DHL Extraliga juniorů

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera

3:6

konec (1:1, 1:4, 1:1)

29.01.2016, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • 37. kolo • Zuzana Spurná

Tipsport: 4.09 5.0 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (19:35:48)

59:36

Poslední třetina se dohrává v pásmu Vítkovic.

58:58

Z bezprostřední blízkosti zkoušel puk za Šimečkova záda dostrkat Konečný, hostující brankář byl ale proti.

58:02

58:02 Kustodi se musí starat třeba i o nošení hokejek

58:02

Vítkovice rychle vyhazují puk ze svého pásma a na chvíli se osvobozují.

57:34

Chvíli před koncem si Hanáci zahrají další přesilovku. Josef Danielčak (VIT) totiž putuje na trestnou lavici za podražení.

57:00

Spratkův pokus od levého kruhu přeletěl olomouckou branku.

56:46

Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci nakonec ještě přece jen snižují, když kotouč až za Šimečkova záda nasměroval ROK MACUH. Bez asistence.

56:00

Hanáci vyvezli puk do útočného pásma, tam je ale u mantinelu zastavili hosté.

55:15

Hosté se dostali do útočné třetiny a kombinují, tentokrát se ale střela až k Urbischovi nedostala.

54:40

Hanáci vyhodili puk až k Šimečkovi, tam se k němu ale dostali hostující hráči, a tak Kohouti ohrozit vítkovickou branku nemohli.

54:00

Vítkovice se dál cpou do útoku a poctivě dohrávají každý souboj, Hanáci se tak jen stěží dostávají ze svého pásma.

52:46

Vítkovice se dopustily zakázaného uvolnění, a tak se hra stěhuje zpátky před Šimečka.

52:20

Hra se přesunula do středního pásma, oba gólmani si tak můžou chvíli odpočinout.

51:38

Vítkovice vyhodily puk až k Urbischovi, ten ale před dojíždějícími hráči raději rychle odpálil kotouč pryč z pásma.

51:15

Hanáci se dál drží v útočné třetině, vyzrát na Šimečka se jim ale vůbec nedaří.

50:00

Kohouti bojují o puk v útočném pásmu, ke střele na branku se ale zatím nedostali.

49:40

Hanáci dál zkouší najít cestu, kudy překonat vítkovického brankáře, Vítkovice ale dobře brání, a tak Šimeček moc práce nemá.

48:40

Od modré to zkusil Spurný, mířil ale mimo tři tyče vítkovické branky.

48:20

Kohouti se drží v útočném pásmu a hledají cestu před vítkovickou branku.

47:31

Kohouti si zahrají dlouhou přesilovku. Petr Šendera (VIT) byl potrestán pětiminutovým trestem a trestem do konce utkání za zákrok do oblasti hlavy a krku.

47:06

Hosté znovu kombinují před olomouckou klecí, Urbisch tak zůstává ve střehu.

46:30

Střela jednoho z vítkovických hráčů od vrcholu kruhů zamířila do zadního mantinelu.

45:40

Hanáci se drží v útočném pásmu, se střelami na branku ale šetří.

44:52

Olomoučtí hasili další požár v brankovišti, když Vítkovičtí mohli dorážet do odkryté branky po tom, co vylákali Urbische z brankoviště. Olomouckému brankáři tak pomáhal jeden z domácích obránců.

43:30

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice využívají přesilovou hru a přidávají další branku. Střela z levé strany Urbischovi proklouzala mezi výstrojí a tyčkou a DANIEL SPRATEK pak neměl problém volný puk dorazit do odkryté branky. Asistence: Dominik Kafka, Tomáš Jáchym.

42:30

Vítkovice se snaží využít početní výhodu a dorážejí před Urbischem, ten si ale puk mezi několika hráči dokázal najít a přikrýt.

42:02

Naopak Olomouc se bude znovu bránit. Jan Kropáč (OLO) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

41:15

Hosté kombinují v útočném pásmu a Hanákům se nedaří dostat je od kotouče.

40:40

Vítkovice zvládly další oslabení a znovu se usadily před Urbischem.

40:08

Kohouti se dostali až před Šimečka, ke střele na bránu už ale ne, a tak vítkovický brankář zasahovat nemusel.

40:01

Druhá třetina byla v režii Vítkovic, když třemi góly otočily vývoj utkání. Nejprve se za hosty trefil Dominik Rudl, poté Lukáš Žiak a do třetice Samuel Ollender. Hanáci pak sice snížili po střele Kryštofa Fejka, hosté se ale v poslední vteřině trefili počtvrté, když druhý gól přidal Lukáš Žiak.

