konec (1:2, 1:3, 1:3)

22.12.2015, 17:00 • Daniel Ryl (@D_Ryl)

Tipsport: 1.25 5.9 7.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne! (19:11:58)
Série tří zápasů je minulostí a úspěšnější v ní byli Rusové. Ti si dnes připsali druhou výhru, ale nerodila se rozhodně lehce. Češi byli zejména v první polovině zápasu více než rovnocenným soupeřem, přesto si odnáší krutý výsledek.

Vinu nese zejména nedůraz před vlastním brankářem a ve vlastní třetině. Naopak Rusové byli ve stejném prostoru důslednější a střelecky aktivnější.
Utkání končí a nejlepšími hráči jsou zvoleni autor čtyř gólů Andrej Svečnikov, zatímco na české straně Dominik Arnošt.

58:53

Ještě jeden trest pro Vojtěcha Kropáčka (CZE) za úder do oblasti hlavy a krku.

59:17

Hraje se však převážně ve středním pásmu a puk je hlavně v moci Rusů.

58:25

Postavení útočícího hráče v brankovišti přerušilo další útočnou snahu Rusů. Že by se utkání dohrávalo z povinnosti, to tedy rozhodně ne.

57:43

Kašpar si připsal další zákrok a po vhazování se pokračuje v obranném pásmu Čechů.

57:02

Hráči v červených dresech se stále snaží zaútočit a vstřelit alespoň čtvrtou branku, ale ruská obrana je proti.

55:50

Zdá se, že už se ruský tým soustředí na obranu a pouze čeká na okénka v obraně českého mužstva.

54:21

Rusko právě vstřelilo branku!
To už je bohužel krutý debakl. Český brankář lovil ze sítě už osmý kotouč, který tam tentokrát usměrnil EGOR SOKOLOV. Asistence: Grigorij Denisenko.

54:00

Češi se nevzdávají a snaží se alespoň korigovat výsledek. Zatím se jim to však nedaří.

52:31

Čechům už nejspíš dochází síly. Proti rozjetým Rusům opět neuhlídali vlastní třetinu a GRIGORIJ DENISENKO obstaral sedmou branku sborné. Asistence: Nikita Solopanov.

51:41

Navíc se vhazuje před českou brankou, což Rusům samozřejmě vyhovuje. Puk se v posledních vteřinách nachází na naší polovině.

51:05

Když už Česko dostalo puk do útočného pásma, tak se s ním nedostalo z rohu a prostoru před mantinelem. Také proto se Rusové osvobozují.

49:34

Sborná už s klidem hlídá pohodlný náskok, zatímco Češi se marně snaží překonat ruskou defenzivu.

48:03

Místo kontaktního gólu přichází další inkasovaný. Ve své krasojízdě pokračuje ANDREJ SVEČNIKOV, jenž využil chyby v české obraně a vrátil svému týmu náskok tří branek. Asistence: Alexandr Chovanov, Vladislav Kotkov.

47:41

Hra se přelévá ze strany na stranu. Bude se opět vhazovat před Kašparem.

47:31

Pohodový zákrok si tentokrát připsal Miftachov.

47:02

V posledních desítkách vteřin drží Rusové puk a Češi pouze bruslí. Po nahozeném kotouči ze středního pásma se bude navíc vhazovat před českou brankou.

45:40

Naopak Rusové pálili nebezpečně od modré a jejich střela letěla pouze těsně vedle české klece.

44:39

Ti teď ženou české hráče za další trefou, ale domácímu týmu se nedaří vybojovat útočné pásmo a následně ohrozit ruskou branku.

43:41

V zaplněné turnovské aréně dnes fandí 604 skvělých diváků!

43:12

Český tým dostal svůj tým pod menší tlak a donutil ho vyhodit puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.

42:33

Česko právě vstřelilo branku!
Český tým trochu šťastně snižuje. ONDŘEJ BLÁHA zachytil kotouč mezi kruhy a střelou mezi betony vstřelil třetí gól českého týmu. Bez asistence.

41:58

Z něho ohrožení nevzešlo a byli to hostující hráči, kdo kombinoval v útočné třetině. Ponaučení si ovšem nevzali a neuspěli stejně jako jejich soupeř.

40:52

O první útočný výpad se postarali Rusové, ale česká defenziva si s jejich atakem poradila. Vzápětí si navíc vybojovala vhazování v útočném pásmu.

40:01

Skončila druhá třetina, po které bude panovat více spokojenosti v ruské kabině. Sborná totiž i díky většímu důrazu a také hattricku Svečnikova vede 5:2. Jinak ovšem sledujeme vyrovnané utkání, v němž si vytváří slušné příležitosti i české mužstvo.

40:00

39:27

Jejich útočnou snahu ovšem brzdí zodpovědná defenziva Ruska.

38:32

Velká škoda, Čechy rychlé trefy Rusů zaskočily. To už bude těžké, ale není důvod skládat zbraně, Češi musí pokračovat ve své aktivitě.

