol číslo dvě! Brno vybojovalo míč na síti a hala opět bouří. Domácí jsou blízko zisku druhého setu!

23:21

...a poté vytlučenými bloky.

23:20

Soupeř však reaguje smečí...

23:19

Jenže Brňané míří k zisku druhého setu, už jim chybí pouze dva body. Dobrá smeč Hrazdíry a 23:19.

22:19

Prudká rána Staňka a Liberec má stále jakous takous šanci něco v tomto setu ještě udělat.

22:18

Dukla byla nyní aktivnější, ale Moravané bojují a Hrazdíra zapracoval na síti.

21:18

Domácí borci vybírali míč snad i za svou střídačkou, ale nakonec se ubránit nedokázali.

21:17

Kriškova rána měla parametry 105 km/hod, následně však Andrianov konečně připisuje Brnu bod.

20:17

Kriškova dělovka nedala šanci domácím hráčům.

20:16

Liberec začal postupně snižovat, nyní si připsal dva body v řadě. Hosté předvedli skvělý servis.

20:14

Muž několika tváří a vlastně hráč, který je dnes u všeho. Ruský borec tentokrát mířil vedle.

20:13

Andrianov dostal míč na zlatém podnose a s tím se muselo naložit...přesná trefa!

19:13

Vencovský zkusil vypálit do levého rohu, ale minul těsně cíl.

18:13

Další pokus libereckého Janoucha končí v zámezí.

17:13

Janouchova dělovka prošla před Andrianova, který míč nedokázal v tísni zachytit.

17:12

Pražák a Andrianov výborně na síti, další skvělé bloky a Brno i ve druhém setu přehrává soupeře.

16:12

Oddechový čas pro hosty.

16:12

Hádejte kdo? Andrianov poslal míč prudkou smečí do pravého růžku hřiště.

15:12

Hrazdíra poslal míč pouze do sítě. Další bod pro Liberec.

15:11

Na druhé straně Zmrhalova smeč byla přesná.

14:11

Liberec úspěšný na síti. Smeč Kriška byla přesná.

14:10

A zase hráč s číslem "15". Ruský chasník Andrianov možná vyslyšel má slova o tom, že mu to dnes až tak nejde a začal sázet jeden bod za druhým.

13:10

Citovka od Andrianova, který lehce dloubl do míče a ten zapadl krásně za síť.

12:10

Nesmí však dělat zbytečné chyby především na servisu, další byl pokažený.

12:9

Výtečné bloky brněnské dvojice na síti. Brno si stále drží vcelku slibný náskok.

11:9

Po servisu dlouhý míč i na druhé straně.

11:8

Kriško špatně na servisu, další bod pro domácí mužstvo.

10:8

Opět drobná chyba, Andrianov zatím nehraje v takové pohodě, jako včera. I když pár bodů už dnes získal.

10:7

Tvrdá rána Zmrhala, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

9:7

Míč letěl za koncovou čáru, opět u toho byl Pražák, ale bod má Dukla.

9:6

Na středu sítě smečoval Pražák, trefil to naprosto přesně.

8:6

Hrazdíra na servisu chyboval, poslal míč pouze do sítě.

8:5

Technický time-out pro tým Dukla Liberec.

8:5

Jenže Smrčina pohlídal prostor u sítě a získává další bod po šikovné technické střele.

7:5

Andrianov sice zablokoval soupeře, ale míč šel pak do autu.

7:4

Haník skvěle na síti, prokázal šikovnost na síti a zablokoval útok Dukly Liberec.

6:4

Brňané tak trochu čekali, jak celá situace dopadne, míč se nakonec odrazil od libereckého hráče do autu.

5:4

Janouchova dělovka zamířila mimo prostor a domácí opět vedou.

4:4

Bod pro Liberec, Kriško zasmečoval přesně do rohu hřiště.

4:3

Hrazdíra fantasticky přečetl hru, viděl, že je kolem něj hodně místa poslal míč těsně za síť.

3:3

A následně Zmrhal chybuje na servisu, míč poslal jen do autu.

3:2

Andrianov procpal míč přes síť.

