10.02.2016, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 50. kolo • Kateřina Glogarová

Tipsport: 2.52 4.2 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Patrik Bartošák
LHK Jestřábi Prostějov – Luboš Horčička (20:26:07)
Ve třetí třetině dokázal každý tým vstřelit po jednom gólu a tak se dostal zápas až do prodloužení, kde vítěznou branku dokázal vstřelit Jakub Šlahař.

61:15

61:15 Jakub ŠLAHAŘ - 1:2

61:15

Jestřábi právě vstřelili branku!
Střelu Jakuba Illéše vyrazil Bartošák před sebe kde byl nikým nehlídaný JAKUB ŠLAHAŘ,který bez problémů dorazil puk do odkryté domácí klece. Asistence: Jakub Illéš.

60:51

Illéš pálil do Bartošákových betonů.

60:28

Fořt s Milfaitem v šanci dva na jednoho. Prvně jmenovaný chtěl puk z otočky poslal právě na Milfaita, bohužel pro Šumperk nepřesně.

60:01

60:00

59:49

Gewiese vyslal nepřesnou rozehrávku, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

59:10

Miškovský při pokusu o kličku podklouzl, puku se tak ujímají hosté.

58:53

Moskal těsně minul domácí svatyni.

58:16

58:16 Tomáš SEDLÁK - 1:1

58:16

Draci právě vstřelili branku!
Gól je uznán. V hloučku těl se nejlépe zorientoval TOMÁŠ SEDLÁK, který dokázal puk usměrnit k pravé tyči Horčičkovy brány. Bez asistence.

58:16

Domácí hráči se radují, puk zapadl do sítě hostů. Jenže rozhodčí branku nejspíše neviděl a tak si na pomoc volá ještě brankového rozhodčího. Uvidíme zda ten gól potvrdí.

57:42

Bartošák zůstává na střídačce Šumperk to zkouší v šesti.

57:42

Oddechový čas pro domácí.

57:42

Zakázané uvolnění hostů.

57:26

Moskal dostal dlouhou přihrávku, následně se napřáhl ke střele, která skončila na betonech domácího strážce svatyně.

56:55

Hostující brankář má puk ve své lapačce po střele Zdráhala.

56:45

Cetkovský vyslal dělovku na bránu domácích. Bartošák zasahuje levým betonem.

56:30

Hosté posílají kotouč do středního pásma a odjíždí střídat.

55:30

Prostějov v šanci dva na jednoho. Novák poslal puk na hůl Čuříka, toho skvěle vychytal Bartošák.

55:10

Tomáš Fořt se ve vlastním pásmu zmocnil puku, s ním dokázal projet celé kluziště a nakonec se dostal i do zakončení, Horčička je ale stále bezchybný.

55:01

Zakázané uvolnění Šumperka.

54:51

Holík dokázal obrat hostujícího hráče o puk, který následně poslal na hůl Jana Káni, ten se poté snažil objet bránu a zakončit.

53:05

Zdráhal poslal kotouč na Haase, ten si s ním najel až na útočnou modrou čáru, odkud také vyslal svou střelu do betonů Luboše Horčičky.

52:40

Novák si s pukem vybruslil mezi kruhy, následnou střelu vyslal přímo do lapačky domácího brankáře.

52:17

Čuřík pálil vysoko nad bránu Bartošáka.

51:59

Holík přenechal puk Káňovi, ten následnou střelou orazítkoval betony Luboše Horčičky.

50:37

50:37 LUKÁŠ KREJČÍK - 0:1

50:37

Hosté otevírají skóre zápasu. V přesilové hře se dokázal prosadit LUKÁŠ KREJČÍK, který dokázal puk umístit přesně k pravé tyči Bartošákovy brány. Asistence: Pavel Mojžíš, Jakub Šlahař.

50:10

Bail vyhazuje kotouč až za bránu Luboše Horčičky.

49:51

Domácí brána posunuta, rozhodčí přerušuje hru.

49:40

Cetkovského střela končí na hrudi domácího strážce svatyně.

49:27

Aleš Holík (SUM) si jede odsedět dvě minuty za držení protihráče.

49:26

Čuříkovu střelu lapil Bartošák do své lapačky.

48:22

Krejčík si dokázal vybruslit s pukem až před Bartošáka, ten ho ale skvělým zákrokem dokázal zastavit. Následně musel ale ještě čelit dorážce z hole Illéše, lapačka domácího brankáře byla ovšem včas na svém místě.

