Tipsport extraliga

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha

3:5

konec (0:0, 1:3, 2:2)

26.12.2015, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 30. kolo • Pavel Pelčák (@PavelPel)

Tipsport: 2.95 4.45 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve vánoční utkání se hosté ukázali jako lepší tým a dokázali porazit karlovarskou Energii, která prohrála po třech výhrách v řadě. Karlovy Vary poprvé v této sezóně poprvé padly se Spartou Praha. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Martin Procházka (SPA) a Jakub Svoboda (KVA). Pro dnešní zápas je to vše. Loučí se Pavel Pelčák. (17:57:44)

59:51

Utkání se pouze dohrává.

Lukáš PECH - 3:5

59:37

Sparta právě vstřelila branku!
Při hře bez brankáře domácích se puku ujal LUKÁŠ PECH, který neměl problém zakončit do prázdné brány.

58:58

Domácí se drží v útočném pásmu a stále hrají bez brankáře.

58:41

Hosté si vzali oddechový čas.

58:21

Domácí hrají bez brankáře.

57:51

Hra po oddechovém času domácích zůstává před Pöpperlem.

57:34

Oddechový čas pro domácí.

57:14

Hra je ke konci třetí třetiny velmi vyhrocená. Oba týmy touží po třech bodech.

Jakub SVOBODA - 3:4

54:57

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Při přesilové hře Tomáš Rachůnek nahrál puk zpoza brány JAKUBU SVOBODOVI, který přesnou střelou završil svůj první hattrick za tým Energie. Asistence: Tomáš Rachůnek, Rostislav Marosz.

54:43

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek - 2 min., držení).

Robert SABOLIČ - 2:4

54:20

Po úniku Miroslava Formana mezi hráči se k odraženému puku dostal ROBERT SABOLIČ, který puk zavěsil do prázdné brány. Asistence: Miroslav Forman

52:40

Plné hlediště domácích fanoušků žene domácí tým za další brankou. Hra však vypadá lépe pro tým Sparty, která předvádí lepší výkon.

Jakub SVOBODA - 2:3

52:07

Po střele Radima Bičánka od modré se k odraženému puku dostal JAKUB SVOBODA, který neměl žádnou práci s doražením do brány. Asistence: Radim Bičánek, Rostislav Marosz

51:20

Karlovarští se drží v útočné třetině a snaží se dostat před Pöpperleho.

50:38

Domácí se drží v útočné třetině. Ke střele se dostal Radim Bičánek, ale k dorážce se žádný z domácích nedostal.

50:22

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Daniel Přibyl – 2 min., podražení).

49:43

Domácí se drží v útočné třetině a Michal Gulaši předvádí za bránou skvělou práci, kterou nedokázal zužitkovat Tomáš Dvořák.

49:24

Hra je přerušen pro spadlou helmu brankáře Pöpperleho, který leží na zemi.

49:00

Ke střele se dostal Martin Bartek, ale mířil mimo.

48:22

Hra zůstala před brankářem Pöpperlem, který střelu chytil.

48:02

Ke střele se dostal Tomáš Rachůnek, který se snažil překvapit Pöpperleho. Ten byl pozorný a střelu rychle vyrazil.

46:53

V přesilové hře se třikrát obětoval Michal Vachovec, který schytal všechny střely do oblasti břicha.

46:35

Dnešní utkání sleduje 5327 diváků.

45:37

Sparta Praha se znovu dostala do útočné třetiny a střelou Pech Závorku nepřekonal.

45:34

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Marosz - 2 min., držení).

45:20

Jakub Svoboda se dostal ke střele na Pöpperleho, který puk vyrazil.

44:52

K dorážce před bránou Závorky se nedostal ani jeden z hráčů Sparty a skóre se tak nemění.

44:12

Hosté velmi kvalitně brání střední pásmo a Harkabus společně s Gorčíkem měli hodně práce s překonáním středního pásma.

43:48

Po útoku se dostal Martin Bartek, který svojí střelu namířil příliš vysoko a trefil sít.

43:19

Hosté zmocnili puku v útočné třetině a dokázali i vystřelit. Střelu vyrazil Tomáš Závorka do sítě. Vhazovat se bude po jeho pravici.

42:51

Oba týmy střídají a na puku je Energie.

42:20

Hosté jsou aktivnější a puk musel zastavit až brankář Závorka, aby zklidnil hru.

41:52

Lukáš Pech se dokázal prosmýknout mezi obránci a zavezl puk do útočné třetiny.

41:20

Karlovarští se snaží tlačit na obranu hostí, kteří se od začátku třetiny nedostali do útoku.

40:33

Domácí se dostali do útočného pásma, avšak příliš dlouho se tam neudrželi, na puku jsou hosté.

40:01

Ve druhé třetině bylo k vidění čtyř gólů. Na straně hostů dokázal jako jediný skórovat Martin Procházka, který má v dnešním zápase hattrick. Karlovy Vary dokázaly otevřít skóre, když proměnil Jakub Svoboda svůj nájezd. Třetí třetina začne přibližně v 17:15.

39:31

Tomáš Rohan se dostal k puku v útočné třetině, ale nedokázal překonat Pöpperleho.

39:05

Hosté hrají v plném počtu.

38:10

Poprvé v přesilové hře dostali Karlovy Vary do útočné třetiny.

37:35

Karlovarští se v další přesilové hře dopouštějí chyb a po zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Závorku.

37:03

Jaroslav Kůs při dorážce před bránou byl faulován Jurajem Mikušem (SPA), který je vyloučen na dvě minuty za hákování.

36:16

Karlovy Vary se poprvé dostaly do útočné třetiny.

35:12

V přesilové hře se Karlovy Vary moc neprojevují, jako tým, který má převahu na ledu. Na puku se více drží hosté.

34:53

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Kudrna - 2 min., podražení).

Martin PROCHÁZKA - 1:3

34:38

Po přihrávce na modré čáře od Hrbase prudce vystřelil MARTIN PROCHÁZKA,který svojí prudkou střelou překonal vše co mu stálo v cestě. Asistence: Marek Hrbas, Lukáš Pech

34:17

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jekabs Redlihs - 2 min., hákování).

32:50

Hra zůstává před Závorkou. Klimek společně se Saboličem předvádí dobrou práci před bránou.

32:30

Ve druhé třetině se hraje mnohem agresivnější hra na obě strany. V první polovině druhé třetiny předvedli hokejisté Sparty lepší výkon a zaslouženě vedou 2:1.

31:43

Ke střele se dostal Adam Polášek, jeho prudkou střelu však Závorka vyrazil do sítě.

31:17

Po vyhození Sparty na zakázané uvolnění hra přesouvá znovu před Pöpperleho.

30:59

Hra pokračuje před brankářem hostů.

30:38

K dorážce po nahození od modré se dostal Martin Bartek, kterému chybělo velmi málo ke vstřelení gólu.

30:26

Hra bude pokračovat před Pöpperlem.

30:26

Do samostatného úniku se dostal Jaroslav Kůs, který svojí střelou mezi betony Pöpperleho nepřekonal.

29:34

Skvělou práci na straně hostů předvádí útok ve složení Pech, Kumstát, Procházka, kteří jsou na ledě vidět nejvíce.

28:45

Domácí se po dlouhé době osvobozují a dostávají se do útoku.

27:45

Hra se znovu otáčí. Skvělý zákrok předvedl Závorka při nátlaku hostů.

26:17

Karlovarští se po dlouhé době dostali do útočné třetiny, když Tomáš Rohan se dostal k teči, kterou však nedokázal přesně zamířit.

25:31

Karlovy Vary si drží střední pásmo a nepouští hosty ke střele.

24:56

Po dlouhé době jsou na puku domácí, kteří se drží v útočném pásmu.

24:42

Po špatné domluvě Huny s Gorčíkem na modré čáře je pískán ofsajd.

24:00

Domácí jsou ochromeni rychlým zvratem utkání a nedaří se jim dostat přes střední pásmo.

23:44

Hra pokračuje před brankářem Závorkou.

Martin PROCHÁZKA - 1:2

22:13

Lukáš Pech vybojoval puk za bránou Závorky a přesně přihrál MARTINU PROCHÁZKOVI, který prostřelil Tomáše Závorku. Asistence: Lukáš Pech

Martin PROCHÁZKA - 1:1

21:57

MARTIN PROCHÁZKA ujel mezi obránci a přesnou střelou zakončil k tyčce. Asistence: Lukáš Pech

20:31

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pöpperle – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Martin Novák.

Jakub SVOBODA - 1:0

20:31

JAKUB SVOBODA proměnil samostatný nájezd. Pöpperleho překonal bekhendovým blafákem.

20:31

Trestné střílení pojede Svoboda po úniku a následném faulu.

20:12

První střelou prověřil Jan Buchtele Závorku.

20:01

V první třetině byl k vidění vcelku vyrovnaný hokej.. Ze začátku třetiny se domácí skoro nedostali k puku a Sparta dominovala v útočné třetině. Tomáš Závorka však chytil nejednu nebezpečnou střelu a drží domácím čisté konto. Karlovy Vary se ke konci třetiny ještě pokusily se skórem něco provést, ale ani to se nepodařilo, a tak po první třetině zůstává skóre 0:0.

19:57

Na poslední tři vteřiny se hra přesune před Závorku.

19:10

K zakončení se nedostala Sparta, když Radim Bičánek dokázal vypíchnout přihrávku a zabránit skoro jistému gólu.

18:43

Ke konci první třetiny jsou více na puku domácí, kterým se ale nedaří dostat přes střední pásmo.

18:01

Po odpískaném ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu. Hosté hrají v plném počtu.

17:23

Sparta se zorientovala před svojí bránou a nepouští svého soupeře do větších příležitostí ohrozit bránu.

16:28

Domcí jsou v přesilové hře velmi aktivní a snaží se dostat co nejblíže před Pöpperleho.

16:03

Trest pro hráčskou lavici Sparty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Martin Procházka (SPA).

15:43

Lukáš Pech se snažil prosmýknout mezi karlovarskými obránci, ale byl zastaven.

15:40

Domácí hrají v plném počtu.

14:51

Sabolič se dostal k zakončení. Jeho střelu však dokázal Závorka vytěsnit mimo bránu.

14:10

V oslabení jsou Karlovy Vary velmi aktivní a snaží se bránit každou přihrávku.

13:40

Polášek se dostal k první střele v přesilové hře, ale mířil mimo.

13:29

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Bartek - 2 min., podražení).

12:53

Martin Bartek se nedostal ke zakončení, když byl sražen před bránou Sparty.

12:04

Rachůnkovi společně se Svobodou se podařilo zavést puk před Pöpperleho. To se jim nepodařilo a na puku zůstávají hosté.

11:36

Domácícm se stále nedaří dostat z obranné třetiny.

11:17

Procházka prověřil Závorku střelou velmi zblízka. Gól však střelit nedokázal.

10:36

Puk zůstává na hokejkách, kteří si stále více vytváří tlak na Karlovy Vary.

08:57

Po dlouhé době se domácím podařilo zavést puk do útočné třetiny. Kůs společně s Rohanem předvedli skvělý hokej před brankářem. Hostující obrana však hráče nepouští ke střele.

08:10

Domácím fanouškům se nelíbí tvrdá hra Sparty u mantinelu a žádají si vyloučení.

07:38

Sparta Praha má od začátku utkání navrch a hra se do útočného pásma Karlových Varů přesouvá jen zřídka.

06:54

Další střelou chtěl překvapit Čajkovský, který trefil pouze clonícího obránce.

06:48

Karlovy Vary si po dlouhé době mohou odpočinout. Po dlouhém nátlaku hostů se domácí osvobodili, když Tomáš Závorka zachytil střelu od modré.

05:58

Energie je velmi dlouho dobu pod nátlakem Sparty, která se drží velmi dlouhou dobu před Závorkou.

04:59

Jan Buchtele svojí střelou prověřil vyrážečku Závorky. Sparta pokračuje v útočném pásmu.

04:09

Rudolf Huna se dostal k veliké příležitosti vstřelit gól, když velkou chybu udělal Tomáš Pöpperle. Úplně prázdnou bránu Huna trefit nedokázal, protože na poslední chvíli brankář skočil do střely.

03:34

Po vhazování před Závorkou se puku ujali hosté a drží se v útočném pásmu.

03:22

Obrana Sparty si své obranné pásmo chrání dobře. Karlovarské vůbec nepouští před bránu.

02:57

První ofsajd se píská i na straně hostů.

02:21

Jan Tomeček se dostal k úplně volnému puku před Pöpperlem, který stačil puk vyšťouchnout.

01:31

Karlovarští se poprvé v zápase drží v útočné třetině.

01:11

Hra je přerušena kvůli vypadnutí branky Tomáše Závorky.

01:08

Domácí se znovu snažili probojovat do útočného pásma, ale opět chybovali a píská se ofsajd.

00:29

Karlovarský útočník Svoboda se zmocnil puku, ale při překonávání modré útočné čáry se nedohodl s Rachůnkem a píská se ofsajd.

00:23

Ze začátku třetiny se puku ujali hosté a usazují se v útočném pásmu.

00:01

Václav Benák v dnešním utkání dostal pamětní dres k 800. utkání v nejvyšší hokejové lize.
Oba týmy již nastupují na led. Zápas za malou chvíli začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Dvořák, Sičák "A", Redlihs, Gulaši, Benák, Tomeček – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Rohan, Bartek, Kůs – Vachovec "A", Bulík, Huna – Harkabus, Gorčík, Koblasa – Kverka

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele "A" – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát "A", Pech, Procházka – Kudrna, Dragoun, Netík "C" – Novák

Rozhodčí: Pavel Hodek, Petr Úlehla – Kamil Zavřel, Lukáš Kajínek.
Ještě jednou vítejte u zápasu, kde se utkají týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Sparta Praha. Dnešní zápas bude pro oba týmy velmi zajímavý. Pro domácí Karlovy Vary by výhra znamenala čtvrtou v řadě a třetí výhru nad Spartou Praha v této sezóně. Pro hosty Sparta Praha by dnešní výhra znamenala první výhru nad Karlovými Vary a prolomení série čtyř porážek na venkovních stadionech. Proto si nenechte ujít dnešní zápas, který začíná za půl hodiny v 15:30.
HC Sparta Praha

Spartě Praha se v posledních třech zápasech příliš nedařilo. V posledních dvou venkovních zápasech proti Olomouci a Zlínu Sparta inkasovala 9 gólů a vstřelila pouze jeden. Jediné tři body, které dokázala získat byli proti Vítkovicím, kde svého soupeře porazila 5:0.

Mezi nejlepší hráče patří:
1. Jaroslav Hlinka – 23 zápasů 22 bodů (8+14)
2. Daniel Přibyl – 20 zápasů 20 bodů (9+11)
3. Jan Buchtele – 24 zápasů 20 bodů (8+12)
4. Lukáš Pech – 27 zápasů 16 bodů (2+14)
5. Martin Réway – 14 zápasů 15 bodů (5+10)