konec (3:2, 1:0, 1:0)

06.02.2016, 13:00 • Ostravar aréna • 12. kolo • Patrik Martiník

Od ostravské arény je to dnes vše, zítra se těšte na moravskoslezské derby extraligového klání mezi Vítkovicemi a Třincem.
Takže mějte nádhernou sobotu, nádherný víkend a zase někdy s námi, napočtenou. (15:09:14)
Vítkovičtí starší dorostenci odčinili včerejší prohru a tři body dnes po výsledku 5:2 zůstávají v Ostravě.
První branku zápasu vsítil Radim Toman, na kterého poté ihned navázal Blaško. První třetina byla bohatá na góly, viděli jsme puk v bráně celkem pětkrát, po dvou slepených gólech Vítkovic se prosadili i hosté díky Hanzlíka, dvougólový náskok přidal Vítkovicím Gřesík, i když za minutu se trefil také plzeňský Kovařík.
Ve druhé třetině jsme viděli jeden gól, stejně tak jako v poslední periodě, ve 40. minutě se prosadil Gřesík, ve 42. zase Baláž.
Vítkovice tak porazily Plzeň 5:2.

59:55

Zápas se jen dohrává za Daňovou svatyní.

59:42

Buly ve středním pásmu pro plzeňského Štěpánka.

59:37

Puk končí na plzeňské střídačce, do konce zápasu zbývá osmnáct sekund.

59:09

Několik nepřesností domácích ve středním pásmu, i přesto Šala zavezl puk do pásma a bojoval hned s dvojicí hráčů Plzně.

58:42

Kosina sestřelil Čadu, Vítkovice u puku.

58:20

Blaško má puk a zaváží ho za bránu, o touš ho obral Čechura.

58:13

Ohlášeny poslední dvě minuty poslední třetiny.

57:41

Franz bojoval s dvojicí hráčů Plzně, kteří se zmohli jen na posunutí puku do středního pásma.

57:24

Vítkovice zavezly puk do středního pásma, což teď stačí.

56:45

Plzeň otáčí hru, z modré pálil Sedláček, na Daňu.

56:30

Nikým nehlídaný Marek Rubner pálil těsně před Daňou, který si připsal další důležitý zákrok.

55:26

Čechura napálil do prvního vítkovického hráče, Gřesík teď vystřelil mimo tři tyče Filipa Krasanovského.

54:57

Buly pro hosty, Váňa s potížemi chtěl zavést puk do obranného pásma Vítkovic, což se nevedlo.

54:55

Maxner pálí přesně do Krasanovského.

54:22

Gřesík neuhájil puk před Eretem, Štěpánek načíná akci Plzně, která končí u Veřmiřovského, týmy střídají.

54:10

Na druhé straně pálil Franc, mimo tři tyče.

53:31

Kačena nahrál jen tak tak Roubalovi, který prosprintoval celé hřiště, dokonce zakončil na Daňu, ten si ale roh své brány hlídal.

53:08

Toman chtěl puk poslat do středního pásma, což mu zakázal Čada, oba týmy střídají.

52:38

Hanzlík přišpendlen u hrazení Blaškem, hosté jsou však stále u puku.

52:05

Baláž nahodil puk za bránu, kde si pro něj sjel Červenka, ten teď poslal nepřesně svému spoluhráči, i přesto jde střídat.

52:00

51:25

Červenka načíná novou akci, poté ale nahrál přesně na Blaškovu hůl, Blaško pozdržel čas u Krasanovského svatyně.

51:15

Vítkovice vyhrály buly a okamžitě vyhazují.

50:47

Plzenští využívají přesily a zatápí domácím, teď dvojice plzeňských a dvojice vítkovických bojujou o puk u mantinelu, rozhodčí píská.

50:44

Další rána plzeňského hráče, Daňa připraven, buly však po jeho levici.

50:29

Rubner pálil, puk zavadil o Kovaříka, takže z akce se nic nestalo.

