22.12.2015, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Dado Balco sk

Tipsport: 1.45 5.0 4.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Koniec zápasu. (19:25:22)

59:27

Veľmi dobrá šanca Martina, Surovka sa ocitol voľný na pravej strane, ale neprekonal Bacashihuu.

59:07

Zakázané uvoľnenie v podaní Martina, vhadzuje sa pred Dzubinom. Hostia nemôžu teda odvolať brankára a ani striedať.

58:43

Domáci sa hrajú s pukom v útoku, držia hostí na dištanc.

58:00

Martinčania krátko v útoku, defenzíva Bystričanov pracuje zatiaľ veľmi dobre.

57:03

Hvila sa pekne kombinačne predral dopredu, položil si Dzubinu na ľad, no zoči – voči nemu neuspel.

56:34

Martinčania majú puk na hokejkách, Pokrivčák strieľal z pravej strany, Bacashihua sa nenechal prekvapiť.

55:40

Až teraz zakázané uvoľnenie zo strany Bystrice, hra je prerušená, vhadzuje sa pred Bacashihuom.

55:00

Dobývanie útočného pásma zo strany hostí pokračuje, hrá sa však takmer bez prerušenia, rýchlo to odsýpa.

54:17

Teraz mali Martinčania tlak, boli dlho v pásme, ale Bacashihua neriešil nebezpečnú situáciu, napokon Tománek vyhodil puk z pásma aj rukou, čo mohol.

53:12

Martinčanom nemožno uprieť snahu, veľmi chcú ísť dopredu a vytvoriť si šancu, no kvalita defenzívy je na strane Banskej Bystrice.

52:00

Vhadzovalo sa pred Bacashihuom, aj takéto možnosti musí Martin využívať, prehral však buly.

51:05

Bystričania sa snažia viacmenej kontrolovať vývoj stretnutia a hlavne nepúšťať súpera do šancí, tomu prispôsobili aj taktiku.

50:10

Hostia sú teraz v útoku, ale všetko sa to odohráva s pukom pri mantineli.

49:18

Opäť sa zväčša bojuje o puk v strednom pásme, návštevy oboch tímov v útoku sú neefektívne.

48:30

Dlho sa hrá bez prerušenia, čo viac vyhovuje domácim. Málo vzruchu je pred bránkami.

47:45

Opäť sa na ľade nič mimoriadne nedeje, duel sleduje 2009 divákov.

46:47

Galamboš sa pekne preštrikoval až pred bránku, ale na Bacashihuu nevyzrel. Pomaly sa preberajú hostia, nič iné im ani nezostáva ak chcú s výsledkom ešte niečo urobiť.

45:30

Martinčanov akoby inkasovaný gól zaskočil a zväčša sa teraz iba bránia, hoci domáci neprodukujú obzvlášť ofenzívny hokej.

44:06

44:06 BAST - 2:0

44:06

Banská Bystrica dala gól!
Tak napokon sa domáci dočkali gólu. Po nevinnej akcii Ferleťák naservíroval puk z pravej strany na ľavú Jasonovi BASTOVI, ktorý našiel dieru medzí žrďou a telom Dzubinu – 2:0. Asistovali: Ferleťák a Hvila.

43:36

Hra sa prelieva teraz z jednej strany na druhú, no nevidíme zakončenia.

42:43

Martinčania sú nabudení na vyrovnávajúci gól. R. Varga zakončoval v útočnom pásme, ale išlo o slabšiu strelu, Bacashihua nemal problém zasiahnuť.

41:23

Črtajúci sa brejk hostí dvoch na jedného zastavil dobrým obranným zákrokom Rosandič.

40:55

Bystričania majú v úvode tretiny puk na paliciach, no nehrozia pred bránkou súpera.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól nevideli, bolo aj veľmi málo šancí. Martinčania už hrali oveľa aktívnejšie než v prvej tretine, ale aj brankári chytajú spoľahlivo. Uvidíme, čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne cca. o 19:00 hodine.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:57

Hvila to vyskúšal z uhla, Dzubina si pokryl pravú žŕdku.

39:00

Tlak domácich sa neskončil gólom, málo strieľali Bystričania, za zmienku stojí iba koncovka Grundlinga z ľavej strany.

38:12

Bačík narazil Handzuša na mantinel, ale nepíska sa, domáci sú v miernom tlaku.

37:25

Štvrtý útok Bystrice pohrozil, Ferleťák sa dostal k dobrému zakončeniu z ľavej strany, no Dzubina je znovu proti.

36:16

Na opačnej strane to vyskúšal strelou z pravého kruhu Šmach, Dzubina je pozorný.