37:47

Svému brankáři ovšem příliš nepomohlijeho kokolegové z obrany. Jejich nedůraz před vlastní brankou dokázal potrestat pátou trefou sborné ANDREJ SVEČNIKOV, čímž dovršil hattrick. Asistence: Nikita Solopanov.

37:22

Sborná se sice okamžitě vrátila do útočné třetiny a nakonec se dostala i do zakončení, ale český tým se mohl tentokrát spolehnout na Jakuba Kašpara.

36:43

Rusko kombinovalo v útočné třetině a po sérii přihrávek se zmohlo na střelecký pokus Babinceva. Jeho dělovku od modré však zablokoval bránící hráč a Češi se na pár vteřin osvobozují.

36:07

Aby toho nebylo málo, Češi se budou muset bránit ve čtyřech hráčích. Za držení protihráče míří za katr Petr Had (CZE).

35:22

Bohužel Rusové opět odskakují na rozdíl dvou branek a nutno pokárat, že velmi lacině. ANDREJ SVEČNIKOV se velmi snadno dostal do útočné třetiny, kde ho nezastavil nikdo z bránících hráčů a střela tahem skončila za zády Kašpara. Asistence: Grigorij Denisenko.

34:59

V posledních vteřinách se Češi usadili v útočném pásmu, kde se jim podařilo roztočit kolotoč přihrávek. Chybí tomu ovšem střelba.

33:23

Zakázané uvolnění českého týmu.

32:41

Ani jeden z brankářů v posledních minutách zasahovat nemusel. Na ledě však opět přibylo soubojů u matinelů.

31:35

V posledních desítkách vteřin se hrálo stále velmi aktivně, ale opět se jednalo o úsek hry bez vážnější střelecké příležitosti.

30:49

Český tým se však nevzdává a okamžitě bojuje o vyrovnání. Dovolím si tvrdit, že jsou naši hokejisté nebezpečnějším týmem, ale skóre tomu neodpovídá.

30:00

Češi doplatili na nedůraz v obranném pásmu, kde se usadili Rusové. Na konci jejich kombinace stál úspěšný střelec VLADISLAV KOTKOV – 2:3! Asistence: Alexandr Chovanov, Andrej Svečnikov.

28:58

Tentokrát zasahoval ruský brankář, který vzhledem k závaru před vlastní branku raději přikryl puk po střele od modré.

28:11

Dvě velké šance měl ruský kapitán Alexandr Chovanov. Nejprve zakončil brejk sborné do pozorného Kašpara a o pár vteřin později pálil z kruhu pro vhazování pouze do hokejky bránícího hráče.

27:05

Po tvrdém souboji za svou brankou zůstal ležet Adam Gajarský. Za pár vteřin už ale opouštěl plochu s bolestivou grimasou a za potlesku tribun.

26:17

Český tým po vyrovnání ožil a zatím hraje velmi aktivně. V plném počtu hráčů jsou ovšem nebezpeční i Rusové.

24:34

Od modré pálil velmi tvrdě Libor Zábranský, ale střela českého kapitána trefila pouze Miftachovu masku.

22:52

Sborná špatně vystřídala a bude za to pykat dalším dvouminutovým trestem.

21:49

Snaha se domácímu výběru vyplatila a máme vyrovnáno. Na modré čáře se opřel do puku MATĚJ BLÜMEL a vymetl levou šibenici – 2:2! Asistence: Tomáš Dajčar.

20:57

Češi vstoupili do prostřední části i díky početní výhodě velmi aktivně a ruskou branku zasypávají střeleckými pokusy.

20:01

Sledovali jsme velmi napínavou první třetinu, po které jsou v těsném vedení Rusové. Ti vedli dokonce o dvě branky, ale Češi dokázali snížit a pokud budou pokračovat ve svém výkonu, mohou pomýšlet na úspěch. Do druhé třetiny navíc vstoupí v početní převaze.

20:00

19:57

V závěru první třetiny se bude vylučovat. Alexandr Chovanov (RUS) si odsedí dvě minuty za sevření kotouče.

19:41

K vyrovnání scházelo opravdu málo! Puk po českém protiútoku dvakrát poskakoval před odkrytou brankou, ale nikdo z českých hráčů ho nedokázal poslat za zmateného Miftachova.

18:19

Šance jsou vidět na obou stranách a brankáři se musí mít na pozoru. Sledujeme velmi pohledné utkání s parádní kulisou.

16:42

Máme sníženo. Dajčar se dostal mezi kruhy ke kotouči a místo střely zvolil přihrávku na lépe postaveného MICHALA KVASNICU, který u tyčky upadl, ale přesto dopravil kotouč do sítě – 1:2! Asistence: Tomáš Dajčar, Vojtěch Dobiáš.

16:23

Jeden z Rusů okamžitě unikl, ale tváří v tvář Kašparovi neuspěl.

16:15

Šance pro český celek! Egor Sokolov (RUS) si počínal nedovolené a obdržel menší trest za podražení.

13:54

Nešťastný moment pro český tým. Krátce po návratu domácího borce z trestné lavice zužitkoval důraz před brankou ANDREJ SVEČNIKOV a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 0:2! Asistence: Ladislav Kotkov.

