konec (1:1)

06.02.2016, 21:45 • Estádio João Cardoso • 21. kolo • Štěpán Slovák

Tipsport: 3.3 3.17 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (23:43:43)
Je to tak! Hosté šli brzy do vedení, prosadil se Licá. Domácí ale ve 24. minutě zásluhou Nathana srovnali. Ač jsme ještě pár šanci viděli (tu největší měli domácí v závěru zápasu), tak branku už jsme neviděli. Oba týmy tak berou bod.

90+4

90+3

Ještě dlouhý aut pro Tondelu, ale hostující obránci odvrací do bezpečí a už to vypadá, že se více v dnešním zápase nestane.

90+2

Hlavní sudí nastavil tři minuty. Ta první nic vážného nepřinesla, v té druhé se k hlavičce dostal znovu Dourado. Brankář Zubikarai chytá, ovšem stejně byl hostujícímu útočníkovi odpískán útočný faul.

90

Dlouhý míč teď ve vápně hledal Morena. Ten se na něj sice snažil natáhnout, ovšem nedokázal to a rozehrávat bude Miguel.

89

S hlavičkou Dourada neměl domácí brankář žádné problémy.

88

Obrovská šance Tondely! Hostující obrana propadla a Tavares mířil na bránu Miguela! Místo střely ale ještě nesmyslně hledal svého spoluhráče, před kterým byl včas výborně se vracející Otavinho!

87

Rohový kop hostům nevyšel a máme tu poslední střídání. Wagner nahrazuje na závěrečné minuty Murilla.

86

Hosté jsou v těchto chvílích lepším týmem. Nyní vybojovali svůj čtvrtý roh v tomto zápase.

84

Míč nyní propadl až na Andradeho, který si jej dal na levou nohu a střelou vysoko nad příliš neohrozil Zubikaraiho.

83

Cafú to zkoušel z dobrých dvaceti metrů. Trefil však pouze dobře postaveného Thicota.

82

Podruhé střídá Tondela. Dohráno má Baldé, místo kterého na hřiště podívá Moreno.

81

Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu! Hlavní sudí zůstává klidný!

79

Bruno Gaspar si musel pomoct faulem a sudí jej ohodnotil žlutou kartou.

79

Centr Otavinha propadl až na Andradeho. Ten ještě vracel míč do ohně, ovšem Zubikarai vyběhl a vyboxoval jej do bezpečí! Bude z toho autové vhazování pro Guimarães.

78

Dobrá standartka nyní pro Guimarães! Jak s ní hosté naloží?

77

A Mendes opět v akci. Znovu záporně. Tentokráte vidí žlutou kartu!

76

Právě Mendes se uvedl nepřesnou přihrávkou, jenže domácí o míč také přišli hned v úvodu celé akce.

75

Střídá také střelec zatím jediné branky hostů – Licá. Místo toho na trávník vbíhá Mendes.

75

Dvě střídání na straně hostů! Odešel Bouba Saré, kterého nahradil Rosell.

74

Podle dění na hřišti je evidentní, že si hosté přijeli pro tři body. Naopak Tondela s rozehrávkami příliš nepospíchá a bod by nejspíše brala.

72

Byl to Licá, kterému chyběl krok, aby byl u míče dříve, než brankář Zubikarai!

71

Pátá domácí žlutá karta, tentokráte se provinil obránce Oto'o.

70

Domácí se dostávali do dobré příležitosti! Obrana soupeře však byla ve správný čas na správném místě.

69

Domácí poprvé střídají. Odchází Karl, místo kterého se na trávník podívá Tavares.

69

K hlavičce se nyní dostal nikým nehlídaný Nuno Santos! Jeho pokus však končí nad bránou Miguela! Po dlouhé době zase branková příležitost!

68

Andrade si nyní nebral servítky a po zásluze je mu udělena žlutá karta!

67

Další dlouhý míč až za obranu soupeře i na druhé straně. Na tomto terénu se kombinačně hraje opravdu těžko.

66

Brankář Miguel si došel pro hodně vysoký míč a ihned rozehrává.

64

Kvalitu hry posledních minut nyní prokázal Bouba Saré, jehož pokus končí snad až do domácím stadionem. Hostující záložník se svým spoluhráčům omlouvá.

63

Ta jim nevyšla a dopředu šli hráči Tondely. Murillo se ovšem provinil útočným faulem.

62

Dourado tentokráte faulovaným, bude z toho zajímavá standartka pro hosty.

61

Lucas Souza na polovině soupeře neuspěl a už rychle utíká zase zpět, kde si bude plnit své spíše defenzivní úkoly.

60

Hostující Dourado zkoušel vybojovat pokutový kop. Hlavní sudí místo penalty uděluje žlutou kartu hostujícímu útočníkovi za nasimulovaný pád!

59

Míč si postavil Otavinho, jehož pokus Zubikarai neudržel a vyrazil před sebe. Následná dorážka však domácí svatyni už neohrozila.