40:00

39:59

Jenže hosté bleskově reagují a berou si svůj náskok zpět, když olomouckého brankáře dokázal překonat LUKÁŠ ŽIAK. Vítkovický útočník si tak připsal už druhý gól. Asistence: Daniel Kurovský.

39:38

Hanáci ale snižují náskok Vítkovic, a to ve hře čtyři na čtyři, když KRYŠTOF FEJKO od levého kruhu poslal puk přesně za záda přesouvajícího se Šimečka. Asistence: David Nesvadba.

39:15

I v oslabení ale hosté ohrožují Urbischovu branku.

38:50

Dvířka na trestnou se otevírají i pro Petra Šenderu (VIT), který si odpyká dvě minuty za podražení.

38:28

Od modré to zkusil Jáchym, vítkovický kapitán ale mířil jen do chráničů domácího maskovaného muže.

38:14

Vítkovičtí jsou dál usazení před Urbischem a zkouší to ze všech stran.

37:49

Kohouti jdou do tří! Lukáš Spurný (OLO) bude chvíli dělat společnost Macuhovi, vyfasoval totiž trest za podražení.

37:35

Vítkovice teď domácím pořádně zatápěly,když v těsné blízkosti branky zkoušeli dostrkat puk mezi tři tyče.

37:12

Chvíli na to to ale z mezikruží zkusil Matěj Zabloudil, trefil však jen Šimečka.

36:59

Hra ve čtyřech vychází líp hostům, kteří se přesunuli před Urbische.

36:32

Na druhé straně, tedy té olomoucké, se ale chvíli na to otevírají dvířka pro Roka Macuha (OLO), který si odpyká trest za sekání.

36:07

Kohouti si zahrají další početní výhodu. Adam Charvát se provinil podražením, a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

35:52

Vítkovičtí jsou na koni a Urbischovi přidělávají pořádné starosti. Hanáci jen těžko hledají cestu z obranného pásma.

35:17

Tohle už je pro Olomouc hodně špatné. SAMUEL OLLENDER dostal dobrou přihrávku doprava od Kuťáka a prostřelil přesouvajícího se Urbische. Asistence: Filip Kuťák.

34:20

Hosté se drží v útočném pásmu, od mantinelu se ale dostávají jen těžko.

34:10

Vítkovičtí zvládli oslabení na jedničku a sami teď vyrazili před olomouckou branku.

32:59

Hanákům se přesilová hra ale příliš nedaří, Vítkovice je nepouští přes útočnou modrou čáru.

31:58

První přesilovka také pro Kohouty. Za krosček je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Marek Čechman (VIT).

31:41

Vítkovičtí měli velkou šanci ještě navýšit své vedení, Urbisch ale vytáhl výborný zákrok a mezi dorážejícími hráči téměř tygřím skokem přikryl puk.

31:10

Kohouti vyvezli puk až k Šimečkovi, vystřelit už ale nedokázali.

30:20

Domácí chybovali a k puku se těsně před brankou dostal Spratek, ten ale z bezprostřední blízkosti mířil hodně vedle.

29:30

Hosté se dál drží před Urbischovou svatyní a rádi by přidali další gól.

28:58

Fejko od modré přestřelil vítkovickou svatyni.

28:20

Po pravé straně se protáhl až do útoku Macuh, toho ale stíhali další dva hráči, a tak nemohl zakončit.

27:45

Aktivnějším týmem ale zůstávají Vítkovice, které se dál tlačí před Urbischovu branku.

27:20

Domácí ustáli další oslabení a mohou do útoku.

26:40

Vítkovičtí to zkouší ze všech stran, Urbisch tak musí být ve střehu.

26:16

Olomoučtí zachytili střelu hostujících hráčů a chtěli poslat puk ven z pásma, ten se ale přes modrou čáru nedostal.

25:40

Vítkovice mají k dispozici už třetí přesilovku a drží se před olomouckou brankou.

25:05

Na trestnou lavici míří i debutant mezi juniory, a to Jan Beier (OLO), který si odpyká dvě minuty za krosček.

24:36

Hosté se natlačili až před olomouckou branku a po střele LUKÁŠE ŽIAKA přidávají další gól. Asistence: Dominik Rudl, Tomáš Jáchym.

24:18

Hanáci hrozí z protiútoku, Vítkovice ale velmi dobře brání.

24:00

Jeden z Vítkovických se dostal do samostatného úniku, zastavil jej ale jeden z vracejících se domácích obránců, který jej poslal přímo do branky.

23:03

Hanáci se na chvíli dostali před Šimečka, ten si ale s jejich pokusem dokázal poradit.

22:50

Po dohrání zůstává na ledě ležet Tomáš Malý, který zřejmě dostal hokejkou do obličeje.

22:15

Od pravého mantinelu to zkusil Ministr, toho ale dohrál vítkovický obránce, a tak puk zamířil mimo.

21:40

Vítkovičtí dál zkouší své štěstí a drží se před olomouckou brankou.

21:12

Rudl to o chvíli později zkoušel znovu, tentokrát si ale na připravého Urbische nepřišel.

20:42

Vítkovice rychle otáčí vývoj utkání, když z těsné blízkosti dokázal vyzrát na Urbische DOMINIK RUDL. Bez asistence.

20:35

Jáchym dostal dobrou přihrávku k pravé tyčce Urbischovy branky, olomouckého brankáře ale překonat nedokázal.

20:13

Vítkovice jsou znovu v útočném pásmu a hledají, kde nechal Urbisch díru.

20:05

Na prvním buly druhé třetiny byli opět úspěšnější hosté, kteří ale na Urbischovu branku puk spíš jen nahodili.

20:01

Kohouti se v první třetině dostali velmi rychle do vedení, když se už ve druhé minutě trefil Tomáš Malý, pět minut před koncem ale krásnou akci zakončil gólem také Daniel Kurovský a bylo srovnáno.

20:00

19:40

Danielčak vyhodil puk až k Urbischovi.

19:22

Kohouti se drží před vítkovickou brankou, přes bránící hráče se ale ke střele ještě nedostali.

19:09

Hanáci jsou kompletní a mohou vyrazit do útoku.

18:30

Od pravého mantinelu to zkusil Fejko, Šimeček ale na jeho střelu dobře viděl a vyrazil.

18:02

Tentokrát to od modré zkusil Šendera, i ten ale trefil jen Urbische.

17:38

Kohouti vyvezli puk před Šimečka, po špatné přihrávce se ale museli rychle vracet.

17:20

Na modré napřáhl i Rudl, vyprášil ale jen Urbischovy betony.

17:05

A právě Martin Konečný (OLO) míří také na trestnou, a to na dvě minuty za sekání.

17:00

Od modré to zkusil Konečný, trefil ale jen chrániče hostujícího brankáře.

16:20

Vítkovice se dostaly až před Urbische, domácí obránci se ale stihli vrátit a zabránit ohrožení své branky.

16:00

Kohouti znovu zamířili do útoku, Vítkovice je ale od hrazení nepouští.

15:10

Hanáci se snaží rychle najít odpověď a vzít si vedení zpět a drží se v pásmu, ke střele se ale ještě nedostali.

14:35

Krásná akce DANIELA KUROVSKÉHO končí pukem v síti Olomouce. Vítkovický útočník prokličkoval přes útočné pásmo, protáhl se brankovištěm a poslal puk mezi betony Urbische. Asistence: Filip Kuťák, Jakub Ďurkáč.

14:10

Velkou šanci si vytvořil i teprve starší dorostenec Husták, který se prosmýkl až před Šimečkovu branku a střílel od dolní hranice pravého kruhu. Svůj pokus chtěl ještě tečovat, ale puk měl už ve výstroji hostující brankář.

13:50

Žiak přenechával těsně před brankou puk Kafkovi, ten ale promáchl.

13:08

Kafka se vyhnul hned několika bránícím hráčům, udržel se na puku a ten pak u modré poslal svým spoluhráčům. Ti ale trefili jen připraveného Urbische.

12:30

Cestu před vítkovickou svatyni našli i Kohouti, ty ale Vítkovice drží dál od Šimečka.

12:08

I teď jsou to Vítkovičtí, kteří jsou častěji před brankou a hledají skulinku pro puk, olomoucký brankář se tak vůbec nenudí.

11:20

Na druhé straně pak zahrozil Spratek, který se dostal až před zčásti odkrytou bránu a mohl střílet, puk ale zamířil těsně vedle levé tyčky.

10:55

Malý se sice už chystal střídat, ještě ale prověřil pozornost Šimečka střelou od levého kruhu.

10:10

Hosté to zkusili bez dlouhého vymýšlení. Střelu z levé strany sice Urbisch krotil nadvakrát v lapačce, nakonec ale schoval puk a přerušil hru.

09:40

Vhazování před Šimečkem vyhráli hosté, kteří okamžitě míří do útoku.

09:26

Hanáci vyvezli puk do útoku, ke střele se ale nedostali, a tak Šimeček zasahovat nemusel.

08:45

Hosté jsou ale přece jen zpátky před brankářem v červeno-bílém dresu, domácí ale obětavě blokují.

08:00

Hra se přesunula převážně do středního pásma, ani Hanáci teď nechtějí vidět Vítkovice ve své části.

07:20

Přes půl hřiště prokličkoval po pravé straně Nesvadba, před posledním obráncem si stáhl puk a zkusil to z levé strany, trefil ale jen betony hostujícího gólmana.

06:50

Olomouc je kompletní, přesto marně hledá cestu z vlastního pásma.

06:30

Hosté jsou ale dál usazení před Urbischem a kombinují.

05:45

Urbisch musel pomoci svým spoluhráčům. Po chybě domácí obrany se totiž Vítkovičtí dostali ve dvou až před olomouckou branku, a tak musel Urbisch vyjet a puk raději odpálit pryč.

05:06

Kohouti však puk rychle vyhazují z pásma a Vítkovice tak musí znovu začínat od vlastní branky.

04:43

První přesilovku si zahrají hosté. Rok Macuh (OLO) je totiž potrestán dvěma minutami za sekání.

03:56

Ministr vyvážel puk do útočného pásma, u kruhu ale chyboval a puk se dostal na hokejky hostů, Kohouti jim ale nedovolili dostat se přes střední pásmo.

03:18

Chvíli na to to ale zblízka a z pravé strany zkusil Wróbel, jeho pokus ale olomoucký brankář dobře viděl, puk raději přikryl a přerušil hru.

02:40

Vítkovice se dál drží v útočném pásmu, střely se teď ale až k Urbischovi nedostávají.

02:08

Danielčak po buly zachytil puk v útočném pásmu a zkoušel jej dostat na branku, kotouč ale spíš jen posunul na hůl jednoho z domácích hráčů.

01:52

Velmi rychlý gól v podání Olomouce. Kohouti se dostali až před vítkovickou svatyni, chvíli kombinovali a z levé strany jej kolem tyčky prostřelil TOMÁŠ MALÝ. Asistence: Jan Kropáč, Jan Beier.

01:06

Šendera nabruslil do mezikruží a zkusil své štěstí, Urbisch ale jeho střelu vyrazil holí.

00:25

Vítkovice se drží v útočném pásmu a zkouší Urbischovu pozornost.

00:02

Macuh sice vyhrál buly, Kohouti o puk ale ve svém pásmu po špatné přihrávce brzo přišli.

00:01

HC Olomouc: Urbisch (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Holiš, Kolovratník, Škoda, Konečný – Kropáč, Fejko, Zabloudil M., Husták, Malý, Ministr, Macuh, Beier, Kuba.

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Charvát, Rudl, Čechman, Ďurkáč, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym (C), Kuťák.

Rozhodčí: Held – Axmann, Novotný.
Vítkovice se drží na postupovém pátém místě a na svém kontě mají 64 bodů.
Vítkovice jsou na tom přesně opačně. Tým z okolí Ostravy potvrzuje velmi dobrou formu a už osm kol neprohrál. V posledních třech kolech navíc povolil svým soupeřům (Karlovým Varům, Jihlavě a Kometě) vždy maximálně dvě branky. V posledních třech kolech tak Vítkovičtí slavili výhru nad Karlovými Vary 6:2 a ve dvou domácích utkání i nad Jihlavou a Kometou (4:2).
Kohouti jsou tak poslední, tedy osmnáctí s třiceti body na kontě a šestibodovou ztrátou na místo zajišťující play-off.
Olomouckým juniorům se letos vůbec nedaří. Kohouti mají za sebou dlouhou šňůru osmi proher, polovinu z nich však prohráli jen o gól nebo dva. V posledních třech kolech tak Hanáci podlehli Jihlavě 1:3 a Kometě 3:4. V dosud posledním odehraném zápase přetlačili Olomoučtí Zlín 4:2.
Na programu juniorské nejvyšší soutěže je v pátek večer už 37. kolo. Domácí Olomouc v něm vyzve Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:6

Branky a nahrávky: 2. Malý (Kropáč, Beier), 40. Fejko (Nesvadba), 57. Macuh – 15. Kurovský (Kuťák, Ďurkáč), 21. Rudl, 25. Žiak (Rudl, Jáchym), 36. Ollender (Kuťák), 40. Žiak (Kurovský), 44. Spratek (Kafka, Jáchym)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Charvát, Rudl, Čechman, Ďurkáč, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym (C), Kuťák.

Rozhodčí: Held – Axmann, Novotný