07.01.2016, 02:00 • United Center, Chicago • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 2.3 3.64 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:57
Marián Hossa (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:19
1. Artěmij Panarin (CHI) 2+0
2. Arťjom Anisimov (CHI) 0+1
3. Marc-André Fleury (PIT) 34 zák., 2 góly, 94,4%
Chicago poráží Pittsburgh i tentokrát! Domácí byli téměř po celý duel jasně lepším týmem a jejich vítězství se dá prohlásit za zasloužené. Tučňáci tedy odchází s prázdnou.

59:46

Panarin se pokusil trefil z téměř přes celé hřiště prázdnou branku, ale tu těsně minul. Je z toho zakázané uvolnění.

59:25

Za hrubost jsou současně vyloučeni Toews a Letang. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

59:25

Ve středním pásmu vznikla hromadná potyčka, hra je přerušena.

59:03

Fleury znovu prchá na střídačku.

58:54

58:54 Teuvo TERAVAINEN - 3:1

58:54

Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí jsou velice blízko vítězství. Lovejoy chyboval na modré čáře a toho dokázal využít TEUVO TERAVAINEN, který se dostal ke kotouči a pohodlně jej dovezl až do prázdné branky. Bez asistence.

58:15

A je to opravdu tak! Branka Penguins je prázdná.

57:36

Hosté se pomalu začínají chystat na hru bez brankáře. Dočkáme se vyrovnání?

56:57

Kotouč se ocitl na střídačce. Hra je přerušena.

56:13

Domácí velice rychle napadají a hosté s tím mají problémy. Kotouč je převážně ve středním pásmu.

55:23

Závěrečné minuty se velmi rychle blíží a nic nenapovídá tomu, že by měl Pittsburgh vyrovnat. V hokeji ovšem stačí málo.

54:28

Kunitz po ledě nahodil kotouč branku a Crosby se dostal k teči. Darling dokázal včas zareagovat.

53:36

Kessel z těžkého úhlu posílal kotouč na branku, ale trefil pouze ležícího obránce.

52:52

Hokejisté Chicaga se po ubráněném oslabení nikam zbytečně netlačí. Hosté se marně pokouší dostat do tlaku.

52:17

52:00

Tentokrát výborně zabojoval v rohu kluziště Toews a i on posílá kotouč do středního pásma.

51:12

Seabrook dokázal vyhodit kotouč do středního pásma. Domácí uhání střídat.

50:46

Pittsburgh se usadil v útočném pásmu, Darling ovšem ještě nemusel zasahovat.

50:17

A dostávají k tomu ideální příležitost! Keith je vyloučen na dvě minuty za držení.

50:00

Na Pittsburgh nyní čeká velice těžká úloha a to podruhé v duelu vyrovnat. Podaří se to Tučňákům?

48:56

48:56 Artěmij PANARIN - 2:1

48:56

Chicago se podruhé v tomto utkání dostává do vedení a znovu po brance ARTĚMIJE PANARINA. Ruský útočník se ihned po vhazování dostal ke střele a trefil se přesně nad Fleuryho rameno! Bez asistence.

48:46

Komerční přestávka.

48:11

Crosby překvapivě vystřelil z levé strany, ale branku těsně minul.

47:43

Tučňáci se teprve po skončení přesilové hry usadili v útočném pásmu, ale hrají převážně kolem mantinelů.

46:50

46:30

Ovšem než se dostali ke střele na branku, tak budou znovu zakládat útok až do Fleuryho branky.

46:12

Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.

45:30

Chicago zatím zvládá oslabení na výbornou, když svému soupeře ještě téměř nepůjčilo kotouč.

44:59

Nepříjemná chvilka pro Anisimova, který se dostal v oslabení před Fleuryho, ale v plné rychlosti upadl a narazil do tyčky.

44:50

Pittsburgh si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Hossa.

44:47

I Darling podržel svůj tým. Brankář Chicaga byl nucen vyrazit kvalitní pokus Kunitze.

43:55

Oba týmy hrají velmi aktivně a chtějí se dostat do vedení. Komu se to povede, tak bude mít velkou výhodu pro závěrečné minuty.

42:29

Zajímavá situace před brankou Penguins. Hossa z pravé strany našel u brankoviště Toewse, jenž pohotovou střelou trefil Fleuryho. Ten svůj tým drží nad vodou.

41:42

Malkin hledal zpoza branky před brankovištěm stojícího Kessela, ale přihrávka byla zablokována.

40:53

Na druhé straně to zkusil podobně Cullen, ale branku těsně přestřelil. Poslední třetina začala ve velmi slušném tempu.

40:35

Hossa se rozjel a vystřelil přes obránce. Fleury musel zasáhnout levým betonem.

40:01

Co říkáte na tuto výměnu mezi Nashvillem a Columbusem?

Další třetina začne přibližně v 4:02.
Střely na branku: 25 – 11.
Pittsburgh se ve druhé třetině herně zvedl a ve zkrácené přesilové hře dokázal vyrovnat, když se přesně trefil Malkin. Chicago je však i nadále lepším týmem, ale ztroskotává na zákrocích Fleuryho, který se na tento duel velmi dobře připravil.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32

Pittsburgh hrál nyní dlouho v šesti, ovšem rozhodčí si tohoto prohřešku nevšimli.

39:12

Hörnqvist to zkoušel podobně jako Kane, ale Darling jeho svižný pokus do branky nepustil.

38:34

Kane se na to nemohl dívat a tak si řekl ve středním pásmu o kotouče a dostal se až na pravý kruh, odkud vystřelil. Jeho rána nebyla příliš přesná, Fleury nemusel zasahovat.

38:00

Penguins hrají velmi aktivně a vyhazují se svého pásma jeden kotouč za druhým.

37:33

Tato přesilová hra se nedaří Chicagu podle plánu. Kotouč je znovu u Darlinga.

37:00

Pittsburgh se zkraje oslabení osvobozuje. Chicago bude zakládat útok od vlastní branky.

36:43

Tučňáci dávají svému soupeři další příležitost vstřelit branku. Perron je zbytečně vyloučen na dvě minuty za podražení.

35:47

Letang nahodil kotouč na branku a byla z toho zajímavá příležitost. Kotouč totiž za letu jemně tečoval Kunitz a Darling musel být pozorný.

34:41

Hjalmarsson to zkusil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho pokus jeden z obránců zablokoval.

34:27

Kane se na pravém kruhu elegantně uvolnil a snažil se Fleuryho překonat střelou k bližší tyči, brankář Penguins kotouč vyrazil ramenem.

33:14

Crosbyho nahození od modré čáry bylo nebezpečné, protože Darling toho moc neviděl. Kdyby kotouč letěl na branku, mohl z toho být gól.

32:29

31:58

Lovejoy dokázal v rohu vybojovat kotouč a ten poslal do středního pásma. Pittsburgh oslabení zvládá.

31:29

Kane se prokličkoval až před samotného Fleuryho, ale se zakončením si neporadil. Domácí však drží útočné pásmo.

31:01

Seabrook tvrdou střelou prověřil Fleury. Ten kotouč vyrazil a jeden z obránců Penguins poslal kotouč k brance Darlinga.

30:46

Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se znovu dostat do vedení. Budou úspěšní?

30:29

Chicago si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Bonino.

29:48

Chicago začíná být zase aktivnějším týmem a touží se dostat zpátky do vedení.

28:54

Hossa nabral ve středním pásmu rychlost, prohnal se okolo Letanga a nebezpečně vystřelil. Fleury na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou.

28:28

Na řadu přichází komerční přestávka.

27:33

27:33 Jevgenij MALKIN - 1:1

27:33

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh nabídnutou přesilovou hru využívá! JEVGENIJ MALKIN napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Phil Kessel, Kris Letang.

27:01

Crosby se prokličkoval ke střele bekhendem a Darling musel předvést parádní zákrok ramenem.

26:40

Fehr naskočil na led a to znamená jediné, Pittsburgh začíná hrát přesilovou hru.

26:07

Toews v útočném pásmu zasáhl holí do obličeje jednoho z hráčů Penguins a je vyloučen na dvě minuty.

25:28

Chicago rychlými pasy v útočné třetině rozebralo obranu Penguins a toho se snažil využít Kane, jehož střela z pravého kruhu málem skončila v brance.

24:40

Fehr to přehnal s dohráním soupeře a Garbutta postrčil do branky. Útočník Penguins je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:35

Krásná akce v podání Chicaga! Panarin našel od pravého mantinelu v útočném pásmu na středu Anisimova, jenž se dokázal dostat před Fleuryho a po kličce do bekhendu poslat kotouč za jeho záda. Ten však proletěl těsně vedle branky.

23:01

Perron to udělal v útočném pásmu velmi chytře. Útočník Penguins naznačil přihrávku a okamžitě vypálil. Darling jeho pokus s problémy vyrazil.

22:06

Tučňáci ovšem rychleji bruslí a domácí nemají tolik prostoru pro kombinaci.

21:39

Chicago začalo druhou třetinu v podobném tempu, jako končilo tu první a kombinuje v útočném pásmu.

20:42

Panarin mohl zkraje druhé třetiny vstřelit druhou branku, ale tentokrát proti jeho střele z mezikruží dokázal Fleury zasáhnout.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.
Střely na branku: 15 – 3.
Po první třetině vedou hokejisté Chicaga 1:0 a nutno dodat, že zaslouženě. Penguins v první třetině nepředvedli vůbec nic a téměř po celou dobu byli pod tlakem. Nechme se překvapit, jakým směrem se bude vyvíjet hra ve druhé třetině.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33

Tučňákům není v této třetině přáno. Obrana Blackhawks vytlačila jejich útok do středního pásma a hosté se dopustili postavení mimo hru.

18:22

Malkin si za brankou Darlinga nepočínal dobře, když nedokázal zpracovat přihrávku od Hörnqvista a domácí mohli rozjet protiútok.