35:53

Aj teraz Martin predviedol rýchly prechod do útoku, no Galamboš s T. Vargom recept na Bacashihuu nenašli.

35:09

R. Varga sa prezentoval utešenou strelou z pravej strany, Bacashihua si aspoň zachytal.

34:30

Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, chýbajú však zaujímavé momenty, či vzruch pred bránkami.

33:19

Teraz sa zakázaného uvoľnenia dopustili opäť Bystričania, inak pomerne často majú tento prehrešok v zápase, vhadzovať sa bude pred Bacashihuom.

32:15

Tománek s Majdanom sa snažili vpredu niečo vymyslieť, nepodarilo sa im to. Je to stále bojovný a dosť kontaktný hokej.

31:25

Až teraz domáci hokejisti v útoku, ale ich dve strely pokryl Dzubina.

30:45

Bystričanom to nejde smerom dopredu, produkujú nepresné prihrávky, zaostávajú aj v osobných súbojoch.

30:13

Zakázané uvoľnenie domácich dostalo Martinčanov na buly do útoku.

29:50

Lamper vyrobil menší závar pred martinskou bránkou, ale hostia situáciu ustáli.

29:03

Surovka išiel sám na bránku z pravej strany , no Bacashihuu neprekonal. Veľmi dobrá príležitosť hostí, ktorí sa oveľa viac snažia než v prvej tretine.

28:00

Teraz je to opatrné zo strany Bystričanov, ale hostia nevedia menšiu letargiu domácich využiť.

26:39

Oba tímy hrajú v plnom počte, hostia nevyužili presilovku.

26:06

Galamboš bol pred Bacashihuom, no neporadil si s pukom ideálne. Presilovka sa už pomaly bude končiť.

25:30

Martin teraz v mohutnom presilovkovom tlaku, ale Bacashihua nemá prácu, hoci prihrávka Rzavského na Kabáča bola gólová, ak by Kabáč trafil puk.

24:38

T. Varga sa ocitol v dvoch zakončeniach, fauloval ho Rosandič a ponúka hosťom presilovku, keďže sekal.

23:15

Hostia sa v tejto tretine viac snažia, bojujú a sú častejšie v útoku, no šance si nedokážu vypracovať.

22:00

R. Varga išiel po pravej strane, neprihral vľavo spoluhráčovi, ale strieľal. S pukom si Bacashihua poradil bez väčších problémov.

21:36

Hostia boli v útočnom pásme, ale nedokázali tam nič vymyslieť.

20:46

Domáci boli v útoku počas 45s presilovky o dvoch hráčov, ale nedokázali pokoriť Dzubinu, pretože puky dobre tečovali obrancovia Martina. Už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

20:01

Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine mali navrch Bystričania, presadili sa v presilovke ešte na začiatku zápasu a preto vedú 1:0. Hostia toho veľa neukázali, i keď pár rýchlych prechodov do útoku zakončovali pred Bacashihuom. Druhá tretina sa začne cca. o 18:19 hod.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:42

Ďalšia strela Majdana z pravej strany, Dzubina vyrazil puk na zadný mantinel.

19:22

Majdan je voľný pri ľavej žrdi, neposiela puk do odkrytej bránky!

19:08

Po strele Sandgrena sa k vyrazenému puku dostal Handzuš, ale nedokázal ho poslať za Dzubinu!

18:45

Hneď po buly Dlouhý hákoval a je tu presilovka piatich proti trom pre Bystricu.

18:41

Hvila pekne obkorčuľoval bránku a zakončoval, no fauloval ho pritom Bačík a ide na trestnú za sekanie,

18:08

Martin nevie nič smerom dopredu na konci tretiny vymyslieť a Bystričania zvolili takú vyčkávaciu taktiku.

17:56

Zakázaného uvoľnenia sa dopustili Bystričania, vhadzovať sa bude pred Bacashihuom.

17:00

Viac sa hrá v strednom pásme, puk majú na hokejkách zväčša domáci hokejisti. Dlho sa hrá bez prerušenia.

16:06

Bystričania prejavujú väčšiu snahu smerom dopredu, no chýbajú v týchto minútach šance.

15:00

Sandgren vypálil od modrej, Dzubina vytiahol betón.

14:30

Tempo trošku opadlo, veľa technických priestupkov kúskuje v tejto fáze zápasu hru.

13:32

Tománek sa pekne preštrikoval dopredu, ale na Dzubinu nevyzrel, ten pokryl puk lapačkou.

13:12

Viac z hry majú domáci, Martin číha na rýchle prechody do útoku, či úniky.

12:50

Bystričania boli v útoku, predviedli tam pár kombinácií, ale ku koncovke sa nedostali.

12:00

Hra je teraz vyrovnaná, hrá sa v patričnom tempe na oboch stranách.

11:04

Bystričania na pol minútky zovreli hostí v pásme, Handzuš bol sám pred Dzubinom, ale recept na neho nenašiel.

10:24

Ďalší rýchly prienik hostí do útoku, k zakončeniu sa dostal R. Varga a Bacashihua musel predviesť svoje umenie.

10:00

Teraz je to viac menej boj o puk v strednom pásme.

9:20

Oba tímy v plnom počte, Martinčania sú v útočnom pásme, avšak s pukom pri mantineli.

8:51

Až teraz to bol rýchly vpád do útoku v podaní Martina, k zakončeniu sa dostal Murček, bol sám pred Bacashihuom, no neuspel pred ním zblízka z pravej strany.

8:34

Hostia sú v presilovke absolútne bezzubí, dokonca domáci sú častejšie vpredu a to hrajú v oslabení.

8:03

Bystričania sa veľmi dobre bránia, Martin sa nevie usadiť v útočnom pásme.

7:16

Presilovku si zahrá Martin, Majdan ide na trestnú pretože bolo príliš veľa hráčov na ľade. Je to trest pre hráčsku lavicu Banskej Bystrice.

6:36

Domáci priskoro bránia stredné pásmo, už sa nepúšťajú do útočenia.

5:45

Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, no chýbajú zaujímavé momenty pred bránkami.

4:40

Hostia sa snažia o vyrovnanie, sú v útočnom pásme, ale nemajú príležitosti.

3:28

3:28 MAJDAN - 1:0

3:28

Banskobystričania presilovku využili, boli v tlaku, vytvorili si presilovkový kolotoč a po prihrávke Tománka sa presadil pred bránkou Juraj MAJDAN – keď puk skončil pod hornou žŕdkou. Asistovali: Tománek a Handzuš.

3:00

Martinčania sa na chvíľu vymanili z obranného pásma, ale hneď čo sa tam domáci dostali, tak mali Majdanom príležitosť, Dzubina opäť zasiahol.

2:10

Ďalšia šanca Bystrice v presilovke, Lamper to skúšal bekhendom zblízka, no neskóruje.

1:55

Záver pred Dzubinom, zakončuje Kytnár, ale ani on neposlal puk do bránky.

1:40

Uhrík ide na trestnú za faul kolenom, presilovku budú mať Bystričania.

1:10

Bystričania v úvode aktívnejší, Majdan sa dostal k zakončeniu pred bránkou Martina, no neuspel.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Odznela hymna SR, všetko je už pripravené na úvodné buly.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka. Šmach, Gründling. M. Rosandič, Čížek. Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – R. Gašpar, Bast, Hvila – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, Ferleťák

MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Pokrivčák, Rusina, Bačík. Dlouhý, Trávniček. Vyskoč, Pacalaj – T. Varga, Galamboš, Surovka – Rzavský, Murček, Kabáč – Uhrík, Dírer, Skladaný – Kokavec, Jurášek, R. Varga

Rozhodca: Stano – R. Gajan, T. Rovenský.
Banskobystričania po malom zemetrasení v kádri vyhrali dva zápasy v rade. Doma porazili majstrovské Košice 3:0 a vyhrali aj v Piešťanoch 5:2. Cez reprezentačnú prestávku pod Urpínom Országhovci poriadne trénovali a deklarujú už iba odhodlanie šplhať sa smerom k špici. Navyše v domácich zápasoch majú veľmi dobrú bilanciu. Prehrali iba štyri duely, konkrétne v úvode súťaže so Žilinou, raz s majstrovskými Košicami a oba derby zápasy so Zvolenom. Inak sa vždy tešili s bystrickými priaznivcami z výhry. V zápase proti Martinu patrí HC ´05 iClinic úloha favorita, ktorú chce potvrdiť troma bodmi.

Martinčania nehrajú na ihriskách súperov najlepšie. Horšie je na tom od nich iba Skalica. Hráči z Turca vonku vyhrali len štyri duely, dvanásť ich prehrali. Ani raz sa však nedostali k predĺženiu. Pred reprezentačnou prestávkou najprv prekvapili nečakanou prehrou s ligovou dvadsiatkou doma 1:2, no následne zdolali Poprad 4:0, s trenčianskou Duklou prehrali až v nadstavenom čase, vyhrali v Skalici, no nezvládli derby stretnutie so Žilinou pred TV kamerami a vlastným publikom po prehre 0:1. Do Banskej Bystrice teda cestujú s odhodlaním postarať sa o prekvapenie.

Oboch súperov delí v tabuľke jedenásť bodov, Bystričania sú štvrtí s 55 bodovým zápisom a Martin ôsmy so 44 bodmi.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.