Extraliga staršího dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HK Opava

5:1

konec (2:0, 2:1, 1:0)

06.02.2016, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • 12. kolo • Naďa Krásná (@NadiaKrasna)

To je ode mne pro dnešek vše, tak zas někdy napočtenou! (14:53:51)
Dnešní utkání zaslouženě vyhráli domácí, kteří ještě v poslední třetině přidali jednu branku. Sedm minut před koncem navýšil stav utkání na 5:1 Jan Bečka. Všechny tři body dnes tedy zůstávají na domácím ledě energetikům.

59:50

Horký si hezky najel před Fichnu, ale na poslední chvíli mu znemožnili hostující hráči střílet.

59:20

Proškova střela z pravého kruhu mířila těsně vedle.

58:58

Slabý s Hoťkem opět nebezpečně kroužili kolem Fichny, gólu jsme se nakonec ale nedočkali.

58:30

57:59

Slabý před Fichnou přihrával Hoťkovi, střela druhého jmenovaného mířila těsně vedle.

57:37

Langer se dostal do samostatného úniku. s jeho střelou si Špírek poradil a vyrazil ji daleko do ochranné sítě.

57:18

Hladoníkova střela skončila až v ochranné síti.

57:00

Domácím hosty nepouštějí do větších šancí.

56:30

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vápeník – 2 min., napadení).

55:40

Sudí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti a po vhazování se kotouče ujímají Opavští.

54:40

Šik dorážel na střelu jednoho z domácích hráčů, ale Fichna za sebe kotouč nepustil.

53:52

Energetici napadají Opavu ze všech stran.

52:42

Vyloučení v týmu HC Slezan Opava (Bitomský – 2 min., krosček + Fichna – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

52:41

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Při skrumáži před brankou se podařilo dostat kotouč za záda Fichny JANU BEČKOVI, který byl následně jedním ze soupeřů hrubě sražen na zem, a tak si domácí zahrají nejspíše hru pět na tři. Asistence: Prošek.

52:05

Bernáthovu prudkou střelu Fichna vyrazil do ochranné sítě.

51:38

Opět se vylučuje na straně Opavy. Na dvě minuty na trestnou odjíždí Řečinský (OPA) za podražení.

50:55

Fichnovu pozornost otestoval Bernáth střelou od modré.

50:23

Bernáthovo nahození chytil Bitomský, ale poslat kotouč do bezpečí se mi nepodařilo. Karlovarští kombinují.

49:39

Pastyřík obehrál několik hráčů, avšak vystřelit se mu nakonec nepodařilo.

49:13

Opavští hru v oslabení odehráli bez újmy a jsou opět v pěti.

48:40

Hosté mají hru v oslabení zatím ve svých rukou.

48:05

Kurfürstův útok byl na poslední chvíli přerušen bránícími opavskými hráči.

47:32

Opavští se osvobozují nahozením přes všechny modré.

47:13

Vyloučení v týmu HC Slezan Opava (Kupka – 2 min., hákování).

46:45

Pastyřík střílel z levého kruhu, ovšem jeho střela skončila v náručí Fichny.

45:55

Hladoník vyvezl kotouč a střílel, pozorný Špírek střele neodolal. V zápětí na to to zkoušel Blecha, ale ani jeho dorážka nevyšla.

45:10

Opavští hru v oslabení ubránili a pokračují v pěti.

45:09

Slabý dorážel na vyraženou střelu z pravého kruhu, na štěstí pro Opavu se Fichna na poslední chvíli přesunul na správné místo a kotouč za něj neprošel.

44:27

Další prudká střela na Fichnu, tentokrát Horkýho z mezikruží energetikům neprošla.

44:00

Opavští vyhodili přes všechny modré, avšak hra se i hned přesunula k Fichnovi.

43:20

Bernáthova vysoká střela z mezikruží mířila těsně vedle. Hostům se zatím nedaří dostat ze spárů Energie.

43:07

Vyloučení v týmu HC Slezan Opava (Lelek – 2 min., sekání).

42:37

Hotěk střílel z levého kruhu, avšak na Fichnu nevyzrál.

42:00

Tlačil si vybruslil do mezikruží odkud zasáhl Fichnu.

41:25

Pěluchovu táhlou střelu z levého kruhu Špírek chytá.

41:00

Karlovarským nevyšla přihrávka ze středního pásma a na kotouči se objevují hosté.

40:10

Rozjetého Kurfürsta si v mezikruží pohlídali opavští obránci.

