Norsko – Česko

3:5

konec (0:1, 1:3, 2:1)

04.02.2016, 13:30 • Skofja Loka, Slovinsko • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Dnešní utkání je u konce! Český tým si v kvalifikaci na mistrovství světa připisuje i třetí vítězství, v dnešním zápase porazil Norsko 5:3!

První třetina nabídla vyrovnanou hru, a i norský výběr byl velmi nebezpečný. Náš soupeř si navíc zahrál přesilovou hru, ze které se však prosadit nedokázal. Češi se dokázali prosadit až v samotném závěru, kdy se po krásné přihrávce Hájka trefil Milan Tomašík!

Ve druhé třetině byly k vidění hned čtyři branky! Do prostřední periody vstoupil aktivněji český tým, který ve 26. minutě navýšil své vedení po brance Ondřeje Mikleše. Naše reprezentace začala svého soupeře přehrávat, a ve 33. minutě přišla třetí branka z hole Patrika Suchánka. Následně však severský soupeř snížil zásluhou Ole Mossina Olesena. V závěru třetiny se však prosadil Tomáš Sladký, který navýšil vedení našeho týmu na tři branky!

Ve třetí třetině Norové ve 48. minutě snížili na rozdíl dvou branek zásluhou Ketila Kronberga. Český tým však velmi rychle odpověděl, a Tom Ondrušek vrátil svému týmu tříbrankové vedení. V 57. minutě ještě snížil Daniel Gidske, ale víc už norský tým nestihl.

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ
Norsko – Daniel Gidske, Česko – Jan Binder (15:24:29)
To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!

59:43

Gidske vystřelil ze středu hřiště, a Binder jeho střelu vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Ketil Kronberg, jehož rána však mířila mimo!

59:26

Martin Tokoš navíc dostává dvě minuty, a norský tým si zahraje přesilovou hru!

59:26

Na pravé straně si udělal prostor Ketil Kronberg, který se dostal ke střele, nicméně jeho pokus zblokoval Jelínek do zámezí!

59:07

Falkeid míří na střídačku, a Norové to zkoušejí v šesti!

59:01

Necelou minutu před koncem si bere norský tým oddechový čas!

58:56

Ze středu hřiště to zkoušel obránce Christoffer Oistad, jehož rána však nebyla přesná, a Binder nemusel zasahovat.

58:17

Jan Jelínek dokázal na levé straně uvolnit Daniela Šebka, kterému však nesedlo zpracování. Český útočník následně fauloval, a dopředu míří Norové!

57:51

Norové však chybovali při kombinaci, a u míčku je náš tým, který kombinuje za brankou Jana Bindera!

57:28

Norský tým je nastěhovaný na polovině našeho týmu, a snaží se dostat do ideální střelecké pozice!

56:54

Hned po vhazování se norský tým dostal do zakončení. Z levé strany pálil Kronberg, nicméně jeho rána mířila mimo.

56:30

56:30 Daniel GIDSKE - 3:5

56:30

Norsko právě vstřelilo branku!
Norové nakonec přesilovou hru využívají, a v závěru zápasu snižují na rozdíl dvou branek! Po dobrém zákroku Bindera naši vyhodili, nicméně na vlastní polovině sebral míček DANIEL GIDSKE, který si naběhl na útočnou polovinu, a přesnou střelou překonala Bindera! Asistence: Thomas Sträte.

56:02

Patrik Suchánek se dostal na levé straně pod tlak dvou napadajících hráčů, nicméně situaci zvládl, a Češi míří vpřed.

55:50

Český tým si však zatím v oslabení vede velmi dobře, a drží míček na vlastní polovině.

55:23

Norský tým si zahraje v závěru zápasu přesilovou hru! Na trestnou lavici odchází Milan Tomašík, a norská reprezentace bude mít možnost snížit na rozdíl dvou branek.

55:06

Na levé straně dostal prostor Thomas Sträte, který se z otočky dostal ke střele, avšak pozorný Binder dokázal zasáhnout.

3:5

Branky a nahrávky: 36. Olesen (Torp), 48. Kronberg (Sträte), 57. Gidske (Sträte) – 20. Tomašík (Hájek), 26. Mikleš (Tokoš), 33. Suchánek, 38. Sladký (Sýkora), 51. Ondrušek

Norsko: Falkeid (Jelsnes) – Gidske, Rognlien, Kvisvik, Oistad, Skriden, Normann – Kronberg (C), Sträte, Lindgjerdet – Mossin Olesen, Bjerknes, Torp – Evensen, Martinsen, Valbye – Skau Jansson, Pedersen, Hjemgard

Česko: Binder (Rytych) – Jelínek (C), Podhráský, Veltšmíd, Suchánek, Sýkora, Kuncman – Krajcigr, Jendřišák, Šebek – Tomášík, Sladký, Hájek – Ondrušen, Mikeš, Tokoš – Šebesta, Bagin

Rozhodčí: Andrew Lewis, Anssi Silvo