26.01.2016, 02:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.0 3.76 3.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:41
Martin Hanzal (ARI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:16 (05:43:10)
1. Anthony Duclair (ARI) 0+0
2. Louis Domingue (ARI) 34 zák., 1 gól, 97,1%
3. Charlie Coyle (MNS) 1+0
V samostatných nájezdech už byli úspěšnější hokejisté Arizony, kteří si díky vítěznému zásahu Anthonyho Duclaira připisují druhý bod. Ještě minutu a půl před koncem to přitom vypadalo, že zvítězí Divočáci, kteří vedli 1:0 a navíc hráli přesilovku. 73 sekund před sirénou ale brankář Dubnyk věnoval svou chybou vyrovnání Vermettovi.

Anthony DUCLAIR - 1:2sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
Autorem vítězné branky je ANTHONY DUCLAIR.

3. série 0:1

Charlie Coyle vystřelil jen do tyčky, je hotovo!

2. série 0:1

Anthony Duclair si vychutnal Dubnyka bekhendovou kličkou!

2. série 0:0

Koivu zkusil forhendovou kličku, ale neuspěl.

1. série 0:0

Střelu Boedkera zastavil betonem Dubnyk.

Zach Parise neproměnil.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo a tak uvidíme samostatné nájezdy, což je po zavedení formátu prodloužení 3 na 3 poměrně vzácný jev. Kojoti byli blíže vítězství, když hráli přesilovku a dokonce vstřelili gól, který ale nebyl pro postavení Boedkera v brankovišti uznán.

Střely na branku v prodloužení – 0:1, celkem – 35:24.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:57

Domi si vyměnil puk s Ekmanem-Larsonem a ještě vystřelil. Klec domácích netrefil.

63:53

Domácí to zvládli a jsou kompletní!

63:15

Stone nastřelil jen Stolla, který dokonce vyrazil dopředu a ušetřil domácím cenné sekundy.

62:47

Rozhodnutí sudích se nemění ani po poradě s videem. Budeme pokračovat!

Neuznaný gól Arizony!

62:47

Hosté se už radovali z gólu, ale ten neplatí! Boedker totiž stál v brankovišti!

61:52

Charlie Coyle je vyloučen za vysokou hůl. Hosté si berou time-out, aby se poradili, jak s přesilovkou naložit.

61:48

Signalizováno vyloučení na domácí straně, zatím se ale hraje.

60:37

Hosté jsou v plném počtu. Zatím se hraje 4 na 4, po přerušení uvidíme klasické prodloužení 3 na 3.

60:01

Ve třetí třetině jsme konečně viděli góly! Domácí poslal v 51. minutě do vedení Charlie Coyle a už to vypadalo, že Wild dnes vyhrají. 73 sekund před koncem však brankář Dubnyk chyboval při rozehrávce za svou brankou a Antoine Vermette tak mohl skórovat ve vlastním oslabení!

Střely na branku ve 3. třetině – 11:17, celkem – 35:23.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35

Domácí ještě dohrávají přesilovku, ale jsou natolik rozhození, že se nemohou dostat do pásma.

58:47

58:47 Antoine VERMETTE - 1:1

58:47

Arizona právě vstřelila branku!
Jenže přišla obrovská chyba brankáře Dubnyka, který vyrazil za branku rozehrát, ale nechal se obrat o kotouč Riederem, jenž ho následně dostal na ANTOINA VERMETTA a ten pálil na prázdnou klec – 1:1. Asistence: Tobias Rieder.

58:36

Martin Hanzal se za domácí brankou ohnal po Granlundovi a je vyloučen za hrubost. To je pro Coyotes obrovská komplikace!

58:27

Niederreiter mohl rozhodnout! Tváří v tvář Dominiguovi těsně minul branku!

58:02

Už jen dvě minuty do konce třetí periody!

57:54

Murpyho střelu od modré pokryl domácí gólman Dubnyk.

57:36

Hosty zastavilo postavení mimo hru.

57:20

Další icing. Vhazovat se bude znovu před Dubnykem.

57:12

Pominville odehrál puk jen na icing.

56:55

Puk po rozehrávce Connautona vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka, poslední v zápase.

56:35

Hanzalovi se to povedlo, jeho střelu však vyrazil Dubnyk.

56:10

Teď to jsou hosté, kteří se těžko dostávají přes útočnou modrou. Role se obrátily.

55:26

Čas se krátí, domácí drží těsný náskok.

54:39

54:13

Jason Zucker jel v oslabení sám na Dominigua! Zkusil forhendovou kličku, ale neuspěl!

53:37

Ekman-Larsson nabil Boedkerovi, který od modré označil jen zadní mantinel.

53:17

Rieder v dobré pozici minul branku.

52:38

Duclair se snažil natlačit před Dubnyka, ale byl zahákován Granlundem. Přesilovka pro Kojoty!