Úsměvná výměna pozdravů mezi hokejisty :)

40:01

Během druhé třetiny mohli být diváci svědky hned několika šancí a celkem tří vstřelených branek. Šest minut po začátku této třetiny Energie opět navýšila a to při nádherné akci kanonýra Jana Bečky. O pouhé tři minuty později padl další gól, o který se zasloužil kapitán karlovarského mužstva Marek Pastyřík, jenž střelou z pravého kruhu vymetl pravý růžek opavské branky. Poslední gólem zakončená akce byla v situaci dva na dva, kdy si opavští hráči poradili s domácími obránci a deset vteřin před koncem této periody snížil náskok energetiků Ondřej Konečný.
Po čtyřiceti minutách je stav utkání 4:1.

Poslední třetina začne přibližně ve 14:23.

40:00

39:50

Opava právě vstřelila branku!
V situaci dva na dva si s domácími obránci i s brankářem Špírkem skvěle poradili Bitomský s ONDŘEJEM KONEČNÝM, kteří si v mezikruží vyměnili kotouč a druhému jmenovanému se poté podařilo bez větších obtíží poslat kotouč na pravou tyčku Špírkovy svatyně. Asistence: Jakub Bitomský, Alex Hladoník.

38:55

Lapačku opavského gólmana zaměstnal prudkou střelou Kurfürst.

38:31

Salnikov nahodil puk k Fichnovi a jel střídat. Ze střídačky rozjetý Prošek to zkusil střelou na Fichnovu vyrážečku.

37:49

Špírek odolal všem střelám a Karlovarští opět kombinují v obranném pásmu Opavy.

37:08

Další střela na Špírka opět skončila na jeho betonu, tentokrát to zkusil Döhner.

36:38

Špírkovu pozornost prověřil Lelek střelou z mezikruží.

36:18

Útok energetiků zastavuje odpískaný ofsajd.

35:55

Po chybě jednoho z domácích se hra na malý okamžik přesunula před Špírka.

35:01

Pastyřík se Slabým vyvezl kotouč do útočného pásma a Energie zakládá další útok.

34:18

Kurfürstova lehká střela z pravého kruhu zasáhla pouze Fichnu.

33:38

Před Fichnou se strhla obrovská skrumáž při níž to zkoušel Habr. Fichna nakonec kotouč dostal do svých rukou.

33:20

Opavští se provinili zakázaným uvolněním a vhazovat se bude po Fichnově levici.

32:40

32:35

Karlovarští se nyní probojovali do útočného pásma a kombinují.

31:57

Opavě se zatím daří udržet kotouč v bezpečí daleko od Fichny.

31:18

Hosté se osvobodili vyhozením přes všechny modré a Bernáth rozehrává zpoza karlovarské branky.

30:40

Další šance pro Karlovy Vary. Tomáš Lelek (OPA) si dvě minuty posedí na trestné lavici za sekání.

30:00

Po vhazování nahodil puk do útočného pásma Bernáth. Domácím znemožnila kombinovat hostující obrana.

29:27

Hoťkova prudká střela z pravého kruhu za Fichnu již neprošla.

28:52

Další gól karlovarské Energie! Přesnou střelou z pravého kruhu vymetl růžek opavské branky kapitán mužstva MAREK PASTYŘÍK. Asistence: Albert Hrůša.

28:05

Z pravého kruhu to na Špírka zkoušeli hosté, ten si svou svatyni však zatím pozorně střeží.

27:01

Bernáthova střela od modré zaměstnala Fichnovu vyrážečku.

25:35

Opavští vyměnili brankáře, za Lamlu nastoupil Fichna.

25:33

Nádherná akce JANA BEČKY, který se jako blesk z čirého nebe ocitl v pravém kruhu před Lamlou a svou prudkou přesnou střelou vymetl pravý růžek opavské branky. Asistence: Albert Hrůša.

24:25

Karlovarští se snaží najít vhodnou střeleckou pozici, avšak všechny pokusy zatím odnášejí pouze Lamlovy betony.

23:27

Směr střely rozjetého Blechy na poslední chvíli změnil jeden z domácích obránců.

23:07

Hráči dlouho bojovali v obranném pásmu Opavy o kotouč u mantinelu, a tak písknutím přerušují hru rozhodčí.

22:22

Dlouhou kombinaci Karlových Varů přerušují hostující obránci, kteří na malý okamžik opouštějí obranné pásmo.

21:37

V situaci jeden na jednoho zasáhl pouze Špírkův pravý beton Pělucha.

21:08

Střelou od modré to zkusil Kala.

20:30

Karlovarští hrají v plném počtu.

20:20

Karlovarští rozehráli a poslali kotouč k Lamlovi, kde se ho ujali hosté a útočili. Jejich útok však zastavil ofsajd.