12:47

Domácí výběr se zatím brání velmi dobře a už několikrát se mu podařilo vyhodit kotouč.

11:50

Tomáš Dajčar (CZE) poslal kotouč mimo hrací plochu a tentokrát se budou muset bránit Češi.

10:32

Češi mohli po pár desítkách vteřin odpovědět, ale Michal Kvasnica zakončil brejk pouze do připraveného Miftachova.

09:19

Tentokrát už sborná udeřila. PAVEL KOREŠKOV využil zaváhání v české rozehrávce a z pravého kruhu pro vhazování vymetl pravý horní roh české svatyně – 0:1! Bez asistence.

08:32

Hraje se hodně svižně, ale zatím bez vážnějších gólových příležitostí. Tempo hry je ale vysoké.

06:11

Hraje se velmi aktivně z obou stran. Touha zvítězit jde vidět na onou týmech, ale oba brankáři zatím působí jistě.

05:04

Hra byla přerušena i kvůli nefunkční světelné tabuli. Rusové se v první nevýhodě ubránili, ale nutno podotknout, že měli hodně práce v defenzívě.

Omlouvám se za velmi strohé informace, ale důvodem jsou technické potíže v hale.

04:12

Češi jsou v početní převaze velmi aktivní a vytvořili si řadu. Žádná z nich ovšem brankou neskončila.

03:04

Dvě minuty za sekání a další dvě minuty za hrubost obdržel ruský útočník Alexander Chovanov (RUS), naopak na české straně byl nejaktivnější Jakub Lauko (CZE). První přesilovka Čechů.

03:04

Po poslední akci Rusů se strhla velká mela. Tady už se bude vylučovat.

01:22

Na ledě to je hodně ostré. Hráči obou týmů dohrávají každý souboj a mantinely duní pod tíhou těl. Zřejmě dozvuk předešlých zápasů.

00:49

Tentokrát zahrozili Rusové, kterým se podařilo zatlačit na domácí tým kolem jejich branky. Brankář Kašpar ale zasahovat nemusel.

00:15

Hned na začátku o sobě dal vědět Jakub Lauko. Češi rozehráli od vlastní branky a jeden ze zástupců kapitána se dostal ke střele z pravé strany. Jeho pokus nakonec skončil v lapačce ruského brankáře.

00:01

Česko: Kašpar (Dostál) – Bernáth, Malík, Dajčar, Zábranský "C", Janošek, Kowalczyk, Adámek, Had – Matiášek, Lauko, Gajarský, Kropáček, Arnošt, Blümel, Dobiáš, Sedlák, Kvasnica, Bláha, Střondala, Pokorný.

Rusko: Dubrovskij (Miftachov) – Žhiljakov, Malyšev "C", Kaliničenko, Babincev, Degtiarev, Sitdikov, Solopanov, Ochoťjuk – Šabanov, Svečnikov, Platonov, Chovanov, Denisenko, Kizimov, Koreškov, Barinov, Mutovin, Kotkov, Šestopalov, Sokolov, Něsvetajev.

Rozhodčí: Martin Fraňo – Vít Komárek, Jiří Ondráček..
Už zazněly hymny obou zemí a utkání v zaplněné turnovské hale za malou chvíli začne. Kdo vyhraje minisérii?
Bilance obou mužstev je po prvních dvou zápasech vyrovnaná. Nedělní utkání ovládli hokejisté Ruska, kteří zvítězili 7:3, přestože je domácí výběr střelecky přehrál.

Ve druhém utkání už se radovala Hakenova parta. O jejím triumfu 3:2 rozhodly dvě trefy v poslední třetině. I přes českou výhru zůstává velkým favoritem sborná, ale pokud čeští kluci napodobí včerejší výkon, v parádní atmosféře mohou uspět i podruhé.
Všem fanouškům mládežnického hokeje přeji příjemné úterní odpoledne! Společně budeme sledovat poslední třetí vzájemný zápas mezi českou a ruskou šestnáctkou. Svěřence Petra Hakena by i dnes měla podporovat zaplněná aréna v Turnově.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:8

Branky a nahrávky: 17. Kvasnica (Dajčar, Dobiáš), 22. Blümel (Dajčar), 43. Bláha – 10. Koreškov, 14. Svečnikov (Kotkov), 30. Kotkov (Chovanov, Svečnikov), 36. Svečnikov (Denisenko), 38. Svečnikov (Solopanov), 49. Svečnikov (Chovanov, Kotkov), 53. Denisenko (Solopanov), 55. Sokolov (Denisenko)

Rusko: Miftachov (Dubrovskij) – Žhiljakov, Malyšev "C", Kaliničenko, Babincev, Degtiarev, Solopanov, Ochoťjuk – Šabanov, Svečnikov, Platonov, Chovanov, Denisenko, Koreškov, Barinov, Mutovin, Kotkov, Sokolov, Něsvetajev.

Rozhodčí: Martin Fraňo – Vít Komárek, Jiří Ondráček.