17:04

Hossa přenechal na levém kruhu kotouč Toewsovi a ten vystřelil z otočky. Fleury si tuto střelu po ledě pohlídal.

16:53

Následuje komerční přestávka.

16:53

Silný tlak čtvrté formace Blackhawks! Rasmussen střílel z levého kruhu, ale tento pokus Fleury bez problémů vyrazil. K dorážce se dostal Garbutt a tady již měl hostující brankář namále. Ovšem i tady dokázal zasáhnout.

15:58

15:58 Artěmij PANARIN - 1:0

15:58

Tlak Chicaga vyústil v úvodní branku utkání! ARTĚMIJ PANARIN se s kotoučem na holi projel téměř celým útočným pásmem, aby mohl posléze z levého kruhu nekompromisně prostřelit Fleuryho. Asistence: Arťjom Anisimov, Patrick Kane.

15:12

První branka duelu nyní visela ve vzduchu. Anisimov vystřelil z levého kruhu a Fleury jeho pokus vyrazil na horní síťku branky.

14:14

Hokejisté Penguins vypadají zakřiknutě, domácí jsou jasně lepší. Po Hossově přihrávce střílel od modré čáry Seabrook, ale branku těsně minul.

13:05

Dlouhé kombinování k ničemu nevedlo. Penguins se dostali ke kotouči a ten poslali do středního pásma. Hostující pětka uhání na střídačku.

12:33

Druhá formace Chicaga je znovu natlačena v útočném pásmu. Kane krouží s kotoučem a snaží se něco vymyslet.

11:33

Do podobné šance se dostal na druhé straně Bonino, ale ani on nedokázal ideálně zakončit. Útočník Penguins dobruslil jeden z obránců a střelu mu téměř znemožnil.

10:10

Shaw si najel za obranu Penguins a uháněl sám na Fleuryho. Útočník Chicaga však při zakončení selhal, když zamířil pouze do betonů Fleuryho.

09:09

Garbutt od levého mantinelu nenápadně vystřelil a Fleury jeho střelu uschoval do své lapačky.

08:03

Domoulin se vydal na útočný výlet a snažil se po objetí branky zakončit. Obranou Blackhawks byl však okamžitě zastaven.

07:16

Crosby se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma, kde se na pravém kruhu zasekl a hledal Kunitze. Toho také našel, ale Kunitz nedokázal kotouč zpracovat a přišel o něj.

06:45

Fleury se zapojil do hry, když zastavil nahozený kotouč ze středního pásma a přerušil raději hru.

06:30

Chicago je v úvodu zápasu lepším týmem, Penguins ještě nemají ani jednu střelu na branku.

06:01

Kotouč se ocitl v hledišti a hra je kvůli tomu přerušena. Následuje komerční přestávka.

05:13

Kane se na modré čáře uvolnil a našel na druhé straně Keitha. Obránce Blackhawks vystřelil, ale jeho pokus k brance nedolétl.

04:00

Hossa se zničehonic dostal okolo levého kruhu ke kotouči a se střelou neotálel. Fleury musel zasahovat betonem.

03:31

Oba týmy hrají v úvodu střetnutí opatrně, nikdo nechce být tím týmem, který udělá chybu.

02:38

Shaw dostal nabito na vrchol pravého kruhu, ale při střele mu kotouč přeskočil hůl a Fleury tak vůbec zasahovat nemusel, protože se žádná střela nekonala.

02:13

Bonino dlouho jezdil s kotoučem za brankou Darlinga, až se o něj téměř sám připravil.

01:02

Hned v úvodu utkání musel Fleury vytáhnout skvělý zákrok! Z levého kruhu se k dorážce dostal Gustafsson a Fleury tygřím skokem zamezil brance.

00:26

Domácí se po vyhraném vhazování natlačili do útočného pásma, ale ze své aktivity střelu na branku vytěžit nedokázali.

00:01

Zápas za malý okamžik začne.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Gustafsson, Van Riemsdyk, Scuderi – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Domoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Cullen – Hörnqvist, Bonino, Sheary – Plotnikov, Fehr, Porter

Rozhodčí: O'Rourke, Lemelin – Henderson, Cormier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky se spolu utkaly včera a odehrály pro diváky velice atraktivní duel. Ten skončil po šedesáti minutách výsledkem 2:2 a rozhodnout tedy muselo prodloužení. V něm se krásně trefil Panarin a z vítězství se radovalo Chicago. Vrátí Tučňáci dnes svému soupeři včerejší porážku?
Vítám Vás u našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes nás čeká pět zápasů a my zde se zaměříme na duel, ve kterém budou hokejisté Blackhawks hostit ve své aréně hráče Penguins. Tímto zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:1

Branky a nahrávky: 16. Panarin (Anisimov, Kane), 49. Panarin, 59. Teravainen – 28. Malkin (Kessel, Letang)

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Gustafsson, Van Riemsdyk, Rozsíval – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Domoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Cullen – Hörnqvist, Bonino, Wilson – Plotnikov, Fehr, Porter

Rozhodčí: O'Rourke, Lemelin – Henderson, Cormier

Diváci: 21 908