2:3

konec (2:1, 0:0, 0:2)

12.01.2016, 17:30 • Kivikylän Areena • Pavel Černý

Tipsport: 2.45 3.9 2.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lukko Rauma v prvním semifinálovém zápase podlehlo svému soupeři 2:3. Oba celky byly v určité části lepším týmem, takže o něco spravedlivější by možná byla remíza, nicméně na to se nehraje, a proto vítězí Kärpät Oulu. Velice dobrý výkon předvedl hostující brankář Sami Aittokallio. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. (19:41:49)

59:35

Zakázané uvolnění předvedli hráči hostů, což dává domácím příležitost k odvolání brankáře, které ale nepřichází.

59:30

Kotouč vylétl mimo hrací plochu z hokejky hostujícího hráče, ale ještě předtím byl tečovaný, takže se vhazuje ve středním pásmu.

59:01

Puk je opět v obranném pásmu Raumy, což není místo, kde by ho hokejisté Lukka chtěli za současného stavu a času vidět.

58:33

Jednu z posledních akcí zápasu se domácí pokoušeli vytvořit dlouhou přihrávkou, jenže ta nebyla zachycena, takže se píská zakázané uvolnění.

57:36

Jesse Virtanen se dostal do parádní příležitosti, ale nedokázal svoji střelu umístit do branky Aittokallia.

56:39

Hra se nyní odehrává v obranném pásmu Oulu, ale puk na holích již mají obránci hostujícího celku.

54:46

Poslední gól byla velice studená sprcha pro domácí hokejisty, kteří vedli v první třetině 2:0, ale nyní prohrávají 2:3. Uvidíme, jestli se Raumě podaří ještě alespoň vyrovnat stav utkání.

AALTONEN - 2:3

53:16

Oulun Kärpät vstřelil branku!
Několikrát tečovaný kotouč po střele od modré skončil za zády brankáře domácích. Autorem branky je MIRO AALTONEN. Asistence: Jesse Puljujärvi, Arto Laatikainen.

52:38

Po střele Kukkonena od modré čáry udělal pohodlný zákrok Zapolski.

52:24

Masuhr zbytečně kličkoval při přechodu do útoku, z čehož vzniklo pouze postavení mimo hru.

52:02

Nebezpečná teč po střele Gagnona skončila jen kousek mimo tři tyče.

51:16

Hráči Raumy v přesilové hře úplně zapomněli střílet, takže jednoduše nemohli ohrozit soupeřova brankáře.

50:40

Domácím se zadařilo dostat puk pryč z nebezpečné zóny. Nakonec se do útoku vydal v přečíslení Aaron Gagnon, který zvolil střelu pouze do betonů hostujícího gólmana.

49:26

Domácí Filip Riska naprosto zbytečně podrazil soupeře, takže dostává dvě minuty.

48:45

Ivan Huml a Mika Pyorälä dobře napadají za brankou domácích a snaží se vydolovat puk. Rozhodčí zatím nepřerušují a nechávají co nejdéle plynout hru.

48:01

Olli Sipiläinen se dostal do výborné pozice, ale trefil jen připraveného Aittokallia.

47:33

Mika Niemi při útočném napadání několikrát seknul po svém soupeři hokejkou, ale rozhodčí na jeho počínání nic závadného neviděli.

46:42

O puk nyní bojovala pětice hráčů v rohu kluziště a nakonec se z toho podařilo dostat domácí obraně, takže Lukko může začít spřádat plány na další útok.

46:24

Dnešní utkání sleduje 2063 diváků.

45:11

Domácím se vypařil jejich pracně budovaný náskok, když Janne Lahti udělal hrubou chybu a hosté téměř z ničeho vyrovnali. Nyní budou muset domácí opět zapnout, jinak svého soupeře neporazí.

KERÄNEN - 2:2

44:28

JUHO KERÄNEN se trefil do horního růžku branky domácích, když Lahti propadl na obranné modré čáře. Asistence: Markus Nutivaara, Saku Maenalanen.

