5:4

konec (0:1, 3:1, 2:2)

26.12.2015, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec. • 30. kolo • Lukáš Šonský

Tipsport: 1.8 4.5 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Bílí Tygři vyhráli osmý zápas v řadě, čímž vytvořili klubový rekord. Hradec prodloužil nelichotivou statistiku na libereckém ledě, kde nezvítězil už více jak dva roky. Z města pod Ještědem přeji příjemný zbytek svátečního dne. (18:29:43)
Fantastický duel plný zvratů končí. V parádní atmosféře sledovala skoro vyprodaná hala svižný hokej se spoustou šancí i gólů. Liberec rozhodl čtyři minuty před koncem zásluhou Michala Bulíře, i když by zápasu asi více slušela remíza.

59:56

Lašákův důležitý zákrok! Pláněk střílel bekhendem z mezikruží a domácí brankář zastavil puk na hrudi. Čtyři vteřiny do konce, vhazování po jeho levici.

59:12

Kacetl už také odjel na střídačku a Hradec se chvilku držel v pěti v útočném pásmu. Puk už je ale v neutrální zóně.

58:49

Hosté si vyžádali oddechový čas. Zřejmě se pokusí i o power play v oslabení.

58:49

Hradec už to bude mít hodně těžké. Chvilku potom, co se Pilař vrátil do hry, odchází na trestnou lavici další hokejista Mountfieldu. Jmenovitě Köhler za podražení.

57:46

Začala zkrácená přesilovka domácího výběru, ovšem Liberec se nikam nežene. Čas je teď na jeho straně a Tygři nechtějí udělat zbytečnou chybu.

56:45

Valský vypíchl Pilařovi puk a hostující bek ho fauloval. Útočník v ponechané výhodě ujížděl sám na Kacetla, ale těsně minul. Pilař nicméně odchází na trestnou lavici a pokračuje se ve čtyřech.

56:18

Domácí se již dvakrát osvobodili a peláší střídat. Mountfield nemůže rozestavit přesilovkový vzorec, domácí s vypětím všech sil brání.

55:39

Hradec má skvělou příležitost k vyrovnání. Šimek odešel na trestnou lavici za podražení a Hradec má k dispozici početní převahu.

55:13

Liberecká střídačka si vyžádala oddechový čas.

55:13

55:13 Michal BULÍŘ - 5:4

55:13

Liberec právě vstřelil branku!
Jank už byl na ledě, ale domácí přesto skórují a necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby vedou 5:4. Diváci vyvolávají jméno MICHALA BULÍŘE, jenž na brankovišti tečoval Radivojevičovo nahození mimo Kacetlův dosah. Asistence: Branko Radivojevič, Martin Bakoš.

54:21

Puk je ve středním pásmu. Birner chvilku předtím nebezpečně střílel, trefil však blokujícího obránce.

53:09

Vrátka na trestné lavici se opět otevřela. Jank vyfasoval dvě minuty za držení protihráče a přesilovou hru mají tentokrát k dispozici Bílí Tygři.

52:49

Vyloučený Bulíř je zpět na ledě, hraje se v pěti na obou stranách. Lašák měl za uplynulé dvě minuty hodně práce, avšak odolal.

52:01

Liberec je pod tlakem, Mountfield svižně kombinuje v pásmu. Lašák měl štěstí, že volný Kukumberg puk na kruhu nezpracoval. Později neprošla Dejova dělovka.

50:48

Hosté už byli v pěti a teď si zahrají i oni v přesile. Bulíř na poslední chvíli podrazil protihráče, jinak by hosté ujížděli do přečíslení.

5:4

Branky a nahrávky: 26. Krenželok (Valský, Jelínek), 31. Jelínek (Krenželok, Ševc), 33. Vampola (Krenželok, Birner), 48. Birner (Vampola, Řepík), 56. Bulíř (Radivojevič, Bakoš) – 3. Červený (Courchaine), 27. Frühauf (Šimánek), 44. Honejsek (Pláněk, Jank), 48. Ihnacak (Červený, Köhler)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Novotný) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Vitásek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, Špaček.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Vydarený "C", Pláněk, Dietz, Vašíček, Pilař, Frühauf, Jank – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Honejsek, Beránek.

Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Lučan, Kis.

Diváci: 7 358