Extraliga staršího dorostu

Mountfield HK – HC Sparta Praha

2:4

konec (2:3, 0:0, 0:1)

06.02.2016, 12:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • 12. kolo • Petr Šatalík

59:57

Ještě jeden zákrok si musel připsat po závaru před svou svatyní brankář Pražanů. Po odpískání se strhla menší potyčka a hráči si dokazovali, kdo má větší svaly. Za Hradec jsou vyloučeni Mašín a Muška. Za Spartu Švarc a Eliáš. Všichni dostali trest za hrubost. Utkání je již rozhodnuto.

59:43

Kombinace Mountfieldu vyústila v tvrdou ránu Mušky od modré. Tu ale skryl ve výstroji Škorpík!

59:15

Poslední šance pro Lvy! Pražané špatně střídali a za příliš mnoho hráčů na ledě jsou vyloučeni. Trest odpyká Arnošt. Hradec si bere oddechový čas a odvolává brankáře! Hraje se v šesti proti čtyřem.

57:48

Schwamberger a Maršoun byli sami před Dvořákem! Vyměnili si dvě přihrávky a druhý jmenovaný následně vypálil. Brankář Hradce zachoval klid a vykopl střelu betonem.

55:26

Rychlý brejk Mašína vyústil v šanci pro Dominika Matouše. Jeho ránu ale skryl v náruči Škorpík.

49:12

Nacházel v obrovské šanci před Dvořákem! Důležitý zákrok hradeckého gólmana.

46:56

Nyní se však budou muset soustředit hlavně na obranu. Špatně střídali a trest pro jejich hráčskou lavici odpyká Pokorný – příliš mnoho hráčů na ledě.

44:26

Tvrdá střela z vrcholu kruhů v podání Patrika Mašína! Škorpík puk vykopl pravým betonem.

41:20

Sparta právě vstřelila branku!
Pražané odskakují na rozdíl dvou branek! Povedená akce hráčů z hlavního města. Švarc přihrál z pravého mantinelu na střed Schwambergerovi, ten posunul doleva na PETRA MARŠOUNA, jenž bekhendovou kličkou a střelou na bližší tyč překonal Dvořáka. Asistence: Tomáš Schwamberger, Michael Švarc.

26:00

Pražané mají další šanci zvýšit svůj náskok. Brádler je vyloučen na dvě minuty za podražení.

21:39

Tlak Sparťanů jim přináší možnost skórovat v podobě přesilové hry. Za hákování je vyloučen Fanderlik.

20:44

Schwamberger v první velké šanci prostřední periody! Dostal se do úniku, ale jeho střelu vyrazil Dvořák ramenem!

Do druhé třetiny Hradečtí střídají brankáře! Koubu nahrazuje Dvořák! Ten si tak odchytá své první utkání za starší dorost!

19:21

Nepodaří! O kotouč přišli a Maršoun vypálil opravdu tvrdou střelu, kterou Kouba nemohl udržet. Touš našel DOMINIK ARNOŠT a uklidil jej do branky Východočechů. Asistence: Petr Maršoun.

18:08

Dobrá tvrdá rána Mušky od modré! Škorpík však střelu vykopl betonem.

16:45

Šance pro Hradecké! Simotics zahrál neúmyslně vysokou holí a zasáhl jednoho z útočníků Mountfieldu do košíku. Odsedí si tedy dvě minuty.

13:07

Hradec právě vstřelil branku!
Východočeši i přes oslabení srovnávají! Mašín vybojoval puk v rohu, obešel dva Pražany, kteří nešťastně uklouzli a našel před brankou najetého DOMINIKA MATOUŠE, který znovu srovnává skóre zápasu! Asistence: Patrik Mašín.

12:51

Mikuláš Matouš zašlápl kotouč v rohu kluziště, chtěl tak získat vhazování v útočném pásmu, získal pouze trest pro svou osobu. Dvě minuty za zdržování hry.

10:14

S góly se nám teď roztrhl pytel! Hráči z hlavního města si rychle berou své vedení zpět! Po přihrávce Nacházela skóroval VOJTĚCH KOMÁREK! Asistence: Tomáš Nacházel, Patrik Sedliský.

09:44

Rychlá odpověď Mountfieldu! Pokorný si z rohu kluziště sjel za branku Škorpíka, našel před ní číhajícího PATRIKA MAŠÍNA, který ranou na vzdálenější tyč srovnává skóre! Asistence: Štěpán Pokorný.

08:15

Pražané otevírají skóre zápasu. V situaci dvou na jednoho Švarc procpal trochu se štěstím kotouč k TOMÁŠI SCHWAMBERGEROVI a jeho bekhendová střela mezi betony Kouby posílá Spartu do vedení! Asistence: Michael Švarc, Petr Maršoun.

04:33

Sparťané však dlouho v plném počtu nevydrželi. Kropáček dostává dvě minuty za podražení. Přichází druhá přesilovka Mountfieldu.

02:08

Únik Lvů byl zastaven nedovoleně. Ondřej Šišolák si odsedí dvě minuty za podražení.

2:4

Branky a nahrávky: 10. Mašín (Pokorný), 14. D. Matouš (Mašín) – 9. Schwamberger (Švarc, Maršoun), 11. Komárek (Nacházel, Sedliský), 20. Arnošt (Maršoun), 42. Maršoun (Schwamberger, Švarc)

Mountfield HK: Kouba (21. Dvořák) – Muška, Brádler, Lelek, Moník, Martinec, Fanderlik – Hašek, D. Matouš "C", Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Havelec, Pokorný, Šimůnek, Maršík.

HC Sparta Praha: Škorpík – Simotics, Janda, Vízner, Eliáš, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Arnošt, Chlouba, Komárek "C", Schwamberger, Maršoun, Kropáček.

Rozhodčí: Pilný – Budínský, Kleprlík