Slovensko – Island

11:0

konec (4:0, 4:0, 3:0)

04.02.2016, 19:30 • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Duel sa skončil jednoznačným víťazstvom Slovenska, ktoré na tomto turnaji zatiaľ nestratilo ani bod. Naši chlapci budú v boji o MS 2016 pokračovať už zajtra o 19:30 súbojom proti Belgicku, ktorý vám takisto v priamom prenose prinesieme na webe Onlajny.eu. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme vám príjemný zvyšok večera. (21:28:13)

Najlepší hráči zápasu:
Island: Jens Alengard
Slovensko: Dominik Turek

Ceny odovzdala Daniela Kováčová, majiteľka spoločnosti PekaStroj.

59:06

Prebieha posledná minúta tohto zápasu. Slovensko má hru plne pod kontrolou a všetko nasvedčuje tomu, že čisté konto gólmana Tureka sa už hosťom zmazať nepodarí.

58:42

Slováci chcú zavŕšiť tucet gólov v islandskej sieti. K ľavej žrdi sa natlačil Halás, dostal aj prihrávku, ale tú tesne pred ním zrazil Snorrason.

58:19

Turek sa musel z otrasu spamätať, ale rozchodil ho rýchlo a vrátil sa medzi tri žrde. Duel môže pokračovať.

58:19

Hosťujúci Thorarinsson sa teraz výborne natlačil pred obradnu slovenského celku, ale v zakončení bol tiesnený a padol na gólmana Tureka, ktorému sa ihneď ospravedlnil.

57:33

Dlhé slovenské vylúčenie je minulosťou, naši chlapci už hrajú v plnom počte. Počas početnej nevýhody sa museli brániť, ale zároveň vybojovali a využili aj trestné strieľanie, takže celkovo môžu byť spokojní.

56:40

Islanďania sa nevzdávajú a pokúšajú sa aspoň o čestný zásah. Snorrason z ľavej strany od mantinelu krížne dvakrát nabíjal spoluhráčovi, ale ten švihom ani raz netrafil bránku.

55:36

Hostia to napokon skúsili strelou spoza brániacej sa štvorice našich chlapcov, ale mierili iba vedľa ľavej žrde Turekovej bránky.

55:01

Začala sa posledná päťminútovka tejto tretiny. Island ešte dohráva svoju presilovku, ale stále si nedokáže vypracovať súvislejší tlak ani vyloženú príležistosť.

54:50

Presilovka hostí pokračuje aj naďalej, Island sa pokúsi skórovať aspoň raz. Naši reprezentanti sa už presunuli do obrany a budú chcieť pomôcť Turekovi.

54:11

54:11 Martin KUBOVIČ - 11:0

54:11

Slovensko dalo gól!
MARTIN KUBOVIČ to pri trestnom strieľaní urobil elegantne, obtočil sa okolo svojej osi a zakončil popri ležiacom gólmanovi. Slovensko vyhráva už jedenásťgólovým rozdielom.

54:11

Vo vlastnom oslabení sa zoči-voči islandskému gólmanovi vyrútil Martin Kubovič, bol faulovaný a vybojoval trestné strieľanie.

53:33

Aj druhýkrát v oslabení domácich letí loptička naprieč celým ihriskom. Slovensko sa bráni naozaj výborne, Islanďania musia byť zo situácie zúfalí.

52:50

Slováci súperovi nebezpečnejšie zakončenie nedovolili a loptičku pohodlne vyhodili až k opačnej bránke.

52:33

Za predchádzajúci zákrok bude Slovensko pykať. Na trestnú lavicu smeruje na päť minút za faul kolenom Václav Komačka.

52:33

Hosťujúci Andreas Stefansson už toho musí mať skutočne dosť. V úvodnej tretine inkasoval nepríjemný úder do nosa, tentokrát dostal kolenom do nohy. Našťastie to ale nie je nič vážne a môže pokračovať v hre.

11:0

Branky a nahrávky: 5. Konečný (Komínek), 7. Kubovič (Gál), 18. Dudovič (Nehila), 18. Komínek (Konečný), 27. Bulko (Grlický), 28. Kubovič (Bulko), 39. Halás (Komačka), 39. Joščák (Bulko), 46. Kubovič (Sikorjak), 49. Sikorjak (Kubovič), 55. Kubovič (TS)

Slovensko: Turek (Mazák) – Komačka, Kopčák, Bulko, Joščák, Sikorjak, Szabo – Kubovič, Kubaský, Gál – Dudovič, Grlický, Nehila – Konečný, Miške, Komínek – Řezanina (C), Halás

Island: Vignisson (T. Stefansson) – Sveinsson, Alengard, A. Hannesson, Snorrason, Kristinsson, Thordarson, T. Hannesson – Magnusson, Marteinsson, A. Stefansson – Smedlund (C), Nilsson, Thorarinsson – Pajdak, Dahlstrom, Ingason – Sigurleifsson, Hugosson

Rozhodčí: Vilkki, Alakare