43:59

V útočném pásmu se nyní srazil Esa Pirnes se svým spoluhráčem Lassem Kukkonenem, který skončil na zemi a ztratil helmu, takže odjel střídat.

42:33

Testovací střelu ze středního pásma vyslali na Zapolského hosté, ale to by se musel domácí brankář zakoukat do hlediště, aby ji nechytil.

42:10

Nurmi a Pentikäinen se přidržují, ale žádná vážnější bitka z toho nebude.

41:58

Jani Hakanpää musí opět zakládat útočnou akci před vlastním gólmanem.

41:19

Hosté se snaží vykombinovat z vlastní obranné třetiny až do útoku, což se jim nyní poměrně daří.

40:35

Turo Asplund vyslal nebezpečnou střelu, která se jen otřela o brankovou konstrukci.

40:09

Ville Vahalahti vystřelil hned v úvodu třetiny na Aittokallia, který ale byl pozorný.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli zajímavé momenty, ale žádné branky. Domácím se celkem v druhé části třetiny dařilo a nepouštěli hosty k puku. Uvidíme, jaký vývoj nabídne poslední třetina utkání, která začne přibližně v 19:05.

40:00

39:23

Do útočného pásma se vřítil Jesse Virtanen a obrana hostů si musí dávat dobrý pozor, aby ještě na závěr druhé části hry neinkasovala.

38:29

Jani Hakanpää dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

37:50

Nahození sebral Ville Vahalahti, ale velice rychle byl napaden, takže se musel hodně činit, aby puk udržel.

37:03

Brookbankovo nahození nebylo příliš kvalitní a letělo v podstatě na hokejky hostujících obránců, což určitě domácí zadák neplánoval.

36:45

Rozhodčím zmizel kotouč z dohledu, a proto přerušují hru. Pořádnou masáž v boji o puk dostal mladičký Sebastian Aho.

35:42

Esa Pirnes nyní hodně účinně napadal a domácí diváci chtějí vidět odpískaný faul, nicméně ani jeden z rozhodčích se k pískání nechystá.

35:02

Aittokallio zůstává na zemi po střetu s Kukkonenem a Tonim Koivistem, ale hostující brankář snad bude v pořádku pokračovat i přesto, že je trochu ze srážky otřesený.

34:50

Sheldon Brookbank nyní zahrál pouze na zakázané uvolnění, takže nebude možné vystřídat.

34:35

Rony Ahonen nyní uklidnil situaci a hledá místo, kde by našel volného spoluhráče.

33:45

Sami Lähteenmäki se pokusil tečovat puk letící na branku, ale nepodařilo se mu ho zasáhnout.

33:00

Hosté potřebují zatlačit svého soupeře, protože v posledních minutách se hra vyloženě odehrává před jejich brankou, což se jim nemůže hodit.

32:16

Janne Lahti nyní vyzkoušel Aittokallia, ale ten si opět poradil i s jeho tvrdou ranou.

31:39

Teď gólman Kärpätu vyrazil hodně mimo brankoviště, ale naštěstí pro něho se domácím nepodařilo získat volný puk.

31:02

Nyní je Aittokallio v hodně velké permanenci a předvedl hned několik pěkných a hlavně důležitých zákroků proti střelám Raumy.

30:22

Lasse Kukkonen za vlastní brankou ztratil puk, ale měl velké štěstí, že brankář Aittokallio byl dostatečně pozorný a vypíchl kotouč útočníkovi soupeře.

29:47

Lasse Kukkonen opět musel řešit nebezpečnou situaci, kdy brankář Aittokallio měl poměrně hodně zacloněný výhled před sebe.

28:38

Sami Aittokallio bezpečně kontroloval akci domácích, kteří se po delší době vydali do útoku.

27:09

Mika Pyorälä vystřelil od modré čáry a před brankou se pokusil zakončovat Ivan Huml, leč nepodařilo se mu ohrozit branku.

26:16

Adam Masuhr měl problémy při rozehrávce, když byl opět napadán soupeřem.

25:40

Domácí zvýšili útočnou aktivitu a snaží se důrazně napadat, aby hosté neměli žádnou šanci na rozehrávku. Hra Raumy bez kotouče je dnes vynikající.