20:01

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně, nicméně i přes počáteční opavskou bojovnost se dokázali střelecky prosadit pouze domácí a to hned dvakrát. První gól utkání padl během deváté minuty, kdy za Lamlova záda dostal kotouč Jakub Habr. Energetikům se nedařilo dlouho usadit v útočném pásmu, po první vstřelené brance ho však opouštěli jen zřídka. Během závěrečné přesilové hry Opavy, úspěšně zakončil Radek Prošek, a Karlovy Vary tak do kabiny odcházejí se dvěma vstřelenými brankami.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:42.

20:00

19:50

Opět na druhý pokus to vyšlo! Táhlá střela RADKA PROŠKA si to zamířila přímo pod Lamlovy betony, a energetici tak zvyšují svůj jednobrankový náskok na dvoubrankový. Asistence: Matěj Kurfürst.

19:21

Prošek s Kurfürstem se dostali do situace dva na dva. Ale skorovat se nezdařilo.

18:54

Energetici se usadili v útočném pásmu a hosté je zatím nijak neohrožují.

18:23

Přesilová hra pro Opavu. Za nedovolené bránění (2min) je vyloučen Petr Štaif (KVA).

18:00

Bečka objel opavskou branku a zkoušel to u levé tyče, Lamla si ho betony pohlídal.

17:25

Střelou z pravého kruhu to zkusil Vápeník, zasáhl pouze Lamlu.

16:45

Bečka se opět snažil z bezprostřední vzdálenosti, když dorážel na Hoťkovu střelu.

15:30

Karlovarští jsou na kotouči velmi aktivní a hosty po většinu času drží v jejich obranném pásmu.

14:45

Kurfürst nahrával Horkýmu do levého kruhu. Překonat Lamlu se druhému jmenovanému nepodařilo.

14:30

Domácí to zkouší ze všech stran, avšak střely zatím míří mimo nebo zasahují hostující hráče.

14:10

Vápeník rozehrával zpoza branky a kotouč nahodil až za modrou. Energie jela střídat.

13:20

Hladoník si vybrusil za modrou, střelu mu naposlední chvíli nasměroval mimo Špírka Bernáth.

12:26

Další nápor domácích. Bečkova střela po dlouhém kombinování mířila těsně vedle.

12:10

Domácí se provinili zakázaným uvolněním ,a tak se bude vhazovat po Špírkově pravici.

11:15

Hosté nyní čelili nátlaku domácích, ale opavští obránci nakonec situaci uklidnili a osvobodili se.

10:58

První přesilová hra utkání pro Energii. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Ondřej Konečný (OPA)

10:00

Hrůša to zkusil střelou od modré, ta ještě Lamlovi vypadla z náručí a strhla se před ním skrumáž. Tentokrát se Energetikům skórovat nepodařilo a kotouč se z nebezpečné zóny včas dostal.

09:22

Domácí zakládají další útok.

08:35

Hotěk s Bečkou vyvezli kotouč před opavskou branku. První Hoťkův pokus nevyšel, a při druhém s kombinací JAKUBA HABRA, se to karlovarské Energii podařilo, a kotouč za záda hostujícího brankáře dostala. Asistence: Michal Hotěk.

07:42

Hra se přesunula před Špírka. Hosté to na něj zkouší ze všech stran, ale Špírek je zatím velmi pozorný.

07:21

Kurfürsta na poslední chvíli ze vhodné střelecké pozice vytěsnila opavská obrana.

06:45

Hostům se nepodařilo dobře rozehrát v obranném pásmu energetiků, a tak se kotouče ujímají domácí.

05:57

Vysokou střelou z mezikruží nyní zaměstnal Špírkovu vyrážečku Hladoník.

05:27

Útok domácích zastavuje postavení hráče mimo hru.

05:02

Další pokus Bečky z levého kruhu po kombinaci v útočném pásmu nevyšel. Jeho střela pouze zaměstnala Lamlovu lapačku.

04:11

Pělucha dostal přihrávku ze středního pásma a za modrou vystřelil. Jeho střela mířila těsně vedle.

03:11

Domácí se snažili kombinovat, ale po nahození kotouče Vápeníkem, jenž jim zasáhl pouze jednoho z domácích obránců se hra přesunula do středního pásma.

02:55

Kurfürst o kotouč přišel v levém kruhu. Hra je zatím velmi chaotická ani jednomu z týmů se nedaří udržet útočné pásmo.

02:15

Z pravého kruhu to na druhé straně zkusil Jan Bečka, ale Lamla si s ním poradil.