50:08

Po dlouhém boji se nakonec Vítkovice osvobozují.

49:40

David Gřesík (VIT) – 2 minuty, zdržování hry/sevření puku.

49:25

Buly pro domácí, plzeňští se osvobozují, puk chytil, a to doslova, Gřesík, který puk podržel v rukavici, takže se píská.

49:11

Boj v prostředním pásmu opět končí zakázaným uvolněním hostů.

49:04

Ofsajd plzeňského celku.

48:38

Blaško vyhrál vhazování, posunul na Ficka, nepřesně – u puku Hanzlík.

48:11

Toman zachránil pásmo, přenechal Balážovi, ten s pukem pádil ke Krasanovskému, plzenští měli problémy s vítkovickým útočníkem, nakonec vše končí zakázaným uvolněním.

48:05

Šala musel brzdit, rozhodčí opět píská.

47:10

Jaroslav Veřmiřovský chtěl najít Gřesíka, přesně se mu to nepovedlo, každopádně vítkovický útočník se dostal k puku, jeden z plzeňských ho však obral.

47:02

Rozhodčí píská, buly u Dani.

46:34

Vítkovice v pásmu Plzně, Slíž nahodil puk k bráně, ale nikdo se k němu nepřihlásil.

46:08

Ficek skvěle objel obraně, ale nezakončil před Krasanovským správně.

Úsměvná výměna pozdravů mezi hokejisty :)

45:42

Staněk pálí nad Daňovu bránu.

45:33

Daňa po střele jednoho z plzeňských hráčů zakročil, po zapískání mírná potyčka.

45:09

Buly u Krasanovského, Plzeňáci však pádí k Daňovi.

45:09

Střela jednoho z vítkovických hráčů v moci Filipa Krasanovského.

44:32

Baláž zavezl opět puk do obranného pásma Plzně, ale pod tlakem Kovaříka jej s pukem opustil.

43:48

Baláž zaváží puk do obranného pásma Vítkovic, nahrává Tomanovi, který poslal puk na Veřmiřovského, ten se napřáhl, ale puk netrefil, domácí tak ztrácí pásmo.

43:30

Jan Štěpánek (PLZ) – 2 minuty, podražení.

42:32

Josef Roubal zachytil puk v pásmu, zajel si s ním až k bráně, puk se nedaleko brankoviště potuloval a nikdo jej nedokázal chytnout.

42:13

Šala posílá puk Gřesíkovi, nepřesně, poté vítkovičtí špatnou rozehrávkou dávají puk na zakázané uvolnění.

41:45

Vítkovice právě vstřelily branku!
Tento mač začíná býti hrou jednoho mužstva. Josef Baláž si krásně sjel ke Krasanovskému a překonáváho svou první brankou v utkání – 5:2. Asistence: Matěj Kučera.

41:29

Toman poslal puk přes mantinel svému spoluhráči, který drží pásmo.

40:52

Vítkovice úspěšnější na vhazování, Šala pádí s pukem společně s Josefem Roubalem na bránu, pálí, ale mimo, poté oba hráči padají.

40:49

Zakázané uvolnění Vítkovic.

40:18

Slíž na začátku třetiny se chtěl dostat do pásma, což se nepovedlo,.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nám nenabídla stejnou porci branek jako ta první, viděli jsme jednu branku, uklidňující pro Vítkovice, v poslední minutě se dokázal prosadit Gřesík.
Vítkovice tak vedou před poslední třetinou o dvě branky, dokážou to udržet?
Poslední perioda začíná přibližně v 14:31.

40:00

39:33

Uklidňující branka na konec třetiny! Při signalizovaném trestu se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru DAVID GŘESÍK, který překonává Krasanovského – 4:2. Asistence: Jakub Maxner, Matěj Šala.

39:18

Buly pro hosty, ale Šala zachránil puk v pásmu.

39:16

Ke konci našel Šala Gřesíka, ten vypálil nebezpečně, Krasanovský připraven.

