1:2

konec (1:1)

23.04.2016, 17:00 • 26. kolo • Jaroslav Wollmann

Tipsport: 2.5 3.3 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nepříliš záživnou pasáž nabídlo necelých čtyřicet minut prvního poločasu, až pak otevřel skóre povedenou ranou Hronek. Domácí však vedení do konce poločas neudrželi, hlavou srovnal stav Šmíd. Ve druhém poločase otočil vývoj duelu Hubínek a hosté si již vedení do konce zápasu pohlídali. (18:55:36)
Hosté si z Jihlavy odvážejí tři důležité body a mají už blízko k záchraně. Domácí si vytouženou záchranu porážkou situaci spíše zkomplikovali.

90+3

90+3

Ten už hosté zkušeně rozehráli a domácím tak nedali žádnou možnost jej v nastaveném čase ohrozit.

90+2

Mosquera u rohového praporku na levé straně vybojoval rohový kop.

90+1

Hosté zkušeně hrají u rohového praporku a Vysočina tak ani nemá možnost ohrozit Zlámala.

90

Druhý poločas bude o tři minuty delší.

89

Nový muž na hřišti Marek Jungr vidí žlutou kartu.

89

Rohový kop zahrávali hosté z pravé strany, ale k ohrožení branky Hanuše to nevedlo.

88

Zvýšit vedení hostí mohl Rafael Acosta, ale Hanuš jej u své levé tyčky vychytal.

87

Vysočina naposledy střídá, Pavla Dvořáka nahrazuje Marek Jungr.

87

Domácí obléhali obranu Bohemians, ale nenalezli žádnou skulinku, tak se hosté bez problémů ubránili.

85

Bartek z pravé strany rozehrál rohový kop, ale Vysočina se bez problémů ubránila.

84

Bohemians naposledy střídají. Střelec druhé branky Michal Hubínek přespusitl své místo Zoranu Gajičovi.

83

Z pravé strany rozehrál rohový kop Bartek, po sérii hlaviček si hosté vybojovali daší roh.

82

Petr Hronek vidí žlutou kartu.

81

Násedný rohový kop z levé strany se domácím tolik nepovedl a hosté se bez problémů ubránili.

81

Rohový kop rozehrál z levé strany Nerad, ve vápně se k hlavičce dostal Krejčí a Zlámal se musel pověsit do vzduchu, aby jeho pokus vyrazil na roh.

80

Radek Voltr pronikl do pokutového území a vybojoval rohový kop.

78

Vladimír Kukoľ vidí žlutou kartu.

77

Dnešní utkání sleduje 3048 diváků.

76

Domácí se snaží centrovat na Pavla Dvořáka, od kterého se ale míče spíše odrážejí než aby je podržel.

74

Standardní situaci rozehrál Michal Šmíd přímo na bránu, ale Hanuš byl pozorný a připravený.

74

Domácí se na vlatní polovině provinili dalším faulem, i když Šulek Mosquera hodně vyčinil.

72

Nerad na polovině hřiště fauloval Švece, hosté tak budou rozehrávat.

71

Vysočina podruhé střídá, Jozefa Bazala nahrazuje Radek Voltr.

70

Domácí z levé strany rozehráli rohový kop, ale nakonec se hráči Vysočiny sami vystavili do ofsajdu.

68

Kukoľ daroval hostím rohový kop, ale ty s ním naložili opravdu mizerně.

66

Akulinin se ocitl na zemi v nefotbalové pozici, a tak Nerad zahrál do autu. Mosquera poté míč sportovně vrátil na stranu Vysočiny.

64

Vysočina poprvé střídá, Lukáše Vaculíka nahrazuje Petr Nerad.

64

Šulek zpoza velkého vápna chtěl otestovat pozornost Zlámala, ale jeho pokus šel nad bránu.

63

Bartek zahrával rohový kop z pravé strany, ale ve vzduchu neměl Hanuš problém a míč si sebral.

62

Bohemians podruhé střídají, Tomáše Čížka nahrazuje Leonid Akulinin.

61

Bartek z levé strany zahrával rohový kop, střela Daniela Krcha mezi tři tyče nemířila.

59

Hosté jsou nadále aktivnější a mají snahu pojistit své vedení, domácí hráči jsou hodně opařeni.

57

Čížek rozehrál rohový kop z levé strany, ze vzduchu si jej sebral Hanuš.

