NHL

Detroit Red Wings – New York Islanders

5:1

konec (2:0, 2:0, 1:1)

06.02.2016, 20:00 • Joe Louis Arena, Detroit (kapacita 20027 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 2.55 3.65 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (23:11:31)
Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ TATAR (DET) – 1+1, 1 střela, čas na ledě 11:37
TOMÁŠ JURČO (DET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 10:46
PETR MRÁZEK (DET) – 28 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,6%

MAREK ŽIDLICKÝ (NYI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:34
JAROSLAV HALÁK (NYI) – 9 úspěšných zákroků, 4 inkasované góly, úspěšnost zásahů 69,2%

Největší čas na ledě: DeKeyser 22:14 – de Haan 23:15

Branky a nahrávky:15. Jurčo (Nyquist), 19. Quincey (Larkin, Dacjuk), 28. Green (Richards, Dacjuk), 31. Tatar (Athanasiou, Nyquist), 43. Larkin (Richards, Tatar) – 45. Tavares (Okposo, Leddy). Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – Gawryletz, Racicot. Diváci: 20027 (vyprodáno).
Dnešní utkání mezi Detroitem a Islanders začal hodně opatrně, na začátku nebylo k vidění moc střeleckých příležitostí. V závěru první dvacetiminutovky se ale přeci jen měnilo skóre, a to hned dvakrát na domácí straně.

V 15. minutě nejdříve otevřel skóre zápasu Tomáš Jurčo, o chvíli později se pak prosadil také Kyle Quincey. Třetí branku přidali domácí hokejisté ve 28. minutě, kdy dvojnásobnou přesilovou hru využil Mike Green.

Red Wings byli v ráži a za dalších pár minut se z dorážky prosadil také Tomáš Tatar, který tak po polovině duelu vyhnal z hostující branky svého krajana Jaroslava Haláka, který na rozdíl od Petra Mrázka na druhé straně neměl den.

Utkání hrané ve velkém tempu se nakonec o několik minut muselo natáhnout, jelikož v přestávce před třetí třetinou vytvořila rolba na ledě obrovskou rýhu, kterou se dlouho nepodařilo urovnat. Nakonec se začalo hrát s více jak půlhodinovým zpožděním.

Domácím přestávka vůbec nevadila a ve 43. minutě se po výborné individuální akci prosadil nejlepší střelec týmu Dylan Larkin. O dvě minuty později ale využil přesilovou hru na druhé straně John Tavares.

Kapitán hostů tak umazal čisté konto na kontě Petra Mrázka, který jinak předvedl vynikající výkon. Detroit na svém ledě rozdrtil Ostrovany z New Yorku jednoznačně 5:1.

59:22

Už běží poslední minuta dnešního zápasu, v útoku se neprosadili ani bijci ze čtvrté útočné formace Islanders.

58:39

V útočném pásmu se nyní na chvíli držela čtvrtá formace domácích, k zakončení se ale Jurčo se svými kumpány nedostali.

58:00

Po zakázaném uvolnění Red Wings si domácí trenér Jeff Blashill bere oddechový čas, aby si jeho hráči trochu odpočinuli.

57:53

Casey Cizikas se řítil z levé strany sám na Mrázka, který vytáhl další vynikající zákrok!

56:48

Zápas už v posledních minutách ztratil hodně na svém tempu, někteří diváci už opouštějí svá místa v hale.

56:15

Thomas Hickey pouze odevzdal puk v útočném pásmu domácím, kteří tak mohou rozjet další útok.

55:38

Johnny Boychuk nahazuje puk do útočného pásma a míří střídat, utkání už se dohrává v poklidném tempu.

55:09

Grabovskij našel před brankou Brocka Nelsona, který se v tísni dvou protihráčů ovšem nedokázal prosadit.

54:26

Po menších problémech domácích hráčů při rozehrávce z vlastního pásma nakonec musel vypomoci Petr Mrázek, který o mantinel ometl kotouč do bezpečí.

53:44

Tomáš Tatar naskočil z trestné lavice, Red Wings dokázali ustát početní nevýhodu tentokrát bez inkasování.

53:28

Domácím hokejistům se povedlo vyhodit přes všechny čáry a bránící čtveřice Detroitu tak může vystřídat.

52:51

Hosté se až nyní dostali s kotoučem ke kombinaci v útočném pásmu, Leddyho rána od modré čáry skončila na zadním plexiskle.

52:10

Matt Martin naskakuje z trestné lavice a míří rovnou na střídačku, začíná přesilová hra Islanders.

51:44

Síly na ledě se na 26 vteřin vyrovnají, pak bude následovat přesilová hra Islanders. Za hákování míří na trestnou lavici Tomáš Tatar.

51:13

V početní výhodě dostávají příležitost i ostatní hráči domácích, kteří jinak nefigurují ve speciálních formacích.

50:38

Během komerční přestávky si oba týmy prohodily strany, Mrázek musel krýt dalekonosnou střelu od Hickeyho.

50:10

Tentokrát to ale Matt Martin s agresivitou přehnala a za zákrok na Abdelkadera míří na trestnou lavici, inkasuje trest za vražení na hrazení.

49:45

Ve třetí části hry dostává hodně prostoru od hostujícího trenéra Jacka Capuna čtvrtá formace, která je pověstná svými hity.

49:17

Domácí hráči jako by v posledních minutách chtěli dopřát Petru Mrázkovi pár zákroků, obrana Red Wings totiž nechává střílet jednoho hráče za druhým. Mrázek nyní vyrazil střelu Michaila Grabovského.

48:49

Tentokrát se do zakončení natlačil Nikolaj Kuljomin, i jeho pokus dokázal Mrázek zastavit.

48:24

Mrázek si připisuje další zákrok, z úhlu tvrdě pálil obránce Thomas Hickey.

47:55

Další úchvatný zákrok z dílny Petra Mrázka! Český brankář se teď vyznamenal parádním semaforem proti střele Joshe Baileyho z mezikruží!

47:34

Utkání má i ve třetí třetině výborné tempo, domácí teď přišli o kotouč v útočném pásmu, jelikož Dacjukovi se zlomila hůl.

47:00

Další vynikající zákrok v podání Petra Mrázka! Tváří v tvář proti českému brankáři neuspěl zblízka Brock Nelson!

46:33

Matt Martin se z ničeho nic dostal do slušné střelecké pozice, Petra Mrázka ale nedokázal překonat.

46:05

Je sympatické, že hosté ani za velmi nepříznivého stavu utkání ještě nezabalili a snaží hrají stále naplno.

45:32

Petr Mrázek výborně rozehrál od vlastní branky a založil tak útok domácích, Riley Sheahan pak ale pokazil přihrávku na Brada Richardse.

44:53

Kotouč sražen do ochranné sítě za Mrázkovou brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu Red Wings.

John TAVARES - 5:1

44:07

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté přesilovou hru využívají a mažou tak Petru Mrázkovi čisté konto! JOHN TAVARES dostal přihrávku od Okposa na pravý kruh a i když puk netrefil vůbec čistě, tak ten si našel cestu do branky i díky výborné cloně od Anderse Leeho! Asistence: Kyle Okposo a Nick Leddy.

43:50

Petr Mrázek měl problémy se střelou Nicka Leddyho z vrcholu levého kruhu, Islanders zůstávají v tlaku v útočném pásmu.

43:18

Islanders si zahrají přesilovou hru, za podražení je vyloučen Brenden Smith.

Dylan LARKIN - 5:0

42:56

Detroit právě vstřelil branku!
Nyní se už ale skóre mění! DYLAN LARKIN sice nejdříve ztratil kotouč, u mantinelu jej ale v souboji s Mattem Martinem rychle vybojoval zpět, nabruslil si do prostoru mezi kruhy a svižnou střelou prostřelil Berubeho! Asistence: Brad Richards a Tomáš Tatar.

42:25

Berube se teď vydal za pukem daleko od své branky a může být rád, že Athanasiou s Tatarem jeho nepřesnou rozehrávku nepotrestali.

41:56

Hráčům dlouhá přestávka ale, zdá se, nedělá žádné problémy a utkání pokračuje ve velkém tempu.

41:21

Kyle Okposo se hezky uvolnil před Mrázkovou brankou, akci ale nezakončil.

40:57

První střela Darrena Helma skončila mimo branku, druhý pokus už lapil Jean-Francois Berube.

40:36

Henrik Zetterberg zpětnou přihrávkou našel Abdelkadera, který se ke střele nedostal. Hosté následně odehráli puk jen na zakázané uvolnění.

40:01

Přestávka mezi druhou a třetí třetinou tak trvala téměř hodinu, ve hře se ale bude pokračovat dál.

Nyní už na ledovou plochu pomalu nastupují hostující hráči. Rozhodčí mezitím upozornil diváky v hale, že po 10 odehraných minutách se vymění strany, jelikož rýha je jen na jedné polovině kluziště. Následně na led naskakují i domácí hokejisté.
Nakonec to s pokračováním ve hře ještě nebude tak žhavé, týmy stále zůstávají v šatnách, na ledě jsou jen kapitáni Zetterberg s Tavaresem.

Vypadá to, že úprava ledové plochy je u konce a zápas tak bude za malou chvíli pokračovat!
Pár hráčů už se přišlo podívat na aktuální dění na ledě, hlavní rozhodčí situaci komentuje s oběma trenéry.
S ledovou plochou to stále nevypadá ideálně, přestávka mezi druhou a třetí třetinou trvá už více jak půl hodiny.
Hráči obou týmů čekají v uličkách směřujícím k šatnám na nástup na led, ten ale ještě není zcela připraven.
Rozhodčí společně s kapitány obou týmů nyní kontrolují stav ledové plochy, start třetí části hry se stále prodlužuje.
Rolba zanechala po úpravě ledu na ploše velkou rýhu, a tak se začátek třetí třetiny o chvilku opozdí.
Třetí třetina začne přibližně v 21:52.
Československá stopa po druhé třetině:

TOMÁŠ TATAR (DET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 7:14
TOMÁŠ JURČO (DET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 7:47
PETR MRÁZEK (DET) – 19 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: DeKeyser 14:31 – Hamonic 15:49
Red Wings pokračují ve skvělém vystoupení založeném na výborném výkonu Petra Mrázka v brance. Český brankář měl ve druhé třetině nejdříve štěstí při Leddyho dorážce, kdy puk poskakoval na břevnu, jinak ale český brankář působí velmi jistě.

Detroit přidal třetí branku ve 28. minutě, kdy dvojnásobnou přesilovou hru využil obránce Mike Green. O pár minut později se z dorážky prosadil Tomáš Tatar a vyhnal svého krajan Haláka z branky na střídačku.

Tatar pak měl ještě jednu šanci po dorážce a Danny DeKeyser v samém závěru periody nastřelil tyčku Berubeho branky. Detroit tak jistě kráčí za důležitými body v dnešním zápase, po 40 minutách hry vede nad Islanders 4:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Danny DeKeyser ještě v závěru prostředního dějství nastřeluje tyčku Berubeho branky!

39:14

Petr Mrázek likviduje i další střelecký pokus Johna Tavarese z vrcholu levého kruhu.

38:49

Čtvrtá formace Red Wings si ale dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu, střela Tomáše Jurča z mezikruží skončila mimo tři tyče.

38:18

Luke Glendening tečoval nahození Rileyho Sheahana, kotouč ovšem skončil mimo Berubeho branku.

37:57

Petr Mrázek si připisuje další úspěšný zákrok, vhazovat se bude po pravé ruce českého brankáře ve službách Detroitu.

37:33

Henrik Zetterberg se sice dostal s pukem do útočné třetiny, tam ho ale o něj připravil Nick Leddy a hrát tak mohou Islanders.

36:57

Dylan Larkin opět předvedl svou rychlost skloubenou s úžasnou technikou, tentokrát to ale nevedlo k žádné šanci jeho týmu.

36:11

Po ráně Dannyho DeKeysera se k dorážce před brankou dostal Tomáš Tatar, který si efektivně ve výskoku stáhl kotouč rukou a pak jej nasměroval na hostující branku, Berube na poslední chvíli dokázal zakročit!

35:55

Gustav Nyquist střílel z pravé strany, jeho pokus skončil nad brankou.

35:20

Mrázek si poradil i se střelou Michaila Grabovského, následná rána Hickeyho skončila mimo branku. Český brankář má aktuálně na svém kontě 18 úspěšných zákroků.

34:54

Jean-Francois Berube teď pokryl kotouč pod svou lapačkou, po reklamní přestávce se bude vhazovat před jeho svatyní.

34:29

Dylan Larkin se rychlostí dostal přes obránce a vyslal štiplavou střelu z levé strany, se kterou si Berube dokázal poradit.

34:01

Islanders poslali kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Berubeho brankou.

33:50

Riley Sheahan se vrací z trestné lavice, Detroit hraje v plném počtu.

33:26

A následuje další vyhození domácích, Ostrovanům dnes nevychází opravdu zhola nic.

33:00

Puk opět směřuje pryč z obranného pásma Red Wings, domácí dnes hrají v oslabení výborně.

32:33

Okposova rána od modré čáry byla sražena a odražený kotouč si nejrychleji našli domácí hráči, kteří jej dokázali dostat pryč z vlastního pásma.

32:12

Frans Nielsen dostal přihrávku před branku, zamířil ale těsně mimo tři tyče.

31:50

Přesilová hra pro Islanders, za podražení míří na trestnou lavici Riley Sheahan.

31:35

Hosté opět kombinovali v útočné třetině, zůstalo ale pouze u přihrávek, Kyle Okposo pak totiž vyhnal své spoluhráče z pásma.

30:51

Hosté po delší době se na chvíli usadili v útočném pásmu, zatím ovšem kombinují jen podél mantinelu.

30:20

Čtvrtá inkasovaná branka ukončuje dnešní trápení Jaroslava Haláka v brance, slovenského brankáře nahrazuje Jean-Francois Berube.

Tomáš TATAR - 4:0

30:20

A domácí hokejisté přidávají další branku! Po vyhraném souboji u levého mantinelu se ke střele dostal Andreas Athanasiou, jehož pokus ještě Halák dokázal vyrazit, na dorážku TOMÁŠE TATARA už byl ale krátký! Haláka tak překonává i druhý jeho krajan ze sestavy Red Wings! Asistence: Andreas Athanasiou a Gustav Nyquist.

30:08

Ostrované dnes rozhodně nejsou ve své kůži, po nepovedené rozehrávce teď skončil puk na zakázaném uvolnění.

29:47

John Tavares si sice vytvořil palebnou pozici, místo kotouče ale trefil hokejku Rileyho Sheahana, která vylétla do vzduchu.

29:13

Johnny Boychuk naskakuje z trestné lavice zpátky do hry, Islanders hrají v plném počtu.

29:02

Jaroslav Halák tentokrát dokázal pokrýt střelu Mika Greena, krátce předtím střílel Henrik Zetterberg mimo branku.

28:37

Ve zbytku početní výhody se ale zatím Rudým křídlům vůbec nedaří usadit ke kombinaci v útočné třetině.

28:05

Domácí hráči samozřejmě i nadále pokračují v přesilové hře, z Boychukova trestu zbývá ještě více jak minuta.

Mike GREEN - 3:0

27:32

Domácí dvojnásobnou přesilovku využili velmi rychle! Pavel Dacjuk předal puk na Brada Richardse, který jej nabil na vrchol levého kruhu pro MIKA GREENA, jehož svižná střela skončila až v Halákově síti! Asistence: Brad Richards a Pavel Dacjuk.

27:13

Obrovská šance pro domácí! Johnny Boychuk totiž míří také na trestnou lavici a Red Wings tak mají k dispozici minutu a 23 vteřin trvající přesilovku 5 na 3!

27:04

Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, výbornou práci odvedli Clutterbuck s Cizikasem.

26:36

Detroit si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, za držení protihráče je vyloučen Calvin de Haan.

26:18

Ostrované se snaží stupňovat svůj tlak, k další střele se dostal Josh Bailey, Mrázek dokázal pokrýt i jeho pokus. Po reklamní pauze se tak bude vhazovat před detroitskou brankou.

25:57

Nick Leddy se dostal k dorážce z prostoru mezi kruhy, jeho pokus sice mířil vedle branky, puk se ale od brusle jednoho z domácích hráčů odrazil na branku, kde si ho následně Mrázek dokázal pokrýt.

25:17

Po zakázaném uvolnění domácích se hra vrátí před Mrázkovu branku, vhazovat se bude po pravé ruce českého brankáře.

25:02

John Tavares nabil na další střelu Travisi Hamonicovi, jehož pokus z levé strany končí v lapačce Petra Mrázka.

24:22

Odpískáno postavení mimo hru v podání domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:53

Po Dacjukově přihrávce se Henrik Zetterberg tentokrát dostal do zakončení, Halákovu branku ale minul.

23:36

Elitní formace domácích si dokázala vytvořit v útočném pásmu tlak, ke střele se ale nedostala, stejně tak se nevedlo na druhé straně Nielsenovi s Okposem.

23:00

Po pěkné kombinaci třetího útoku Red Wings se ke střele z mezikruží dostal Gustav Nyquist, jeho pokus skončil těsně mimo branku.

22:23

Halák tentokrát rozehrál dobře, Islanders se ale daleko nedostali, jejich snahu zastavil už ve středním pásmu domácí obránce Marčenko.

21:49

Halák si moc neporozuměl se svými spoluhráči při rozehrávce a Darren Helm se dostal ke střele, kterou ovšem hostující hráči dokázali zablokovat.

21:13

V první třetině střelecky hodně aktivní Travis Hamonic pálil opět od modré čáry, tentokrát branku minul.

20:45

Danny DeKeyser se vrací z trestné lavice na ledovou plochu, domácí hrají v plném počtu.

20:21

Jaroslav Halák musel pokrýt dalekonosnou ránu Jonathana Ericssona a Luke Glendening pak zařídil vhazování v útočném pásmu, Detroit se i na začátku druhé třetiny brání v oslabení výborně.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 20:58.
Československá stopa po první třetině:

TOMÁŠ TATAR (DET) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:44
TOMÁŠ JURČO (DET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 3:19

MAREK ŽIDLICKÝ (NYI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:11
JAROSLAV HALÁK (NYI) – 2 úspěšné zákroky, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 50%

Největší čas na ledě: Ericsson 7:45 – Hamonic 8:34
Úvodní třetina dnešního utkání toho dlouho moc neukázala, oba týmy začaly hodně opatrně, a tak k vidění nebylo moc brankových příležitostí. Více šancí si přeci jen vytvořili hosté, branky padaly ale jen do Halákovy klece.

V 15. minutě otevřel skóre utkání po výborné akci Nyquista slovenský útočník Tomáš Jurčo, který zaznamenal svůj třetí gól v sezoně. O chvíli později navíc přidal další branku obránce Kyle Quincey, jemuž pro změnu skvěle přihrál Larkin.

Detroit tak po dvaceti minutách hry vede nad Ostrovany z New Yorku 2:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45

Mike Green a Brock Nelson se vrátili z trestné lavice, Islanders tak pokračují v přesilové hře 5 na 4.

19:23

Petr Mrázek nejdříve vytáhl výborný zákrok proti střele Tavarese, další přihrávku kapitána hostů vystihl Luke Glendening a kotouč se odrazil do středního pásma.

18:45

Následuje ale problém pro domácí hráče, za hákování totiž míří na trestnou lavici Danny DeKeyser a Islanders tak budou mít možnost přesilové hry 4 na 3, a to 61 vteřin!

Kyle QUINCEY - 2:0

18:03

Domácí přidávají druhou branku! Pavel Dacjuk předal ve středním pásmu puk Dylanu Larkinovi, který se rychlostně dostal za obránce Islanders a poté lahůdkovou bekhendovou přihrávkou našel téměř naslepo KYLA QUINCEYHO, jemuž stačilo trefit poloprázdnou branku! Asistence: Dylan Larkin a Pavel Dacjuk.

17:46

Po následné strkanici u Mrázkovy branky jsou za hrubost vzájemně vyloučeni Mike Green a Brock Nelson, závěr první dvacetiminutovky se tak bude hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách.

17:46

Marek Židlický měl hodně času a prostoru na pravém kruhu připravit si svou střelu, jeho pokus nakonec výrazně vystrašil Mrázka, kterému zůstal puk pod betony!

17:15

Ke střele z levého kruhu se teď dostal Nikolaj Kuljomin, jeho pokus mířil mimo branku.

16:57

Frans Nielsen se sice dobře uvolnil po levé straně, v útočném pásmu ale rychle přišel o kotouč.

16:12

Travis Hamonic hledal přihrávkou před brankou Ryana Stromea, puk ovšem zastavil Pavel Dacjuk.

15:43

Z velkého úhlu to nyní zkoušel Henrik Zetterberg, jeho bekhendový pokus jen proletěl brankovištěm na druhou stranu pásma.

15:09

Domácí hokejisté povzbuzeni úvodním gólem se opět drží s pukem v útočném pásmu, nahození Brendena Smitha od levého hrazení nenašlo adresáta.

Tomáš JURČO - 1:0

14:25

Jako bych to zakřikl, domácí jdou do vedení! Gustav Nyquist si sebral volný kotouč v útočném pásmu, na svých zádech udržel Baileyho a následně parádní přihrávkou z rohu našel před brankou TOMÁŠE JURČA, kterému se povedlo prostřelit svého krajan v hostující brance Haláka! Asistence: Gustav Nyquist.

14:03

Zatím se hraje opravdu hodně opatrný hokej, ani jeden z týmů nechce udělat nějakou zbytečnou chybu, kterou by mohl poslat soupeře do vedení.

13:35

Nahození Kyla Okposa od modré čáry skončilo mimo branku, u mantinelu pak sbírají kotouč domácí hráči.

12:58

Nikolaj Kuljomin se přes váhající obránce Detroitu dostal k puku a dokázal ohrozit Petra Mrázka, který musel rychle srazit své betony k sobě.

12:08

Petr Mrázek zastavil slabé nahození Cala Clutterbucka od pravého hrazení. Po další komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Red Wings.

11:39

Johnny Boychuk se dostal do menších problémů na obranné modré čáře, Pavel Dacjuk se ale k puku nedostal.

11:12

Tomáš Tatar naskakuje z trestné lavice, Detroit hraje v plném počtu.

10:41

Red Wings e zatím brání výborně, Luke Glendening opět vyhazuje přes všechny čáry.

10:08

Abdelkaderovi se podařilo vyhodit alespoň do středního pásma, Nick Leddy ani přes velkou snahu nedokázal puk zastavit na modré čáře.

09:37

Kyle Okposo dlouho čekal se střelou, nakonec vyslal tvrdou ránu těsně vedle levé tyče Mrázkovy branky.

09:12

Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za krosček je vyloučen domácí útočník Tomáš Tatar.

08:51

Gustav Nyquist měl sice na levé straně útočného pásma dost prostoru, nakonec ovšem nedokázal ani vystřelit, ani přihrát.

08:18

Josh Bailey nahazoval puk před branku, kde bojoval Anders Lee, který se ovšem ke střele nedostal.

07:55

Brock Nelson střílel z levého kruhu, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Následuje reklamní pauza, po které se bude vhazovat po pravé ruce Petra Mrázka.

07:00

Detroit je zatím aktivnějším týmem, domácí hráči jsou více na puku, v posledních minutách ale oba týmy nestřílejí.

06:19

Riley Sheahan nahrnul kotouč do Halákova brankoviště, Jurčo s Glendeningem se k němu ale nedostali.

05:40

Hraje se opravdu ve výborném tempu, zatím se od začátku přerušilo jedinkrát.

05:06

Red Wings nedokázali nic vytěžit z tlaku v útočné třetině, oba týmy střídají, u puku zůstanou domácí hráči.

04:37

Dylan Larkin se probil do útoku po pravé straně, přihrávkou pak hledal své spoluhráče před brankou, puk ale proletěl jen na druhou stranu pásma.

04:09

Marek Židlický jen nahodil kotouč do útočného pásma, hrát budou domácí hokejisté.

03:30

Pavel Dacjuk se elegantně dostal do útočného pásma, jeho bekhendová přihrávka ale následně nenašla Zetterberga před brankou.

03:01

Petr Mrázek zastavil puk po útočném výpadu Caseyho Cizikase, centra nejúdernějšího útoku celé NHL, alespoň co se hitů týče.

02:44

Riley Sheahan střílel z levé strany po ledě, Jaroslav Halák stihl sklapnout své betony k sobě včas.

02:03

Od začátku se hraje ve velmi dobrém tempu, Gustav Nyquist teď obětavě udržel útočnou třetinu pro Detroit.

01:26

Kyle Okposo se dostal k odraženému kotouči v mezikruží, místo střely ale zvolil kličku.

00:47

Také na druhé straně se musel činit Petr Mrázek, z pravého kruhu střílel Michail Grabovskij.

00:20

Start do zápasu přinesl hned jednu slušnou příležitost, v předbrankovém prostoru se k puku dostal Justin Abdelkader a Halák musel hned reagovat na jeho pokus.

00:01

Máme po hymně, nyní už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního odpoledního klání.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za malou chvíli zazní státní hymna USA.
Utkání začne, jak je u NHL tradicí, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Quincey, DeKeyser, Smith, Green, Ericsson, Marčenko – Zetterberg (C), Dacjuk, Abdelkader – Helm, Richards, Larkin – Tatar, Athanasiou, Nyquist – Glendening, Sheahan, Jurčo. Trenér: Jeff Blashill.

New York Islanders: Halák (Berube) – Hamonic, de Haan, Leddy, Boychuk, Hickey, Židlický – Grabovskij, Tavares (C), Strome – Kuljomin, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Bailey – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – Gawryletz, Racicot.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pokud byste měli k dnešnímu online přenosu jakékoliv otázky, připomínky nebo dotazy, nebojte se mě kontaktovat na mém Twitteru!

TOMÁŠ TATAR (DET) – 50 zápasů, 30 bodů (14+16)
JAKUB KINDL (DET) – 23 zápasů, 5 bodů (2+3)
TOMÁŠ JURČO (DET) – 28 zápasů, 4 body (2+2)
TOMÁŠ NOSEK (DET) – 6 zápasů, 0 bodů
PETR MRÁZEK (DET) – 34 zápasů, 18 výher, úspěšnost zásahů 93,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,06, 3 čistá konta

MAREK ŽIDLICKÝ (NYI) – 42 zápasů, 14 bodů (3+11)
JAROSLAV HALÁK (NYI) – 27 zápasů, 12 výher, úspěšnost zásahů 92,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,18, 2 čistá konta
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované z New Yorku se i v letošní sezoně drží v popředí Východní konference. Aktuálně mají Islanders na svém kontě po 49 zápasech 58 bodů (stejně jako Detroit) a v rámci konference drží 6. místo, devátý Pittsburgh ale ztrácí na Isles jediný bod.

Týmovému bodování vévodí kapitán John Tavares (17+19) a Kyle Okposo (12+24), který nastřádali shodně 36 bodů. Nejlepší střelcem týmu je s 20 góly Brock Nelson, velmi slušně si v letošním ročníku vede dánský univerzál Frans Nielsen.
DETROIT RED WINGS

Detroit letos útočí na neuvěřitelný 25. postup do vyřazovacích bojů v řadě! Rudým křídlům neuškodil ani odchod dlouholetého trenéra Babcocka, ani stále probíhající obměna kádru. Mladí hráči se zabydlují v sestavě velmi rychle a Red Wings se tak mohou těšit ze slušného umístění.

Po 51 odehraných zápasech nasbíral Detroit 58 bodů a ve Východní konferenci zaujímá 7. místo. Red Wings se letos mohou naplno spolehnout na výborné výkony českého brankáře Petra Mrázka.

Zajímavé je, že týmové bodování vede 19letý nováček Dylan Larkin, který nastřádal již 35 bodů za 17 gólů a 18 asistencí, zároveň je i nejlepším střelcem. O bod méně než Larkin má kapitán Zetterberg, slušně si vedou také Tatar, Nyquist a Abdelkader.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Základní část sezony NHL se už přehoupla do své druhé poloviny, noc ze soboty na neděli nabídne celkem 12 utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Detroit Red Wings a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

5:1

Branky a nahrávky: 15. Jurčo (Nyquist), 19. Quincey (Larkin, Dacjuk), 28. Green (Richards, Dacjuk), 31. Tatar (Athanasiou, Nyquist), 43. Larkin (Richards, Tatar) – 45. Tavares (Okposo, Leddy)

New York Islanders: Halák (od 31. Berube) – Hamonic, de Haan, Leddy, Boychuk, Hickey, Židlický – Grabovskij, Tavares (C), Strome – Kuljomin, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Bailey – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – Gawryletz, Racicot

Diváci: 20027 (vyprodáno)