2:2

Smeč do sítě od Kriška a znamená to bod pro domácí.

1:2

Liberci se povedlo získat druhý bod, opět to byl Patucha, který smečoval přesně. Brno sice kladno odpor, ale míč zpět nevrátilo.

1:1

Liberec srovnává, přesnou smečí na střed hřiště se prezentoval Patucha.

1:0

Hosté hned při prvním servisu chybují, Leikep poslal míč za.

0:0

Druhý set začínají podáním hosté.

0:0

Začal druhý set.

0:0

Domácí Brno pokračuje ve své krasojízdě i v dnešním zápase. Znovu zvládlo první set skvěle, samozřejmě ještě nic není hotové, ale znovu se ukazuje výhoda toho netradičního prostředí pro volejbal.

25:16

První set skončil.

25:16

Je to tady. Muroň poslal míč doprostřed hřiště a hosté nezvládli příjem. Brno získává první set vcelku hladce.

24:16

Brno dál v domácí hale Komety válí. Nyní má po smeči Andrianova setbol!

23:16

Parádní bloky brněnského výběru, byl to tuším Klapal, který nepustil míč na svou polovinu.

22:16

Vše je napraveno, i hosté chybují na svém servisu. Tři body k zisku prvního setu.

21:16

Andrianov chybuje na podání, míč poslal pouze do sítě.

21:15

Správkova bomba byla sice velmi prudká, ale míč šel těsně za lajnu. Je to o šest bodů.

20:15

Dvacátý bod pro Brno, i když byly vytlouknuté bloky, míč šel znovu mimo hrací plochu.

19:15

Dlouho se hrálo, dlouho se bojovalo, nakonec si vzal míč Kriško a zatloukl hřebík do brněnského prostoru.

19:14

Severočeši sice zablokovali útok domácího výběru, jenže míč šel těsně do autu.

18:14

Diváci sledovali útok Kriška a obranu Hrazdíry, který bohužel pro Brno nedokázal reagovat.

18:13

Zdá se, že dnes je zde o něco málo menší návštěva, ale diváci stále chodí do DRFG Areny, zatím odhaduji přes 3000 fanoušků.

18:13

18:13

Krásná smeč v podání Marka Zmrhala, liberecká obrana opět nedokázala soupeře pohlídat a domácí vedou již o pět bodů.

17:13

Smečující Andrianov a bouřlivá reakce brněnského publika.

16:13

Brňané se sice snažili zablokovat soupeře na síti, ten nakonec Správkou poslal míč přesně.

16:12

Nejprve skvělá brněnská obrana a posléze přišla smeč Hrazdíry přesně do pravého koutu brněnského hřiště. Krásně umístěná pumelice.

15:12

Rázem je to o tři body, myslím, že vůbec poprvé v tomto mači. Smeč Hrazdíry končí na správném místě a kouč Liberce reaguje oddechovým časem.

14:12

Nehrají se nějak zvlášť dlouhé výměny, možná teď jedna přišla. Bod získávají domácí po obranném bloku.

13:12

Totéž ale platí i pro Andrianova, který se znovu dostává do herní pohody..

12:12

První set zatím nabízí vyrovnanou bitvu, Aleš Správka si šel do výskoku a trefil se parádně.

12:11

Blok libereckých hráčů zapadl tentokrát mimo hrací prostor.

11:11

Tak teď Vencovský napodobil Staňka a opět trefil míč do růžku. Přesný míč.

11:10

Staněk viděl volný prostor uprostřed hřiště a trefil se přesně.

11:9

Výborné bloky Michala Hrazdíry, který skvěle zapracoval na síti.

10:9

Opět jdou domácí do vedení, smeč libereckého volejbalisty šla těsně do autu.

9:9

Kriško si připsal bod přímo z podání, jeho rána měla skvělé parametry.

9:8

Vzápětí si připisují bod hosté a jdou na podání.

9:7

Konečně se dostal ruský univerzál Andrianov do hry, nyní byl perfektní na smeči.

8:7

Na servisu byl Staněk a následně Graboský přesný na síti.

8:6

Další úspěšný bod pro Brno a je tu první technický oddechový čas.

7:6

Patucha šel do výskoku a trefil pravý růžek brněnského hřiště. Brno byl bez šance na reakci.

7:5

Znovu to byl Hrazdíra, který napřáhl z výskoku a trefuje přesně zadní lajnu.

6:5

Domácí jdou do vedení, Hrazdíra otáčí skóre díky dobré práci na síti.

5:5

Je to 5:5. Nejprve dobře smečoval Kriško a následně šel míč do autu po ráně Vencovského.

4:4

Moravané srovnávají skóre, Liberci se nepodařilo zasmečovat přesně.

3:4

Výborně podání domácích, Haník tentokrát trefil míč přesně.

2:4

Dobrá smeč Leikepa a dnes Liberec začíná o něco lépe, včera to přeci jen nebylo ono.

2:3

Druhé podání Brna a po ráně Klapala šel míč do autu.

2:2

Podle všeho je to 2:2, i když rozhodčí s libereckou střídačkou dlouho diskutovali. Možná nějaká technická chyba.

1:2

A bohužel pro Brno chyba na podání, Zmrhal poslal míč do autu.

1:1

Teď už se to povedlo, od brněnských hráčů šel míč do autu.

1:0

První bod pro domácí tým. Nejlepší hráč včerejšího zápasu servíroval přesně, hosté nedokázali následně vytlouct bloky.

0:0

Duel začal, na podání jdou domácí volejbalisté. Andrianov jde na servis.

0:0

0:0

Odezněla státní hymna České republiky, pozvolna může zápas začít.

0:0

Blíží se začátek zápasu, oba týmy nastupují na hrací plochu a probíhá představování všech aktérů.

0:0

DRFG Arena se opět solidně zaplňuje, organizátoři slibují ještě vyšší návštěvu, než ve čtvrtečním mači. Na pokladně zbývalo před zápasem jen několik desítek vstupenek. Tak uvidíme, zda překonáme třeba magickou hranici 5000 diváků. Taková je odhadem snížená kapacita Ronda právě na volejbal.

0:0

Volejbal Brno: Hrazdíra, Muroň, Castello, Smrčina, Haník, Licek, Sukarev, Zmrhal, Plešingr, Pražák, Neubauer, Klapal, Andrianov, Goodell, Handlíř. Trenér: Ondřej Marek.

VK Dukla Liberec: Fučík, Kriško, Galabov, Kunc, Zajíček, Pospíchal, Staněk, Janouch, Vencovský, Kopáček, Ducháč, Patucha, Leikep, Správka. Trenér: Michal Nekola.

Rozhodčí: Luboš Pecháček, Zdeněk Grabovský.

0:0

Nejlepším hráčem čtvrtečního utkání se stal ruský volejbalista Andrianov, jenž v zápase zaznamenal 22 bodů a stal se suverénně nejproduktivnějším hráčem a po utkání prohlásil. „Dobré podání je vždycky cesta k vítězství. Navíc taková kulisa je pohádka. Věděli jsme, že to bude těžký soupeř, ale zvládli jsme to."

„Doufám, že naše vítězství je nejlepší pozvánka na další zápas, třeba se nám divácký rekord podaří zase posunout někam dál," prohlásil kouč Marek.

0:0

4013 výtečných diváků sledovalo v DRFG Areně pohlednou bitvu, ve které dominovali především domácí volejbalisté. Vše sledovali i hokejisté brněnské Komety a fotbalové Zbrojovky, kteří se vydali podpořit své sportovní kolegy. Podpora pomohla, volejbalisté Brna vyhráli 3:0 na sety a v pátek mohou celou sérii srovnat. Dočkáme se dalšího překonání diváckého rekordu?

0:0

Volejbalisté Brna se ve čtvrtek dočkali snížení ve finálové sérii. V Liberci sice Moravané dvakrát neuspěli, ale před bouřlivým brněnským publikem se dočkali zasloužené výhry. A jsou tak stále ve hře. Dnes pokračuje sérii čtvrtým duelem, který startuje v 17:00.