54

Hřiště opustil Karlo Lulič, místo něj si zahraje David Bartek.

54

54. Michal HUBÍNEK - 1:2

54

Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté otáčí vývoj duelu, Čížek se štěstím přešel postupně přes čtyři bránící hráče Vysočiny, před velkým vápnem jej přihrál doprava na MICHALA HUBÍNKA a ten nedal střelou k tyči Hanušovi žádnou šanci.

53

Do akce se dral Hronek, ale míč dostal moc do strany a do zakončení se tak už nedostal.

52

Vaculík rozehrál nakrátko rohový kop se Šulkem, centr prvně jmenováného si Zlámal v klidu stahuje ze vzduchu.

51

Z levé strany ohrozil brankáře Zlámala Bazal, ale na brankáře hostí si nepřišel.

49

Uvidíme, zda druhý poločas naváže na konec první půle, kdy byly k vidění zajímavé momenty.

47

A v té samé minutě tu je žlutá karta na durhé straně, vidí jí Peter Šulek.

47

Druhý poločas se nám rozběhl a hnedle tu máme žlutou kartu, tu za faul na polovině hřiště vidí Michal Hubínek.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Skoro celý první poločas sme sledovali spíše boj než pohledné utkání až s koncem poločasu přišly branky. Do vedení poslal Vysočinu Petr Hronek, o tři minuty na to překonal Hanuše hlavou Michal Šmíd.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

Hosté rozehrávali roh z pravé strany, spolupráce Čížka s Luličem vedla k centru do vápna, kde byl ale připravený Vauculík a posílá míč do bezpečí.

43

Kučerovu střelu po zemi k tyči Zlámal bez problémů chytá.

42

42. Michal ŠMÍD - 1:1

42

Čížek rozehrál rohový kop, následný centr Švece do vápna si našel MICHALA ŠMÍDA, který hlavou srovnává stav.

41

Jhon Mosquera se pokusil vyrovnat, jeho střelu ale Hanuš ještě dokázal vyrazit na rohový kop.

39

39. Petr HRONEK - 1:0

39

Jihlava právě vstřelila branku!
Josef Bazal poslal po přihrávce Urdinova z levé strany míč zpět před velké vápno na PETRA HRONKA, který vyslal technickou střelu, která doplachtila za záda Zlámala..

37

O pozornost Zlámala v brance hostí se přihlásil Kučera, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

35

Spousta nepřesností na obou stranách, kdy oba celky nejsou schopné dát si dvě či tři přihrávk zasebou.

33

Šulek při zpracování míče zahrál rukou, rozehrávat tak budou hosté z Prahy.

32

Tomáš Kučera fauloval Hubínka kousek za polovinou hřiště a vidí také žlutou kartu.

31

Jhon Mosquera vidí žlutou kartu za faul na Kukoľa na polovině hřiště. Domácí ale z následné rozehrávky nic nevymysleli.

28

Hosté zahrávali rohový kop z levé strany, Lulič své spoluhráče ve vápně nenašel, naopak hráči Vysočiny založili ŕychlý brejk na jehož konci byl ofsajd Hronka.

26

Hráči Vysočiny obléhali pokutové území Bohemians, celou akci zakončil sovu střelou mimo tři tyče Urdinov.

25

Domácí zahrávali rohový kop z levé strany, ale k ohrožení branky po centru Vaculíka nedošlo.

22

Je to prozatím spíše boj a velké nasazení než nějaká kvalitní podívaná.

20

Čížek si ve vápně na Bazala nepřišel a rohový kop ani centr pro svůj tým nevybojoval.

19

Za faul na Kučeru uprostřed hřiště vidí Michal Švec žlutou kartu.

18

Hosté vhazovali na levé straně poblíž rohového praporku, ale následná rozehrávka se jim příliš nepovedla.

16

Hráči Bohemians se v pokutovém území provinili faulem, Hanuš tak bude rozehrávat od své branky.

14

Hosté rozehrávali rohový kop z pravé strany, ale centr Luliče našel ve vápně jen Kukoľa, který poslal míč do bezpečí.

13

Bazal následně fauloval na polovině hřiště, takže hosté i nadále zůstanou u míče.

12

Akce Vysočiny končí ofsajdem, ve kterém se ocitl Jozef Bazal.

10

Vápnem chtěl proskotačit Kučera, ale přes dva hráče neměl šanci se protlačit.