57

Licá a Bruno Nascimento se dostali do sprintérského souboje. Domácí obránce zaškobrtl o nohu soupeře a může být rád, že sudí vytahuje pouze žlutou kartu.

56

Terén je stále v nepříliš kvalitním stavu a tak oba celky volí velmi často dlouhé nákopy.

55

Přímý kop Tondely, chvíli to vypadalo, že z něj bude roh. Ovšem byl to Bruno Nascimento, od kterého míč letěl až za lajnu.

54

Výborná individuální práce Baldého, který vyslal na steč Murilla. Ten z těžké pozice míří nad hostující bránu!

53

Série tvrdších zákroků ve středu hřiště. Sudí nepíská a nechává hře volný spád.

52

Dlouhý aut domácích sice doletěl až do velkého vápna soupeře, ovšem tam už byl připravený Miguel.

51

Faul tentokráte odpískán Nathanovi, kterému se tohle rozhodnutí vůbec nelíbí.

49

Obrovská smůla domácích! Míč se ve skrumáži dostal k Bruno Nascimentovi, ten ve skluzu poslal míč směrem na hostující bránu! Jenže trefil svého spoluhráče v ofsajdu, od kterého míč míří mimo! Míč by nejspíše skončil v síti!

48

Otavinho fauloval, což neuniklo hlavnímu sudímu, který faul také odpískal.

47

Zajímavé momenty na obou stranách. Andrade si naváděl míč na střed, jenže špatnou přihrávkou věnoval míč soupeři. Na druhé straně vyslal nepřesný pokus Murillo!

46

Miguel už rozehrávat nebude. Hlavní sudí Soares Dias právě ukončil první poločas. Ten měl hodně vyrovnaný průběh a myslím, že remíza je zatím zasloužená. Licá hned ve druhé minutě otevřel skóre, ovšem ve 24. minutě srovnal Nathan. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne přibližně ve 22:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2

Tak ne, ještě roh dostali k dispozici hostující fotbalisté. Jenže ten jim nevyšel a na druhou stranu uháněli zase domácí, i ti dokázali vybojovat roh!

45

Jedna za posledních akcí prvního poločasu končí ofsajdem, ve kterém nachytán Dourado.

44

Míč si vzal na starost Licá, jenže brankář Zubikarai předvedl dobrý zákrok a vyráží!

44

Další faul, který je potrestán žlutým trestem. Lucas Souza fauloval a bude z toho zajímavý přímý kop pro Guimarães!

43

Baldé šel na tomto terénu do nesmyslného skluzu a po zásluze vidí žlutou kartu.

42

První střídání tohoto zápasu na hostující straně, Alexandre Silva má dohráno. Nahrazuje jej Andrade.

41

V těchto chvílích je Tondela aktivnější, což vycítili i domácí příznivci.

40

Tondela byla blízko druhé branky! Obránci hostů několikrát chybovali a byl to Baldé, který dával ještě na Nathana! Jeden z hostujících obránců byl ale u míče dříve a překazil tak domácím radost!

39

Domácí obránci odvrací nadvakrát, stále však u míče hráči hostujcího celku.

38

Nuno Santos fauloval, bude z toho hodně nebezpečný přímý kop pro hosty!

36

Znovu ofsajd, který zastavuje Nathana v zakončení, rozehrávat bude Guimarães.

35

Nyní se příliš nehraje. A když, tak moc fotbalového nevidíme. Jedna nepřesnost totiž střídá druhou. Ale to je způsobeno hlavně terénem.

33

Cafú byl nyní hodně ostře sestřelen Nuno Santosem, který může být rád, že se to obešlo bez žlutého napomínání.

32

Otavinho hledal Dourada, který byl u míče o kousek později, než domácí hráči. Ti odvracejí na roh.

31

Nepřesná kombinace domácích hráčů, kteří o míč přicházejí.

30

Na hřišti teď chvíli zůstal ležet Nathan. Vypadá to však, že bude vše v pořádku. Hra může pokračovat.

29

Domácí se zlobí na čárového, podle nich ještě míč nebyl v zámezí. S tímto rozhodnutím ale rozhodně už nic neudělají.

27

Licá je dnes jednoznačně zatím nejnebezpečnějším hráčem hostů, jeho pokus opět končí v boční síti!

26

Baldé teď mohl postupovat téměř sám na hostující bránu! Míč však se domácímu hráči na těžkém terénu nedařilo zkrotit a Josué ho pak odkopl do bezpečí.

25

Hosté uháněli rychle dopředu, jenže míč končí v zámezí, rozehrávat bude Zubikarai.

24

24. NATHAN - 1:1

24

Tým Tondela právě vstřelil branku!
Hosté šli rychle dopředu, míč měl u nohy NATHAN JUNIOR, který se dlouho nerozmýšlel a poslal ho směrem na hostující svatyni! Hostující brankář však míč neudržel a ten končí v síti! Obrovská chyba Miguela!

