06.02.2016, 19:45 • AFAS Stadion, Alkmaar • 22. kolo • Patrik Freith

Tipsport: 2.3 3.3 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to dnes vše, budu se těšit u dalších přenosů, na shledanou. (21:44:00)
Dnešní utkání sledovalo 15006 diváků.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:10.
A máme tu konec utkání! Šťastnější se budou vracet domů hráči Alkmaaru, kterým se podařilo porazit Vitesse Arnhem. První poločas nám nenabídl téměř žádnou brankovou příležitost. Druhá půle začala velice aktivně, hlavně ze strany Alkmaaru. V 62. minutě jsme viděli první branku utkání, když nádherně Rooma přehodil Vincent Janssen. Víc už jsme toho neviděli a utkání tedy končí za stavu 1:0! Alkmaar se po zisku všech tří bodů posouvá na 5. příčku. Vitesse se propadlo na 7. příčku. Hráči Alkmaaru tedy dnes protáhli šňůru bez porážky už na 9 zápasů!

90+3

90+2

Domácí už nikam nechvátají a drží těsné vedení.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty!

90

Haye nebezpečným skluzem srazil protihráče a i on vidí žlutou kartu.

89

Celý stadión nyní skanduje chorály svého týmu, skvělá atmosféra.

88

Baker poslal výborný centr do vápna, dokonce našel hlavu spoluhráče, ale s hlavičkou Yeniho si poradil Rochet.

87

Janssen byl úplně sám ve vápně, ale centr směřovaný na něj si sebral Room.

85

Krvácení bylo nejspíše zastaveno, kapitán hostů je zpět na trávníku.

84

Kašia musí opustit hrací plochu kvůli krvácení z jeho hlavy.

83

Jahanbakhsh bránil až moc tvrdě a vidí žlutý kartónek.

82

Mezitím jsme vstoupili do poslední desetiminutovky, podaří se ještě některému z týmů vstřelit důležitou branku?

81

S rohovým kopem si obrana Vitesse bez problémů poradila.

80

Centr Ouwejana zablokovala obrana, domácí mohou rozehrát rohový kop.

79

Hlavní rozhodčí teď opravil svého asistenta, který se podle něj rozhodl nesprávně.

78

Haye se ihned po svém vstupu na trávník dostal míči, ale okamžitě o něj přišel.

77

Domácí kouč už tedy vyčerpal všechny možnosti ke střídání.

76

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dabney dos Santos Souza, přichází Thom Haye.

75

Trenér hostů se rozhodl posílit útočné řady, uvidíme, jestli Nathan bude mít vliv na vývoj utkání.

74

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Celso Ortiz.
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kevin Diks, přichází Nathan.

72

A opět Rochet, nyní si ze vzduchu sebral centr z rohového kopu hostů.

71

Další pěkný zákrok Rocheta, tentokrát zneškodnil výborných skokem hlavičku protihráče.

70

Baker se snažil najít za obranou Kazajšviliho, ale přihrávka byla moc dlouhá a bez problémů si pro ní došel Rochet.

69

Nakamba se dostal ke střele, kterou ovšem obětavě zablokoval Vlaar.

67

Centr Souzy nikoho nenašel a skončil za čarou.

66

Kapitán hostů nepříjemně sestřelil Janssena, domácí budou rozehrávat.

65

65.

65

A mohlo to být o dvě branky! Room nyní předvedl neuvěřitelný zákrok proti hlavičce Henriksena, kterého našel přesným centrem Vlaar.

62

62. Vincent JANSSEN - 1:0

62

Alkmaar právě vstřelil branku!
VINCENT JANSSEN dostal krásný míč za obranu, nejprve si poradil se dvěma obránci a poté nádherně přehodil Rooma a míč se ještě odrazil od břevna, nádherná branka – 1:0!

61

Brown si přivodil zřejmě nějaké svalové zranění, které mu nedovolí pokračovat v utkání.

61

Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Isaiah Brown, přichází Denis Olijnik.

60

Na hřiště spěchá lékař, s Brownem to nevypadá dobře.

59

Brown nyní zůstává na trávníku, hra ale pokračuje.

58

Brown obešel protihráče a vystřelil z hranice šestnáctky, ale jeho střele chyběly potřebné parametry a končí nad brankou Rocheta.

57

Souza nyní spálil nemožné! K mladému hráči se odrazil míč po střele Henriksena, ale mladičký Souza s odrazem nejspíše nepočítal a zareagoval pozdě. Obrovská šance pro domácí!

55

O dalekonosnou střelu se pokusil Kašia, ale jeho pokus končí mimo branku.

54

Domácí tribuny se ozývají hlasitým pískotem, hra se pomalu vrací do podoby té z první půle.

53

Hráči Alkmaaru teď hosty téměř k ničemu nepouštějí a míč jim při většině situací odebírají.

52

Už po několikáté rohový kop nebyl rozehrán vůbec dobře a na přední tyči ho opět sbírá hráč hostí.

51

Souza obral o míč stopera hostů a poslal centr do vápna, který ovšem odvrátil Ota na rohový kop.

50

Druhý poločas začal aktivněji než ten první, hlavně ze strany Alkmaaru.

49

Další střela z velkého vápna, tentokrát se o ní postaral Rienstra, ale i jeho pokus končí nad brankou.

48

Janssen to zkusil z opravdu velké dálky a jeho střela končí vysoko nad brankou Rooma.

47

Room nyní předvedl nádherný zákrok proti střele Souzy z velkého vápna.

46

Domácí vlétli na soupeře a vybojovali první rohový kop druhé půle.

46

Hlavní rozhodčí ukončil první půli za stavu 0:0. V prvním poločase jsme toho moc neviděli, během prvních 35 minut jsme nebyli svědky téměř žádné gólové šance. Ke konci první půle hra poměrně oživla. Doufejme, že ve druhém poločase budeme sledovat aktivnější hru od obou celků.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:46.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

45+1.

45+1

Stejně jako na druhé straně, rohový kop nepřinesl žádné nebezpečí.

45

Vlaarovi nevyšel odkop a dává hostům k dispozici rohový kop.

45

Roh byl rozehrán na přední tyč, kde byl ovšem připravený hráč hostů a míč odkopl.

44

Další rohový kop budou mít k dispozici domácí.

43

Nakamba si v souboji ve středu hřiště pomohl faulem.

41

V závěru první půle konečně vidíme pořádný fotbal, doufejme že tato chuť po gólech oběma celkům vydrží.

40

Další šance, tentokrát pro hosty! Baker si řítil sám na Rocheta, ale domácí brankář si s jeho střelou poradil.

39

39.

39

Obrovská šance domácích! Z levé strany přišel do vápna krásný balón, na který si naběhl jeden z domácí hráčů, ale výborný zákrok na čáře předvedl Room!

38

Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl.

37

Alkmaar má k dispozici rohový kop.

36

Domácí se dostali ke střele na hranici velkého vápna, ovšem střela nebyla přesná a končí nad brankou Rooma.

35

Žlutou kartu vidí Diks, který v souboji přidržel soupeře.

33

Rienstra poslal centr do vápna, který ovšem nenašel žádného z jeho spoluhráčů.

32

Domácí poslali dobrý centr z pravé strany, jenže ve vápně stál připravený Room, který si míč s přehledem sebral.

31

Jsme svědky velice nudného poločasu, oba týmy si vypracovaly jednu větší příležitost, ale jinak pouze odkopávají získané míče.

30

Opdam byl zřejmě otřesen po předchozím střetu a musí být střídán.

29

Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Levi Opdam, přichází Derrick Luckassen.

28

Nyní si trochu míče na svých kopačkách užívají domácí.

27

Domácí připravují střídání.

26

Baker byl faulovaný ve středu hřiště, hosté mohou rozehrát.

24

24.

24

Tak teď bylo horko před brankou hostů. Do vápna přišel krásný centr z pravé strany, útočník se dostal k zakončení, ale dobrý zákrok předvedl Room!

23

Domácí opět nevěděli co s míčem, tak ho poslali až k brankáři Roomovi.

22

Opdam už míří za postranní čáru a vypadá to, že je v pořádku.

21

Sudí přerušuje hru, protože Opdam zůstává ležet na trávníku.

19

Brown se dostal na hranici šestnáctky ke střele, ale pouze trefil Rocheta, který si připisuje další zákrok.

18

Yeini poslal dlouhý pas k pravé postranní čáře, ale jeho spoluhráč ho nestihl a míč tak končí v autu.

17

Byli jsme svědky první šance utkání, doufejme, že takových momentů uvidíme v dnešním utkání více.

16

16.

16

Brown našel za obranou Kazajšviliho, který si posadil obránce a krásně vystřelil, ale nádherný zákrok předvedl Rochet!

14

Hosté opět vracejí míč až k vlastnímu brankáři, který ho odkopává na polovinu Alkmaaru.

13

Brown se snažil proniknout po levé straně, ale byl faulován. U míče jsou nyní hosté.

12

Zápas je zatím úplně bez šancí, oběma týmům se zatím nedaří najít recept na obranu soupeře.

11

Kruiswijk podrazil soupeře u středového kruhu a je mu pískán faul.

10

Přímý kop si vzal na starost Brown, ale jeho centrovaný míč si bez problémů sebral Rochet.

9

Rukou nyní zahrál Ouwejan, a hosté tak rozehrají volný přímý kop.

8

Další odkopnutý míč domácích si sebrala obrana hostujícího celku a pokouší se rozehrát.

7

Ota zkoušel odcentrovat z levé strany, ale jeho centrovaný míč končí v zámezí.

6

Hosté zkoušeli zaútočit po pravé straně, ale ihned se s míčem otáčí a vrací ho zpět k obráncům.

5

V zápasu zatím můžeme vidět mnoho chyb v rozehrávce.

4

Na stadionu panuje od prvních minut výborná atmosféra.

3

Domácí hráči se ani nesnaží u konstruktivní rozehrávku a každý získaný míč vrací soupeři.

2

Dlouhý nákop stopera hostů nenašel Browna, domácí jsou tak u balónu.

1

Úvodní výkop obstarali hosté, kteří nastupují ve žluto-černých dresech, domácí zvolili dresy červené barvy.

1

AZ Alkmaar: Rochet – Opdam, Vlaar, S. Wuytens, Ouwejan – B. Rienstra, Henriksen (C), van Overeem – Jahanbakhsh, V. Janssen, Souza.
Náhradníci: Coutinho – Mühren, T. Haye, Luckassen, Garcia, Brezančić, Ortiz.

SBV Vitesse Arnhem: Room – Diks, Kašia (C), van der Werff, Kruiswijk, Ota – Yeini, L. Baker, Nakamba – Kazajšvili, Brown.
Náhradníci: Velthuizen – Nathan, van Bergen, Zhang, M. Osman, Olijnik, Leerdam.

SBV VITESSE ARNHEM
To u svěřenců Roba Maase probíhá očekávaná sezóna, tým se nachází na 6. příčce s náskokem jednoho bodu na sedmý Utrecht a se ztrátou taktéž jednoho bodu na pátý Nijmegen. Během jednadvaceti odehraných zápasů získali 33 bodů za 9 výher a 6 remíz, šestkrát se jim v utkání nepodařilo bodovat. Týmu z Arnhemu se v letošní sezóně podařilo spojit kvalitní útok s dobrou obranou. V letošní sezóně vstřelili 38 branek, čtvrtý nejvyšší počet v celé soutěži, a obdrželi pouhých 19 branek. Lepší obranu už má pouze Ajax. O post nejlepšího střelce se dělí dva mladíci, Valeri Qazaishvili a Milot Rashica. Oba hráči vstřelili 7 branek. V minulém kole hráči Vitesse pouze remizovali na domácí půdě s Excelsiorem 0:0.
AZ ALKMAAR
Pro svěřence trenéra Johna van den Broma je tato sezóna určitým zklamáním. Tým, který ještě minulou sezónu skončil na 3. místě, letos bojuje ''pouze'' o postup do Play Off o Evropskou ligu a patří mu 8. příčka se ztrátou dvou bodů na svého dnešního soupeře. Během jednadvaceti odehraných kol získali 31 bodů za 9 výher a 4 remízy, osmkrát si z utkání neodvezli ani bod. V letošním ročníku Eredivisie vstřelili 34 branek, na kterých má velký podíl Vincent Janssen, který vstřelil 12 branek a patří mu 4. pozice v tabulce střelců. 31 krát lovili míč ze své sítě. Tým se v týdnu představil v domácím poháru, kde porazil tým HHC 1:0. V minulém kole Eredivisie si s přehledem poradili s Nijmegenem 3:0.

ZAJÍMAVOST
Tým z Alkmaaru je už 8 zápasů neporažený, naposledy toto mužstvo prohrálo 13. 12. 2015 na hřišti Zwolle 2:1.
Hezký sobotní večer, vítám vás u 22. kola nizozemské Eredivisie, ve kterém se střetnou týmy AZ Alkmaar a SBV Vitesse Arnhem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.