47:55

Nejdříve pálil Gewiese, jeho střelu vyrazil Horčička před sebe, kde stál na dorážku připravený Káňa, ale i s touto střelou si hostující brankář poradil.

47:06

Moskal se hnal do dobré šance, nejprve si před něj lehl Tomáš Prokop a tak hostujícímu hráči nezbylo nic jiného než vyslat střelu do horní části brány. Tam už byl ale připraven Bartošák se svou lapačkou.

46:41

Zdráhal si s pukem vybruslil do střelecké pozice, jeho následný pokus skončil na betonech Horčičky.

46:06

Staňkova střela se zastavila o tyč hostující brány.

45:23

45:15

Drtina poslal puk na Cetkovského ten před odkrytou bránou promáchl.

44:51

Luňák nabil puk na modrou Drtinovi, jeho pokus lapil Bartošák do své lapačky.

44:39

Z modré pálil Kaluža, Patrik Bartošák má puk ve své výstroji.

44:01

Staněk vyváží puk daleko od šumperské brány.

43:30

Šumperk se rychle osvobozuje.

43:23

Marek Haas (SUM) potrestán dvěma minutami za sekání.

42:57

Odpískán ofsajd draků.

42:45

Moskal se snažil puk poslat před domácí bránu, v tom mu ale zamezil Aleš Holík, který do jeho přihrávky vložil hůl.

42:32

Moskal poslal puk zpoza branky před Bartošáka, ten kus černé gumy rychle lapil puk do své lapačky.

42:16

Střelu Dominika Rudla přizvedl Jan Zdráhal až nad ochrannou síť.

41:43

Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.

40:43

Fořtovu střelu z modré drží Horčička ve své náruči.

40:40

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.
Ani druhá třetina nám nenabídla žádnou branku. Nejblíže k ní měl Šumperk, který měl ke konci druhé třetiny možnost hrát celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Luboš Horčička ovšem v bráně předváděl krásné zákroky a nedovolil tak domácím hráčům skórovat.

40:00

39:29

Krejčík zůstal po zásahu pukem ležet na zemi. Rozhodčí přerušil hru. Hostující hráč s bolestivou grimasou zamířil rovnou do kabin.

39:28

Káňa poslal puk na Sedláka, ten trefil betony Horčičky.

39:18

Hosté jsou již ve čtyřech.

39:00

Fořt poslal puk na Holíka, ten ale promáchnul.

38:30

Nabito dostal Holík, jeho střela končí vedle levé tyčky.

38:11

Šumperk kombinuje v obraném pásmu Prostějova ...

38:02

Káňa nabil puk Holíkovi, ten svou dělovkou minul levou tyčku hostující svatyně.

37:45

Sedlák pálil z modré, Horčičkovi vypadl puk z lapačky, ale toto zaváhání dokázal rychle napravit.

37:35

Holíkova střela minula levou tyč hostující brány.

37:31

Hosté chtěli za každou cenu vyhodit puk, jenže zapomněli na volného Fořta, který tak od svých spoluhráčů dostal puk. Ve velké šanci ovšem trefil pouze připraveného Horčičku.

37:18

Jakub Šlahař (PRO) si jede odpykat dvě minuty za krosček. Šumperk se naskytá dvouminutová přesilovka pět na tři.

36:55

Odpískaná přihrávka rukou, hra se stěhuje do středního pásma.

36:40

Jakub Čuřík (PRO) dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

36:40

Fořt dostal nabito, jeho pokus byl sražen až nad ochrannou síť.

36:10

Šimunovu střelu vychytal Horčička svým ramenem.

35:18

35:18

Tvrdá střela z hole Prokopa končí nad bránou Luboše Horčičky.

35:01

Hosté se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. Illéš posílal puk na Šlahaře, ten ale nedokázal trefit poloprázdnou bránu.

34:39

Sedlákova střela byla zblokovaná Novákem.

34:01

Holíkova střela z modré se k bráně nedostala, hosté vyhazují kotouč.

33:18

Dominik Rudl (PRO) si jede odsedět dvě minuty za držení protihráče.

33:02

Ostřanský dobře prostrčil puk na Staňka, ten těsně minul hostující svatyni.

32:41

Z modré pálil Drtina, domácí brankář má puk na své hrudi.

32:11

Haas si s pukem vybruslil před bránu, jeho následný pokus pouze projel brankovištěm.

31:33

Ofsajd Prostějova.

30:15

Sedlák posílal puk na Milfaita, který zrovna opouštěl trestnou lavici. Ve velké šanci však Jan Milfait nedokázal trefit ani prostor mezi třemi tyčemi.

30:06

30:00

V oslabení se ve velké šanci ocitl Gewiese, jeho pokus vyrazil Horčička před sebe a následně ještě musel čelit dorážce od Staňka. I s touto střelou si ale dokázal poradit.

28:55

Miškovský drží puk na své holi a šetří tak čas pro draky.

28:32

Luňák poslal puk na modrou na Drtinu, ten svou střelou vyprášil lapačku Patrika Bartošáka.

28:21

Holík vyhodil puk až za bránu Horčičky.

28:06

Jan Milfait (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za hákování.

27:45

Jakub Čuřík střílel ihned po buly, Bartošák drží puk ve své lapačce.

27:04

Zdráhal poslal puk přímo do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:00

26:50

O ostrého úhlu to zkusil Miškovský, Horčička byl ale pozorný a puk vyrazil.

26:10

Prostějov se dvakrát v krátké době dokázal osvobodit.

25:30

Fořtova střela sražena do ochranné sítě.

25:00

Velký tlak Šumperka řeší hosté nedovoleným zákrokem. Patrik Husák dostává dvě plus deset minut za vražení zezadu. Dvouminutový trest odpykává Augustin.

24:20

Haas poslal puk před bránu na Miškovského, tomu na poslední chvíli zablokoval hůl Mojžíš.

23:45

Střela Tomáše Fořta končí na vyrážečce Horčičky.

23:38

Sedlákovo nahození ze středního pásma si ponechal hostující brankář ve své lapačce.

23:25

Bail nepřesně přihrával to samé ale ihned zopakoval na druhé straně Moskal a tak i nadále Šumperk zůstává u puku.

22:25

Sedlák se vracel z trestné lavice a hned se vydal podpořit útok. Jeho střela končí na vyrážečce Luboše Horčičky.

22:16

21:10

Šumperk dokázal dvakrát po sobě vyhodit, Prostějov se nedokáže udržet v útočném pásmu.

20:20

Dominik Volek jel sám na Bartošáka, jeho bekhendový blafák mu ale nevyšel.

20:16

Tomáš Sedlák (SUM) dvě minuty za podražení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.
Je za námi první třetina dnešního utkání. Branku jsme zatím neviděli ani na jedné straně. Více práce měl v první třetině Luboš Horčička, ten si ale se všemi pokusy šumperských hráčů dokázal poradit.

20:00

19:10

Tvrdá střela v podání Jakuba Čuříka končí vedle levé tyčky domácí svatyně.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:52

Puk v ochranné síti, vhazuje se před Bartošákem.

18:41

Ostřanský nabil puk Prokopovi na modrou, po jeho dělovce se chvíli nevědělo kde se puk nachází, nakonec ale vypadl z výstroje jednoho z hostujících hráčů.

18:06

Šimunovi nevyšla stahovačka, k puku se dostávají hosté.

17:43

17:10

Prostějov se nemůže dostat do útočného pásma, Šumperk teď třikrát v krátkém sledu dokázal kotouč vyhodit.

16:32

Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.

16:05

Dělovka vzešla z hole Luňáka, Bartošák byl připraven a puk vyrazil.

Šumperk zatím hraje s Jestřáby 0:0

15:50

Prostějov si zahraje první přesilovou hru, Josef Horyna (SUM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

15:10

Miškovský přenechal puk Haasovi, ten těsně minul levou tyčku Horčičkovy brány.

14:30

Puk znovu v lapačce Bartošáka, tentokrát po střele Husáka.

14:21

Z modré pálil Drtina, domácí brankář má puk ve své lapačce.

14:18

Moskal zpoza branky poslal puk na Nováka, ten bekhendem nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

14:10

Puk od Krejčíka dostal na modrou Illéš, jeho následný pokus skončil na hrudi Patrika Bartošáka.

13:33

Po střele Jana Káni drží puk ve své lapačce Luboš Horčička.

13:28

12:59

Miškovská měl dostatek času ke střele, nakonec ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

12:21

Prokopova střela z modré byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazuje se před Horčičkou.

12:01

Jenže nepřesná rozehrávka je vyhání až za vlastní bránu.

11:30

Draci kombinují v obraném pásmu Jestřábů...

11:28

Jakub Šlahař (PRO) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

11:03

Miškovský to zkusil z otočky, jeho pokus byl ale nepřesný.

10:22

Ofsajd Šumperka.

09:54

Horynova střela tahem z modré mířila vedle pravé tyče Luboše Horčičky.

08:55

Krejčíkova střela z mezikruží postrádala přesnost i razanci.

08:03

Sedlák viděl najíždějícího si Brunce, ten se ale na poslední chvíli vydal jiným směrem a domácí tak přišli o kotouč.

07:24

Tomáš Fořt se dostal do zakončení, hostující brankář proti jeho střele zasahoval betony.

07:10

Holík posílal puk před bránu, kde se nacházel Šimun, hostující obránce ale včas stihl zareagovat a dokázal puk odpálit do bezpečí.

06:18

Odpískán ofsajd Jestřábů.

06:10

Sedlák poslal krásnou přihrávku na Pláška, ten se mohl dostat do dobré šance, jenže nedokázal kotouč ideálně zpracovat.

05:31

Do dobré šance se mohl dostat Luňák, jenže rozhodčí ještě dříve odpískal ofsajd.

05:18

Miškovského pokus z prostoru mezi kruhy končí v lapačce Horčičky.

05:09

05:05

Milfait nepřesně přihrával, hosté vyhazují.

04:21

Ke střele se dostal Prokop, hostující brankář má puk ve své moci.

04:11

Káňa vjel s pukem do útočného pásma jako uragán, jeho následný bekhendový pokus byl ale nepřesný.

03:45

Prostějov vyhazuje puk do středního pásma a odjíždí střídat.

03:20

Sedlákova střela tahem z modré končí na betonech Horčičky.

03:09

Patrik Husák (PRO) dostává dvě minuty za sekání.

02:41

V dobré šanci Fořt, ten ale z těsné blízkosti trefuje pouze připraveného Horčičku.

02:10

Zdráhal nahodil puk za bránu hostů, tam ho ale domácí tým nedokázal vybojovat na své hole.

01:38

Drtina dostal nabito na modrou od Moskala, je tvrdý pokus vyrazil Patrik Bartošák betony.

01:01

Na druhé straně pálil Milfait, také nepřesně.

00:38

První střela prostějovských hráčů, Bartošák zasahovat nemusel.

00:30

Gewiese nepřesně přihrál, puku se tak ujímají hostující hráči.

00:01

Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Salith Šumperk: Bartošák (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl – Novák, Moskal, Čuřík – Luňák, Volek, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2015/2016:

7.10. 2015 Prostějov – Šumperk 3:4 pr.
18.11. 2015 Šumperk – Prostějov 6:2
4. 1. 2016 Prostějov – Šumperk 3:4 sn.
Salith Šumperk
Šumperští hokejisté se nachází na samém dně tabulky WSM ligy. Od předposledního Mostu je dělí pouze skóre. Draci v pondělním zápase dokázali přetrhnout šňůru čtyř proher v řadě a to když dokázali porazit Benátky na jejich ledě poměrem 0:3.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, který na své konto nastřádal již čtyřicet šest bodů za pětadvacet branek a jednadvacet asistencí. Mezi třemi tyčemi draků se již v sezóně prostřídalo šest brankářů. Nejvíce má odchytáno Daniel Zelenka a Miroslav Svoboda. Oba dva odchytali devatenáct zápasů s úspěšností zákroků přes devadesát procent.

Do konce základní části zbývá svěřenců Milana Mazance odehrát tři utkání včetně toho dnešního. Draci pak ještě budou zajíždět na led pražské Slávie a základní část pak ukončí na svém ledě proti celku z Kadaně.
LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi obklopují v tabulce sedmé místo a pouze skóre je dělí od přímého postupu do čtvrtfinále, to zatím drží AZ Havířov. Prostějovští hráči mají před koncem základní části dobrou formu. Z posledních pěti utkání dokázali čtyři vyhrát. Naposledy Prostějov udolal na svém ledě celek z Ústí nad Labem 5:4 v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je Matouš Venkrbec, ten na své konto nastřádal třicet tři bodů za šestnáct branek a sedmnáct asistencí.
Jedničkou mezi třemi tyčemi je Luboš Horčička. V sezóně odchytal již čtyřicet osm zápasů s úspěšností zákroků 92,13 %.

Do konce základní části zbývá svěřencům Kamila Přecechtěla odehrát čtyři utkání včetně toho dnešního. Prostějov ještě dále doma přivítá Přerov a Havířov. V posledním kole pak bude zajíždět na led Rytířů z Kladna.
Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu z 50. kola WSM ligy, ve kterém se střetnou týmy Salith Šumperk a LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

1:2

Branky a nahrávky: 59. Sedlák – 51. Krejčík (Mojžíš, Šlahař), 62. Šlahař (Illéš)

DRACI PARS ŠUMPERK: Bartošák (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír