03.01.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Tomáš Kubečka

Tipsport: 2.23 3.67 2.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek víkendu. (03:46:32)
Marek Židlický (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:51
1. Sidney Crosby (PIT) 2+0
2. Kris Letang (PIT) 0+3
3. Matt Cullen (PIT) 1+1
Je dobojováno! Pittsburgh vítězí na domácím ledě 5:2 nad New Yorkem Islanders. Tučňáci o svém vítězství rozhodli už v první polovině zápasu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Kessel. Dva góly z přesilové hry poté přidal Crosby. Poté hráli přesilovku i hosté, jenže v oslabení se prosadil Cullen. O další čtyři minuty později přidal pátou branku Hörnqvist. Poté už patřilo slovo pouze Islanders. V závěru druhé třetiny se prosadil Tavares a chvíli před koncem zápasu stanovil konečný výsledek Leddy. Pittsburgh si připisuje další dva body a pokračuje ve stíhání pozic zaručující play-off.

59:04

59:04 Nick LEDDY - 5:2

59:04

Islanders právě vstřelili branku!
Islanders se dočkali další branky! Po vhazování dostal přesnou přihrávku NICK LEDDY, který z první překonal bezmocného Fleuryho a vstřelil svůj první gól v letošní sezóně! Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen.

59:01

Ihned po vhazování pálil Nielsen. Fleury měl sice částečně zakrytý výhled, jenže puk si i přesto našel cestu do jeho rukavice.

58:57

Po nahození Leeho vyletěl kotouč mezi diváky. Podle všeho byl však tečovaný, a proto se vylučovat nebude.

58:25

Zápas už se pouze dohrává. Hamonic má kotouč na hokejce ve středním pásmu, ale s rozehrávkou nikterak nespěchá.

57:37

Letang nabil do dobré pozice Perronovi, který z první pálil na branku. Puk prosvištěl těsně vedle pravé tyče.

57:10

Tavares se vydal na kličkovanou ve středu hřiště. Za modrou čarou jej o puk obral Sidney Crosby.

56:40

Tavares našel rozjetého Baileyho. Ten místo střely volil ještě jednu kličku, což byla chyba, protože se vytlačil mimo střelecký úhel.

55:58

Hosté na modré čáře nakonec ještě udrželi útočné pásmo, vzápětí o něj však přišli.

55:26

Před brankou Pittsburghu nyní létal kotouč za strany na stranu. Okposo se po puku natahoval, ale nakonec jej neusměrnil na branku.

54:46

Domácí teď poslali kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Penguins.

54:24

Na druhé straně útočil na hattrick Sidney Crosby. Gibson kotouč vyrazil mimo dosah hráčů Pittsburghu.

5:2

Branky a nahrávky: 4. Kessel (Cullen, Malkin), 17. Crosby (Malkin, Letang), 31. Crosby (Letang, Malkin), 31. Cullen (Letang, Määttä), 35. Hörnqvist (Dumoulin) – 36. Tavares (de Haan, Bailey), 60. Leddy (Okposo, Nielsen)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Cullen – Hörnqvist, Bonino, Sheary – Plotnikov, Fehr, Porter

New York Islanders: Greiss (31. Gibson) – Hamonic, Leddy, Strait, de Haan, Židlický, Hickey – Bailey, Tavares, Lee – Okposo, Nielsen, Kuljomin – Strome, Grabovskij, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Lee, Luxmore – Heyer, Pancich

Diváci: 18 665