39:00

Úmyslný ofsajd.

38:49

Hosté jdou do akce, Váchal posunul Matyáškovi, Penc nahrává za bránou nacházejícího se Roubala, ten pálil mimo, vzápětí se domácí osvobozují.

38:35

Z modré pálil Štěpánek mimo, z následné protiakce vítkovičtí nic nevymysleli.

36:53

Daňa musel za bránu pro puk na nahrál Gřesíkovi, který si dal sólo, to skončillo v obranném pásmu Plzně.

36:44

36:10

Slíž zachránil puk v obranném pásmu, vyměňuje si puk se Šalou, ten dokázal vystřelit, ale mimo.

35:50

Toman nabírá rychlost, ale Penc jej obral, to je tak vše, co udělal, protože nevyhodil zrovna ideálně, Vítkovice měly další akci, kterou musel hasit Krasanovský.

35:14

Baláž zpoza své brány se dostává až do obranné třetiny Plzně, Veřmiřovský chtěl u úhlu překvapit Krasanovského, což se nepovedlo, Plzeň vyhazuje.

34:49

Toman nabil Veřmiřovskému, ten minul, Veřmiřovský se dostal opět k puku, ale skvěle ho obral Hanzlík.

34:41

Petr Eret (PLZ) – 2 minuty, sekání.

33:55

Toman přebírá puk ve středním pásmu a posílá Kosinovi, který ztrácí puk na úkor Ereta, ten přešel až do obranného pásma Vítkovic, kde jej jeden z obránců domácího celku obral o puk.

33:19

Nepřesná přihrávka Slíže na Šalu, i přesto dokázal Matěj Šala Krasanovskému zatopit.

33:05

Puk mimo kluziště, vhazuje se v prostřední části hřiště.

33:05

32:46

Čechura nahrává za bránou Kačenovi, ten pálí, vedle.

32:29

Opět Blaško, který pod tlakem nahrál Kučerovi, ten uklidnil situaci.

32:10

Blaško bojuje o puk u mantinelu, neúspěšně.

31:41

Tauwinkl se skoro dostal k odražené střele Ficka, který teď zakládá novou akci.

30:58

Baláž spěchá za pukem, nakonec ho pod tlakem dostal jen do středního pásma, Eret nabírá rychlost, z mezikruží pálí, mimo.

30:28

Kaláb prohrál vhazování, Plzeň opět v pásmu, Penc střílí na bránu, ale mimo, Vítkovice jsou v plném počtu.

30:16

Plzen opět v pásmu, střela Rubnera skončila v lapačce Matyáše Dani.

29:52

Domácí vyhráli vhazování a puk se dostal k Krasanovskému.

29:35

Plzeň opět v pásmu, Roubal našel velice šikovně Matyáška, vystřelil, Daňa s problémy chytá.

29:33

Dobrá akce plzeňských, na jehož konci byl David Roubal, hra přerušena, protože Matyáš Daňa ztratil svou výstroj.

29:05

Roubal opět u puku, vyměňuje si s Rubnerem a svým jmenovcem, nakonec pálil Rubner, mimo.

28:57

Nicméně Plzenští využívají své přesily, ke střele se dostal Josef Roubal, Daňa připraven.

28:38

Omlouváme se za menší technické problémy, za dobu, kdy jsme je měli, se naštěstí nic vážného nestalo.

28:38

Jaroslav Veřmiřovský (VIT) – 2 minuty, držení protihráče.

24:36

Roubal objel bránu, nahrál svým spoluhráčům, kteří si tak moc nerozuměli, takže Vítkovice dostaly puk z pásma.

23:55

Proti Veřmiřovskému za bránou zakročil Matiášek, puk má v moci, ale nic z této situace nebylo, následně Vítkovice odpalují puk na druhou stranu kluziště.

23:36

Rána Josefa Roubala mimo, ale Plzeň stále v pásmu.