22

Padrao dokázala na svých zádech uhlídat Nathana, míč pro hostujícího brankáře Miguela.

21

Snad čtvrtý ofsajd domácích během posledních pěti minut. Domácí trenér se na své svěřence nyní hodně zlobí!

20

A opět Tondela v dobré příležitosti! Jenže opět praporek nad hlavou jednoho z čárových!

19

Z dlouhé vzdálenosti to zkoušel Thicot. Jeho pokus však končí vysoko nad!

18

Nyní se domácí dostávali do výborné příležitosti a Baldé byl sám před brankářem Miguelem! Celou akci však zbrzdil praporek čárového sudího, který signalizuje ofsajd!

17

První žlutá karta na straně hostů, potrestán Josué.

16

Oba celky to zkouší hlavně dlouhými nákopy. Oba týmy totiž pochopily, že po zemi hrát nemá příliš cenu.

14

Tondela se dostávala do dobré šance. Přihrávku však zastavil pomalý terén a domácí o míč přicházejí!

13

Vitória rozehrála nakrátko, míč dostal znovu Licá, který to zkoušel na přední tyč. Jeho pokus ale trefuje pouze boční síť.

12

Chvíli to vypadalo, že hlavní sudí pískal faul. To se ale nestalo, roh pro hostující fotbalisty.

11

Útočný faul odpískán domácím, u míče tak hostující fotbalisté, kteří rychle rozehrávají.

10

Podobná situace jako před malou chvílí! Tentokráte vše vyřešil dobrým výběhem brankář Miguel.

9

Dobrá šance domácích! Z levé strany dostal míč nikým nehlídaný Baldé, ovšem míč díky špatnému terénu netrefil! Kdyby ano, nejspíše by bylo srovnáno!

7

Domácí brankář Zubikarai teď musel hodně ven z brány, aby dokázal před hostujícími útočníky zakročit!

6

Nutno dodat, že terén není opravdu ideální, hustě prší a je to znát i po každé přihrávce.

4

Hosté jsou i nadále aktivní a tlačí se dopředu.

3

Domácí Bruno Monteiro dostává žlutou kartu, sudí totiž nechával před inkasovanou branku výhodu.

2

2. LICÁ - 0:1

2

Guimarães právě vstřelilo branku!
Domácí chybovali v rozehrávce a hosté postupovali do rychlého brejku! Silva hrál pod sebe, kde byl úplně volný LICÁ, který posílá hosty do vedení! Brankář Zubikarai bez šance!

1

Kuriozita hned na úvod zápasu, domácí nerozehráli správně a tak se rozehrávka bude opakovat.

1

CD Tondela: (4-5-1) Zubikarai – Oto´o, Bruno Nascimento, Thicot, Nuno Santos – Lucas Souza, Karl, Bruno Monteiro, Murillo, Baldé – Nathan
Náhradníci: Claudio Ramos, Kaká, Wagner, Sebaihi, Hélder Tavares, Wanderson, Moreno

Vitória SC Guimarães: (4-2-3-1) Miguel – Bruno Gaspar, Josué, Padrao, Dalbert – Cafú, Bouba Saré – Licá, Otavinho, Alexadre Silva – Dourado
Náhradníci: Andrade, Douglas Jesus, Rocha, Tozé, Afonso, Rosell, Mendes

Rozhodčí: Soares Dias – Rui Tavares, Bruno Rodrigues.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V prvním vzájemném souboji letošní sezóny zvítězila Guimares na domácí půdě díky vlastní brance Nascimenta ve dvanácté minutě utkání nejtěsnějším možným rozdílem.
Naopak Tondelu trápí úplně opačné starosti. Domácí celek je jednoznačně nejhorším celkem portugalské ligy. Tondela v dosavadním ročníku nasbírala pouhých devět bodů a na předposlední Academicu ztrácí propastných osm bodů! Na výhru navíc čeká od začátku letošního roku, kdy zvítězila na půdě Rio Ave. V minulém kole zajížděla Tondela na hřiště Nacionalu, kde padla po výsledku 3:1!
Guimares přijíždí k dnešnímu utkání jako obrovský favorit. Hostům patří v tabulce portugalské ligy šestá pozice a za pátou příčkou zajišťující postup do kvalifikace o Evropskou ligu zaostává pouze o horší skóre za Pacosem Ferreira! Guimares už navíc hodně dlouho čeká na přemožitele. Naposledy prohrála druhého ledna, kdy padla doma s Benficou. V minulém kole si hosté poradili s Madeirou, kterou doma rozstříleli poměrem 3:1!
Dobrý večer všem příznivcům portugalského fotbalu! Primeira Liga nabízí o víkendu další kompletní kolo. Soubojem mezi CD Tondela a Vitória SC Guimares Vás prostřednictvím textového přenosu provede Tomáš Kubečka. Utkání startuje ve 21:45!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.