9

Hosté zahrávali rohový kop z levé strany, ale centr Čížka byl pro spoluhráče příliš dlouhý.

8

Ve vápně se dral do zakončení Hronek, ale nedokázal s e smíčem tak otočit, aby mohl ohrozit Zlámala.

7

Jihlavští dobrým napadáním překazili hostím rozehrávku, ale do žádné další akce se nedostali.

5

Mosquera chtěl otestovat pozornost Hanuše, ale jihlavský brankář se za míčem jen podíval neb střela hostujícího záložníka šla mimo tři tyče.

3

Hráči Jihlavy se podívali na útočnou polovinu, ale před velkým vápnem si špatně zpracoval míč Dvořák a u míče jsou tak Pražané.

3

Brankár Hanuš musel zasahovat po nepříliš tvrdé střele doprostřed hřiště.

2

U míče jsou prozatím fotbalisté Bohemians, ale k nějaké akci směrem k jihlavské brance se neměli.

1

Domácí nastupují v modré kombinaci, hosté pak v zelenobílé.
Obě základní jedenáctky jsou již na hrací ploše, utkání tak za pár chvilek může začít.
Do začátku duelu chybí již jen deset minut a oba celky jsou v kabinách, aby si hráči poslechli poslední pokyny od trenérů.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dvacet pět minut do začátku duelu se oba celky poctivě rozcvičují. Oba týmy si uvědomují důležitost dnešního duelu.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Krejčí, Šourek (C), Urdinov – Kučera, Šulek – Bazal, Hronek, Vaculík – Dvořák.
Náhradníci: Rakovan – Jungr, Kryštůfek, Fulnek, Mišůn, Voltr, Nerad.

Bohemians Praha 1905: Zlámal – Čögley, Šmíd, Krch (C), Havel – Acosta, Hubínek, Švec, Lulič, Mosquera – Čížek.
Náhradníci: Fryšták – Bartek, Akulinin, Prošek, Gajič, Hašek, Škerle.

Rozhodčí: Hrubeš – Pelikán, Kubr.

„Tenhle zápas o udržení se v lize nebude, sice výhra bude znamenat na 90% jistotu setrvání v lize, zásadnější ale bude sledovat utkání Sigmy Olomouc v pátek v Mladé Boleslavi. Pokud Sigma toto klání nezvládne, tak potom i náš zápas bude úplně o něčem jiném," uvedl na webu bohemians.cz trenér Roman Pivarník.
„Předně musím říci, že si uvědomujeme mimořádný význam sobotního duelu. A to jak z pohledu umístění obou celků v tabulce, jejich současného bodového zisku, vývoje soutěže a faktu, že do konce ročníku už mnoho utkání nezbývá. K jarním výkonům Bohemians máme plný respekt. Předvádí velmi dobrou hru, která zatím není adekvátně bodově ohodnocena. Opírá se o precizní organizaci hry a velký pozor si musíme dát na rychlý přechod klokanů do útoku. Výborní jsou v tomto směru Schick, Čížek a oba Jihoameričané – Acosta a Mosquera. Těšíme se vypjatý zápas ve výborné atmosféře. Věřím, že fanoušci FC Vysočina budou opět dvanáctým hráčem svého týmu," řekl na webu fcvysocina.cz trenér Michal Hipp.
Na podzim se z výhry 2:1 radovala domácí Bohemka. Vysočina nezačala duel vůbec špatně a po poločase vedla 1:0. Domácí vyrovnali z penalty, poté dostal červenou kartu Jánoš a Pražané šli do vedení. Krátce na to dostal další červenou kartu Vaculík a hosté dohrávali duel v devití hráčích. Jihlavané tak svému soupeři co vracet.
A jak si oba celky vedly v minulém kole? Bohemians doma hostili Spartu, dvakrát v duelu vedli, přesto za remízu 2:2 získali pouze bod. Vysočina cestovala do Liberce, kde na těžkém terénu nepředvedla oslnivý výkon a po zásluze prohrála 0:2.
V rámci 26. kola přivítá třináctá Vysočina jedenácté Bohemians. Oba celky mají shodně dvacet šest bodů. Hosté mají však výrazně lepší skóre. Ve vzájemném duelu tak půjde o hodně. Vítězi zápasu se před závěrečnými koly bude o něco lépe dýchat. Remíza by příliš nepomohla ani jednomu týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.