24:45

Arto Laatikainen zahajoval útočnou akci, ale nepodařilo se a po chvíli je pískáno. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

23:30

Hosté se pokoušeli hrát za brankou Zapolského, ale domácí obránci je rychle odehnali.

22:58

Janne Lahti prověřil pozornost Samiho Aittokallia, který se ale zaskočit nenechal.

22:30

Antti Kalapudas se prezentoval střelou, kterou bez problémů chytil Zapolski do své lapačky.

21:42

Zápas je prozatím poměrně vyhecovaný a oba týmy se snaží dobře napadat svého soupeře. Utkání je přeci je vysoce prestižní, což se však úplně neodráží v poloprázdných tribunách.

20:41

Hosté v plném počtu. Rozdělená přesilová hra domácích nebyla špatná, ale chyběla jí branková tečka.

20:01

První třetina nám přinesla velice zajímavou podívanou. Nejprve byli mnohem lepším týmem hosté, kteří si ale nechali dát dva rychlé góly za sebou a otěže tak převzala Rauma. Nakonec se však podařilo vstřelit branku i hostům, takže prozatím je stav 2:1 pro domácí. Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:00

19:46

Hosté se dobře brání a hodně zkušeně si vede Lasse Kukkonen.

18:41

Až teď odchází na trestnou lavici Mika Pyorälä na dvě minuty za hákování.

18:27

Nyní bylo na hrací ploše k vidění několik tvrdších zákroků, nicméně rozhodčí zatím nevylučuje.

17:15

Laatikainen se snažil něco vymyslet, zavezl puk do útočného pásma, ale obrana vyhodila.

15:45

Hosté si opět vyzkouší přesilovou hru, když na dvě minuty byl vyloučen Olli Sipiläinen.

KUKKONEN - 2:1

14:40

LASSE KUKKONEN propálil brankáře Zapolského tvrdou ranou, takže hosté se přeci jen vrací do utkání. Asistence: Markus Nutivaara, Esa Pirnes.

14:12

Koivisto dostal dvě minuty za podražení.

13:10

Virtanen posouval puk do útočné třetiny, ale domácí se na puku dlouho neudrželi.

12:50

Hosté se snaží opět dostat do zápasu, ale budou to mít nyní hodně těžké proti dobře bránícímu soupeři.

11:40

Hosté jsou celkem v šoku a domácí momentálně kontrolují puk a zakládají nový útok.

VIRTANEN - 2:0

10:59

Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
JESSE VIRTANEN se dostal do přečíslení dvou na jednoho a přesnou ranou nedal gólmanovi šanci. Bez asistence.

KOIVISTO - 1:0

09:33

Domácím se ale vyplatilo vyčkávat a TONI KOIVISTO dokázal zužitkovat přihrávku do výhodné střelecké pozice, kdy poslal puk mezi brankářovými betony. Asistence: Janne Lahti, Rony Ahonen.

09:13

Ivan Huml naslepo hledal některého ze spoluhráčů, ale puku se ujala pouze obrana Raumy.

08:16

Markus Nutivaara vyčkával v obranném pásmu a hledal někoho ze svých spoluhráčů, kdo by se mu nabídnul v zajímavější pozici. Nakonec poslal puk dopředu, kde ho ale získali domácí, nicméně jejich akce opět neměla dlouhého trvání.

07:40

Markus Nutivaara našel v útočném pásmu Ivana Humla, který vypálil, nicméně jeho pokus pokryl Zapolski.

06:42

Gagnon se snažil dostat puk na Nurmiho, ale brankář Aittokallio zasáhnul včas.

05:49

Útok Toniho Koivista se pokusil vydat dopředu, ale v útočném pásmu se udržel pouze několik vteřin a u puku už je opět Kärpät.

05:19

Nový útok zakládá Lasse Kukkonen, který vymýšlí, komu přihrát puk.

04:44

Další zakázané uvolnění vyprodukovali domácí, konkrétně Olli Sipiläinen.

03:46

Hosté jsou prozatím jednoznačně lepším celkem a Rauma se pouze brání jejich nebezpečným útokům.

02:58

Nepříjemnou střelu vyslal obránce Lasse Kukkonen, ale Zapolski byl na svém místě a puk viděl, takže neměl problém ho zachytit.

02:31

Nebezpečné vyjetí zpoza branky musel vyřešit Zapolski, kterého se pokusil zaskočit Esa Pirnes, ale nepodařilo se mu to.

02:06

Domácí poslali kotouč na zakázané uvolnění, takže vhazovat se bude před jejich brankou.

01:53

Kvůli signalizovanému postavení mimo hru museli hosté vyklidit útočné pásmo.

01:16

O rozehrávku se starají domácí, ale jejich nahození do pásma nic zajímavého nepřineslo.

00:19

Mika Niemi se dostal do první šance, ale nedokázal dostatečně zaměstnat Ryana Zapolského.

00:12

Proti nahození ze středního pásma zakročil Zapolski a přerušuje hru.

00:01

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Virtanen, Niskala, Koivisto, Ahonen, Brookbank, Hyvärinen, Tommila – Gagnon, Vahalahti, Nurmi – Asplund, Koivisto, Lahti – Lähteenmäki, Suuronen, Piitulainen – Sipiläinen, Riska, Lähde, Koivistoinen

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Kukkonen, Masuhr, Nutivaara, Laatikainen, Pentikäinen, Hakapää – Niemi, Aho, Junttila – Aaltonen, Kalapudas, Puljujärvi – Pirnes, Pyörälä, Huml – Mäenranta, Keränen, Ikonen, Suoranta

Rozhodčí: Wehrli, Persson – Saha, Suominen.
Lukko Rauma

Dnes domácí Lukko Rauma se účastnila základní skupiny K, kde skončila na druhém místě za švédskou Luleou a před švýcarským Fribourgem. Do play-off tedy šel finský tým z méně výhodného postavení. Na úvod si však dokázal zkušeně poradit s německým Mnichovem, který vyřadil po výhrách 5:3 a 3:0. Následovalo osmifinále se švédskými Djurgardens, které skončilo dvěma shodnými výsledky 2:1. V obou případech se radovalo Lukko. Poté se ve čtvrtfinále Rauma utkala s finským soupeřem TPS Turku, kterého po úvodní remíze 3:3 nedokázala porazit ani v domácím prostředí, kde se odehrál remízový zápas 1:1, takže musely rozhodnout samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil Turo Asplund.
Kärpät Oulu

Hostující tým se účastnil základní skupiny J, kterou ovládl, když ani jednou neztratil a skóre 12:1 hovoří za vše. Za sebou tak Kärpät nechal celek z Vídně a německý Krefeld. Následně si v play-off nejprve vyšlápnul na německý Düsseldorf, od něhož si nenechal vstřelit ani jednu branku a postoupil dále po výsledcích 2:0 a 3:0. V osmifinále se Kärpät utkal s pražskou Spartou. Té podlehl 2:4, ale díky výhře 4:1 postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na další finský celek – Espoo Blues. Na hřišti soupeře Kärpät podlehl 0:2, avšak v domácím prostředí soupeře doslova rozdrtil 5:1.
Hokejová Liga mistrů se dostala do závěrečné fáze. V semifinálových kláních se spolu utkají finské týmy Lukko Rauma a Kärpät Oulu. První utkání máme na programu právě dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 10. Koivisto (Lahti, Ahonen), 11. Virtanen – 15. Kukkonen (Nutivaara, Pirnes), 45. Keränen (Nutivaara, Maenalanen), 54. Aaltonen (Puljujärvi, Laatikainen)

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Kukkonen, Masuhr, Nutivaara, Laatikainen, Pentikäinen, Hakanpää – Niemi, Aho, Junttila – Aaltonen, Kalapudas, Puljujärvi – Pirnes, Pyörälä, Huml – Mäenranta, Keränen, Ikonen, Suoranta, Maenalanen

Rozhodčí: Wehrli, Persson – Saha, Suominen