23:11

Plzeň v pásmu, Veřmiřovský bojuje s Matiáškem o kotouč v rohu kluziště.

23:00

David Gřesík (VIT) – 2 minuty, držení.

22:39

Obraně ujel Eret, vítkovický zadák se však včas vrátil.

22:29

Oba týmy v plném počtu.

22:27

Rozhodčí píská, buly ve středním pásmu.

22:17

Po chybě se k puku dostal Gřesík, nepřesnost ale udělala své.

21:41

Nepřesná přihrávka jednoho z vítkovických přinesla puk Váňovi, který se nevzdal puku, jezdil si s ním za bránu i před ní, ale nedokázal pořádně zakončit.

21:10

Baláž odehrál puk za plzeňskou bránu, i přesto jsou Vítkovice opět u puku.

20:29

Lukáš Slíž (VIT) – 2 minuty, hrubost.

20:29

Marek Rubner (PLZ) – 2 minuty, hrubost.

20:29

Plzenští vystřelil na Daňu, po odpískání přišla potyčka za bránou, bude se vylučovat.

20:04

Vítkovičtí opět v pásmu, kde se o překvapení pokoušel Gřesík, neúspěšně.

20:01

Ve vítkovické Ostravar Aréně jsme viděli hektickou a zajímavou třetinu, ve které o góly není nouze, zatím je to vyrovnané – 3:2 pro domácí.
V páté minutě Vítkovice daly dva slepené góly, když se prosadili Toman a Blaško, v desáté minutě překonal Daňu Hanzlík. Ve třinácté minutě Vítkovice šly opět do vedení o dvě branky, když se z branky radoval Gřesík, ale hned na to odpověděl Kovařík.
Vypadá to zajímavě, určitě stojí za to si počkat na druhou třetinu, která začne přibližně v 13:45.

20:00

19:56

Třetina se již jen dohraje.

19:16

Fickovi utíká puk a poté ho přebírá Staněk, teď je u puku Gřesík, který posunul na Slíže, ten z modré pálil, do plzeňského gólmana.

19:02

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:13

Hosté ztratili pásmu, takže v útoku Vítkovice, Rychtár bojoval se Sedláčkem, vítkovický hráč má puk v moci, sjel si za bránu, nahrál puk před svatyni, tam ale nikdo.

17:48

V samostatné akci teď byl Penc, na Daňu nevyzrál, stejně tak o pár chvil později Rubner, také boj vyšel pro vítkovického gólmana.

17:40

17:03

Vítkovice vyhrávají buly, jmenovitě Baláž, který vypálil, k puku se chtěl dostat Tauwinkl, ale Straka byl rychlejší.

16:54

Dělovka Slíže se odrazila příhodně před bránu Červenky, k bráně si sjelo pár hráčů, rozhodčí však píská, protože nemá puk v dohledu.

16:39

Slíž neudržel puk v pásmu a tak se musí vracet, Vítkovice jsou však už v pásmu.

16:10

O akci se pokoušel Tauwinkl, ale neúspěšně, vzápětí vyhazují hosté.

16:01

15:48

Hra čtyři na čtyři zatím vychází plzeňským.

15:27

Jan Štěpánek (PLZ) – 2 minuty, napadení.

14:58

Bez povšimnutí se odehrála výměna brankářů Plzně, za Filipa Krasanovského nastoupil Radek Červenka, čehož si nevšimli ani hlasatelé v hale.

14:08

Ondřej Kosina (VIT) – 2 minuty, hákování

13:24

Plzeň právě vstřelila branku!
Půlminuta – a další branka! Hned z následného útoku Plzně překonává svou střelou Daňu VOJTĚCH KOVAŘÍK – 3:2. Asistence: Štěpán Hanzlík.

12:57

Tak to byl bleskurychlý gól! Ihned po buly, které vyhrál MATĚJ ŠALA, se puk dostal ke Gřesíkovi, ten s velkou radostí překonává svou střelou Krasanovského a tak přesilovka trvala pouhé tři vteřiny – 3:2. Asistence: Matěj Šala.

12:54

Vlastimil Kačena (PLZ) – 2 minuty, hákování.

12:40

Vítkovice vyhrály buly, Maxner zabojoval a byl u mantinelu faulován.

12:39

Zakázané uvolnění Plzně, hra se přesouvá k plzeňskému gólmanovi.

12:14

Nepřesná přihrávka Vítkovic u Roubala, Plzenští se dostávali do třetiny Vítkovic, tam byl ale Eret zastaven.

11:42

Blaško přebírá střílenou přihrávku Kosiny, zpracuje ji správně, ale hned u něj zaordinoval Josef Roubal.

11:22

Josef Roubal chtěl posunout při souboji dva na dva Pencovi, což se nepovedlo.

11:05

Vítkovice v pásmu, Tomanova střela vysoko nad, takže se k puku dostávají hosté.

10:41

Jozef Baláž dokázal po rohu ujet obraně, ale ztroskotal na plzeňském brankáři!

10:20

Puk se po Maxnerově práci dostává až ke Krasanovskému, který puk raději kryje, buly u plzeňského gólmana.

10:10

09:26

Zatím to vypadá na dobrou přestřelku! Hosté využili svou aktivitu a důraznost v předbrankovém prostoru, v němž se nejlépe zorientoval ŠTĚPÁN HANZLÍK, který dává první branku Plzně – 2:1. Asistence: Jan Matyášek, Marek Rubner.

09:07

Tečovaný projektil spustil Štepánek, střela šla mimo bránu, Plzeň však stále v pásmu.

08:26

Buly u Krasanovského, vítězný tým – Plzeň. Rubner načíná novou akci , ale ztrácí puk na úkor Ficka. Hosté jsou však stále v tlaku.

08:25

Zakázané uvolnění Plzně v přesilovce.

07:55

Plzeň v pásmu, k tečovanému puku se dostal Marek Rubner, puk však netrefil ideálně, následně Vítkovice vyhazují.

07:37

Lukáš Slíž (VIT) – 2 minuty, nedovolené bránění.

07:34

Plzenští v tlaku, došlo k vítkovickému faulu.

07:14

Buly u vítkovického gólmana, hned po buly střela na něj, Daňa byl se svými betony připraven.

06:57

Matiášek s problémy posunul na Ereta, ten vystřelil na Daňu, který je připraven.

06:19

Plzeň aktivnější na buly, skvěle zapracoval Josef Roubal, který vybojoval puk za bránou Dani, nic však z toho nebylo.

06:15

Puk mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

05:40

Bojuje se a to doslova, Eret se nevzdal puku i přesto, že ležel na zemi a vedle něj byli dva vítkovičtí hráči, bohužel pro plzeňské boj prohrál.

04:52

Slepený gól Vítkovic! K puku se dostal JÁN BLAŠKO, který vystřelil ne moc razantní střelu, i přesto měl s ní Krasanovský problém – 2:0. Plzeň tak teď inkasovala dvě branky během pár sekund! Bez asistence.

04:21

Efektivní nahrávky Tomana s Balážem, Baláž našel na modré čáře RADIMA TOMANA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a navázal tak na včerejší branku – 1:0. Asistence: Jozef Baláž, Jaroslav Veřmiřovský.

03:39

Slíž se Šalou a Gřesíkem se usadili v pásmu, poslední jmenovaný však nenahrál přesně, takže Plzeň vyhodila.

03:11

Plzenští se po boji ve vlastním pásmu osvobozují, jeden z vítkovických nahodil puk do pásma, kde se ho ujal Kosina.

02:56

Jan Štěpánek (PLZ) – 2 minuty, držení.

02:33

Gřesík se dostal s pukem až ke Krasanovskému, byl přitom podržen hostujícím hráčem.

02:06

Josef Roubal našel ostrou přihrávkou Červenku, ten ji nezpracoval přesně.

01:25

Ficek bojuje u mantinelu s Josefem Roubalem, u puku hosté, i když Kosina ještě o puk bojuje.
Rubner se snažil ve střední třetině posunout na svého spoluhráče vysokou přihrávkou, se kterou si poradil jeden z vítkovických obránců.

00:13

I podruhé Šala úspěšný na vhazování, mírný závar před bránou hostů, vše bylo zažehnáno.
Úvodní buly pro Vítkovice, Šala se hnal ihned s pukem na Krasanovského, vystřelil, Krasanovský lapil.

00:01

HC Vítkovice Steel: Kardinál (Daňa) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Šulák, Slíž, Kučera, Bieniek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman. Trenér: Roman Ryšánek.

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Matiášek, Rubner "A", Chalupa, Červenka, Eret, Straka, Roubal V. "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", Roubal J. Trenér: Radek Kampf

Rozhodčí: Dufka M., Nazad M., Doležel M..
Poslední, tedy páteční utkání se oběma celkům moc nepovedlo. VÍTKOVIČTÍ i PLZENŠTÍ podlehli svým soupeřům shodně 1:4, ostravský celek s Chomutovem, plzeňský s Třincem.
Statistika nuda je, má však cenné údaje..

HC VÍTKOVICE STEEL
Nejvíce bodů ve vítkovickém celku (a v celé extralize) má JOZEF BALÁŽ – 66 bodů, v týmu je na druhém místě RADIM TOMAN s 52-ma body (22+30) a třetí DOMINIK RAŠKA (38, 19+19).
Nejvíce zahřívá lavičku, samozřejmě tu trestnou MATĚJ ŠALA (77 TM), za ním si trestnou "oblíbili" LUKÁŠ SLÍŽ (51 TM) a JAROSLAV VEŘMIŘOVSKÝ (46 TM).
Dvacettři utkání má za sebou MATYÁŠ DAŇA, který odchytal 23 zápasů s úspěšností 91,50 procent.

HC PLZEŇ
Plzenští přijedou do Ostravy se svým nejproduktivnějším hráčem – MARKEM RUBNEREM, který nastřádal 61 bodů za 28 branek a 33 asistencí. Druhý MATĚJ CHALUPA má o jednu branku více, ale "jen" 25 asistencí, tudíž 54 bodů, za ním je PETR KODÝTEK s 38 body (17+21).
V neoblíbené pozici, tedy v pozici nejtrestanějšího hráče klubu, se nachází MATĚJ CHALUPA s 59 trestnými minutami, za ním je MICHAEL ČECHURA (52 TM) a JOSEF ROUBAL (34 TM).
O jedničce se nemusíme ani moc bavit, zatím 37 utkání hájil plzeňskou svatyni FILIP KRASANOVSKÝ s procentuální úspěšností 90,12 procent.
Jako vždy se podíváme na tabulku NOEN Extraligy staršího dorostu. Domácí tým, HC VÍTKOVICE, je na osmém místě s 67-mi body a skórem 161:137.
To hostující PLZEŇ je výše o dvě pozice, tedy jsou šestí s 76-ti body a skórem 167:127.
Starší dorostence čeká v sobotu dvanáctý duel další části extraligy, při skupině A se utkají v ostravské Ostravar Aréně dorostenci VÍTKOVIC a PLZNĚ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Toman (Baláž, Veřmiřovský), 5. Blaško, 13. Gřesík (Šala), 40. Gřesík (Maxner, Šala), 42. Baláž (Kučera) – 10. Hanzlík (Matyášek, Rubner), 14. Kovařík (Hanzlík)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Šulák, Slíž, Kučera, Bieniek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman. Trenér: Roman Ryšánek.

HC Plzeň 1929: Krasanovský (od 14.minuty Červenka ) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Matiášek, Rubner "A", Chalupa, Červenka, Eret, Straka, Roubal V. "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", Roubal J. Trenér: Radek Kampf

Rozhodčí: Dufka M., Nazad M., Doležel M.