01:35

Po chybě domácích v útočném pásmu se ke kotouči dostal Pělucha, který kotouč vyvezl zpět do bezpečí, avšak ne na dlouho.

00:45

Pastyřík vyvezl puk před Lamlu, ale z bezprostřední vzdálenosti neměl šanci vystřelit.

00:04

Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se snaží udržet útočné pásmo.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, utkání za malý okamžik začne.

Trenér: Václav Eismann

HC Slezan Opava: Lamla (Fichna) – Lelek, Kupka – Adamczyk, Döhner, Bitomský, Hladoník, Řečinský, Pělucha "A", Langer "C", Blecha, Konečný
Trenér: Karel Suchánek

Rozhodčí: Jan Hucl – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.
HC Energie Karlovy Vary:
Karlovarským domácím dorostencům se ve druhé části NOEN Extraligy staršího dorostu daří o něco lépe než v té první, avšak i zde zaznamenávají prohry. Z jedenácti odehraných utkání je však soupeř porazil pouze třikrát. Poslední tři utkání se energetikům zřejmě nedařilo dle jejich představ. Nejprve na ledě Jihlavské Dukly podlehli 1:5. O jedinou vstřelenou branku Energie se zasloužil až ve třetí třetině Matěj Kurfürst. Utkání proti Havlíčkovu Brodu pro energetiky vypadalo slibněji, avšak nakonec soupeři podlehli jednobrankovým rozdílem. Ve 39. minutě opět po střele Matěje Kurfürsta Karlovarští vedli, avšak domácí ve třetí třetině vyrovnali a následující rozhodující gól se jim podařilo vstřelit pouhých třináct vteřin před koncem utkání. Páteční zápas proti HC RT TORAX Poruba skončil vítězně pro karlovarské dorostence. Za druhou a třetí třetinu soupeři nasázeli pět gólů a karlovarský gólman Grančarov si udržel čisté konto až do konce utkání.

Nejproduktivnější hráči týmu:
1. Jan Bečka (KVA) 39 zápasů (18+18)
2. Radek Prošek (KVA) 38 zápasů (14+19)
3. Martin Slabý (KVA) 35 zápasů (11+17)

Celkem s 60 body se Karlovarští drží na třetí příčce tabulky pro skupinu B.

HC Slezan Opava:
Hostující Opavští si v letošní sezóně nevedou dobře. Ve druhé části extraligy zatím nezvítězili ani jednou. Co se posledních třech utkání týče, inkasovali mnoho branek. Nejprve je na domácí půdě porazili Letci Letňany 1:7. Ve druhé minutě za Opavu skóroval Daniel Kupka, to však na vítězství nestačilo. Následující domácí utkání proti Pardubicím skončilo opět vysokou prohrou. První gól za Opavu vstřelil až pět minut před koncem Radek Řečinský. Konečný stav utkání zněl 1:6. Poslední páteční utkání na ledě Litvínova tým z Opavy nezvládl a schytal šestigólový debakl, když prohrál 4:10. Dvěma góly v tomto utkání vynikl Radek Řečinský.

1. Marcel Fedor (OPA) 36 zápasů (25+12)
2. Alex Hladoník (OPA) 39 zápasů (8+20)
3. Radek Řečinský (OPA) 25 zápasů (10+11)

Tým staršího dorostu HC Slezan Opava se svými 5 body zaujímá poslední místo tabulky skupiny B.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, zejména tedy fanoušky staršího dorostu. Vítejte u sledování 12. kola II. části NOEN Extraligy staršího dorostu. V rámci této soutěže skupiny B z dalekého východu na karlovarský led zamíří tým HC Slezan Opava , aby se zde utkal s místním domácím týmem – HC Energií Karlovy Vary. Utkání začíná již ve 13:00, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

5:1

Branky a nahrávky: 9. Habr (Hotěk), 20. Prošek (Kurfürst), 26. Bečka (Hrůša), 29. Pastyřík (Hrůša), 53. Bečka (Prošek) – 40. Konečný (Bitomský, Hladoník)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Grančarov) – Bernáth, Štaif, Vápeník, Kala, Hrůša, Přibyl – Horký "A", Kurfürst "A", Prošek, Slabý, Pastyřík "C", Tlačil, Hotěk, Bečka, Petrov, Salnikov, Halberštát, Habr Trenér: Václav Eismann

HK Opava: Lamla (Fichna) – Lelek, Kupka – Adamczyk, Döhner, Bitomský, Hladoník, Řečinský, Pělucha "A", Langer "C", Blecha, Konečný Trenér: Karel Suchánek

Rozhodčí: Jan Hucl – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek