konec (1:1, 2:2, 5:0)

06.02.2016, 17:00 • Zimní stadion, Slaný • 32. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.75 4.3 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Brusle je vždy třeba pořádně nabrousit

Řisuty zcela opanovaly třetí třetinu, kterou vyhrály 5:0 a celkově Jablonec rozstřílely 8:3. Domácí dnes bojovali, předvedli navíc i dostatek hokejovosti a silného soupeře tak obrali o všechny body zaslouženě. Ze Slaného Vám přeji hezký sobotní večer! (19:19:53)

59:21

Řisuty právě vstřelily branku!
Ještě je tu osmý gól Řisut, který zaznamenal v přesilovce DAVID BUNDA – 8:3! Asistence: David Muláček.

58:42

Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Brokeš – 2 min., napadení).

58:42

Tobiáš Slavíček pálil do poloodkryté svatyně, ovšem Bouška se rychle přesunul a skvělým zákrokem zabránil dalšímu domácímu zásahu!

58:12

Bouška přerušil hru po bekhendovém pokusu Krpaty.

57:30

Buldoci si závěr utkání užívají a motají soupeře v jeho obranném pásmu.

57:06

A teď již v plném počtu.

56:50

Domácí jsou ve čtyřech!

55:55

Moc nechybělo a Matěj Kos se prosadil dokonce ve dvojnásobném oslabení! Bouškovi možná pomohla i tyčka.

55:20

Ilašenko roztleskal diváky krásným semaforem!

55:05

Dokonce přesilovka 5 na 3 pro hosty! Raclavský – vysoká hůl.

54:48

Na trestnou lavici nyní míří domácí Jiří Kala. Přesilovou hru si ještě zahraje Jablonec.

53:53

Domácí využívají přesilovku po třinácti sekundách! JAKUB SEDLÁČEK napřáhl od modré čáry a Bouška jeho ránu nedokázal zastavit. Asistence: Ondřej Krpata.

53:40

Jan Petrmichl u mantinelu napadl jednoho z hráčů Řisut a oslabuje svůj tým. Navíc je vykázán do šaten za následné protesty!

53:07

Efekní zákrok Ilašenka, jehož lapačka vylétla proti střele Pilaře.

52:53

Zakázané uvolnění Jablonce.

51:53

Podél levého mantinelu pronikl Sedláček. S jeho spíše propagačním pokusem si poradil Bouška, jenž po šestém gólu nahradil Stejskala.

51:27

Puk skončil až na řisutské střídačce, vhazuje se v obranném pásmu Buldoků.

50:54

Teď už je asi hotovo! Matěj Kos ujel společně s VOJTĚCHEM ŠILHAVÝM do přečíslení 2 na 1, adresoval svému spoluhráči přesnou přihrávku a Šilhavý se tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 6:3. Asistence: Matěj Kos.

49:45

Domácí dnes opravdu bojují a jdou výhře naproti. Hosté ale mají ještě poměrně dost času.

49:06

Řisuty jsou kompletní a zase blíže vítězství.

48:32

Domácí znovu vyhazují.

48:07

Stejskal byl teď dokonce nucen přidržet vyhozený puk.

47:42

Domácí dostali puk alespoň do středního pásma.

47:05

Za hrubost je vyloučen domácí Raclavský. Přesilovka pro Jablonec.

46:51

Před brankou se natahoval po kotouči opět Arnoš. Sklepl ho mimo.

46:24

Domácí se dostali do zakončení hned po buly a Stejskal musel rychle na led.

46:16

Hosté jsou vývojem utkání hodně vykolejeni a teď vůbec nestíhají.

45:12

Teď už to Buldokům vyšlo! DANIEL ARNOŠT překonává Stejskala popáté a domácí mají k dispozici nadějný dvoubrankový náskok.

45:01

Mohlo to být o dva góly! Domácí však nedokázali dotlačit puk za záda ležícího Stejskala.

44:29

ALEXEJ OVČINNIKOV Stejskala se štěstím prostřelil a Řisuty tak vedou 4:3!

44:29

Ovčinnikov jel sám na brankáře! Při zakončení byl seknut a tak je nařízeno trestné střílení!

44:22

Hosté v postavení mimo hru.

43:32

Ve velké šanci se ocitl Krpata. Z mezikruží mířil mezi betony, ale Stejskal je zaklapl včas.

43:06

Hosté se osvobodili vyhozením.

42:38

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Už jsou v plném počtu.

42:01

Síly na ledě se vyrovnají. Hostující Petr Pilař se dopustil nedovoleného bránění.

41:15

Na trestnou lavici zamířili dva hráči na každé straně. Pokračuje hostující přesilovka 5 na 4.
Čekáme, jak celou situaci posoudí rozhodčí.

41:15

Začínají plát emoce, je tu pořádná šarvátka!

40:33

Navíc se vylučuje. Matěj Kos – držení.

40:33

Vlci jsou na začátku třetí části velmi hladoví, Ilašenko už musel několikrát zasahovat.

40:01

Vše se chystá k zahájení třetí části utkání.
Třetí třetina začne přibližně v 18:38.
Ve druhé třetině se hrál zajímavý hokej a viděli jsme v ní hned čtyři branky. Vše odstartoval ve 30. minutě Michal Fortelka, který ranou z první poslal domácí do vedení 2:1. Vlci ovšem bleskově odpověděli a zásahy Michala Nevyhoštěného a Jana Šulce obrátili skóre. Ve 34, minutě se však přesně v momentě, kdy skákal na led vyloučený jablonecký hráč, trefil Ondřej Krpata. Po čtyřiceti minutách tak hrají Řisuty s Jabloncem 3:3.

40:00

39:57

V závěru periody to ještě zkoušel Muláček, který dělovkou z pravé strany Stejskala nepřekonal.

39:33

Celek Jablonce je kompletní.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:07

Hosté přestáli velký závar a dokázali vyhodit.

37:32

Vteřinu před návratem Sladkého na led je vyloučen hostující Jiří Peřina – nedovolené bránění.

37:15

Hosté kombinují hezky, ale schází jim střelba.

36:12

Domácí pošetřili cenný čas v útočném pásmu.

35:33

Jan Sladký ve středu hřiště naprosto zbytečně fauloval a posílá domácí do čtyř.

33:41

Domácí srovnali přesně v momentě, kdy vyloučený Frk naskočil na hrací plochu. Postaral se o to ONDŘEJ KRPATA, jenž z osy hřiště napálil Babického přihrávku za záda brankáře – 3:3. Asistence: Tomáš Babický a Daniel Arnošt.

32:32

Nahození Kužela od modré bylo takovou nabídkou na teč. Puk nakonec těsně minul tyčku Stejskalovi branky.

32:14

Domácí zatím hledají cestičku do útočného pásma.

31:41

Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Marek Frk – 2 min.).

31:19

Vlci právě vstřelili branku!
To je bleskový obrat! Kamil Bříška našel přihrávkou zpoza branky JANA ŠULCE, jehož nechala obrana Řisut před Ilašenkem trestuhodně volného a útočník Vlků si už věděl rady. Asistence: Kamil Bříška a Lukáš Tondr.

30:53

Nyní už se hosté trefili! Na 2:2 srovnává MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ. Asistence: Tomáš Čechura.

30:27

Hostující Demel měl na holi vyrovnání, zblízka však nedokázal dorazit puk do odkryté branky!

29:21

A je to 2:1 pro Buldoky! Slavíček nabil do střelecké pozice MICHALOVI FORTELKOVI, který se z první krásně trefil a Stejskal byl bez šance. Asistence: Tobiáš Slavíček a Jiří Kala.

28:36

U tyčky se snažil prosadit Kala, puk do branky však nedostal.

27:58

Hra pokračuje, Jakub Mulač mezitím odkulhal do útrob stadionu. Vypadá to na zraněné koleno.

27:37

Jde o Jakuba Mulače, který odešel na střídačku jen za pomoci spoluhráčů. Vylučovat se ale nebude.

27:37

Na ledě je lékař. Zatím bohužel nevidím, o koho se jedná.

27:37

Domácí v plném počtu. Za brankou Jablonce však zůstává ležet jeden z hostujících hráčů a možná se bude vylučovat znovu.

27:08

Michal Pavlů pálil z osy hřiště hodně tvrdě, ovšem nalezl jen Ilašenkovu lapačku!

26:50

Ani nyní se hosté dlouho neudrželi v útočné třetině.

26:29

Buldoci se opět dokázali osvobodit vyhozením přes celé hřiště.

26:07

Domácí vyhazují.

25:27

Ondřej Krpata se dopustil nedovoleného zákroku a Jablonec bude hrát přesilovku.

25:12

Nyní sledujeme přetlačovanou v rohu za domácí brankou.

23:53

Řisutům teď nevychází zakládání útoku, hosté se dobře pohybují a narušují rozehrávku soupeře.

22:46

Hosté začali druhou třetinu aktivněji. Ilašenkova lapačka musela švihnout proti puku z hole Frka.

21:18

Pěkná sbírka hokejových rukavic

21:18

Ovčinnikov namazal kotouč přímo na hůl Tomáši Demelovi. Útočník s bohatými extraligovými zkušenostmi na Ilašenka nevyzrál.

20:45

Tohle už bylo těžší. Domácí gólman nicméně ztlumil puk ve výstroji.

20:20

Ilašenko si připsal první zákrok druhé třetiny. Šlo ale o nahození ze středního pásma.

20:01

Aktéři utkání jsou zpět na ledě, druhá perioda začne za malou chvíli.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
Skončila první třetina, po které platí nerozhodný stav 1:1. Hosté šli do vedení v 10. minutě, kdy se na útočný výlet vydal obránce Jan Petrmichl a tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Buloci však odpověděli poměrně rychle, ve 14. minutě potrestal chybu brankáře Alexej Ovčinnikov.

20:00

19:38

Nevydařená přesilovka Řisut právě skončila.

19:01

Poslední minuta první třetiny.

18:34

Hosté vyhazují.

18:23

Domácím se zatím přesilovka nedaří, nemohou se dostat do útočného pásma.

17:37

Domácí si vynutili přesilovou hru. Jan Šulc vyloučen za držení hole.

17:21

Sladký vystřelil po přejetí modré čáry, Stejskal zasáhl vyrážečkou.

16:55

Domácí se snaží hrát aktivně, na branku Vlků nyní dotíral Bunda.

16:10

Zakázané uvolnění Řisut, hra se vrací před Ilašenka.

15:46

Po vhazování se domácí opět dostali do zakončení, Stejskal byl znovu na místě.

15:37

Buldoci ale přešli dopředu a Stejskal byl nucen přerušit hru.

15:06

Hosté odpověděli na obdržený gól tlakem a Ilašenko musí být pozorný.

13:38

Domácím pomohla chyba brankáře Stejskala! Jeho chybnou rozehrávku totiž zachytil Bunda a následně Raclavský naservíroval kotouč ALEXEJI OVČINNIKOVOVI před odkrytou svatyni – 1:1. Asistence: Kryštof Raclavský a David Bunda.

12:56

Po buly střílel od modré Bílek, prostor mezi tyčemi netrefil.

12:25

Nepříjemnou střelu z levé strany vyrážel Ilašenko ramenem.

11:23

Puk do ohně nastřeloval Kos, jablonecká obrana si však poradila.

10:53

09:41

Hosté jdou do vedení! Tondr poslal do úniku obránce JANA PETRMICHLA, který svůj ofenzivní výlet zakončil střelou mimo Ilašenkův dosah. Asistence: Lukáš Tondr.

09:16

Problém vyřešen, už se opět hraje.

09:14

Probíhá drobná úprava na plexiskle za hostující klecí.

08:53

Přečíslení 2 na 1 zakončil Arnošt střelou, která zřejmě skončila na tyčce hostující klece!

08:16

Dostálův projektil od modré jen prolétl kolem Stejskalovy branky.

07:46

Prudkou střelu Raclavského z levého kruhu pokryl Stejskal. Hostující gólman přerušil hru.

07:31

Další icing domácích Buldoků.

07:16

Ilašenko s přehledem pokryl střelecký pokus ze středního pásma.

06:40

Do šance se dral Brokeš, který z dobré pozice netrefil domácí klec.

06:29

Zakázané uvolnění Řisut.

06:16

05:59

Hosté se osvobozují a je jasné, že se ubrání.

05:27

Sedláčkova rána od modré byla tečována vedle.

05:00

Dostál si dlouho rovnal puk na střelu. Nakonec to zkusil a Stejskal udržel kotouč na své hrudi.

04:15

Je tu první vyloučení. Přesilovku si zahrají Řisuty.

03:26

Nahození Pavlů se otřelo o tyčku domácí svatyně!

02:35

První těžší zákrok si připsal také Ilašenko, který puk udržel na svém těle.

02:15

Stejskal raději přidržel nahozený kotouč, další vhazování v útočném pásmu Řisut.

02:05

Ve velké šanci se objevil Kalla. Ten střílel z mezikruží, ale Stejskal si připsal velmi dobrý zákrok.

01:26

V útočném pásmu i Jablonečtí, Ilašenko zatím nemusel zasahovat.

00:14

Hned tu byl první útočný pokus domácích. Kos ale v tísni jen nametl puk kolem branky, kterou hájí Stejskal.

00:01

Už i Severočeši se seřadili na svou modrou čáru. Za malou chvíli začínáme.
Domácí hokejisté již nastupují na ledovou plochu. Čekáme na Jablonec.

HC Řisuty: Ilašenko (Schwamberger) – Kašák, Kužel, Babický, Bílek, Muláček, Raclavský, Ovčinnikov, Sedláček – Sladký, Kalla, Kos (C), Krpata, Záleský, Fortelka, Náprstek, Slavíček, Arnošt, Šilhavý, Bunda, Dostál.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl (C), Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec – Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Homolka, Frk, Hric, Brokeš..
Ve vzájemné konfrontaci uspěl v této sezóně vždy domácí tým. Řisuty nejprve na svém ledě zvítězily 2:1, ale z Jablonce se pak vracely s porážkami 3:6 a 2:4.
HC Řisuty:
Buldoci prožívají nevydařený ročník. Vesnice, která se nachází nedaleko Slaného, kde také hraje své domácí zápasy, většinou patřila mezi lepší druholigové týmy, ale letos se Řisutští nacházejí mimo příčky, které zaručují postup do play-off. Na svém kontě mají jen 39 bodů, což aktuálně stačí na třinácté místo. Na dvanáctý Pelhřimov ztrácejí dva body. Řisutům to nejde zejména venku. Naposledy ale nelichotivou sérii devíti proher na stadionech soupeřů v řadě protrhly, když přivezly dva body za výhru 2:1 po nájezdech z Bíliny. Mezi hlavní tahouny týmu, jenž vede zkušený Kladeňák Jan Novotný, patří dlouholetá opora Matěj Kos, zkušený obránce Martin Kašák nebo další bek Lukáš Kužel, jenž ještě loni nastupoval za kladenské Rytíře.
HC Vlci Jablonec nad Nisou:
Jablonečtí hokejisté zažívají dobrou sezónu. Na svém kontě mají už 61 bodů a v tabulce skupiny Západ jim patří čtvrtá příčka, navíc se stejným počtem bodů, jako mají třetí Klatovy. Z posledních pěti zápasů Vlci prohráli jediný, naposledy navíc doma přehráli 3:2 vedoucí Kolín a potvrdili tak velice dobrou formu. Hlavními oporami Severočechů jsou útočníci Lukáš Tondr, Kamil Bříška a také zkušený Tomáš Demel, jenž nastupoval v Extralize například za Vsetín.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V sobotu je na programu už 32. kolo druholigové skupiny Západ. Já Vás provedu utkáním mezi Řisuty a Jabloncem, které se uskuteční na zimním stadionu ve Slaném. Tabulkově mnohem lépe jsou na tom hostující Vlci, kteří se nacházejí na čtvrté pozici a je jasné, že ve vyřazovacích bojích chybět nebudou. To Buldoci jsou až třináctí a pokud se chtějí do play-off dostat, potřebují proti silnému soupeři bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

8:3

Branky a nahrávky: 14. Ovčinnikov (Raclavský, Bunda), 30. Fortelka (Slavíček, Kala), 34. Krpata (Babický, Arnošt), 45. Ovčinnikov (TS), 46. Arnošt, 51. Šilhavý (Kos), 54. Sedláček (Krpata), 60. Bunda (Muláček) – 10. Petrmichl (Tondr), 31. Nevyhoštěný (Čechura), 32. Šulc (Bříška, Tondr)

HC Řisuty: Ilašenko (Schwamberger) – Kašák, Kužel, Babický, Bílek, Muláček, Raclavský, Ovčinnikov, Sedláček, Bunda, Dostál – Sladký, Kala, Kos (C), Krpata, Záleský, Fortelka, Náprstek, Slavíček, Arnošt, Šilhavý.

Rozhodčí: Kostourek