52:29

Parádní kombinaci domácích zakončoval Zach Parise. Dominigue však střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil!

51:39

Hosté už nyní nemohou hrát to, co praktikovali většinu zápasu. Naopak musejí vsadit na útok.

51:07

Mohlo být vyrovnáno! Střelu Tichonova z levého kruhu ovšem zneškodnil nádherným semaforem Dubnyk!

50:20

50:20 Charlie COYLE - 1:0

50:20

Minnesota právě vstřelila branku!
Konečně gól! Před brankou se dostal k puku CHARLIE COYLE, jehož první střelu ještě Dominigue vyrazil, ale bekhendová dorážka stejného hráče už mu prošla pod nohou za brankovou čáru. Tohle může být nesmírně důležitý zásah. Asistence: Nino Niederreiter a Mikko Koivu.

49:45

Propagační střelu Pominvilla Dominigue zachytil a rovnou i rozehrál.

48:58

Střela Duclaira z levé strany Dubnykovi vypadla a domácí brankář měl pak co dělat, aby puk přikryl před dotírajícím Hanzalem!

48:29

Tinordi zachytil pokus o domácí vyhození a hned kotouč nastřelil na brankáře Dubnyka. Ten ho má někde ve výstroji.

48:21

Zakázané uvolnění domácího týmu.

48:08

Rieder zkoušel zakončit po objetí branky, ale pouze zasunul puk pod připraveného Dubnyka.

47:38

Spurgeon rozehrál na Niederreitera, ten s pukem přejel útočnou modrou a pak už byl odzbrojen obranou soupeře. A takhle vypadá většina zápasu.

46:49

Po buly se dostal, spíše než ke střele, k lehkému nahození Suter. Dominigue opět přerušil hru.

46:43

Od levého mantinelu střílel Granlund. Dominigue si připsal další zákrok. Následuje reklamní pauza.

46:23

Pominville to zkoušel od modré. Dominigue měl volný výhled a vyrazil puk do rohu.

45:56

Domácí gólman nyní přerušil hru po ráně Ekmana-Larssona,

45:28

Duclair vystřelil z pravého kruhu a následně se dostal i k dorážce! Dubnyk byl v obou případech na místě.

44:56

Dumba asi ze zoufalství vystřelil od červené čáry. Dominigue kotouč raději přidržel a domácí tak získali alespoň buly v útočné třetině.

44:46

S pokusem Brodina si v pohodě poradil Dominigue.

44:25

Teď se puk motá ve středním pásmu. I v NHL se může hrát nezáživný zápas...

43:31

Zbyněk Michálek nahazoval od modré kotouč na branku. Dubnyk si černou pryž našel a přikryl ji.

43:26

Domácím byl odpískán icing, buly před Dubnykem.

42:44

I ve třetí třetině ledujeme stále stejný obrázek. Wild se snaží útočit, ale obrana Coyotes jejich akce zastavuje.

41:45

Hostující defenziva odolala útočné snaze Vaneka a Zuckera. Nyní už je kotouč ve středním pásmu.

41:23

Zakázané uvolnění Arizony.

40:43

Na modré se dostal ke kotouči Stone, jeho nahození ale na domácí branku neprošlo.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:28.
I po čtyřiceti minutách čekáme na úvodní gól zápasu! Hokejisté Wild většinu zápasu tlačí, ale stále nemohou překonat skvělého brankáře Dominigua, kterému navíc pomáhá a velice dobrá defenziva. Coyotes vyslali ve druhé periodě jen dvě střely mezi tyče.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:2, celkem – 24:6.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41

Michálek vypálil od modré, branku netrefil.

39:01

Běží poslední minuta druhé části.

38:50

Hostující obrana po dlouhé době chybovala a Coyle se řítil sám na brankáře! Zkusil bekhendovou kličku, ale Dominigue jej vychytal!

38:36

Nebezpečně vypadající závar před domácí brankou. Po střele Connautona se snažil dostrkat kotouč za čáru Vermette, ale vše řeší Dubnyk, jenž černou pryž přikryl.

38:08

Divočákům se konečně podařilo vytáhnout puk na modrou. Střelu Spurgeona však srazil do ochranné sítě Ekman-Larsson.

37:51

Domácí operují za brankou soupeře, do střeleckých pozic se ale nemohou dostat.

36:53

Čas plyne a na gól stále čekáme. Tenhle zápas může rozhodnout i jeden jediný.

35:54

Na druhé straně vyslal jedovku Stoll, Dominiwue kotouč vytěsnil mimo.

35:26

Dubnyk vyrazil lehkou střelu Hanzala.

34:46

Vermette se z levé strany natlačil až před branku a ještě se snažil předložit kotouč najíždějícímu spoluhráči. Tomu puk sebral vracející se Granlund!

34:16

Obléhání své branky utnul Dominigue, jenž přerušil hru po střele Dumby. Reklamní přestávka.

33:50

Stoll připravil pozici pro Vaneka, který z první nenašel hostující zařízení.

32:53

Konečně si Dubnyk sáhl na kotouč, vyzkoušel ho Martinook.

32:39

Nelichotivou statistiku se snažil změnit Chipchura, ovšem v zakončení mu zabránil Dumba.

31:50

Hosté ve druhé třetině stále nevystřelili na branku, přesto drží bezbrankový stav!

31:39

Pariseho nabídku netrefil před brankou Granlund. Poté se dostal ke střele z mezikruží Jason Pominville, ale v opačném gardu chytající Dominigue vytáhl krásný semafor!

31:05

30:39

Hostům se přesilovka vůbec nedaří, Dubnyka zatím vůbec neohrozili.

30:11

Domácí v početní nevýhodě opět zaútočili. Zucker vypálil z pravé strany mimo.

29:15

V oslabení se dostal do brejku Porter! Ten se řítil na branku z levé strany, ale Dominigue jeho zakončení vytěsnil.

29:04

Domácí Erik Haula dostává dvě minuty za hákování. Arizona si tak vyzkouší přesilovku!

28:55

Puk se pohybuje ve středním pásmu, domácí se marně snaží rozehrát kloudnou akci.

27:32

Další Dumbova střela od modré. Dominigue zakročil lapačkou.

27:29

Od modré pálil Dumba. Dominigue si puk našel a má ho ve výstroji.

26:42

Musím říci, že gól by zápasu určitě pomohl. Domácí ofenzivní snaha už začíná být poněkud stereotypní.

26:03

Pominville s Parisem najížděli na jediného obránce! Prvně jmenovaný však nedokázal propasírovat přihrávku na svého spoluhráče a puk se následně odrazil pod Dominigua. Reklamní přestávka.

25:25

Hosté se následně vystavili do ofsajdu.

25:17

Gordon vypálil z levého kruhu vedle vzdálenější tyče domácí svatyně.

24:56

Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

24:48

Hosté ve druhé třetině ještě nevystřelili na branku.

23:46

Brankář Dubnyk našel přesnou rozehrávkou najetého Pominvilla. Ten předal puk Granlundovi, jenž střílel z docela dobré pozice. Dominigue si ale dobře povyjel a přerušil svým zákrokem hru.

23:26

Tečované nahození Sutera jen těsně minula branku Coyotes.

23:01

Nahození Scandelly Domingue vyrazil a následně puk i přikryl lapačkou.

22:53

Hosté dnes vsadili vyloženě na obranu. Wild musejí být trpěliví.

22:11

Dubnyk musel likvidovat ránu ze středního pásma.

21:59

Před brankou číhal na puk Stoll, k zakončení se však člen třetího útoku Wild nedostal.

21:45

Icing Arizony, vhazovat se bude před Dominguem.

21:17

Hanzal posílal od zadního mantinelu puk před branku. Tam však hrací předmět zachytil Coyle.

20:30

Suterova střela neprošla až na Domingua, kterému dnes spoluhráči hodně pomáhají.

20:13

Hned je tu zakázané uvolnění Minnesoty.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 3:32.
První třetina gól nepřinesla. Aktivnějším týmem byla domácí Minnesota, jejíž hráči ale naráželi na pozornou defenzivu soupeře, která spoustu střel zablokovala a co prošlo, pochytal pozorný Louis Domingue. Uvidíme, zda podobný obraz hry vydrží i po přestávce.

Střely na branku v 1. třetině – 13:4.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55

Domácí se snažili vytáhnout puk, který se nacházel někde pod ležícím Ekmanem-Larssonem. Rozhodčí nakonec přerušil hru.

19:30

Před brankou se natlačil k zakončení Haula, jenž ale zametl kotouč pouze pod betony brankáře Domingua.

19:01

Poslední minuta první třetiny.

18:48

Parise se dostal ke kotouči těsně před Dominguem, puk ale končí až v ochranné síti za brankou! Parise reklamuje, že Domingue jeho zakončení tečoval a rozhodčí mu nakonec dali zapravdu. Vhazuje se v obranném pásmu Arizony.

17:40

Nahození Scandelly skončilo jen na brusli Murpyho. Hosté pokračují v pozorné obraně.

17:34

Kojoti vyhodili na zakázané uvolnění.

17:23

Druhá polovina domácí přesilovky byla hodně nevydařená, Hanzal je zpět na ledě.

16:51

Další vyhození Arizony.

16:31

Hosté vyhodili a mohou vystřídat.

16:15

Další rána Pariseho, domácí kanonýr tentokrát minul.

15:38

Suter posunul puk na Pariseho, jehož volej vyrazil Domingue.

15:22

Martin Hanzal je vyloučen za nedovolené bránění. Domácí si tak zahrají první přesilovou hru v zápase.

14:52

Zakázané uvolnění hostí.

14:20

Hosté perfektně blokují střely soupeře. Nyní jejich val nepropálil Haula.

13:07

Z levého kruhu střílel Coyle, kotouč na Domingua opět neprošel.

13:07

Hosté velmi dobře brání. Pronikajícího Pariseho zastavil obránce Murphy.

12:17

Neskutečné! Scandella se dostal ke třem tvrdým střelám a všechny tři zblokoval Viktor Tichonov. Ruského forvarda to hodně bolelo a nyní odjíždí na střídačku v bolestivém předklonu.

11:40

Domácí hráči hledají cestičku, kudy by se dostali přes střední pásmo, které teď Kojoti dobře pokrývají.

10:48

Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se vrací před Dubnyka.

10:27

Dubnyk raději přikryl lapačkou puk, který doskákal do jeho brankoviště. Následuje reklamní přestávka.

09:40

Ta přišla z hole Pominvilla, ale byla nepřesná.

09:14

První řada Minnesoty přitlačila soupeře před jeho branku. Domácí si hledají co nejlepší pozici pro střelu.

08:19

Scandella se snažil překvapit Domingua nenápadným pokusem od levého mantinelu, hostující brankář vyráží.

07:38

Projektil Pariseho minul hostující klec. Wild pomalu přebírají kontrolu nad utkáním.

07:14

Zucker hledal z druhé vlny najíždějícího Vaneka. Tomu ale přizvedl hůl bránící hráč.

06:53

Následuje reklamní přestávka.

06:53

Na jedné straně pálil od modré Michálek, ale před Dubnykem kotouč zastavil jeden z obránců. Dopředu se pak po pravém křídle rozjel Thomas Vanek, který vyslal na Domingua hodně tvrdý golfák. Brankář Arizony vytěsnil kotouč pravým ramenem do ochranné sítě!

06:07

Pokus Tinordiho vyrazil domácí brankář Dubnyk.

05:38

Od modré minul branku domácí obránce Brodin.

04:49

Hráči Minnesoty se nadechli k velkému náporu, Domingue si připsal tři další dobré zákroky!

03:55

Kotouč se z ničeho nic dostal na hůl Mikka Koivua, který z první vyzkoušel Domingua. Ten zareagoval rychle a podržel svůj tým.

03:37

Domácí se rozjíždějí pomaleji, teď drží puk v rohu.

02:55

Zucker s Vanekem se ale dostali do postavení mimo hru.

02:50

Prudkou přihrávku Doana netrefil před branku najíždějící Ekman-Larsson. Hosté se musejí rychle vracet.

02:34

Gordon vyslal od modré čáry spíše propagační střelu. Dubnyk jistým zákrokem přerušil hru.

02:20

A nese to ovoce, Wild zahráli jen na icing.

02:10

Coyotes se snaží aktivně napadat rozehrávko soupeře.

01:32

Od pravého mantinelu vystřelil Niederreiter, Domingue si připsal první zákrok a ztlumil puk ve výstroji.

00:53

Hanzal posílal bekhendem kotouč před branku. Najíždějící spoluhráč na jeho nabídku nedosáhl.

00:05

Hostující Richardson vyhrál úvodní buly a Kojoti nahodili kotouč za domácí branku.

00:01

Dozněla hymna USA a nyní je už vše připraveno na začátek utkání.
V Minnesotě probíhá předzápasová show.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Prosser, Scandella – Pominville, Granlund, Parise (A) – Coyle, Koivu (C), Niederreiter – Zucker, Stoll, Vanek – Fontaine, Haula, Porter. Trenér: Mike Yeo

Arizona Coyotes: Domingue (Lindbäck) – Ekman-Larsson (A), Murphy, Tinordi, Connauton, Stone – Boedker, Vermette, Domi – Tichonov, Hanzal (A), Rieder – Doan (C), Richardson, Martinook – Duclair, Gordon, Chipchura. Trenér: Dave Tippett

Rozhodčí: Walsh, Meier – Galloway, Mach.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání:
Martin Hanzal (ARI) – 34 zápasů, 22 bodů (6+16)
Zbyněk Michálek (ARI) – 38 zápasů, 4 body (2+2)
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
16.10. 15: Arizona – Minnesota 3:4
12.12. 15: Arizona – Minnesota 2:1 po prodl.
Minnesota Wild:
Minnesota nasbírala 54 bodů a v tabulce Západní konference je sedmá. Ani aktuální forma Divočáků není dobrá, z posledních sedmi zápasů totiž uhráli pouhé dva body za výhru 3:0 na ledě LA Kings. Naposledy Wild smolně padli v San Jose, gól na 3:4 totiž inkasovali až v čase 58:36.